Zlo

• angličtina Evil

Ak ste v ZLOm čase, na ZLOm mieste, stačí ZLOmok sekundy a dostane vás…  Videá o paranormálnych javoch sa partii chalanov vymknú spod kontroly, keď prijmú ponuku neznámeho muža, nakrúcať v jeho dome. Udalosti naberú rýchly spád a dom začína odkrývať stále hrôzostrašnejšie tajomstvá. Všetko, čo sa v dome deje im najprv pripadá ako zlý vtip, ale veľmi rýchlo pochopia, že zlo existuje a je stále bližšie a silnejšie. Pohltení reportážou a vlastným strachom začínajú svoj boj o život... (oficiální text distributora)

Bloody13

S překvapením musím konstatovat, že tohle Zlo je rozhodně menší zlo, než všechny sequely PA dohromady. Ba co víc, jako horor funguje naprosto čistě. Není to však ani tak moderní formou (která hororům dokáže pomoct stejně lehce, jako jim zlomit vaz), jako tou starou barabiznou. Právě její zatuchlý interiér obstará divákům několik krušných chvil (pivnice určitě vede), a to se po nich zrovna nemusí sápat nějaká nakrknutá svině. A tam, kde selhává logika hrdinů (hlavně závěrečný návrat pro kameru), to naštěstí kompenzuje ostrá mluva a trochu živější krabice Zlatých esíček... Taky máte radši ty skořicový? ()

Jordan

Konečne dobrý slovenský žánrový film. Formálne a technicky bez nejakých veľkých chýb, poctivo, klasicky, jednoducho, no účinne urobený film, za málo peňazí (a pomerne rýchlo urobenej) veľa muziky, žiadne faux pas sa nekonalo, normálne v pohode blair-witchovsky urobený horor, kde dokonca aj herecké výkony a dialógy nepôsobili vôbec trápne, ale prirodzene a normálne, dokonca miestami aj humor, a atmosféra tiež vcelku solídna - slabšie povahy a horormi nevytrénovaní diváci (a diváčky) sa možno budú aj báť. Spokojnosť. ()

klerik

Prekvapivo slušné. Hlavne to, že ide o štandardný horor v štandardnom prevedený (ten štandard je dobre zvládnutý) robí z filmu príjemnú zábavu. Jednotlivé scény sú lepšie ako celý film (chýba väčšia zomknutosť i gradácia). REC je v rámci tohto subžánru ťažko prekonateľný, preto poteší, že tvorcovia sa na nič nehrali a odpozerané finty použili len ako povinnú jazdu a sústredili sa na vlastný prístup. Najviac sa mi páčilo pohrávanie sa s humorom... ()

Carol Pifková

Bože tak ten nehorázne dlhý nudný začiatok ma fakt iritoval. A tí herci ani nehovorím, ťažko sa mi zvykalo na to, že to nie je po anglicky alebo dabované. Nemám rada slovenské filmy príde mi to vždy, že nikto tam nevie hrať a každý sa mi tam zdá neprirodzený. Ale tu uznávam, že to nebolo ako v amerických filmoch, kde sa na niečo divné alebo buchot spýtajú Čo to bolo?! a tvária sa vyľakane a tu sa spýtali, že Čo to bolo do piče?! Tak to rozhodne prirodzené bolo pre mňa. Znie to divne ale tie nadávky dopomohli k väčšej vierohodnosti, pretože keby som tam ja nadávam 3x toľko. Už počas filmu to bolo samé kurva, kurva, kurva, piči, piči, piči... ako sa má človek odnaučiť nadávať, keď pri horrore sa to proste nedá. Slovenský či uzbekistánsky horror, keď je tam proste duch alebo démon som v riadnej kaši a bojím sa. Ale tak na to, že je to zo Slovenska to bolo fajn. A to nepíšem za to, že som Slovenka radšej by som to zprdla ako chválila ale tak priznávam sa, že som sa bála. A tomu vlasatému už chýbala len Filchova mačka. ()

Wacoslav1

Nazev nam nekeca tohle je opravdu zlo jo a upozornuji dopredu ze nejsem zapsklej divak a ve stojatych ceskoslovenskych filmovych vodach ocenuji cokoliv novyho a kreativniho ale tohle bratia slovaci nezvladli byl sem na to zvedavej ale uz od zacatku ve mne budilo obavy kterymy ze filmy se toto hodla inspirovat Blair witch je totiz neprekonatelna kultovka kterou dneska napodobuje kdejakej radobyfilmar a serie Rec neni nic dalsiho nez jen dukaz ze z zanrem horor to jde poslovensky receno do pice takze to neni zrovna nejlepsi inspirace kazdopadne tam kde neni napad je treba alespon kvalitni zabavna demence a tam kde neni ani to zustava jen trapna nuda navic kdyz autor ani nevi jestli chce tocit strasidelny film nebo vyvrazdovacku a pak ve finale stvori jen patvar ktery se snazi byt oboji napada mne myslenka proc to vsechno? v prvni pulce se film snazi budovat atmosferu a popravde mu to moc nejde neco jako scenar tu neexistuje proste tri typci co si hrajou na investigativni novinare ci co a nataci duchy a dalsi paranormalni jevy se nechaj pozvat do baraku frajera kterej je evidentni magor uz od pohledu protoze tam ma zlo ktery udajne znicilo jeho rodinu! pak nasleduje prohledavani baraku z radoby lekackama ktery vubec nefungujou az borci zavitaji do sklepa a katakomb kde neco najdou... ja nebudu prozrazovat co zustanu tajemnej ale ve chvili kdy nasli v tom sklepe to co nasli to ten film zabije uplne meni se jen v bezduchou vyvrazdovacku s miliardou logickych chyb (Napriklad borec frajerum zabavi a rozbije mobily ale kamera mu nevadi typci chcipaj ale toci se dal atd) konec je pak naprosto predvidatelnej ale to uz mne moc netrapilo protoze po pravde co ucinili chalani ten objev ve sklepe mne uplne prestalo zajimat jak to cely dopadne takze smula ale takova bezbreha otrepana vykradacka mne neoslni a nebudu ani prihazovat nejaky hvezdicky za to ze je to slovenskej film a ja s nim soucitim to bohuzel neomlouva fakt ze je to neomluvitelne spatny film tu jednu hvezdu udelim za pekne prehlednou a nerozklepanou kameru ta se mi zamlouvala ale tim vycet pozitiv konci takze sorry kluci slovensky zkusily jste to mate muj respekt ale dalo se z toho vytezit vic nez toto nudny paskvilni a vykradacsky dilo bez spetky sebemensi invence fakt skoda potencial na to byl... ()

• Budova, ve které bylo uvězněno samotné zlo, leží v obci Bernolákovo, nedaleko Bratislavy. (herr_carter)
  • Film bol natáčaný iba jednou kamerou. (Moni65)