Reklama

Reklama

Překrásná Serena si vezme za muže velmi úspěšného podnikatele. Štastný pár společně vládne lesnímu průmyslu a zdá se, že nikdo a nic nemůže narušit jejich manželství plné něžností a lásky. Tajemství z minulosti a žárlivost bude však velmi těžká zkouška i pro ně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Videa (13)

Trailer 1

Recenze (97)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Čo sa týka filmu ako takého, musím uznať, že tak do polovice sa film trochu vliekol, ale druhá polovica mi to vynahradila a ten koniec bol vážne skvelý. Očakával som, že to bude bomba, pretože Serenu natáčala Oscarová režisérka Susanne Bier, ale hlavne tiež preto, že hlavnej úlohy sa zhostili skvelí Bradley Cooper a Jennifer Lawrence. Väčšina deja sa odohráva v tvárach jednotlivých postáv. Vôbec si nemyslím, že je to chladné a bez emócií, naopak. Je to o rozklade citových väzieb následkom rodinného nešťastia. Je to všetko len a len o emóciách. V takmer westernovom prostredí. Odohráva sa síce počas Veľkej krízy tridsiatych rokov, avšak v malom mestečku kdesi v lesoch, ktoré tie klasické westerny silne pripomína. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $176,391Tržby Celosvetovo $3,918,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ komorná dráma, ktorá v konečnom výsledku ponúkne len slušnú depku a nič na vyše /40%/ ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Bohužel to vypadá, jako kdyby Američané přijeli do českých lesů pro remízu a kdyby to náhodou nevyšlo, tak by je vlastně ani ta prohra moc nebolela. Je s podivem, že režisérka nesmírně silných severských dramat Susanne Bier natočila tak ploché, chladné a odevzdané drama. Ani dvojice Jennifer Lawrence – Bradley Cooper není tak omračující a okouzlující, jak bychom si přáli. Přitom podnikatelské aktivity dřevaře George, do kterých vstoupí nevyzpytatelná Serena, vypadají na konci hospodářsky kritických dvacátých let minulého století minimálně lákavě. Jenže zatímco Bier v předchozích filmových zastavením předkládala hutná dramata s nefalšovanými emocemi, tady jen klouže po povrchu (ani právě důsledky celosvětové hospodářské krize prakticky necítíme x ani zlomená Serena nebudí žádný respekt nebo obavy) a snad jediné, v čem se jí daří, jsou drobné vedlejší linie a odmítání náznaků, kam se bude děj ubírat. Jenže ony linie nemají takový směr, jaký bychom si přáli, odkrytí toho, co už tušíme, pak nemá patřičný náboj. Z určité nejistoty se tak stává spíš břímě, které je ještě navíc násobené velmi pomalým tempem. Její postavy nedýchají, nestrhnou, nedojímají, ani z nich nemrazí v zádech. Prostě si to jen odpracují, a zatímco kupříkladu takový Mads Mikkelsen z dramatu Po svatbě je přesně tím typem herce, který zaujme, i kdyby si měnil třeba jen košili, tady to ústřední dvojici úplně nesedlo. ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Divácky nepříliš atraktivní film, kterému podkopává nohy především nepovedený scénář, který ani trochu nedokázal vystihnout podstatu knihy. Serena ve filmu je úplně jiná Serena než v knize, navíc je zde postavou spíše vedlejší, což mi vzhledem k tomu, že se film jmenuje Serena, nepřijde úplně v pořádku. Po filmařské stránce zde toho nelze moc vytýkat, pěkná kamera, výprava, kdy si zejména český divák bude užívat záběry na českou krajinu, Bradley Cooper a Jennifer Lawrence jsou výborní, ačkoliv Jennifer docela trpí právě tím, že zejména ve druhé polovině, kdy bychom se konečně měli ponořit do hloubky charakteru Sereny, je odsunuta na druhou kolej. Serena je ve výsledku velmi nezajímavé a nevtahující drama, na které si za pár měsíců nikdo ani nevzpomene. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Vanilková bohyně Serena v lehce pochybném podání Jennifer Lawrence tady má jen dvě polohy (nebavím se o koitu). Nejdřív jako (všeho)schopná doktorka Voštěpová vodí za kládu dřevaře Bradleyho Coopera a pak, po vyhlášení věčného vegetačního klidu, už jen vyšiluje, nebo čumí jak kůrovec na Ríšu Brabce. Není se co divit, když manžel používá jazyk už jen na zalepování obálek s výživným pro levobočka! Rashova novela v sobě nejspíš skrývá potenciál, ale tady se z něj projevilo pramálo. Film bez identity, s opakující se návodnou hudbou plnou tklivosti a postavami, které Lady Timbermacbeth nedokážou zaštítit výraznějšími emocemi. Dám ale ještě po Bird Boxu Susanne Bier Druhou šancí třetí šanci.. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (8)

  • Natáčení probíhalo i ve filmových ateliérech na Barrandově. (Lipi4)

Reklama

Reklama