Reklama

Reklama

Trauma

  • USA Trauma (více)
Trailer

Grafický umělec David Parson spatří Auru Petrescu na mostním sloupu. Domnívá se, že má v úmyslu skočit do vody v sebevražedném úmyslu. Statečně se pokusí jí v tom zabránit. Zjistí však, že chtěla zachránit rodinný šperk, který jí sklouzl z tenkého zápěstí. Všimne si, že dívka je poněkud zvláštní. Davidova zvědavost se zvýší v okamžiku kdy si všimne jejího skrývaného strachu z něčeho neznámého. (Vapet Production)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Nad očekávání příjemné překvapení. Vrah přichází v dešti... Argento se oprostil definitivně od většiny svých typických filmařských rysů - bourání obrazu a deformace zlatého řezu ( jak nádherně předvedl třeba v Tmavě červené), hra s modrou, rudou a žlutou ( jako v Suspirii či Infernu) či smysl pro detail - zde snad jen scény s gegonem a zmítající se větev v dešti. Kamera příjemná, hudba ucházející ( jo, Goblin to není...), ale vše tak nějak uhlazené a komorní. Starého Argenta připomene nemilosrdný déšť, spiritistická seance, vidění očima vraha i brutální vraždění, které však postrádá pěnivé gejzíry krve, jak bychom očekávali. Konec byl vydařený! A nechybí odkazy na Psycho (sprcha), Osvícení ( dostanu tě, chlapečku!) či motýlí hrátky, kdy nevinnost motýlů se pojí se zlem ( Poltergeist 2, Mlčení jehňátek ad.) ()

Faustka 

všechny recenze uživatele

Aura je tajemná osůbka, kterou pronásleduje zákeřná anorexie a záhadný lovec lebek. Mě také pronásleduje nevšední choroba… je nebezpečná, ale zároveň velmi přitažlivá. Čím víc se s ní snažím bojovat, tím je silnější. Je to závislost jménem Dario Argento! Závislost, které se nikdy nevzdám, nebo alespoň do doby, než mě zmáčí první kapky deště. Bohudíky zatím svítí slunce...:) ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Jako takovej hororovej thriller to rozhodně špatný neni, příběh více méně slušnej, i když moc typicky vyřešenej, pěkná atmosféra, ale co se proboha stalo s Argentovým rukopisem na tomhle filmu? Hudba naprosto netypicky nevýrazná, gore efekty prakticky žádný kvůli cenzuroidním náhledům a vražd velice pomálu, nebýt Argentova malýho gorevzchopení na konci, opět skvělý kamery a mladičký Asie Argento, tak bych snad ani nepoznal, že to je od něj. Na Argenta a jeho tvorbu hodně průměrný, hlavně co se týká na něj netypickýho stylu natočení, ale jinak to špatnej horor neni a vrahova strunová zbraň na uřezávání hlav je fakt parádní nářadíčko. 3,5* ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Po Dvou ďábelských očích již druhý Argentův americký film dopadl opět překvapivě celkem dobře. Příjemné obsazení a jakš takš celistvý příběh dělají z tohohle díla jedno z těch lepších argentovek. Tvůrci si samozřejmě mohli odpustit pár věcí (např. mluvící hlavy, které vypadají trochu komicky), ale myslím, že je to snesitelné. V neposlední řadě stojí za zmínění zajímavá a výrazná hudba Pina Donaggia, která jako by vypadla z hororových 70. let. Myslím, že tři hvězdy budou pro Trauma odpovídající. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Trauma je duševný stav jedinca ku ktorému dochádza v dôsledku traumatizujúcej udalosti akou môže byť napríklad úraz, smrť blízkej osoby, šikanovanie, mučenie, znásilnenie a podobne. Trauma vzniká vtedy, ak je človek vystavený extrémnej hrôze a nie je v jeho možnostiach zabrániť prebiehajúcim udalostiam. Cíti sa sám, porazený, bezmocný a zraniteľný. Takýto zážitok silne narušuje psychickú rovnováhu. Trauma ovplyvňuje život postihnutého v podobe neuróz a psychóz. Výborný giallo snímok o jednej takejto ťažkej traume natočil v roku 1993 taliansky režisér Dario Argento. **** ()

Galerie (2)

Zajímavosti (6)

  • Piper Laurie se nechala slyšet, že nikdy neviděla film po natáčení. (Chatterer)
  • Natáčení probíhalo ve městě Minneapolis, v spnu a září 1992. (koval45)

Reklama

Reklama