Sám vojak v poli

(TV film)

Exkluzívny pôvodný dokumentárny film priamo z prostredia slovenského vojenského kontingentu v rámci operácie ISAF v Afganistane. (oficiální text distributora)

helmiczka

Áno, bolo to z veľkej časti len "rozprávanie", zbierka rozhovorov, ale to nevadí. Film plní účel, podáva autentickú výpoveď z prvej ruky. Osobne poznám niekoľkých ľudí, ktorí v "Afgáne" boli. Sú to normálni ľudia, ako my. Inteligentní, féroví, majú svoje rodiny, názory, túžby... naviac sú fyzicky zdatní, disciplinovaní a majú špecifickú "sadu odborných znalostí". Bohužiaľ je tu to "riziko povolania", o ktorom všetci dobre vieme. Aj oni. Súhlasím s tvrdením, že ľudský život sa nedá vyčísliť, peniaze ho nenahradia. A preto týchto ľudí - ja osobne - nechápem. ()

nessbeal

Mam respekt pred Afganistanom, mal som tam uz viac kamaratov na misii, ci uz ako odminovacov, soferov alebo prva kontrola. Aj v tejto rotacii, ktora isla naposledy mam dost blizkeho kamarata, takze dufam ze sa vrati cely, a bez ujmy na zdravi. Videl som kopec fotiek, videi, ci uz zo zakladne, alebo z jeho prace mimo zakladne, a viem ze to neni sranda. Dokument je dobry, zaujmave zabery, rozhovory ci uz s vojakmi alebo rodinami vojakov. Kazdy, ktoreho sa to dotyka, si pride na svoje. Text TV Markiza: Je tisíce kilometrov od domova. V Afganistane! V krajine, ktorá je synonymom bezprostredného nebezpečenstva. Nie je tam sám, ale sú chvíle, kedy sa cíti ako sám vojak v poli... Presne o tomto pocite je exkluzívny pôvodný dokumentárny film z prostredia slovenského vojenského kontingentu v rámci operácie ISAF v Afganistane - vyrozprávaný z pohľadu tých, čo sú priamo tam, dennodenne v bezprostrednom ohrození života... Vysielane: 7.2.2012 ()

Danny88

Konečne tu máme dokumet, ktory zachytava prácu (misia ISAF) našich vojakov v Afganistane.Bolo načase ukázať Slovákom, že hrdinov ešte stále mame!!! Česť vašej práci chlapci! ZAUJÍMAVOSŤ: skladba na konci filmu je soundtrack z filmu Black Hawk Down. ()

BUBO26

Mám rešpekt a úctu voči všetkým vojakom. Mám v armáde jedného známeho. Ale tento dokument sa mi nepáčil. Je typicky markizácky - útočiaci na city a jednostranne zameraný. ()

Brano

"Možno si mnoho z nás povie, že nepomáhajú vlastnej, ale úplne cudzej krajine. Ale môže niekto s istotou povedať, že my podobnú pomoc nebudeme určite nikdy potrebovať?" Veľmi vydarený slovenský dokument, ktorý zachytáva našich vojakov pôsobiacich v rámci operácie ISAF v Afganistane, na leteckej základni v Kandaháre. Veľmi ma prekvapil strih celého dokumentu, ktorý bol dosť na vysokej úrovni, ako aj zvuk so záverečnou prepožičanou skladbou od Zimmera " Gortoz A Ran". Nižšie hodnotenie dávam len kvôli niektorým monológom vojakov a ich rodín, ktoré boli trochu nezaujímavé. ()

fugyx

Pre Slovákov absolútne niečo neznáme, nielen krajina, ale aj povolanie vojaka. Dokument je výborne spravený, nerozpráva iba o práci slovenských vojakov a riziku, ktoré podstupujú, ale vnáša aj osobný rozmer človeka, ktorý sa rozhodol odísť na istý čas od rodiny bez toho, aby vedel, či sa vôbec vráti, za účelom pomôcť krajine, ktorej nástrahy nepozná ani on sám. Markíza spravila dobrú prácu, kiežby jej bolo viac :) ()

ThePaul

Výborne spravený dokument. Presne ukazuje, že je to realita - nie americký film , a že keď ide o holý život ide hrdinstvo bokom. Btw obdivujem rodinu a aj vojakov samotných, pretože verím, že sú to najťažšie skúšky ich životov... ()

Darken01

Proč tak vysoké hodnocení za dokument, který postrádá, alespoň podle mě, jakoukoliv dramaturgickou logiku ? skače sem a tam bez nějakého hlubšího smyslu...Protože je vlastenecký a mluví o nepopulárních věcech surově realisticky a jám k tomu mohu říci jen že sem hrdý na bratry slováky stejně jako na naše kluky. AMEN... ()

Choucas

Výborný dokument o práci slovenských mužů v Afgánistánu. Výborně jsou zachyceny pocity, názory a celkově duch slovenského kontingentu tam nasazeného. Doufám že se v ČR kdokoliv pochlapí a natočí někdo něco v podobném duchu o jednotkách naší armády nasazené v Afgánistánu. Protože jak je i zde několikrát řečeno, někdo by měl jejich práci, hrdinství a to že za nás nasazují svoje životy ocenit, a pouze rodina na to nestačí! Více takových filmů, a pokud možno v hlavním vysílacím čase na veřejnoprávní TV a klidně i kinech - ano, vážně bych šel na něco takového do kina. ()

Lucasoff

Vynikající dokument o tvrdé službě slovenských vojáků v Afghánistánu. Jenom mě mrzí, že minimálně v Česku (nevím přesně jak na Slovensku) jsou naši vojáci tak málo ceněni. Mnohdy je jim spíláno do okupantů a žoldáků cizí moci. A stát se ani nedovede řádně postarat o veterány, často invalidy. Dovolil bych si citovat komentář z dokumentu: "Jsou tu aby pomáhali, bránili a budovali, ne zabíjeli." ()

simoniquita

Tento film poukazuje na skutocnost, ako to vizera na vojenskych misiach, aj ked bohuzial nezobrazuje vsetko s cim sa vojaci musia potykat. Jednoznacne odporucam! A hlavne tym, ktory si myslia, ze vojaci beru velke peniaze za nic!!! ()