Námluvy (TV film)

Komedie

Česko, 1995, 40 min

Předloha:

Anton Pavlovič Čechov (povídka)

Jan Štangl

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Další a stejně skvělá adaptace Čechovovy miniaturky, která se verzi z roku 1961 (s Janem Pivcem, Ladislavem Peškem a Vlastou Chramostovou) vyrovná úplně ve všem. Pánové Lasica a Satinský totiž málokdy zklamali.(10.12.2012)

Tato Čechovova povídka je zřejmě velmi vděčný námět pro filmová zpracování; je napsaná tak dobře, že by podle ní nemělo vzniknout něco nepovedeného. Tato verze je, zdá se mi, o poznání méně vtipná a nápaditá jako verze, kterou natočil Martin Frič, ale i tak je to skvělá zábava.(2.1.2013)

Sólo pro tři postavy. Dva statkáři a jejich dcera, námluvy, sousedská nesnášenlivot a spor o pozemek v hlavní roli. Primitivní, ale účinné. Zasmál jsem se sice jen třikrát, ale úsměvné to bylo po celou dobu. 70%(26.8.2013)

V titulkoch uvedený rok výroby 1996. V roku 1995 uviedlo Štúdio S v réžii V.Strniska Čechovove O škodlivosti tabaku, Pytačky a Jubileum - vynikajúce! A toto je TV spracovanie Pytačiek s rovnakým obsadením. Veľmi pekne ďakujem brnenskej TV, že nám toto dielo (aj ked v češtine) zachovala. Ešte pripomeniem verziu STV v réžii M.Pietora Medveď - Pytačky z roku 1989 (v Pytačkách hrali Noga, Horváthová, Polónyi).(11.6.2015)