Film vypráví o emotivně nestabilní Ashley. Když zjistí informace o místním mýtu o sériovém vrahovi, kterého je možné vyvolat přes internet, začíná mít podezření, že je jeho další obětí. Je to ale opravdu tak? Nebo je to vše její chorá představivost? (LIVINGDEAD)

ricci.s

Pre mňa naprosto priemerný slasher. Tento hororový subžáner sa v súčasnosti rodí už len zriedka, keďže ho nahradil brutálny exploitation a som od šťastia celý bez seba, že je tomu tak. Vraždy totiž za veľa nestoja, zápletka je obohraná ako stará platňa a postavy mi boli nesympatické a otravné všetky do jedného, vrátane hlavnej hrdinky. Našlo sa tu ale aj pár plusov, ktoré to na ten priemer vyťahujú. Ja som sa totiž obával, že to bude len nudná blbosť, v ktorej zabijak naháňa svoju obeť, o chvíľu ju doženie a zamorduje. V tomto prípade sa ale tvorcovia koncentrovali najmä na ľakačky, takže zabijak sa zjaví znenazdajky za obeťou či v zrkadle, a diváka pekne trhne, dokonca aj v prípade, že tú ľakačku každú chvíľu čakal (aspoň v mojom prípade to tak bolo). Vrážd je však dosť málo a scénky ako "už už ma zabije" a odrazu "ups, bol to len sen" ma chvíľami pekne vytáčali, aj keď aj v nich sa občas prekvapivo dalo zľaknúť. Záver celkom vydarený. Vlastne stačilo popracovať na stiesnenejšej atmosfére, hudbe a predovšetkým GORE (ako to povedzme bolo v "F", ktorý aj napriek debilnému koncu považujem za najlepšieho zástupcu žánru v posledných rokoch) a bol by som omnoho spokojnejší. ()

Bloody13

No, po tomhle filmu vám do smíchu zrovna nebude. Smiley je smutnou ukázkou toho, že čistý slasher je, bohužel, už dávno za zenitem. Obzvlášť ten typ teen-vyvražďovačky, kde hlavní slovo drží moderní technika jako notebooky a telefony. Podobný případ jako Chain Letter, což sice byla slabota, ale nepostrádala slušný mordy. Tady to však chybí, včetně napětí samozřejmě. Ještěže koncovka je celkem zajímavá: ta mi mimochodem připomněla jeden slasher z druhé půlky osmdesátých let, který předvedl podobný podfuck na diváka. Ale stejně je to bída. A přesný hodnocení? Za 31, 248%. ()

Dellamorte

Všimol si vôbec niekto, kam to celé speje? Už neexist film , kde by sa všetky tie technické vymoženosti nevyskytovali. Sračkoidné kamery , net, mobil , foťáky , infra bludy a hlavne tá USA drzosť predávať plevel skrz obal, interview, hyping jumping, hodnotenie na Needham ( IMDb) báze od tvorcov a spolutvorcov...celé je to na dlhú diskusiu. Tento SH*T ale ee ! Stáva sa mi to málokedy, ale tento x hodnotím len obal. Som znechutená a otrávená celým tým mechanizmom. Preškrípala som úplne celý film a ani po záverečných tituloch som nedoškrípala. Nablblo snímané, teen / beer /party / blah-blah. No a ten piskot nad umelohmotnou mŕtvolou - des. Castingom prešiel každý, kto bol na práškoch. Pousmiatia (nev)hodná "filmárčina". Slešoidná mokrá handra, hodená do tváre. Galagher si to mal nechať , ako domáce video a umučiť svoje okolie - nie však Mňa. ()

