Nepoučitelní

Life of Crime

Nepoučiteľní

Krimi / Komedie

USA, 2013, 94 min

Poklidný filmek bez větších ambicí si nedokáže prorazit cestu v žádném ohledu. Po dějové stránce nevýrazný, prakticky nikam nesměřující příběh, kterého (kromě Johna Hawkese) netáhnou ani výraznější herecké výkony. Komediální stránka ja prakticky nulová, a tak tato oddychovka boduje snad jen povedeným hudebním doprovodem a výborným finále. Life of crime je typickou ukázkou žánrovky, která rozhodně neurazí, ale bohužel také ničím nenadchne. Těžký průměr...(4.1.2015)

Skvelý záver. Nemyslím nič šokujúce a prevratné, ale každí sa pousmeje a pocíti tak dobrú náladu po filme, ktorý možno nieje vysoko nad priemerom, ale ja som sa bavil. Navyše keď je film tu na čsfd tak podhodnotený, nebojím sa tomu vždy ubaliť za päť. Zaujímavá zápletka, naši obľúbení herci, plottwisty, čierny humor, nazi theme, či vtipné situácie zdobia túto snímku, ktorú mnohí považujú dokonca za akúsi etapu života Louisa a Ordella z Tarantinovej Jackie Brown. To by tu však Louis nesmel byť za takého slabého ťarbáka narozdiel od Louisa z Jackie Brown. Hudba nejak výrazná, ale kamera a kostými na slušnej úrovni. Ono kostými sú snáď vždy na vysokej úrovni pri filmoch z obdobia 70.tych rokov. Jennifer Aniston (a jej nôžky) si tu zaslúžia osobitnú pozornosť. Veľmi jej svedčí look 70tych rokov, navyše to medzi ňou a Louisom iskrí, romantiky sa však (bohužiaľ) nedočkáme. ..Milé prekvapenie.(27.5.2019)

Sice nikterak výrazná, či přesvědčivá podívaná, především tedy vinou slabší zápletky, na druhou stranu v žádném případě tady nechci vyloženě Life of Crime kritizovat, neboť jinak jde o poměrně příjemný filmový zážitek, s hodně, hodně sympatickým a přesvědčivým castingem. Zápletka je každopádně, jak jsem zmiňoval, nejslabším článkem, nicméně aby to nevyznělo zas až nějak úplně až moc hanlivě, ona není špatná, trapná, hloupá, nebo já nevím co, spíš ale prostě jen nedisponuje ničím, co by jí dělalo kvalitnější, či zábavnější, než tisíce jiných snímečků. Je skutečně až příliš hodně jednoduchá, průhledná a se zvraty, které rozhodně nejsou zrovna dvakrát originální. Co ovšem tento film naopak zdobí, je výborné obsazení, kde mě asi nejvíce bavili Tim Robbins a Mark Boone Junior ve vedlejších rolích, ale i ty ústřední byli fakt fajn, tedy krásná a nestárnoucí Jennifer Aniston a sympaťák John Hawkes, ti všichni zde prostě tvoří vážně zábavnou partičku, která upřímně baví. Humor zde hledat je pak krapet překvapivě zbytečné, že by mi tu ale vyloženě nějak chyběl, to tvrdit nemohu. Jde zkrátka o takovou milou jednohubku, která rozhodně nenadchne, ovšem nějak se jí vyloženě vyhýbat, by byla určitě škoda a možná i chyba.(19.8.2018)

Malej nenápadnej filmeček, ale s tak příjemnou atmosférou, že strčí do vrecka leckterý AAA snímek. Samozřejmě plusem je i ten fakt, že se Life of Crime otírá o Tarantinovu Jackie Brown. A ještě větším plusem je skvělý scénář, neotřelý, kdy až do konce nevíte, jak to vlastně celé skončí, no úplný závěr vyloudil onen úsměv houpacího koníka a vy si řeknete- je to tam :-) K tomu třeba připočíst fajnové herce, hlavně hlavní dvojice Yasiin "Mos Def" Bey - John Hawkes mě hrozně bavila. Ale potěšili o prověření Aniston - Robbins. Nečekat žádné Coenovce a už vůbec žádného Tarantina, ale zabavit to dokáže dokonale.(31.3.2016)

Jackie Brown 2.0, alebo rozšírenie tohto čo už tak dobre poznáme. Nepriamy prequel Tarantinovho filmu sa vydaril a výhodou je, že má priatelnú stopáž 94 minút a tak tu nie su žiadne hluché miesta či zbytočné naťahovanie deju (čo sa pri stopáži 154 min, ktorú má JB (1997) povedať nedá). Celé je to natočené rovnako ako Jackie Brown pomalým tempom a sústreduje sa na dialogy. Napriek tomu čo som teraz napísal, tam nechýba ani akcia a samozrejme to hlavné, čierny humor. Ak vás zaujíma čo robili Ordell a Louis pred udalostami z Tarantinovho filmu, máte rozhodovnie za sebou. Veľmi príjemný film 70%(19.10.2014)