Nepoučitelní

Life of Crime

Nepoučiteľní

Krimi / Komedie

USA, 2013, 94 min

Totálně pohodový film. Dlouho jsem se nedíval s takovým klídkem, ležíte, čumíte, film si běží.. V půlce se to fajně zvrtne, a dobře se to zamotává. Až opravdu nechápu zdejší hodnocení. Neříkám že je to něco převratného ale tak dobře se na to dívá, a to je jedna z věcí proč se na film čumět. Navíc skvělé herecké obsazení, fajn soundtrack, a parádní atmosféra. A Jennifer Aniston, ta baba jako nestárne nebo co? Ne, prsíčka neukáže.. Rozhodně můžu doporučit, protože tak pohodových filmů moc není.(3.4.2016)

• zahadum

Samo to nevedelo čo to chce byť...tvorcovia varili varili až spravili horko-ťažko stráviteľný mix všetkého možného a vo výsledku je to žiaľ len nuda...únos plný nelogického správania..kopec divných postáv ktoré patria / nepatria do filmu..snaha o drámu / komédiu...a koniec to pochová definitívne....škoda.(23.8.2017)

Jackie Brown 2.0, alebo rozšírenie tohto čo už tak dobre poznáme. Nepriamy prequel Tarantinovho filmu sa vydaril a výhodou je, že má priatelnú stopáž 94 minút a tak tu nie su žiadne hluché miesta či zbytočné naťahovanie deju (čo sa pri stopáži 154 min, ktorú má JB (1997) povedať nedá). Celé je to natočené rovnako ako Jackie Brown pomalým tempom a sústreduje sa na dialogy. Napriek tomu čo som teraz napísal, tam nechýba ani akcia a samozrejme to hlavné, čierny humor. Ak vás zaujíma čo robili Ordell a Louis pred udalostami z Tarantinovho filmu, máte rozhodovnie za sebou. Veľmi príjemný film 70%(19.10.2014)

• Aljak

Až na konci som pochopil, že to mala byť vlastne čierna komédia. No dovtedy som to akosi nepostrehol a celé mi to prišlo až neuveriteľne mdlé a monotónne. V podstate bez nejakých väčších zlomov v deji. Každý sa tváril tak, akoby mu to bolo vlastne jedno ako to celé dopadne, takže to pôsobilo fakt bezemočne a miestami naozaj dosť nudne. A pritom herecké obsadenie bolo naozaj lákavé, veď už len Jennifer Aniston a Isla Fisher by boli za normálnych okolností hviezdy. Ale nie v takomto štýlovom prevedení. Po dialógovej stránke tiež dosť biedne, no aspoň niekoľko psychologických momentov a scén to zachránilo, najmä však tá záverečná.(18.10.2014)

• Hapretor

Ze začátku se toto jevilo jako brilantní promyšlený "thriller" na paty šlapající takovým počinům jako např. Sbal prachy a vypadni. Ovšem v polovině to začalo dost nudit a konec mi přišel laciný, useklý, předvídatelný, unylý, prostě ne ... Jediné lákadlo tady byla J. Aniston, která hrát umí a je stále pohledná.(4.11.2014)

• - Film původně chtělo natočit studio 20th Century Fox už v roce 1986 s Diane Keaton v hlavní roli. K uskutečnění však nedošlo, protože námět byl považován za velmi podobný filmu Bezcitní lidé (1986). (gogos)

• - Natáčení probíhalo v Connecticutu začátkem roku 2013. (gogos)

• - Jedná se o prequel známého filmu Jackie Brown (1997) režiséra Quentina Tarantina. Stejně jako u filmu Jackie Brown (1997) je i u tohoto filmu autorem předlohy spisovatel Elmore Leonard. (gogos)