Karlos80

Lehce erotická italská komedie. Dvě lesbičky žijící v tiché ale trochu tristní společné domácnosti, zatouží po dítěti, jakožto oživení jejich vztahu. Než se tak ale stane, tak je čeká řada nejrůznějších komediálních a groteskních scén a příhod s různými nezkušenými muži, nebo za pomoci svérázné reklamy, než se konečně za daří. Film je poklidný, jemný a tichý, kdy nám překvapivě neukazuje nic zhýralého a nemravného jak bylo v té době v italské kinematografii, ve filmech z vyšší společenské třídy, pomalu pravidelným zvykem. Žádné excesy, sex, drogy, vraždy, krev, prostě nic! Ve své době a po vydání filmu muselo ale i tak jít svým způsobem o senzaci, která vzbudila velký rozruch, něco podobného v té době zfilmovat např. u nás v Československu, to bylo něco nemyslitelného. Jinak ale jde o hodně pomalý film, ve kterém se nenajde prakticky nic co by mě jako diváka přitáhlo (film nemá žádnou pořádnou jiskru ani náboj - vzhledem k tématu třeba právě ten sexuální), nezasmál jsem se ani jednou, dvě hlavní herečky (Schurer+Strebel) mi připadly občas spíše protivné (hlavně Schurer, Strobel byla sympatičtější, něžnější a soucitnější), a to i přesto že z nich vyzařoval pořádný sex-apel, zejména z blondýnky Schurer, která je tu vidět párkrát jemně (vzhledem k době a roku vydání filmu) odhalená (různé převlékání a svlékání, scéna v sauně, atd). I přes dobrý obsah (něco podobného jsem ve filmu v té době v Itálii viděl vůbec poprvé) je to sotva průměrná záležitost, která bohužel dost nudí, a dnes už nejspíš málokoho osloví a zaujme. Po estetické stránce ale čisté a pěkné. Stojí ale za vidění - alespoň jednou. ()