Starbuck (festivalový název)

Starbuck

Komedie / Drama

Kanada, 2011, 109 min

• -tHESWINe-

Zajímavý námět, ale zpracovaný tak nějak s tím divným Kanadským humorem, asi. Smál jsem se, to jo, ale nepamatuju si kdy přesně. A možná mi jen spadl chleba na koberec, když jsem si představoval že Starbuck je Tony Stark s nadváhou. Parádní nápad, ale děj hrozně roztahaný, předvídatelný. Trapný konec. Citové vyděračšství. Spousta postav: dejte si 142 lidí do filmu, to je fakt nepřehledné. Blbost. Rozlámaný krk, jak jsem u toho usínal na hrozně nepohodlné štokrličce. Možná kdyby člověk byl starší, důchodce třeba, tak by to bylo vtipné.(19.3.2014)

Někdo dozraje tak nějak sám, jiný se holt musí postrčit... a že David Wozniak dostal pořádný žduchanec, neboť zamlada rozséval ve velkém ve spermabance a výsledkem je 533 ujmutých semínek, z nichž 142 má vážný zájem se se svým stvořitelem osobně poznat. A jelikož se David cítí být poněkud dlužen, začne na své potomstvo inkognito a víceméně zpovzdálí tak trochu dohlížet. Případ lehkomyslného dobráka, co neváhá pro správnou věc udělat i dost šílené věci a ony ho později, jak to tak bývá, dostihnou... Problém komedií často vězí v nápadech, které se vyplýtvají hned na začátku a dál se luhují jako jeden a tentýž pytlík čaje, ale zde se lze konzistentně probavit celou stopáží, včetně lehce dojímavého konce a i přes poněkud nereálné pasáže a nějaké to klišátko má Starbuck sympaťáka hrdinu a navíc něco, čemu se říká lidský rozměr. Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(21.4.2015)

Tak tohle filmové klubíčko se namotávalo úplně samo, snadno a lehce. Zajímavý příběh je vyprávěn milým a poutavým způsobem. Týpek v hlavní roli je nesmírně charismatický, sympaťák od prvního pohledu, přesto ve své těsné blízkosti bych ho nevydýchala, byl na pěst, často. Na druhou stranu pro takového měkkosrdcatého dobráka od kosti, kterým on byl, jsem našla pochopení i já. Připočítám-li k tomu hrdinův vývoj a úžasné finále, musím jít do plných, neb emoce, rodina a tak, no. P.S. Odvolávám, že chci být v příštím životě mužem. P.P.S. A slibuji, že už to v tomto životě nebudu říkat!(25.5.2015)

Ještě nejsem schopen ze sebe vysoukat nějaký sofistikovaný komentář, takže jen pár vět a později to možná celé přepíšu. Absolutní pohodovka o tom, že seriózním a vnímavým otcem se můžete stát i v trošku pozdějším věku. Jen nesmíte prodávat svoje sémě, jako náš hlavní hrdina. Potom se klidně může stát, že těch potomků bude přeci jen "maličko" víc. Na druhou stranu, o to bude Vaše překvapení příjemnější, protože počít tolik dětí se jen tak někomu nepoštěstí a nad nějakou žalobou člověk mávne rukou, stejně jako v tomle milém, úsměvném filmu, s naprosto úžasným soundtrackem.(29.4.2015)

ÁNO: Vo svojej podstate milý ale aj tak nezodpovedný chlapík tu roztáča koleso zábavy. To pozostáva z vydarených fórikov založených najmä na dialógoch. V tom všetkom hravo absurdná zápletka pôsobí vtipne. NIE: Prvý film, v ktorom vidím Patricka Huarda a vôbec teda neoslnil. A takých tu bolo viac. Oproti verzii č. 2 v podobe The Delivery Man je to očividné. V porovnaní s USA version je Starbuck v celku akýsi nudnejší, alebo ponurejší. Nevyniknú tak niektoré vzťahy (ako napríklad so zdravotne postihnutým chlapcom).(3.9.2014)