Bradley Cooper a Jennifer Lawrence spolu evidentně hrají rádi a vždy je z toho zajímavý a kvalitní počin. Susanne Bier nezapře svoji dánskou náturu, kdybych měl hádat, jaké národnosti byl režisér tohoto snímku, dánská by byla mezi hlavními favority. Drsný příběh, napínavý děj, pěkné lokace, čeští herci jako stafáž, mně se Serena moc líbila.(19.6.2016)

• rikitiki

Nejdřív je všechno jako z růžového snu, pak se všechno šeredným způsobem začne kazit. Jennifer Lawrence mě nepřesvědčila, že by dokázala bravurně pokácet strom sekerou. Bradley Cooper má taky do drsného majitele pily dost daleko. Překvapivě se v odlehlých horách uprostřed ničeho začne odehrávat velmi niterné drama hlavního páru, jehož námět je pořád velice aktuální. Ale to řešení! Ach jo. Z filmu knižní předloha přímo trčí a způsob, jak se vypořádat s neštěstím je zcela na hlavu padlý i v rámci dřevorubeckého tábora. Leda by tam bylo šílenství nakažlivé. A vůbec to drama je takové odtažité, neprožité, nedokáže diváka zasáhnout, spíš ho otráví. SHRNUTÍ: Přemýšlíte nad kariérou dřevorubce. Nedoporučuji těhotným ženám nebo těm, které se o otěhotnění snaží.(20.8.2018)

Podle hodnocení jsem se do filmu moc nehnala, ale nakonec mě to celkem mile překvapilo.. Příběh je napínací a zajímavý, zase jiný vhled do historie USA a sonda do jednoho kritického manželství. Příběh vyprávěn hodně ploše a klouzal po povrchu.. Kdyby se to natočilo jinak mohlo to být mnohem silnější, takhle je to "jenom" zajímavé. Neurazí - nenadchne - neutkví v hlavě ;-)(2.8.2015)

Bohužel to vypadá, jako kdyby Američané přijeli do českých lesů pro remízu a kdyby to náhodou nevyšlo, tak by je vlastně ani ta prohra moc nebolela. Je s podivem, že režisérka nesmírně silných severských dramat Susanne Bier natočila tak ploché, chladné a odevzdané drama. Ani dvojice Jennifer Lawrence – Bradley Cooper není tak omračující a okouzlující, jak bychom si přáli. Přitom podnikatelské aktivity dřevaře George, do kterých vstoupí nevyzpytatelná Serena, vypadají na konci hospodářsky kritických dvacátých let minulého století minimálně lákavě. Jenže zatímco Bier v předchozích filmových zastavením předkládala hutná dramata s nefalšovanými emocemi, tady jen klouže po povrchu (ani právě důsledky celosvětové hospodářské krize prakticky necítíme x ani zlomená Serena nebudí žádný respekt nebo obavy) a snad jediné, v čem se jí daří, jsou drobné vedlejší linie a odmítání náznaků, kam se bude děj ubírat. Jenže ony linie nemají takový směr, jaký bychom si přáli, odkrytí toho, co už tušíme, pak nemá patřičný náboj. Z určité nejistoty se tak stává spíš břímě, které je ještě navíc násobené velmi pomalým tempem. Její postavy nedýchají, nestrhnou, nedojímají, ani z nich nemrazí v zádech. Prostě si to jen odpracují, a zatímco kupříkladu takový Mads Mikkelsen z dramatu Po svatbě je přesně tím typem herce, který zaujme, i kdyby si měnil třeba jen košili, tady to ústřední dvojici úplně nesedlo.(20.5.2015)

Takový ten typ filmu, co mne zaujme a pak schválně ošklivě skončí. Serena není jen překrásná, ale především schopná, inteligentní a samostatná. Bohužel ji potká (další) poněkud traumatická událost, neupřímný manžel a tak to dopadne asi tak dobře, jak by se dalo čekat. Hlavně, že chlap má aspoň trochu důstojný konec, že... :( Plus za překrásnou přírodu.(20.3.2016)

• - Natáčení probíhalo i v České republice, především v exteriérových lokacích mimo Prahu, na kterých vyrostly například dekorace dřevorubeckého tábora, amerického městečka a nádraží. Konkrétně se štáb podíval například do Nižboru na Berounsku. [Zdroj: iDNES.cz] (smeejay)

• - 80 procent štábu, který čítal 250 lidí, tvořili Češi. (agass)

• - Film měl původně natočit Darren Aronofsky a hlavní roli měla hrát Angelina Jolie. Nakonec byli nahrazeni režisérkou Susanne Bier a herečkou Jennifer Lawrence. (Zdroj: ČSFD.cz)