Hrůzná minulost

Scénografie:

Walter Barnett

Kostýmy:

Azalia Snail

Tá prísna matka ležiaca v rakve vyzerala hrozivo a vyčítavo, zjavne zostalo niečo nedopovedané. Jej dve dcéry sa podobali, spočiatku som si myslel, že je to herečka v dvojrole. Divák má skrátka od začiatku viacero podozrení a tajomstvo sa darí udržať, prostredníctvom znepokojujúcich falošným motívov, prakticky až do konca. To, čo sa spočiatku javí ako nadprirodzená hrôza je celkom reálne. Ťaživá atmosféra naozaj funguje, tak ako aj ľakačky. Film pôsobí ako celok, napriek tomu, že je kombináciou rôznych žánrov (ghost, serial killer, mystery, chiller). Z nasadeného svižného tempa v úvode sa vôbec nepoľavuje, napätie postupne graduje v spletitom, no zrozumiteľnom deji, v ktorom nie je núdza o prekvapenia.(15.6.2012)

No, atmosféru to mělo hodně hutnou, film dokáže člověka napnout a děj je navíc dost nejasný, což přináší mnohé otázky a očekávání. Myslím si, že se jedná o nadprůměrný horor, pro mě je to někde mezi 3 a 4 hvězdičkama. Nakonec jsem se přiklonil k nižšímu hodnocení, protože ten příběh mi přišel vzhledem k závěrečnýmu vyústěný mírně jetý a takový až moc překombinovaný (přeplácaný). Propojení jednotlivých hororových subžánrů asi není úplně to pravé ořechové, na můj vkus teda určitě ne. 65%(30.7.2012)

Tenhle kousek jsem si pustil hlavně kvůli Caity Lotz a jen lituji, že jsem to neudělal již dříve... The Pact je na tak malý film překvapivě více než slušná duchařina, říznutá psychothrillerem... Nebudu nijak spoilerovat, když si tak zběžně pročítám přítomné komentáře, někteří to stihli udělat i za mě, takže jen napíšu, že The Pact si prakticky po celý film drží skvělou atmosféru, která chvílemi vyvolává i mrzení v zádech, lekačky fungují na výbornou, herecké obsazení mi vysloveně sedlo (ano i Casper Van Dien), proto škoda uspěchaného závěru, který ve mně zanechal lehoučký pocit zklamání... Na druhý díl se netěším...(30.5.2014)

Tak to by šlo ! Začátek sice slabší,ale rozhodně stálo zato si počkat.Lekačky u mě fungovaly bezvadně (někdy možná až příliš).Atmosféra byla ucházející,teda až na ten už zmiňovaný začátek,který se skládal vlastně jen z potulování se v domě a snažení se o to aby se divák třásl strachy,co na něj vyskočí z tmavého kouta.Díky bohu se,ale nakonec z filmu vyklubal docela pěkný kousek a já byla ráda,že jsem neztrácela čas nad nějakou tuctovou duchařinou.Nedala jsem sice čtyři hvězdičky,ale i tak tento snímek hodnotím jako nadprůměrný !(23.9.2012)

• Frajer42

Dobrá, na těch necelých 89 minut připusťme existenci duchů. Když tedy teď zkritizuji logické nedostatky, tak nemluvím o duších. Ten film je plný takových odporných nesmyslů až mi z toho nebylo dobře. 2 x jsem v jeho průběhu usnul, protože si film užívá takévé ty dlouhé nenapínavé záběry na jednoho člověka, který jde, jde, jde, jde a potom se zastaví. Atmosféra je ve filmu slabá až žádná. První 2/3 je totální vakuum. Něco málo se začíná dít až v třetině poslední. Není to nic úžasného, ale je to lepší než Twilight. Když se pokusím vyjmenovat pozitiva, tak určitě nemohu zapomenout na vzhled hlavní hrdinky, který není marný. Strach a ani nic strachu podobného od filmu rozhodně nečekejte. Mohli byste potom být nepěkně zklamaní. Slabá 1*.(28.9.2012)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - Když poprvé mluví policista Creek (Casper Van Dien) s Annie (Caity Lotz), podá jí zabalenou zmrzlinu. Po střihu a záběru z opačné strany - za zády Annie je vidět, že Annie již jí zmrzlinu, aniž by ji otevřela a rozbalila si dřevěnou lžičku. (dandislav1991)

• - Keď si Annie (Caity Lotz) v kostole pozerá staré fotky, na fotke z roku 1989 má jeden chlapec šiltovku od značky DC, no táto značka bola založená až v roku 1994. (Kubez)