Trauma

• Itálie Trauma (více)

Grafický umělec David Parson spatří Auru Petrescu na mostním sloupu. Domnívá se, že má v úmyslu skočit do vody v sebevražedném úmyslu. Statečně se pokusí jí v tom zabránit. Zjistí však, že chtěla zachránit rodinný šperk, který jí sklouzl z tenkého zápěstí. Všimne si, že dívka je poněkud zvláštní. Davidova zvědavost se zvýší v okamžiku kdy si všimne jejího skrývaného strachu z něčeho neznámého. (Vapet Production)

Anderton

Z nejakého dôvodu mi Trauma prišla ako dosiaľ najuspokojivejší film od Argenta. Jedinú výčitku by som mal snáď len k tomu, že pokiaľ naverbujete do svojho filmu Brada Dourifa, tak by ste toho mali využiť viac. Asia je veľmi príjemným castingovým spestrením, rozuzlenie prekvapí presne v štýle, aký poznáme z gialla a je predovšetkým logické. Motivácia vraha je uveriteľná a všetko v závere elegantne zapadne na svoje miesto. Možno sa v Traume inšpiroval Ari Aster pre svoje odrezané hlavy v Hereditary. ()

GodComplex

Slusny Argentuv prumer, na kterem je ale jiz pomerne citelne, ze se narozdil od vetsiny jeho ranne tvorby jednalo o americkou produkci. Typicky priklad - Argento chtel soundtrack od Goblins (bez kterych by napr. jeho masterpiece Suspiria byl polovicni), ale amici jsou prilis vymekli, takze to zamitli. Odrizlych krku je zde ale nastesti stale dostatek. Rumunsky obradni ritual ocividne velmi silne citoval Sam Raimi v nedavnem Drag Me To Hell. 5/10 ()

kaylin

Vyústění filmu je podáno celkem nezáživně, což je docela škoda. Příběh pak vyznívá strašně utahaně a není zde ani nijak zásadní překvapení, protože logika celého příběhu prostě kulhá. Hlavní postava muže, který všechno vyšetřuje, není příliš příjemná a svým pojetím a osobní mi spíše vadila. „Trauma“ má přesto některé prvky, kterými dovede zaujmout a díky kterým se nejedná o podprůměrný film. ()

Faustka

Aura je tajemná osůbka, kterou pronásleduje zákeřná anorexie a záhadný lovec lebek. Mě také pronásleduje nevšední choroba… je nebezpečná, ale zároveň velmi přitažlivá. Čím víc se s ní snažím bojovat, tím je silnější. Je to závislost jménem Dario Argento! Závislost, které se nikdy nevzdám, nebo alespoň do doby, než mě zmáčí první kapky deště. Bohudíky zatím svítí slunce...:) ()

corpsy

Dario Argento sa vo svojom hollywoodskom debute pokúšal preniesť svoje schopnosti za veľkú mláku. Lenže ako keby sa mu polovička stratila v úschovni batožín po príchode na letisko. To, čo vedel najlepšie, čiže navodzovať atmosféru a tajomno ( občas sa mu to darí ), neštítiť sa pred kamerou ukázať sadistické mordy ( ide skôr o splatter, ako o niečo nechutné ) a sexuálne navnadiť diváka ( minimum ), to všetko tu iba v polovičatej forme. ()

• Natáčení probíhalo ve městě Minneapolis, v spnu a září 1992. (koval45)
  • Původně chtěl Argento pro soundtrack skupinu Goblin, ale američtí výrobci ji zamítli, tak Argento použil orchestr Pina Donaggia. (Chatterer)
  • Role, kterou hraje Asia Argento, byla inspirována její nevlastní sestrou Annou, která skutečně trpěla anorexií. (Chatterer)