poster

Zbav se svých miláčků

 • USA

  Kill Your Darlings

 • Slovensko

  Zbav sa svojich miláčikov

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Kill Your Darlings

Drama / Romantický / Thriller / Životopisný

USA, 2013, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lucascus
  ***

  Nebylo to vyloženě špatné, ovšem od začátku do konce filmu jsem se nemohl zbavit té teenagerské pachuťe, se kterou se točí ty všechny Hunger Games, Divergence, Stmívání a nevím co ještě. Rané období beat generation je natolik silná látka, že si zasloužila lepšího režiséra, o hercích ani nemluvě. Radcliffe je možná vizuálně podobný, jako bejval zamlada Ginsberg, ovšem je to herecké poleno... Ostatní své role zvládli o něco lépe, ale taky žádná sláva (snad s výjimkou Michaela C. Halla). Každopádně jsem rád, že mě tento film alespoň donutil si nastřádat nějaké informace o beat generation, jelikož do té doby se mi nějak pořád vyhýbali.(10.1.2016)

 • Streeper
  ****

  Jsem velká fanynka filmů natočených podle skutečných událostí nebo životopisných filmů, které jsou vážně dobře natočené a tenhle film se mi moc líbil. Bylo zajímavé vidět Daniela Radcliffea v jiné roli než v roli Harryho Pottera, ale zvládl to zcela perfektně, navíc mě až překvapilo, že hraje homosexuála a že je ve filmu tak "odvážný".(19.9.2014)

 • Dudek
  ****

  Na celovečerní debut je Kill Your Darlings nečekaně zručnou podívanou. Krom zajímavých postav tomu napomáhá a výtečně zvolená vypravěčská struktura. Ta sice nepřekvapí originalitou, ale vše nahrazuje efektivitou. Dějově se tak snímek řítí vpřed, jednotlivé dějové peripetie se střídají jak na běžícím pásu a případná škobrtnutí v tempu jsou během chvilky zapomenuta. Vzhledem ke zvolenému příběhu to nepůsobí ani prvoplánově. Cesta Allen Ginsberga novým světem, ve kterém se seznamuje s budoucími legendami literárního světa a zabíjí své miláčky, působí kompaktně, i když se de facto jedná spíše o rychlý sled několika život ovlivňujících situací. Daniel Radcliffe v hlavní úloze dělá vše proto, aby se vymanil z kolonky své nejznámější role. A daří se mu to, i když to není jen vlastními silami. Ginsberg, ač je hlavní postavou, není tím, na kterého Krokidas zaměřuje svou pozornost. Jedná se o hrdinu, jenž se nechává vtáhnout do nového světa, který jej fascinuje, a skrze něj fascinuje i diváka. A přesně k tomuto typu postav Radcliffovo herecké vystupování sedí. Hlavním hybatelem děje je tu divácky vděčný Lucien Carr. Kolem něj se točí hlavní zápletka, to on je na začátku každé scény a je i tím, kdo jednotlivé postavy svádí k sobě a koneckonců je i tím, kdo ostatním vnukne myšlenku nutnosti vymanit se okolnímu uniformnímu světu. Jeho představitel Dane DeHaan nabídnuté role využívá královsky a v psychologicky značně zajímavé roli dokazuje, že před sebou možná máme další ze začínajících dějových talentů. V neposlední řadě je třeba vyzdvihnout i herecké výkony Bena Fostera a Jacka Hustona, nad nimiž se též tají dech, a napomáhají tuto mozaiku charakterů povznést na ještě vyšší úroveň. Kill Your Darlings tak není jen zajímavým pohledem na hledání sebe sama a určování vlastní životní cesty, ale též se jedná o příjemné seznámení s beatnickou generací ještě před tím, než se stala slavnou.(2.3.2014)

 • strelenaL
  ***

  Burroughs, Ginsberg, Kerouac… beatnici patří k mým oblíbencům, především pro jejich otevřený místy šokující směr. Přečetla jsem nespočetně knih o jejich životě a především jejich (pro mne) hlubokomyslné počiny.Ve víru nadšení jsem proto usedla k filmu Kill Your Darlings. Žádná hlubší očekávání jsem neměla proto hodnotím film jako průměrný. Filmovému zpracování mohu klást k dobru herecké obsazení. Lucien Karr v podání Dane DeHaaneho byl pro mne tahounem po celou dobu, jistě tím, že především ukazoval, jak komplikovaný vztah k němu měl mladý Ginsberg. Byl Lucien pro Allana múzou nebo platonickou láskou (která nebyla vyslyšena) ? Kdo mne mile a hodně překvapil autentičností byl Will Burroughs v podání Bena Fostera - opravdu geniální obraz tohoto výjimečného autora. Pokud se řadíte mezi příznivce “BEAT GENERATION“ doporučuji film vidět !(5.3.2015)

 • Saraswati
  ****

  Musím priznať, že som do tohto filmu veľa nádejí nevkladala. Podobnej látky sa relatívne nedávno chytili i tvorcovia filmu Vytie a slávne to teda nedopadlo, nehovoriac o mojej nie práve pozitívnej mienke o hereckých schopnostiach niekdajšieho Harryho Pottera. Ostala som však príjemne prekvapená. Dobrý dojem na mňa urobil nielen film samotný, ale i Radcliffe, ktorému som v úlohe Ginsberga verila oveľa viac než Jamesovi Francovi v už spomínanom titule, hoci moje osobné sympatie sú práve opačné. Filmu by sa dalo vytknúť veľa vecí, na takéto filmy sa ale zrejme nedokážem pozerať z hľadiska filmového, ale iba maximálne subjektívnym okom literárneho milovníka. A ak opomeniem Kerouaca, ktorého spracovanie mi miestami dosť prekážalo, môjmu subjektívnemu oku tento film (celkom obstojne) ulahodil.(28.7.2014)

 • - Do hlavných rolí boli pôvodne obsadení Chris Evans, Jesse Eisenberg a Ben Whishaw. (MIG29)

 • - Snímek byl poprvé uveden na festivalu Sundance v Utahu 18. 1. 2013. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Natáčení probíhalo v americkém státě New York. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace