Zavolejte porodní sestřičky (TV seriál)

Call the Midwife

Zavolajte sestričky

Drama / Historický

Velká Británie, 2012–2020, 67 h 57 min (Minutáž: 52–60 min)

Tvůrci:

Heidi Thomas

Vanessa Redgrave (vyp.), Jenny Agutter, Laura Main, Judy Parfitt, Helen George, Bryony Hannah, Pam Ferris, Ben Caplan, Miranda Hart, Jack Ashton, Jessica Raine, Linda Bassett, Annabelle Apsion, Cheryl Campbell, Simon Sherlock, Gethin Anthony, Aimee Kelly, Ronald Pickup, Monica Dolan, Sharon Small, Jamie Thomas King, Claudie Blakley, Rosalind March, Tom Goodman-Hill, Cara Theobold, Kika Markham, Jennifer Aries, Darwin Shaw, Hayley Squires, Leanne Rowe, Lucy Russell, Lacey Turner, Warren Clarke, Karl Johnson, Lucy Robinson, Matilda Ziegler, Claire-Louise Cordwell, Velile Tshabalala, Jason Watkins, Nell Hudson, Tara Ellis, Robert Putt, Reece Buttery, Anthony Calf, Trevor Martin, Emily Taaffe, Hannah Tointon, Raymond Coulthard, Christopher Dane, Tristan Gemmill, Tommy McDonnell, Stanley Townsend, Louisa Connolly-Burnham, Nicholas Farrell, Zandra Andersson, Louise Dylan, Olivia Llewellyn, David Kennedy, Nancy Carroll, Sandi Toksvig, Michelle Duncan, Ruth Sheen, Maxine Evans, Maria Doyle Kennedy, Rita Davies, Daniel van der Molen, Teresa Churcher, Kate Copeland, Sam Crane, Eileen Davies, David Ryall, Adrian Scarborough, Una Stubbs, Michael Vardian, Lisa Ronaghan, Rachel Marquez, Ella Smith, George Russo, Claudia Jessie, Mia Austen, Sarah Finigan, Nick Hendrix, Killian Scott, Lily-Rose Aslandogdu, Elizabeth Webster, Trixiebell Harrowell, Susan Brown, Reece Pockney, Doron Davidson, Simon Armstrong, Chris Reilly, Jem Wall, Raewyn Lippert, Sheila Reid, Thomasin Rand, Jim Conway, Glen Davies, Sophie Cosson, James Greene, Leo Staar, Fern Deacon, Charlotte Ritchie, Lisa Greenwood, Holli Dempsey, Victoria Alcock, Sophie Rundle, Jessie Cave, Sam Swainsbury, Rosie Sansom, Kornelia Horvath, Charlotte Blake, Jason Maza, Elizabeth Rider, Sarah Quintrell, Kaye Wragg, Hermione Gulliford, Holly Augustine, Chris Cowlin, Tilly Vosburgh, Tina O'Brien, Richard Banks, Amelda Brown, Nina De Cosimo, Chris Leask, Ben Bishop, Jenny Bolt, Kacey Ainsworth, Margaret Stallard, Mark Penfold, Joanne Adams, Manjinder Virk, Alexander Perkins, Patrick Driver, Cecilia Noble, Fiona Skinner, Andrew Koji, Yusra Warsama, Tom Brittney, Daniel Cerqueira, Dinita Gohil, Kadiff Kirwan, Ben Hardy, Jake Davies, Claire Price, Tom Keller, Alexander Cobb, Victoria Yeates, Nicholas Agnew, Joshua James, Bethany Muir, Tessa Churchard, Lucy Phelps, Catherine Skinner, Lucy Sheen, Trevor Cooper, Allan Corduner, Tamla Kari, Emma Stansfield, Susannah Wise, Maggie O'Neill, Josef Davies, Nigel Hastings, Tipper Seifert-Cleveland, Dorothy Atkinson, Colin Mace, Darren Hammock, Sam Gittins, Daniel Kendrick, Genevieve Barr, Katie Males, Lucy Black, Miriam Margolyes, Fenella Woolgar, Emerald Fennell, Hattie Ladbury, Siobhán O'Kelly, Zita Sattar, Katie Moore, Liz White, Paul Copley, Sadie Shimmin, Hannah Morrish, Becci Gemmell, Andrew Havill, Rupert Holliday-Evans, Roger Ringrose, Rosie Jones, Kathryn O'Reilly, Grace Stone, Rosie Cavaliero, Sam Alexander, Harriet Walter, Nicholas Asbury, Dean Whatton, Judy Flynn, Richard Teverson, Katie Lyons, Sarah Winman, Michael Shelford, Simon Chandler, Robin McCallum, Richard Huw, Tamsin Topolski, Adam Sopp, Beth Goddard, Georgina Rich, Gerard McCarthy, June Watson, Pauline Turner, Alisha Bailey, Shaun Aylward, Lauren Coe, Alison Skilbeck, David Bamber, David Calder, Anjana Vasan, Bart Edwards, Jimmy Walker, Lucy Speed, Seline Hizli, Emily Barber, Tim Treloar, Ami Metcalf, Hannah Rae, Dean Christie, Paul Longley, Chris Lew Kum Hoi, Kelly Gough, John Vernon

