Hrůzná minulost

• USA The Pact (více)

Jejich matka zemřela a sestry Nicole a Annie se neochotně vracejí do domu svého dětství, aby uctily její památku. Během noci sestry vycítí přítomnost nadpřirozena: podivné zvuky, pohybující se předměty, obraz neznámé ženy padlý vedle fotografie jejich matky. Annie navíc prožije sérii velmi intenzivních a značně znepokojivých nočních můr - jsou to jakési vize, které ji vedou k odhalení matčiny minulosti, ta se však nakonec odhalí sama... (HBO Europe)

tron

70 %. Hodinu sa to tvári ako tradičná (hoci strašidelná a zlovestná) ducharina a nakoniec sa z toho vykľuje niečo úplne iné (a rovnako desivé). Nie je to žánrová revolúcia, ani filmový zázrak roka, ale videl som tisíce trilerov a hororov a toto je určite príjemný nadpriemer. Dosť mu pomáha okrem „naked nude sex“ Caity Lotz prekvapivo i Casper Van Dien v úlohe sympatického detektíva. Niektoré scény riadne nepríjemné („Mami, kto stojí za tebou?“), ale poslednú scénku s „okom“ si tvorcovia mohli odpustiť (detto pár logických kiksov, ale nebudem spoilerovať). ()

verbal

No jo, a tak to tady chodí vždycky! Když se konečně objeví duchařský kousek, který není utahaný jako padesátiletá prostitutka po dvanáctce na parkovišti kamiónů, při jehož natáčení nevozili kameramana na trakaři po výmolech a u něhož se nasraná ektoplasma neomezí jen na pár třísknutí dveřmi a rozmazanou šmouhu před závěrečnými titulky, nejde to místním pubescentním horororovým expertům, co nabrali rozumy u sedmi Hery Potratů, Abnormálních pasivit a Inshitdiousů, moc pod nos. Já si blaženě chrochtám a válím se na zádech v bahně. Dokonce to nezprasil ani Kašpar fan Dyje, jenž bývá od Hvězdné pěchoty etalonem kvality a sexuálně mě potěšila také hlavní hrdinka, která dozajista umí perfektně ječet i mimo záběr! ()

Fr

MOJE MÁMA... CHTĚLA, ABYCH NAŠLA TOHLE MÍSTO. NAVEDLA MĚ SEM. JE TADY NĚCO, CO NÁM MŮŽE PROZRADIT, CO SE STALO.... /// Zemřela matka. Kikina přebejvající v jejím bytě zmizela (za dveřma, ale pššt, je to tajný!). Annie (to je dcera matky – koho taky jinýho...) zatím nezmizela. Ale lepí ji, protože zmizela Kikina číslo 3. Kurva, v tom okále (montovaný dům – poznámka autora) straší! Copak to nevidíte??? A tak pátraj, moc se v tom nepitvaj, rejže vymačkává z ticha, z toho co se děje ,,za dveřma“ a z podivnejch úkazů maximum. Záhada hlavolamu je však mnohem složitější, než by průměrně gramotnej člověk (i Čech. Petr Čech? No, toho teď strašej jiný věci...) čekal. Napětího je celkem dost. Sama vs. duch. Sama vs. ,,to za dveřma“. Sama vs. .... prostě ženská o samotě v baráku. Líbí se mi to. A jako píča se začne chovat až ke konci. Hmm, to je asi tak všechno. Pár člověků a jeden dům – malej ucházející horůrek na tmavou půlnoc. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Konečně mi umřela máma a zdědil(a) jsem montovanej domeček. 2.) Bohužel další důvody kvůli možným spoilerům nelze uvést. 3.) Thx za titule ,,mindhunter29“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

J*A*S*M

Žádná geniální filmařina nebo infarktové hororové veledílo to není, ale příjemná devadesátiminutová dávka poctivého strašení určitě! Zvlášť v první polovině se snímku docela obratně daří vyvolávat napětí a strach, duch o sobě dává vědět v podstatě od první minuty, kamera se pěkně pomalu pohybuje v interiéru "prokletého" domku - pro což mám slabost , takže já si v mezích žánru docela liboval. Škoda jen, že rozuzlení je mírně řečeno prapodivné - když se na ten příběh podívám zpětně, tak mi nedává úplně smysl. Po půlhodince měl zkrátka The Pact nakročeno na silné čtyři hvězdy, nakonec je z něj v mých očích "jen" velmi sympatický žánrový kousek. Každopádně palec nahoru. ()

ricci.s

Ja som spokojný. Jeden domček, tajomná prekliata izbietka, dve sestry, jedna zmizne, druhá sa snaží zistiť kam, a samozrejme je do toho zamiešaný jeden duch a nejaký ten zabijak. Podobných žánroviek tu už zopár bolo - áno, duch je ten dobrý, a vďaka nemu hlavná hrdinka objavuje temné zákutia domčeka, a napokon je to (tradične) boj o holý život. Ľakačky fungujú a je ich dosť, zľakol som sa približne v každom 15-minútovom intervale, takže pre mňa nadpriemer. Hlavná hrdinka mi síce veľmi nesadla, ale na rozdiel od podobného, čisto priemerného kúsku Cassadaga tomu pomáha oveľa svižnejšie tempo, viac napätia a omnoho menšia rozťahanosť, takže nudiť som sa nestihol. Palec ROZHODNE nahor. ()

• Když Annie (Caity Lotz) hledá na internetu informace o Judasovi, můžeme si všimnout, že hledá na přesné kopii vyhledávače Google, ve filmu je to však vyhledávač "Global", u něhož se s vyhledáváčem Google shodují i barevná zpracování jednotlivých písmen. To samé můžeme zahlédnout i u internetové encyklopedie Wikipedia, která je ve filmu jako "KnowiPedia". (Zavy)
  • Když poprvé mluví policista Creek (Casper Van Dien) s Annie (Caity Lotz), podá jí zabalenou zmrzlinu. Po střihu a záběru z opačné strany - za zády Annie je vidět, že Annie již jí zmrzlinu, aniž by ji otevřela a rozbalila si dřevěnou lžičku. (dandislav1991)
  • Natáčení probíhalo v San Pedro a Los Angeles. (SONY_)