Zlo

Slovensko, 2012, 75 min

Peter Bebjak

Erik Eržin

Martin Hasák

No Vida.. Chlapci Slušná Práce.. Během filmu jsem zaregistroval asi 10x slovo PÍča.. Což vyznívá ve Slovenském jazyce vtipně !! Hezky natočené, se slušnou Kamerou.. Některé efekty jsou fakt nečekaně dobře povedené na Slovensko.. A krvavý Konec nesmírně Potěšil!! Po dlouhé době jsem se zase LEKL!! :)(17.11.2012)

• Lulu13

Keď nevieme vymyslieť nič nové, vykradnime aspoň všetko staré. Asi týmto heslom sa riadili autori, pretože tá podobnosť s Blair witch, Grave Encounters, Paranormal activity, Rec či dokonca klasikou ako Exorcista je do očí bijúca. Každá "strašidelná" scéna mi okamžite niečo pripomenula, akurát to spracovanie bolo ešte o triedu (dve, tri...) horšie. Tiež by som veľmi rada pridala dáku hviezdu za slovenskú produkciu, ale no tak ľudia, trochu objektivity...(8.5.2012)

Prvý slovenský horor, a hneď mockdokumetary á la Blair Witch, REC, či Paranormal Activity, natočený ručnou digitálnou kamerou. Ako významné pozitívum vnímam, že ju nedrží epileptik. Takže žiadne trasľavé záchvaty kamery, ktoré by zakrývali úbohosť filmu. Zlo sa môže pochváliť pekne nasnímaným domácim prostredím (Bernolákovo), vcelku pôsobivými maskami aj špeciálnymi efektami (je ich síce málo, ale stoja za to), ktoré nevyzerajú lacne. Určite lepšie ako mnohé americké samoúčelné found footage. Na začiatok je to slušné.(19.6.2012)

Prekvapivo slušné. Hlavne to, že ide o štandardný horor v štandardnom prevedený (ten štandard je dobre zvládnutý) robí z filmu príjemnú zábavu. Jednotlivé scény sú lepšie ako celý film (chýba väčšia zomknutosť i gradácia). REC je v rámci tohto subžánru ťažko prekonateľný, preto poteší, že tvorcovia sa na nič nehrali a odpozerané finty použili len ako povinnú jazdu a sústredili sa na vlastný prístup. Najviac sa mi páčilo pohrávanie sa s humorom...(12.4.2012)

Zlo si divák najlepšie užije ak sa nechá príbehom viesť, bez nejakých výraznejších vplyvov racionálneho myslenia. Jednak tento film nie je o rozmýšľaní, ale o strachu a niektoré diery v scenári tak budú podstatne znesiteľnejšie. Hovorím teraz o celkovom vysvetlení, prečo sa deje v dome to, čo sa deje, ktoré pokrivkáva na svojej jednoduchosti a zároveň je nedostačujúce aby vytvorilo potrebnú mytológiu, akceptovateľnú divákom. Aj napriek týmto chybám vo filme prevládajú pozitíva. Veľkým plusom je, že sa nehrá na prevratný alebo najstrašidelnejší slovenský film s prekvapivou zápletkou. Len vzdáva poctu žánru a tým posúva aj samostatný vývin slovenského filmu na novú – síce nie rýdzo slovenskú – úroveň. A toto prvenstvo mu už nikto nezoberie.(21.8.2013)

• - Jedná se o první slovenský horor určený do kinodistribuce. (Sufferer)

• - Film bol natáčaný iba jednou kamerou. (Moni65)

• - Budova, ve které bylo uvězněno samotné zlo, leží v obci Bernolákovo, nedaleko Bratislavy. (herr_carter)