George Stobbart

Aj keď sa slashery dnes už neobjavujú v takom množstve ani kvalite, ich obrovský prínos pre hororové filmy je nepopierateľný a hoci sa niekomu už môžu zdať nezaujímavé či podobné, ja si rád pozriem každý nový kúsok, na rozdiel od napr. tragicky otrepaných duchárčín, ktoré sa navyše zvyknú tváriť smrteľne vážne. Smiley sa zaoberá rovnomennou "urban legend", ktorá koluje internetom a študentkami, ktorí sa na nej zabávajú a rozhodnú sa ju osobne vyskúšať, no zisťujú, že môže byť až nebezpečne pravdivá. Celkové spracovanie sa mi zdalo nevýrazné, postavy boli otravné a občas som sa nudil, no atmosféra miestami pekne hustla a finále sa našťastie nedalo uhádnuť priskoro; len škoda, že nakoniec bolo vykrádačkou iného slasheru z r.2005, takže pre mňa je Smiley slabším subžánrovým prírastkom. ()

juta

Nápad s padouchem, který zabíjí skrze chat je dobrý, jenže ve filmu to nefungovalo už od začátku. Není to dobře natočený a ten konec... konec to totálně zabil a udělal ze špatného filmu ještě větší frašku. ()

pornogrind odpad!

Na film Smiley jsem se poměrně těšil. Nejen díky povedené masce killera. Jenže to jsem neznal Michaela J. Gallagher(a) a jeho filmografii, která skýtá jednu krátkometrážní komedii, komedii, thriller a " horor ". Možná jdou Gallagher(ovi) komedie líp, ale co se týče hororu, tak je to ubohost. Smiley se snaží být slasherem, kterej do děje zapojí chatovací místnost a vytvoří tak internetovýho killera. Smiley má naprosto debilní pointu, otřesný herce a není tu ani náznak atmosféry či napětí. Kdo čeká spoustu krve, Gore a originální vraždy bude na výsost zklamán. Takhle trapnou hororovou story už jsem dlouho neviděl. Finální rozuzlení a vyložení karet je tou poslední kopačkou do prdele, která rozhodla, že si tenhle shit nezasloží nic jinýho než odpad. Jediná pozitivní věcí na filmu tak zůstává pouze maska killera, ale to nestačí ani na jednu ubohou hvězdu. Za mě byl tenhle snímek naprostou ztrátou času. Tohle bych nedoporučil ani svýmu nejhoršímu nepříteli. ()

dr.horrible odpad!

Ťažký prúser. Pomerne dosť som sa tešil, aj cez skrz naskrz nepriaznivé ohlasy zo všetkých strán, no mááárne. Smiley je jeden z najblbších slasherov, čo som kedy videl, takmer zrovnateľný s filmami Tomáša Kučeru. Jeho problém je predovšetkým v tom, že nefunguje v žiadnom smere, a ak máte nízke nároky a dokážete prekusnúť iritujúce neherectvo všetkých zúčastnených a všetky logické faily a klišé; nakoniec vás sklame proste tým, že ako slasher je skrátka na smiech. Kde sú vraždy? Kde je krv? Ak sa chcú tvorcovia hrať s divákom hru na realitu/nerealitu, musia tomu odpovedať aj ich schopnosti. Minimálne teda aspoň dve základné a to vedieť film napísať a natočiť. Scenár, na to nemám silu ani chuť sa ho vôbec snažiť rozoberať, tak iba napíšem, že všetci sa chovajú dementne a vôbec to nedáva zmysel. Hlavná hrdinka - jak nevie hrať - tak je s tým všetkým svojim cerením celkom roztomilá, len keby jej správanie nebolo také divné. V jeden moment je v hisákoch na pokraji nervového zrútenia a scénu nato už zase afektuje a balí EMO chlapca od vedľa. A tie prednášky (vysokoškolské!) sú na úrovni diskusie žiakov nižších tried druhého stupňa ktorejkoľvek špeciálnej školy. A záverečný twist... To už bolo moc. Nielen, že musí byť každému jasný od začiatku, je ešte k tomu strašne - ale tak strašne - nemožne natočený, že keď zhruba tretíkrát (v rámci chápavosti obecenstva) vysvetľujú to isté, spokojní môžu byť iba ľudia, čo nechápu a nechcú chápať filmové remeslo ako také. Toto nie je o vkuse, ale o zdravom rozume, a výhovorky na štýl "Pre hororových fanúšikov postačujúce,” tak totálne strácajú význam, pretože Smiley je dielo diletantské filmársky, ale hororovo predovšetkým, a jediný bod, ktorý sa mu ako tak darí plniť sú lakačky. Falošné lakačky. Keď znova a znova niekto stojí za hlavnou hrdinkou a zrazu sa v rýchlosti priblíži... Veď to je najnižšia forma strašenia! A presne na nej si pán Gallagher zakladá (už v úvodnej scéne sú dve falošné a jedna normálna). Vážne nechápem komu sa toto môže páčiť. Možno ak sledujete film v pôvodnom znení bez znalostí jazyka, pôsobí to menej dementne, inak si to ale vysvetliť nedokážem. 10% za tú super masku, inak úplná strata času. ()

Campbell

Tak by mě asi jenom od tohohle filmu zajímalo kde vzal Gallagher dvě dost známý youtube celebrity, už chyběly jenom kluci ze Smosh a Pewdiepie. Nicméně se jedná o podprůměrný slasher který se snaží šokovat pointou ale ta je dost už vyčpělá a slabá. Smiley je celkem zajímavej vrah ale bohužel tvůrci nebyly schopni z filmu nic vyhrabat, což bych od tak mladého režiséra nečekal. krve je málo, atmosféra nulová a celé se to poměrně vleče. Raději vynechat. ()

ARI50

Jediné co bylo cool byla maska, jinak tyhle herečky jakože suli myslí jak jsou sexi, hrají tak katastrofálně až to bolí, příběh celkem slušný a momenty zajímavé ale film to nezachrání. ()

Morholt

Candymanovi stačilo zrcadlo, ale protože doba pokročila, museli jsme se přesunout na videochat, ale jinak se nic moc nezměnilo. Celkem nezajímavý slasher s očekávaným průběhem a ještě očekávanější pointou. Kopec nelogičností nedokázali zakrýt ani chybějící atmosféra, nulové gore a špatní herci. Trochu kritiky snese jen Caitlin Gerard, která se se svojí mizerně napsanou postavou celkem úspěšně poprala a také musím uznat, že film měl docela tempo, takže se u něho dalo vydržet, což je nakonec možná i víc, než jsem čekal. 30% ()

BigDeal

Ako človek, ktorý prakticky nemá život, trávim veľa času na youtube. Preto by som chcel na začiatok povedať, že vidieť prvý film vytvorený youtuberom, v ktorom hrajú samí youtuberi, je pre mňa veľká vec nehľadiac na to, ako snímok dopadol. A ako dopadol? No, pozitívna vec je, že to naozaj vyzerá ako film (prechod od 5-minútových videí k celovečeráku určite nebol jednoduchý). Horšie je, že akokoľvek prižmurujem oči, musím povedať, že je to hlúpy film. Veľmi, veľmi hlúpy film. Hlúpa je celá mytológia zhmotneného zla internetu, hlúpe sú herecké výkony, hlúpy je scenár, prítomné klišé slasherov je takisto hlúpe, neskutočne hlúpa je aj snaha nastrašiť diváka zakaždým, keď hlavná hrdinka do niekoho narazí (smrteľne vážne sa tu ľudia nestretávajú - vždy na seba narazia a vystrašene vykríknu) a úplne najhlúpejší zo všetkého je záverečný zvrat, ktorý nedáva absolútne, ale absolútne žiadny zmysel a zhadzuje už aj tak nevydarený film na úplné dno. Ale ako som napísal na začiatku - napriek tomu je to veľká vec. Len by sa mohli tvorcovia nabudúce vykašľať na horor plný umelých postavičiek a vytvoriť film založený na tom, na čom sú založené ich youtube kanály - na ich výrazných charakteroch, inakosti a schopnosti vyvolať u fanúšikov pocit, že sú jednými z nich, vďaka čomu sa s nimi dá veľmi rýchlo stotožniť. ()

Litsarch

"I did it for the lulz. =)" Upřímně nechápu, co proti tomuto filmu kdo má. Freddy Krueger se nějak zrodil, Jason Voorhees se nějak zrodil. Stejně jako další záporáci (Chucky, Pinhead, Samara atd.). A Smiley je pro mě velmi dobrým charakterem. To, že je to teen film je myslím úplně jedno. První Friday the 13th je také teen film. Smiley má dobrou myšlenku a zajímavý děj. Dobře je ukázáno, jak milou, usměvavou, leč smrtí matky poznamenanou, holčinu dovést skoro až na pokraj zhroucení. Na tom víceméně byla založena atmosféra a upřímně bych v její kůži být nechtěl. Nehledě na to, že Caitlin Gerard zahrála Ashley dobře, bez větších debilit v chování. Béčkovost mi vůbec v tomto případě nevadila a je samozřejmé, že by se snímek dal udělat daleko lépe. Smiley ale není o nějakých brutálních scénách. Je postaven na jiné myšlence, na moc dobré myšlence, a kdo pochopil o čem profesor Clayton mluvil, tak mi dá zapravdu. Maska samotného Smileyho je dobře úderná. Jednoduchá a přitom děsivá. Konec jsem si nějak neuměl představit jaký bude a ten, co mi snímek nabídl, mě dost potěšil, jelikož jen potvrdil onu myšlenku. Na to, že Michael J. Gallagher je mladý rejža se s tímto debutem popral moc dobře. Osobně doufám, že se na postavu Smileyho nezapomene a stane se dalším parádním hororovým záporákem. Byla by to škoda, jelikož na to potenciál má. "Smiley není mrtvý, je nesmrtelný." ()

Astaroth12

Taká klasická teen vyvražďovačka bez nápadu ale zo sympatickými herečkami.Aj sa troška zasmejete a poviete si že niektoré tie postavy sú čistý debili a príbeh je len zo zúfalých výkrikov tvorcov natočiť aspoň troška originálny slasher tak to nevyšlo.Ale nemôžem povedať že by ma film celkom nebavil.No ale lakačky ma dostali,viac krát sa mi stalo že som sa naozaj ľakol.Bez herečky M.Papalia by bol tento film pomalí nepozerateľný a pamätám si ju z podobného ale o veľa lepšieho filmu the den a práve ona to tam držala celé vo veľmi slušnom a hlavne pozerateľnom stave.A tá finálna pointa bola predvídateľná a minula sa účinku. ()

AlistairMir

Fakt netuším co většina lidí proti Smajlíkovi má jelikož je to náhodou dost povedenej horůrek trošku jsem si vzpomněl na Candymana tam bylo 5x zrcadlo tady máme 3x chat holt nová doba nové technologie. Závěr filmu je dobrej nakonec fakt nevíte jak to teda s tím Smajlíkem je a můžete hádat jestli to je bubák z pod postele nebo jestli je virtuálně skutečný. Každopádně já se bavil film mě nenudil maska Smajlíka byla super a že to není nějak brutal mi nevadilo. Proxy byla kost a mít tam erotickou scénu s Ashley tak dám snad pět hvězd. Nebo víte co? Řekl jsem to ze srandy. Řekl jsem to ze srandy. Řekl jsem to ze srandy. A jste mrtví všichni děcka být váma tak se neotáčím ;) ()

Havaj8 odpad!

Bylo to opravdu tak trapný, že se tu nechci ani rozepisovat. To že ti herci byli absolutní amatéři, to tak občas bejvá, ale ono tam nefungovalo vůbec nic. Všechno strašně ohraný, a to jak se to vysvětlilo ohledně Smajla a jak to celý skončilo. Je mi trapně ještě teď ráno za všechny, co se na tom podíleli. Takový filmy vůbec nesměj spatřit světlo světa. ()

majo0007 odpad!

Názov filmu by som skôr zmenil na "Lol". Film, ktorý sa v traileri tvári ako nervydrásajúci slasher totižto stojí za prd a pre budúcich filmárov, ktorí by chceli natočiť niečo v tomto žánri by mal slúžiť ako výstraha, že sa treba otočiť o 180 stupňov. Keď k tomuto mixu z Candymana a Death Note pridám totálne nesympatický casting a prakticky žiaden mord, nevidím dôvod prečo by som mu mal dať nejakú *. ()

Khumbac

Konec trošku předvídatelný, ale průměrnému filmovému zážitku se divák nevyhne, což je vlastně plus :) Blondýna sympatická včetně jejího okruhu přátel, učitel správnej psycho. ()

mickyreed

Když máte dobrej nápad na filmovýho zabijáka, bídný zpracování, špatnou kameru a otřesný herce tak vznikne takovej neděsivej film, plnej trapnosti, nudy a donekonečna opakovejch lekaček, který sou napotřetí už k smíchu. ()