Komentáře uživatelů k TV seriálu (19)

Londýnske sestričky, vyrážajúce na bicykloch za pacientkami, sú poriadna šupa.(18.2.2017)

7/62 Nikdy by mě nenapadlo, že si tady tak spokojeně budu sledovat program BBC1 na motivy pamětí porodní asistentky z poválečného East Endu. Ale člověk míní a televize mění. Je to kvalitně napínavé, dostatečně realistické a vcelku i poučné. Jen nejsem příliš na větvi z toho, že od druhého dílu je to v druhém plánu opět show Mirandy Hart, která tou svou jalovou vedlejší linií strhává veškerou pozornost na sebe. Přesto velmi doporučuji a sama pokračuji v dalších sériích.(30.12.2014)

Milý seriálek, v němž jsou tendence k romantizování vždy včas zabržděny, a na minipříbězích nejrůznějších porodů, rodiček, vztahů a manželstvích se popisuje porodní a poporodní péče v chudinských částech Londýna 50-tých a 60-tých let.(26.1.2013)

Příjemná mini-série, která má co nabídnout spíše ženské části publika. Ze začátku jsem byla nadšená, poslední dva díly mě ale zase až tak nezaujaly. Někdy mi to přišlo až moc uhlazené a zidealizované. Všechny herečky se mi zdály vybrané dobře, až na hlavní představitelku sestry Jenny - herečka Jessica Raine mi přišla hodně nezkušená, její herecký projev není moc živý a proměnlivý. Probudilo to ale ve mně chuť si přečíst knižní předlohu - memoáry Jennifer Worth. Sérii taky provází povedený dobový písničkový soundtrack - včetně mé oblíbené písničky "Love is a many-splendored thing" ze stejnojmenného filmu.(10.2.2013)

Po první sérii: vydařený seriál, celkově mile romantický a zidealizovaný - přes příšerné podmínky, chudobu a všechny těžkosti se tam lidi mají v podstatě rádi, pravá láska až za hrob existuje, ulice jsou plné hrajících si dětí a většinou všechno dobře dopadne. Může se to zdát přeslazené, ale není. Hlavní představitelky jsou sympatické postavy, příběhy jsou jednoduché ale zajímavé, povedeným bonusem je hudba. Jen nechápu proč sleduju seriál o porodních sestrách, když mi scény ze samostatných porodů (a jenom představa, že bych někdy mohla být na místě těch ženských) příjdou jak z hororu.... Po druhé sérii: rozhodně se nedá říct, že všechno je tak "bright and shiny" jsko v první sérii. Tempo seriálu je pomalejší a pozornost se přesunula na dvojici, jejíž vývoj byl lehce předvidatelný. Což mi ani nevadilo - tyhle dva bylo milé sledovat i když bylo jasné co se stane. (mimochodem, už nějakou dobu si říkám, že pan doktor vypadá trochu jako Paul McGann. Kouknu na jméno...a on je to jeho mladší bratr. No není ta Británie malá?!)(2.3.2014)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 10.1.2013, réžia slovenského znenia (STV pre RTVS 2012) = IVO TOMEČEK (18.1.2013)(18.1.2013)

Až to vypadá, že na co BBC v poslední době šáhne, to se mění v televizní zlato. Po Sherlockovi další seriál, jehož sledovanost po příchodu Mirandy pravidelně přesahovala hranici 10 miliónů. Z obliby One born every minute tak trochu usuzuju, že téma porodů je teď v UK populární. Jestli za to nemůžou porodní bolesti britské ekonomiky a blížící se reforma NHS :) _ Miranda Hart hraje velmi dobře, na hlavní hrdinku jsem si zvykal trochu déle.(9.3.2012)

Standardně dobrý britský seriál, tentokrát zaměřený spíše na ženskou část publika, ale neznamená to totéž co u české a americké produkce - naivita a kýč se zde nevyskytuje ani v nejmenším. Britové mají rádi a často točí historická kostýmní dramata z vyšší společnosti, osudy dělnických rodin očekávajících potomky ve špinavé části mlhavého Londýna poloviny minulého století jsou tedy trochu změnou, ale velmi osvěžující.(28.3.2012)

Milý seriál so zaujímavými epizódami zo života zdravotných sestier v prostredí povojnového Londýna s príjemným hereckým obsadením. 80%(8.6.2014)

Mé večery v poslední době zpříjemňují britské seriály. U Call the Midwife se pravidelně dojímám. Coby dvojnásobná matka a v horizontu deseti let potencionální babička na to mám neoddiskutovatelné právo...(21.3.2014)

Ano přesně takto si představuji výborný seriál, Pro mě obrovský potenciál, a neskutečně krásně a lidsky natočeno. Ano Britové umí točit skvělé filmy a seriály,(2.2.2016)

• bravo1

Když jsem se díval na obsah, váhal jsem, jestli to zkouknu. Pochyby se potvrdily, asi je to opravdu spíše "ženský" seriál, i když podobné generalizování nemám v oblibě. Jeden porod za druhým a nějak jsem nenašel nic, čeho se chytit, co by udrželo moji pozornost.(16.2.2013)

Povedený seriál. Až na skutečné výjimky velmi stabilní a vysoká úroveň dílů, proto je mé celkové hodnocení vyšší než aritmetický průměr. 1.série - 85%, 2.série - 90%, 3.série - 90%, 4. série - 80%, 5.série - 80%, 6.série - 80%,(22.2.2015)

Hodnotím komentářem, který jsem psala i pro seriál Knick: Doktoři bez hranic - prostě miluju opravdové seriály podepřené historií, pravdou, vývojem, lidstvím a medicínou: Mrazivé, krutě realistické, syrové, historicky podložené, inspirující, naučné, poučné, dech beroucí. Neznám takové množství výstižných přídavných jmen, aby dostatečně vystihovala seriál v celé jeho kráse. Podle hodnocení usuzuju, že i laici v něm našli zalíbení - dovedete si představit, co je to za orgasmus pro nás zdravotníky? :)(21.5.2017)

Velmi povedený seriál, ve srovnání s ním je jen vidět amatérismus českých seriálů poslední doby. Moc zajímavé i z historického hlediska, člověk si uvědomí, jak moc naše společnost za posledních 50 let zblahobytněla. První dva díly trochu pomalý rozjezd, ale s příchodem Mirandy Hartové v roli Chummy seriál nabral tempo. Já na rozdíl od jiných prostě trošku těch vztahů potřebuji. Herečky všechny výborné, jen těch předvedených porodů mohlo být na můj vkus méně... ale chápu, je to seriál o porodních bábách.(14.3.2013)

Jsem ráda, že jsem se odhodlala ke sledování tohoto seriálu, přestože porody pro mě nejsou příjemným tématem. Atmosféra, která na mě ze seriálu dýchla, je velmi podobná té, kterou můžete zažít při četbě Jamese Herriota,nesmírně lidské, dojemné příběhy, nepochybně trochu zidealizované vlivem uplynulého času i zákonitostmi fungování lidské paměti, nicméně tak nebo onak - pohlazení po duši. Kéž by se podobně podařilo zfilmovat i Herriotovy příběhy. Éru 50. let mám ráda, o to víc se mi seriál líbí. Doufám kniha bude ještě lepší (doplněno - kniha je výrazně horší než seriál, ale obsahuje zajímavé informace, jen autorka není zrovna excelentní spisovatelkou, i tak velký dík, že dala podnět ke vzniku jednoho z nejlepších ženských seriálů posledních let). Obavy z propagace pánbíčkářství naštěstí zůstaly liché, i řádové sestry jsou zde vykresleny jako profesionálky oddané řemeslu porodnictví, které neodsuzují a dokonce nemají ani problém s antikoncepcí. Opravdu krásný, leč z velké části pohádkový seriál, na dobových fotografiích můžeme vidět skutečnou bídu, v seriálu je hodně vylepšená. (Herecké obsazení považuji za výborné, hlavní představitelku nevyjímaje)(21.12.2014)

You have one in the oven! :D prvni serie parada, cekam az se radovy sestry poradne rozjedou a zaklejou, v bordelu vypukne pozar nebo neco podobnyo a sestricka se zamiluje. Miloucke a nenarocne, obcas celkem odporny, ale aspon trosku poucny. BBC umi natahovat trenky az vytaha gumu, tak cekam co z toho bude. Obcas lepsi skoncit driv a v plne parade nez utopit neco jak Downton Abbey. Po druhe serii mne to porad bavi, ale sklouzlo to do celkem chill nudne roviny, zadna akce, nic co bych dal vyhledavala.(20.4.2016)

Pro mne rozhodně zajímavý pohled na život v Londýně 50-tých let. Příběhy většinou smutné, což je dáno tím, že se jedná o nejchudší část Londýna. Mezi jednotlivými díly si musím dát vždy minimálně 2 týdny pauzu, abych nebyl v trvalé depresi. Nicméně jsou tam občas i příběhy optimistické. Seriál je určen primárně ženám a je tam tedy z mužského pohledu až moc porodů, kde rodičky strašně křičí, ale to si musí vyřešit mužský divák sám se sebou. Obsazení je zajímavé, scény s Mirandou Hart vždy slibují alespoň malý úsměv na tváři. Jen hlavní hrdinka je upejpavá pipka, co neví co chce.(16.4.2014)

Nejlepší seriál ze všech!(8.4.2017)