Lesařské, chladné, uměle citové, vztahové, žensky podlé, manipulující × podle knížky jako fakt? Knížka byla zajímavá, film je taky svým způsobem zajímavý, neobvyklý. Příběh o zvláštní ženštině, která jde přes mrtvoly za svým cílem, a to doslova. Změna nastane v půlce filmu, kdy si hlavní hrdinka snaží vyléčit svou zlomenou osobnost likvidací všeho co je spjato s manželem. Konec se mi ovšem nelíbil, nebyl podle knížky, a ze Sereny tak udělali filmaři obyčejnou hysterickou pipinu (což dle předlohy není). Dost mi chyběl obchodní boj, který celý příběh vyzvedává na víc než na vztahové drama. Tak jako tak, zajímavé zpracování, česká příroda, surovost, herecké výkony naprosto uspokojující, dobré drama, které zaujme. ..no chtělo by to trošku vyladit, ale ta studená zablácená scéna.. (1.1.2015)

• vesper001

Sere na jelena, zato má chutě na chotě, dítě či kotě. Dost dobře jí to myslí, takže si buďte jistí, že řezy a seky tu budou taky, poetika žádná, na to je bloncka moc chladná, zato to umí se sekerou, a tak kosí všechny, co jí s…., ale to už tu bylo, tak aby to nenudilo, už raději skončím a půjdu za lepším filmem, pokud možno i s příběhem.(29.12.2016)

Serena je drama nasnímaná prepychovou senzitívnosťou scenáru a kamery prehlbená fragmentovou pomernosťou akčno zvratových prílepkov z čoho vyplýva výborný podklad zoseženia početnej textovej vyfundovanosti frapantnej pre daný žáner a schopnosť zainteresovať aj publikum oscilujúce medzi mainstreamom a alternatívnou kultúrou,takže neolutujete,možno ano...(21.2.2015)

Podle hodnocení jsem se do filmu moc nehnala, ale nakonec mě to celkem mile překvapilo.. Příběh je napínací a zajímavý, zase jiný vhled do historie USA a sonda do jednoho kritického manželství. Příběh vyprávěn hodně ploše a klouzal po povrchu.. Kdyby se to natočilo jinak mohlo to být mnohem silnější, takhle je to "jenom" zajímavé. Neurazí - nenadchne - neutkví v hlavě ;-)(2.8.2015)

• alisa.upir

Budu upřímná, na tohle se fakt moc nedalo koukat. Jak moc jsem si říkala, že se aspoň vydržím dívat na Bradleyho ostře řezanou čelist, tak to se prostě nedalo, a od půlky do konce jsem film rychlým proklikláváním dokoukala asi za 4 minuty. Což mi asi některý důležitý části utekly, ale ten film je tak naprosto nesmyslně protahovenj a většina herců působí strašně strojeně, že na moje nervy to bylo fakt už moc. Jestli jste masochista, prosím, užijte si to.(16.7.2017)

• - 80 procent štábu, který čítal 250 lidí, tvořili Češi. (agass)

• - Natáčení probíhalo i v České republice, především v exteriérových lokacích mimo Prahu, na kterých vyrostly například dekorace dřevorubeckého tábora, amerického městečka a nádraží. Konkrétně se štáb podíval například do Nižboru na Berounsku. [Zdroj: iDNES.cz] (smeejay)

• - Film měl původně natočit Darren Aronofsky a hlavní roli měla hrát Angelina Jolie. Nakonec byli nahrazeni režisérkou Susanne Bier a herečkou Jennifer Lawrence. (Zdroj: ČSFD.cz)