Zlo

Slovensko, 2012, 75 min

Peter Bebjak

Erik Eržin

Martin Hasák

V prvom rade som veľmi rád, že nie som znechutený, čoho som sa obával. ZLO má veľmi veľa chýb a nedostatkov, prameniacich nielen z nízkeho rozpočtu. Napriek tomu treba vyzdvihnúť tvorcov, že z nedostatku prostriedkov dokázali vytvoriť niečo podobné. Najväčší atribút je určite skvelá atmosféra, dve ľakačky boli ozaj vynikajúce. ZLO si požičiavalo z kadečoho (REC, Paranormal Activity...), no nekopírovalo a snažilo sa ísť svojou cestou. Rozhodne nie som sklamaný.(9.11.2012)

• Dellamorte

Sympatický bodík pre SK horror, ktorý sa už teraz pasuje za skoro až muzeálny filmový prvokok slovenskej H-kultúry. Borci ( jeden s kondómom na hlave / druhý pripomínal tampón / sa spustili do excre - mentálne už dávno prežutej a strávenej odnože tohto....žánru a kamerovali zhola nič. Bejbak je funkčný a vyčkám jeho ďalší počin, no zbytok je nestráviteľný. ( počiatok slovenskej H-tvorby mal totiž začať niekde úplne inde )(19.1.2013)

,,LIDI TO SLEDUJOU. DĚLÁTE ZÁSLUŽNOU PRÁCI“..... /// Traja chalani s kamerou vyrážej pátrat domů k týpkovi, co prej bydlí se zlem. (udělej mi nějaký záběry cestou, trošku flexibility kurva…) ,,A PROČ SE NEODSTĚHUJETE?“ (to by mě taky zajímalo…). Po cca 26ti minutách, kdy se vyrovnávám s pičovinama a svým odporem k vibrující kameře, mě chlapci začínaj bavit. A řek bych, že je to baví taky. Mix vykrádáček horůrků, kterej překvapivě funguje a (nerad) přiznávám, že je to moje soukromý (hororový) překvápko. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, komu zavolat na Slovensku kvůli bubákům. 2.) Po svatbě se mi změnila žena (nechcu ti do toho kecat, ale navrhuju – do pivnice s ní!). /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(9.12.2012)

Zlo je všade, zlo si cestu nevyberá a nikdy ho nezastavíš. Zlo si našlo aj skupinu mladých ľudí na Slovensku, ktorý boli silno inšpirovaní a infikovaní filmami ako sú Rec či Cloverfield. Ich "posadnutosť" snímania real kamerou a vytvorenie skutočného psycho hororu bola taká veľká, že si to chceli vyskúšať na vlastnej koži. Z istého pohľadu ich práca bola úspešná, pretože nemajú konkurenciu na Slovensku a z istého pohľadu išlo skôr len o kopírovanie spomenutých filmov. U mňa zlyhali v tom, že nepriniesli takmer nič originálne, niečo čo by bolo sprievodným javom ich vlastnej fantázie, niečo čo na čo by som povedal tak to tu ešte nebolo. Našlo sa aj niekoľko slabších scén a dosť malo dôveryhodných efektov hlavne pri love exmanželky ako aj jej príliš krátke zobrazenie, čo ochudobnilo príbeh a priviedlo ho do nudnejších stôp, ale inak desivú atmosféru dosiahli veľmi dobrú, hlavne dobrým interiérom a slabým osvetlením. Film u mňa zanechal pocit strachu tak na 40%, ale za snahu mladíkov sa prikláňam k 50%.(1.12.2012)

Tak už i Slovensko má svůj FF. Teď už jen čekat až se vytáhneme mi:-) Tenhle film sice není nijak extra převratný, a ani v něm není ani jedna zapamatování hodná scéna, ale dokoukal jsem to poměrně v pohodě. Herci byly sice příšerní ale to vynahradily poměrně zdařilé efekty a zvuky které dodávaly na atmosféře. Celkem zdařilý film který stačí vidět jednou a dost.(25.4.2013)

• - Jedná se o první slovenský horor určený do kinodistribuce. (Sufferer)

• - V kancelárii chalanov vidieť v pozadí na stene plagát k found footage hororu Paranormal Activity 3 (2011).

(Stefan Deryck)

• - Budova, ve které bylo uvězněno samotné zlo, leží v obci Bernolákovo, nedaleko Bratislavy. (herr_carter)