• Mikino00

Jako román to možná fungovalo, ale jako film se jedná o nesourodý kouskovaný příběh, který mi připadal až násilně rozporcovaný. Za což bych vinil scénář, ale i režii, ta je naivní a ve výsledku herci jsou jen do počtu. Dějově to nepřekvapí, vše je tak nějak očekávatelné a konec samotný je pak vyloženě k smíchu. Nechápu proč se taková herecká elita sešla u takovéhoto příběhu, snad to jejich kariéry příliš nepřibrzdí. Rutina a průměr.(18.2.2015)

Nedotažené psychologické drama odehrávající se v krásném a přitom drsném prostředí, které jakožto prostředek je jediné vyždímáno na maximum a film tak dostává i díky napínavějšímu závěru malinký westernový nádech. Scénář však pokulhává, jelikož herci nedostali dostatek prostoru předvést své charaktery, a střih byl kolikrát... no zvláštní. Jakoby se při natáčení nevědělo, co vyprávět. Bradley a Jennifer, ikdyž se jedná, v několika scénách, o jejich nejintimnější počin, už spolu natočily hezčí a lepší filmy.(16.3.2015)

V prvom rade som bol zvedavý ako dopadlo 3.stretnutie Bradleyho a Jennifer na plátne. No popravde, ich predchádzajúce dva filmy sa mi oba pozdávali viacej. Síce ani táto Serena nebola vôbec zlá, príbeh bol zaujímavý, akurát že to nemalo ten potrebný spád, ktorý by to celé o čosi viac zvýraznil. Atmosféra prelomu 20tych a 30tych rokov sa mi celkom pozdávala, aj postavy a zápletka, ale niečo tomu proste chýbalo. Niektoré fázy sa strašne vliekli, no a iné by si zas zaslúžili oveľa viac pozornosti a času. Ale tak čo už, aspoň na tie 3* to predsa len stačí.(9.2.2015)

Serena je drama nasnímaná prepychovou senzitívnosťou scenáru a kamery prehlbená fragmentovou pomernosťou akčno zvratových prílepkov z čoho vyplýva výborný podklad zoseženia početnej textovej vyfundovanosti frapantnej pre daný žáner a schopnosť zainteresovať aj publikum oscilujúce medzi mainstreamom a alternatívnou kultúrou,takže neolutujete,možno ano...(21.2.2015)

Bradley Cooper a Jennifer Lawrence spolu evidentně hrají rádi a vždy je z toho zajímavý a kvalitní počin. Susanne Bier nezapře svoji dánskou náturu, kdybych měl hádat, jaké národnosti byl režisér tohoto snímku, dánská by byla mezi hlavními favority. Drsný příběh, napínavý děj, pěkné lokace, čeští herci jako stafáž, mně se Serena moc líbila.(19.6.2016)