Starbuck (festivalový název)

Starbuck

Starbuck

Komedie / Drama

Kanada, 2011, 109 min

pro NEWMEEX: proč??? to asi nikdy nepochopíš, když se takhle nesmyslně ptáš... není to jen o nedospělosti a nepředvídání svých počinů... ALE o cítění, objetí, lásce, pocitu sounáležitosti a bezpečí, sdílení radosti, dobrých a špatných časů, a hlavně předevšííííím o tom někam patřit = pokud tomu nerozumíš ještě, tak ti to přeložím do jednoho slova, o RODINĚ ;o) chápu, to humorné pojetí se ti může zdát kýčovité, ale o tom to je film, aby to upoutalo a nejen ženské pohlaví... už by jsi si měl uvědomit, že v dnešní době už to není o filmu s efekty za miliony dolarů a na tříhodinové pásce (vlastně nikdy to o tom nebylo)... Filmy jsou především o PŘÍBĚHU a jeho zpracování, to ostatní je už jen přežitek moderní doby a o rozmazlených jedincích jako jsi ty... až ti jednou někdo bude nenávratně chybět, možná si na tenhle film vzpomeneš... hold ještě existují na světě věci, co si nikdy nekoupíš!!!(27.9.2013)

Ještě nejsem schopen ze sebe vysoukat nějaký sofistikovaný komentář, takže jen pár vět a později to možná celé přepíšu. Absolutní pohodovka o tom, že seriózním a vnímavým otcem se můžete stát i v trošku pozdějším věku. Jen nesmíte prodávat svoje sémě, jako náš hlavní hrdina. Potom se klidně může stát, že těch potomků bude přeci jen "maličko" víc. Na druhou stranu, o to bude Vaše překvapení příjemnější, protože počít tolik dětí se jen tak někomu nepoštěstí a nad nějakou žalobou člověk mávne rukou, stejně jako v tomle milém, úsměvném filmu, s naprosto úžasným soundtrackem.(29.4.2015)

• -tHESWINe-

Zajímavý námět, ale zpracovaný tak nějak s tím divným Kanadským humorem, asi. Smál jsem se, to jo, ale nepamatuju si kdy přesně. A možná mi jen spadl chleba na koberec, když jsem si představoval že Starbuck je Tony Stark s nadváhou. Parádní nápad, ale děj hrozně roztahaný, předvídatelný. Trapný konec. Citové vyděračšství. Spousta postav: dejte si 142 lidí do filmu, to je fakt nepřehledné. Blbost. Rozlámaný krk, jak jsem u toho usínal na hrozně nepohodlné štokrličce. Možná kdyby člověk byl starší, důchodce třeba, tak by to bylo vtipné.(19.3.2014)

Starbuck je takmer doslova identický s jeho americkým remakom - Pozdrav zo spermobanky (2013). Odlišujú sa hlavne réžiou. Kým Pozdrav zo spermobanky je ladený viac humorne, u Starbacku je to taký smiech cez slzy, vlastne sa človeku ani moc smiať nechce. Snímok je omnoho vážnejší a emotívnejšie ladený, skrátka dramatická stránka jasne prevažuje. Je na divákovi čo preferuje, mne sa zdal lepší Starbuck. 80/100(21.8.2015)

Nechať si platiť za masturbáciu je prejavom priamej demokracie. Ako to je ale keď chcem vedieť kto je otcom? Hmmm ... inak komédiu od toho moc nečakajte, no na druhú stranu je to milý príbeh .... (najviac ma dojalo, keď prehovoril "hovorca" detí čo podávali žalobu keď chceli vedieť kto je ich biologický otec)(20.10.2015)