poster

Citadel

 • anglický

  Citadel

Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní

Irsko / Velká Británie, 2012, 85 min

Režie:

Ciarán Foy

Scénář:

Ciarán Foy

Kamera:

Tim Fleming

Hudba:

tomandandy

Producenti:

Brian Coffey

Scénografie:

Tom Sayer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  *

  Tommy (Aneurin Barnard) je po tragické smrti své manželky a matky svého dítěte v hodně špatném psychickém stavu. Trpí agorafóbií, a domov opouští jen v případě nutnosti, aby obstaral základní potřeby pro své dítě nebo na psychiatrické vyšetření. I tak pro je pro něj jakákoliv cesta velkou zátěží, a v každém dítěti vidí výrostky, kteří způsobili smrt jeho ženy. Pomoci mu může svérázný kněz, který nejenže ví, co jsou zač vrahové jeho ženy, ale i jak je zničit. A když Tommymu unesou malou Elsu, musí přes všechny osobní potíže vyrazit do boje ... Ať se o tomto filmu napíše cokoliv, vždycky to dopadne líp, než v samotném filmu. Ať už čtu děj filmu po sobě, nebo info o filmu zde na čsfd, tak to nic neříká o tom, jaká kravina celý film je. Přitom zápletka byla zpočátku docela zajímavá, a doufal jsem, že bude dál rozvedena o tom co, kdo proč a jak. Ale opak byl pravdou, takže se děj začal zamotávat a kladem zůstávalo snad jen hustě depresivní prostředí polorozpadlých paneláků (chvilkama jsem přemýšlel, jestli natáčení neprobíhalo na Chánově - ať už dle nebezpečí pro okoljdoucí, a nebo kvůli všudypřítomnému bordelu). No nic, zkusím to shrnout - film nedoporučuji, a pokud již, tak jen zrychleně, ať nepřijdete o tolik času jako já...(10.11.2013)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Tempo filmu je strašně pomalé, není v něm zahrnuto moc akce,což si asi už každý může odvodit, že tenhle film nebyl nic pro mně, ale atmosféře na Konci filmu však nemohu vytknout nic! Super Hudba, skvěle tísnivá creepy atmosféra, při které bych se nedivil, kdyby se někdo i bál ! Nápad byl také fajn, zpracování působilo kvalitně, škoda té nudné,absolutně nic neříkající Hodiny.. Mohla to být Pecka Roku !(19.2.2013)

 • Morholt
  ****

  Špinavá, sychravá a hutná atmosféra a výborný hlavní představitel. Dvě ingredience smíchané v naprostém souladu, takže si divák ani neuvědomí, že scénář stojí za starou bačkoru. Pro mě obrovské překvapení a Barnard je dalším talentem, který by hravě strčil do kapsy všechny ty hollywoodské hvězdičky, kdyby............80%(8.2.2013)

 • Dellamorte
  ***

  Írsky briti vo výbornej forme. Jednoduchý námet spracovaný na tak malej ploche, to xce talent a Ciaran ním bezpochyby je. Agorafóbia vyvolaná prelomovou udalosťou, ktorú si Tommy odsledoval vo vzduchoprázdnom výtahu, zmutovaní a zakuklení hooligans, s visážou ktorá vyjadrovala odpor z každodennej stretávky s nedorastenými vývrtkami a omráčenou realitou zasadenou do depresívneho prostredia + snaha zachrániť svoje potomstvo na " lepšie " časy , všetko to bolo filmársky zvládnuté na výbornú. Film Mi ale pripadal poloprázdny hlavne vďaka nepotrebnému farárovi, ktorý všetko vedel a fungoval len ako narátor okolitých udalostí. Atmosféra ale výnimočná s pár postavami sa vyžmýkať viac v tejto kvalite (!) ani nedalo. Zo snímku som si odniesla Ciarana a Barnarda. Takže na 4ku nevyskočím. Námet tu už bol, no Ciaran je talent (Bernard detto ) a budem sa zaujímať o ich ďalšie počiny.(9.11.2012)

 • Šakalík
  ***

  Moc mi to nesedlo. Na tenhle film jsem se hodně těšil, ale čekal jsem něco docela jiného. Místo prazvláštních vysvětlení toho, co jsou ti malí zmetci vlastně zač, by bylo možná jednodušší a pro diváka stravitelnější to jednoduše hodit do démonické polohy. Film by pak sice už nepůsobil tak artově a lehce by sklouzával k béčku, ale proč ne? Hlavní hrdina se neustále tváří, jako by si zrovna nadělal do kalhot, čímž mi lezl vytrvale na nervy. Jinak při pohledu na urbanistické krásy irských sídlišť si říkám, že ta naše česká sídliště nejsou ještě z nejhorších. :-) Celkově to není špatný film, ale je zbytečně vyumělkovaný a místy lehce přitroublý.(26.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace