poster

Nepoučitelní

 • USA

  Life of Crime

 • Nizozemsko

  Life of Crime

Krimi / Komedie

USA, 2013, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zahadum
  **

  Samo to nevedelo čo to chce byť...tvorcovia varili varili až spravili horko-ťažko stráviteľný mix všetkého možného a vo výsledku je to žiaľ len nuda...únos plný nelogického správania..kopec divných postáv ktoré patria / nepatria do filmu..snaha o drámu / komédiu...a koniec to pochová definitívne....škoda.(23.8.2017)

 • moviebuff42
  *****

  "She looks like a million bucks. " Vynikající černá komedie se skvělými hereckými výkony (John Hawkes se s tím svým obličejem fakt hodí do všech dobovým filmů, pěkný po dlouhé době vidět ve filmu Mos Defa), ten film baví od začátku do konce. Podobně jako tvorba bratří Coenů tento film vypráví o lidksé krutosti s nadsázkou a vše ukončí vynikající pointou a geniální závěrečnou scénou. Jestli máte rádi černé komedie, tak velmi doporučuji.(21.9.2014)

 • BOURQUE
  **

  Retro štýl, nekomplikovaný príbeh a celkom zaujímavé herecké obsadenie. Výsledok? Podľa mňa nie taký, aký by sme predpokladali. Pomalé tempo a mnoho „statických“ (v niektorých prípadoch zbytočných) scén. A na ten záver ani reagovať nebudem. Osobné hodnotenie: 64% (**) (25.4.2018)

 • kingik
  *

  Detroit, sedmdesátá léta, retro móda, bohatý a záletný magnát, dva týpci, co unesou jeho elegantní paničku, doufajíc, že boháče pumpnou o jedno mega, nacistický tlusťoch, v jehož domě unesenou ukryjí. A dál? Dál nic. Jen bohapustá nuda. Tenhle spletenec si spískala Jennifer Aniston osobně. Měla potřebu spojit svoji hvězdnou auru s béčkovou produkcí slovutného Ashoka Armitraje. Ovšem nechat se svěřit do rukou bezvýznamného scenáristy a režiséra Daniela Schechtera, to už chce odvahu. A odvážná mohla být, padla přece do rukou únosců, ale rozvážná určitě nebyla, když si vyprodukovala tenhle unylý mix, ano, mix, akorát nikdo neví, co přesně tahle směs obsahovala, nebo čím měla být. Dejme tomu, že přísady absurdní komedie, slabého thrilleru, černé komedie, ačkoliv o tom už nejsem vůbec přesvědčený, že by se namanula, by možná fungovaly, kdyby film měl nějaký řád, respektive neustále a velmi nešikovně i podivně nepřeskakoval z jednoho žánru do druhého, nasadil nějaké tempo, a neupřednostňoval divadelní aranžmá. A hlavně BAVIL! Jennifer Aniston, Tim Robbins a Isla Fisher, takové akvizice a ten film se nehne z místa, nudí, ničím nestrhne, divák nad ničím nezaplesá. Koneckonců, ani John Hawkes a Mos Def v rolích únosců, nejsou špatní herci. Ve filmu se většinou nic neděje. Když se děje, není to nic zajímavého. Jedny z mála sekvencí, které vzbudí rozruch, jsou ty, v nichž vystupuje Mark Boone v roli odpudivého tlouštíka, který vyznává nacismus, propaguje rasismus a po domě má rozvěšené nacistické symboly. V jedné scéně považuje unesou dokonce za židovku a rozhodne se jí odstranit. U tohoto filmu se opravdu nepobavíte. Film se vleče hlemýždím tempem, nemá grády, napětí, humor, dobré dialogy (a to jich je ve filmu přehršel), postrádá zajímavé vyústění, finále chybí úplně, režie je úplně marná a nanicovatá. Jen kvalitní herecké obsazení, které asi někdo unesl a přikázal, aby hrálo v podřadném filmu, na který se bezprostředně po doběhnutí titulek zapomene. Řada diváků se vysvobozujících titulek ani nedočká, neboť tuhle nemožnou břečku vypnou někde uprostřed. Samozřejmě film se početného zástupu diváků nedočkal. Nedivím se. 20%(1.10.2015)

 • Ramirez85
  ****

  Malej nenápadnej filmeček, ale s tak příjemnou atmosférou, že strčí do vrecka leckterý AAA snímek. Samozřejmě plusem je i ten fakt, že se Life of Crime otírá o Tarantinovu Jackie Brown. A ještě větším plusem je skvělý scénář, neotřelý, kdy až do konce nevíte, jak to vlastně celé skončí, no úplný závěr vyloudil onen úsměv houpacího koníka a vy si řeknete- je to tam :-) K tomu třeba připočíst fajnové herce, hlavně hlavní dvojice Yasiin "Mos Def" Bey - John Hawkes mě hrozně bavila. Ale potěšili o prověření Aniston - Robbins. Nečekat žádné Coenovce a už vůbec žádného Tarantina, ale zabavit to dokáže dokonale.(31.3.2016)

 • - Natáčení probíhalo v Connecticutu začátkem roku 2013. (gogos)

 • - Jedná se o prequel známého filmu Jackie Brown (1997) režiséra Quentina Tarantina. Stejně jako u filmu Jackie Brown (1997) je i u tohoto filmu autorem předlohy spisovatel Elmore Leonard. (gogos)

 • - Film původně chtělo natočit studio 20th Century Fox už v roce 1986 s Diane Keaton v hlavní roli. K uskutečnění však nedošlo, protože námět byl považován za velmi podobný filmu Bezcitní lidé (1986). (gogos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace