Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ****

  Serena, naštěstí ne Williams. Osudové drama, které nezapře, že je natočené syrovým severským stylem, i když převážně vznikalo na území Česka, a které potřetí svedlo dohromady osvědčenou hvězdnou dvojici Jennifer Lawrence & Bradley Cooper. Příběh diváka zavádí na počátek třicátých let minulého století, konkrétně do Smoky Mountains v Carolině, za podnikatelem v lesním průmyslu. Země je zmítaná tržní krizí, avšak dřevorubecká firma George Pembertona stále v rámci svých možností prosperuje, ačkoliv ji výhledově hrozí zánik, vzhledem k ambicím jistého bohatého investora udělat z lesního hospodářství jednou provždy park. George však má i přijemné starosti. Potkalo ho nenadálé štěstí, jež má být stvrzeno manželským svazkem s krásnou, a tak trochu tajemstvím a nevyzpytatelným jednáním, obestřenou Serenou. Jejich společné štěstí však nebude mít dlouhého trvání. Celá věc se má tak, že dánská režisérka Susanne Bier divákovi hned neodhalí charaktery obou hlavních postav, a tím ho ponechá v určité nejistotě. K odkrývání jejich charakterů dojde postupně a ne úplně tradiční formou. Divák v podstatě ví, že George je čestný muž, který naprcal dítě jiné ženě před Serenou, ke kterému se ovšem nehlásí, čímž má u diváků charakterový vroubek. O Sereně je známo jen to, že je od jisté doby sirota s jizvami na těle po požáru, který přežila, ale její příbuzní už takové štěstí neměli. A vedle toho, že na svého manžela chorobně žárlí a miluje ho, tak s ním také často a ráda mrdá. Příznivci těla Jennifer Lawrence můžete být klidní. I po uniklých soukromých fotkách, ve filmu neukáže ani piču, i když evidentně ví, na co ji má. Síla filmu netkví tak docela v jeho příběhu, nýbrž v jeho podzápletkách, kterých je slušná porce, a ne všechny mají v příběhu svoji opodstatněnou existenci, anebo jsou zdárně zakončeny k plné spokojenosti diváka. Převážná část filmu zaujme jeho zdánlivě nedůležitými a naprosto drobnými detaily, jako je lov na pumu, nebo sekera zaseklá do stromu. Film vyniká ve značné míře krajinářskou kamerou poskytující řadu záběrů na krajinu a vše, co je s ní spjato. Precizní je také výprava, skvělou práci odvedli kostyméři a stylisté. S příchodem Jennifer Lawrence, se kterým se neotálí, dostane film živočišný rozměr. Na skutečnou romantiku tenhle film moc neužije. Jistě, náznaky tady jsou, ale režisérka jim příliš regulérního prostoru nedopřála. Odráží se to v poměrně povrchním seznámení a následnou svatbou ústřední dvojky, jež proběhne bez přípravy a s minimem průtahů. Film chce sršet erotikou, ale i když se v něm Jennifer našuká víc, než za celou svoji kariéru, tak jsou tyhle scény natočeny chladně až odtažitě a hlavně cudně. Možná je to tím, že tak působí i Serena. To však nic nemění na tom, že je to pěkný, dramaticky i působivě vystavěný film v syrovém pojetí, jakých je v kinech málo. Jeho kino budoucnost je však značně nejistá. 80%(3.1.2015)

 • Morholt
  ***

  Susanne Bier semlel Hollywood, což je veliká škoda. Nemůžu říct, že by byla Serena špatným filmem. Režie je solidní, nasnímaný je film také dobře a herci odvedli slušnou práci, což platí i o Jennifer Lawrence a to je co říct. Jenže chybí tomu emoce, nejde se do hloubky a postavy jsou, na podobně laděné drama, až příliš jednoznačné. Na jedno podívání fajn, ale jméno režisérky slibovalo mnohem víc. 60%(24.7.2015)

 • pavcas
  ***

  Miluju kombinaci Bradleyho a Jennifer, takže moje srdce zaplesalo, že spolu natočili další film. Bohužel ta chemie, co tak fungovala v Terapii láskou, ta uvěřitelnost a opravdovost tady bohužel nefungovala vůbec a při milostnejch scénách měl člověk pocit, že je to samotným hercům trapný. Ono taky předstírat na kameru sex se svým dobrým kamarádem musí bejt fakt síla a možná už to nebude fungovat nikdy, protože se ty dva prostě moc znaj a vy víte že se znaj. Ne že by se Bradley nesnažil, jeho charisma funguje a Jennifer je sexy, oba dva jsou výborný herci, ale prostě ne. Hlavně samotnej příběh byl tak špatně podanej, některý postavy fakt zbytečný a nesympatický, rádoby drama, který ale moc napětí nevyvolává a máte pocit že vás tvůrci nutí, abyste něco cítili, ale vy fakt nechcete. Prostě celý to bylo takový chladný jako ta krásná příroda kolem nich . Abych to zase nestrhala úplně, dalo se na to koukat,ale ten závěr tomu taky moc nepomoh, ani mně to nedojalo. Slabý 3* a to fakt ze starý známosti.(12.2.2016)

 • evulienka3
  ****

  Po filme Svadba medzi citrónmi som sa zľakla, že Susanne Bier zabudla točiť filmy. Našťastie to bol len prešľap a konečne som sa od nej dočkala aj kvalitnej drámy, ako sa na režisérku jej mena patrí. Surový a realistický, typicky severský príbeh, ktorý napriek pomalému rozjazdu v závere takmer vyráža dych. Zamrzelo v ňom len to, že kvalitný Dánky herec typu Kima Bodniu si v ňom zahral cca 5 sekúnd, ešteže David Dencik dostal podstatne viac priestoru, ktorý navyše aj skvele využil!(13.12.2014)

 • vesper001
  **

  Sere na jelena, zato má chutě na chotě, dítě či kotě. Dost dobře jí to myslí, takže si buďte jistí, že řezy a seky tu budou taky, poetika žádná, na to je bloncka moc chladná, zato to umí se sekerou, a tak kosí všechny, co jí s…., ale to už tu bylo, tak aby to nenudilo, už raději skončím a půjdu za lepším filmem, pokud možno i s příběhem.(29.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace