Hrůzná minulost

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2012, 89 min

Chvilku jsem váhala mezi čtyřmi* a pěti*, ale když jsem viděla zdejší nízké hodnocení, musela jsem přidat, protože se jedná o příjemnou záležitost, kdy jsem si celou dobu neříkala "Proč tohle dělá??", kdy jsem měla chvilkama nutkání, že si půjdu do kuchyně pro prkýnko a nůž a porelaxuju a kdy jsem až na konci zažila trošku pocit, že to mohli udělat ještě malinko jinak a lépe. Prostě horor, který neurazí, naopak, směle do něj.(26.9.2013)

Už jsem se dlouho nebála a tak jsem se tuto sobotní noc rozhodla vstřebat zase pár hrůzných zážitků (myslím kromě výsledků voleb). Rozsvítila jsem si lampičku, zkontrolovala, že jsou otevřené veškeré dveře vedoucí k hajzlíku a na podlaze neleží nic, o co bych se mohla přerazit při úprku s povolujícími střevy či močákem. Pro případ, že by mě v průběhu sledování napadl nějaký duch nebo zabiják, vyzbrojila jsem se pěti kilogramy ostrých drápků, co zároveň na klíně sloužily jako příjemně plyšový, vrnivý termofor. Nakonec jsem nebyla nucena vrhat kočkou na cíl, ba ani tu únikovou cestu na záchod jsem nevyužila. "The Pact" byl pouze příjemně nepříjemnou podívanou, která mi přivodila vcelku časté mrazení a jedno škubnutí, jinak jsem trávila čas poznámkami ve stylu "Rozsviť si, kozo!" "Nelez tam!" "Já jsem ti to říkala!" "Bóže, proč jsi tak gramlavá?!" A tak všelijak podobně. Zápletka filmu se docela povedla, akorát mi chybělo rozvedení tématu s týráním sester a několik posledních vteřin bylo tak předvídatelných, až to tahalo za bradavky. Jinak dobrý a světe div se, obstojný horůrek - dřevnatému Kašparovi navzdory! 74%(15.10.2012)

Hodně průměrná duchařina,s nesympatickou hlavní hrdinkou,kterou sráží minimum dialogů,které jsou vesměs nudné a hloupé,děj nemá pořádné tempo a Kašpar Van Dick se ve filmu vohřeje dohromady asi deset minut.Pointa málo rozvedená a nevyužitá.I přes pár solidních lekaček a občasnou husí kůži mi film nezůstane v palici dýl jak 5 minut po jeho skončení,což se nedá říct např. o Insidious Jamese Wana,ze kterého jsem 14 dní nespal.Po takovém hororu tyhle věci spíš prozívete,Verbalův primitivní filmový vkus lze považovat za druhé největší WTF hned po jeho počtu bodů :) 50%.(24.6.2012)

Povedala by som, že som v celku spokojná. To, čo mi zabránilo dať plný počet, boli slabšie pasáže, pri ktorých som mala trošku problém udržať pozornosť. Musím ale podotknúť, že ich na šťastie mnoho nebolo a napriek nim bola atmosféra filmu miestami až mrazivá, ako to od tohoto žánru samozrejme očakávam. Páčilo sa mi aj to, že som nebola schopná predvídať, čo sa bude diať, pretože sa mi to stáva pomerne často, zvlášť u tohoto druhu filmov. Hlavná hrdinka žiaľ len priemerná, ale nikto nemôže mať všetko a ja dávam plnokrvné 4*. Nebojím sa doporučiť.(4.7.2013)

Ne každého matka zasypává polibky a stará se o to, aby měl v dětství pocit bezpečí. Někdo má prostě matku svini. Ta právě zemřela a po letech se mají na jejím pohřbu potkat i dvě sestry, které na její přítomnost s upřímnou radostí zrovna nevzpomínají. Když zmizí jedna z nich a vzápětí v nenáviděném domě i jejich sestřenice, na horor s jakousi tajemnou silou je zaděláno. Pomůže jeden polda, internet, holka, co komunikuje s druhou stranou a hlavně kuráž hlavní hrdinky. Poměrně zdařilý debut několikrát solidně pocuchá nervy slabším povahám, a to nejen v závěru. Takže dobré, dokonce místy i víc než dobré!!(26.6.2014)

• - Keď si Annie (Caity Lotz) v kostole pozerá staré fotky, na fotke z roku 1989 má jeden chlapec šiltovku od značky DC, no táto značka bola založená až v roku 1994. (Kubez)

• - Annie (Caity Lotz) byla zraněna na levé straně hrudi, ale když potom píše do zápisníku, má zranění přelepeno na pravé straně. Hned v další záběru je opět na straně levé. (in4mator)

• - Když poprvé mluví policista Creek (Casper Van Dien) s Annie (Caity Lotz), podá jí zabalenou zmrzlinu. Po střihu a záběru z opačné strany - za zády Annie je vidět, že Annie již jí zmrzlinu, aniž by ji otevřela a rozbalila si dřevěnou lžičku. (dandislav1991)