Karlos80

Rondiho erotický thriller o páru středních let ocitající se v manželské krizi. Zkuste hádat jak to vyřešili? Na ostrově se objevili dva záhadní hippies kteří akorát způsobí zmatek a ještě více urychlí rozpad jejich světa. Jak tohle všecko mohlo skončit? Více už nebudu prozrazovat a uvidíte to ve filmu. V Itálii tou dobou bylo takových to filmů s podobnou tématikou (s buržoazní společnosti především) natočeno tolik, ale teď momentálně si ani jeden film z tohoto tzv "mikro žánru" nevybavím, každopádně tenhle film podle patří k těm lepším a zdařilejším i přes fakt že se někomu čas od času může zdát trochu celé strojené a patetické, směšné a nijak moc zajímavé. Každopádně film nebyl ani pomalý ani nudný (napětí čas od času eskalovalo), oslovil mě především svou nádhernou malebnou scenérií kde se to celé odehrávalo (ostrov Ponza, slunce, moře, útesy, písek, luxusní vily), příjemně znějící hudbou (Albert Verrecchia, soundtrack vyšel i samostatně - malá ochutnávka http://www.youtube.com/watch?v=d1KY3226IOE&feature=related), celkem zdařilými hereckými výkony (především krásná Janet Agren na vrchulu své kariéry a krásy v roli kruté a velmi přesvědčivé svůdnice, byla nezapomenutelná). Nezapomenutelné momenty; Rituální scéna, horké objetí Tranquilli-Schurer a hudba z " Ódy na radost " od Beethovena, všecky nahé scény s Janet Agren (především ta úvodní kdy ji na útesu poprvé spatří Silvano Tranquilli, který jak to tak vypadalo, si myslí že to byl jen nějaký přízrak) a očistná závěrečná scéna. Zapomenutý ale celkem ještě docela dobré, doporučuji všem italo-fanouškům. ()