Komentáře uživatelů k filmu (53)

 • Historik
  *****

  Ten film už jsem viděl mnohokrát, ale vždycky mě překvapí, jak je pečlivě udělaný - herecké výkony, scénář, režie. A vždycky mi přijde, že stojí nějak osamoceně, a to nejen v rámci doby svého vzniku. Nějak se vymyká, třeba i tou barevnou křiklavostí (to nemyslím ve zlém, naopak) A vždycky musím konstatovat, že Frič byl opravdu machr a léty zrál. Škoda, že to tak brzy zabalil. K tomuhle filmu se vždycky rád vracím.(25.3.2007)

 • Radek99
  ****

  Vynikající sociální drama legendárního československého režiséra Martina Friče. Nostalgický a mírně úsměvný pohled na zlatou éru cirkusu, natočený navíc v době, která vlivem sovětské náklonnosti přála cirkusům rovněž. Možná právě kvůli tomu mohl Mac Frič použít nejkvalitnější filmový materiál a natočit svůj snímek širokoúhle, silně kolorovaný obraz tak nejvíce připomene jiný vlajkový velkofilm té doby Poslušně hlásím. Je zajímavé sledovat všechny ty skvělé herce a jejich silné symbolické postavy (klaun, který umírá, mladá krásná artistka, dnešní terminologií ,,zlatokopka" volící místo lásky bankovní konto starého knížete...). Účinek snímku umocňuje i nádherná hudba Zdeňka Lišky, bezkonkurenčně nejlepšího československého skladatele komponujícího filmovou hudbu.(6.1.2013)

 • Karlos80
  ****

  Kvalitní scénář, působivé herecké výkony to byl základ tohoto sytě a pestrobarevného kostýmního filmu od krále komediálního filmu Maca Friče, pro kterého to byl jeden z posledních lepších filmů o cirkusové manéži z cirkusu National. Ale také o veliké nešťastné- ztracené a znovu nalezené lásce, a o vypočítavosti. Nakonec bych ještě vyzdvihl tři hlavní role a to roli Jana Třísky jako akrobata Vincka Bonzura, Emílii Vasaryovou jako krasojezdkyni Ninu Gruzii a Kronerova klauna, ty byli fakt povedené a krásné. Jinak filmy s cirkusového prostředí moc nemusím ale tento nebo třeba populární seriál Cirkus Humberto a americkou klasiku Freaks můžu, a ty jediní se tedy stali světlou vyjímkou v tomto žánru.(25.3.2007)

 • igi B.
  ****

  Úsměvně nostalgické kostýmní drama, přes svoji širokoúhlou barevnost však přece jen i na svou dobu již trošku příliš staromilsky natočené. Krásná E. Vašáryová i opravdu okouzlující Jan Tříska a nakonec celé skvělé herecké obsazení pod režií klasika Maca Friče představují zašlou slávu starého cirkusového řemesla, ten uzavřený svět dřiny, lásek a nenávistí, ale divokého a svobodného ducha, svět na kolech maringotek, celoživotních domovů lidí kočujících tehdy ještě relativně svobodně mocnářstvím, od kolébky až po (mnohdy hořký a bez milovaného potlesku publika) konec kdesi na štaci. Prostě okouzlující, i když dnes již poněkud zestárlý, ale stále zábavný a milý film... :-)(26.3.2007)

 • sud
  ****

  Martin Frič byl rozhodně jedním z nejlepších režisérů a stal se jistojistě českým rekordmanem - inu 80 celovečerních filmů se jen tak někomu natočit nepodaří. A z toho minimálně 50 se nechá pokládat za zdařilé. Mezi ně určitě patří i zpracování povídky Eduarda Basse "Lidé z maringotek". Melodramatický příběh o nešťastné lásce z cirkusového šapitó s jemným humorem a výtečnými hereckými výkony Jana Třísky, Čestmíra Řandy a především Jozefa Kronera. Martin Frič tak rovněž jedním ze svých posledních filmů ukazuje všem, že ani tehdy nepatřil do starého železa a točil možná ještě lepší filmy, než dřív. A přitom předává štafetu novým tvůrcům, mladé režisérské krvi - Menzelovi, Papouškovi, Formanovi a dalším. 85%.(27.8.2008)

 • Ded@M@tes
  ***

  Cirkus je pro ně vším a cesty vedou vždy zpět. ( Hodnocení: 6/10 )(21.2.2013)

 • LiVentura
  ****

  Velký Frič s velkým literátem dohromady...to je..(27.8.2008)

 • WANDRWALL
  ****

  Dobrý J. Tříska, ale že by udělala postava, kterou hraje pro svou lásku tak moc, a ta láska to taky tak moc ocenila?:-)Nejlepší a nejpřesvěčivější je pro mě role, kterou bravurně hraje J.Hlinomaz.(10.7.2011)

 • mchnk
  ****

  Třískovo živočišné herectví a Emíliina slovanská, divoká krása, vytváří poeticky nádhernou, osudovou lásku, která je základem tohoto krásného vyprávění. Bassova předloha je asi velmi rozsáhlá a do jednoho filmu není možné dát vše, nicméně dokonalé herecké obsazení nelze přehlédnout a výsledek přesně odpovídá tomu, co je od těchto jmen očekáváno. Ať jsou to tvůrci za kamerou i před ní. Skutečně výborná, dobová sonda s kapkou světské psychologie.(18.5.2014)

 • nascendi
  ***

  Na to, aby som mohol mať k tomuto filmu pozitívnejší vzťah by som potreboval ho mať predovšetkým k cirkusu. A on nám cirkus už umrel tak ako mnohé, čo sme mali za detstva radi. Nadchýnať sa nostalgicky svetom žiarivých svetiel, burácajúcej hudby, vône arény a zvierat a predovšetkým množstva artistov, žonglérov, drezérov a klaunov, to už jednoducho nedokážem. Dosť som sa nudil i keď bolo zrejmé, že na režisérskej stoličke sedí Pán režisér a rozpočet mu nekrátili. Sklamal ma Jan Tříska, ktorého teatrálne prehrávanie ma znervózňovalo. Pre českého diváka je to povinná jazda, takže sa vyššiemu hodnoteniu ani nečudujem.(16.6.2014)

 • Flego
  ****

  Pekný príbeh lásky mladých artistov ( Vášaryová a Triska ), ktorá neodolala len vypočítavosti. Martin Frič s nadhľadom viedol herecký tím, ktorý odviedol dobrú prácu ( okrem menovaných aj Kroner ). Veľakrát som mohol vidieť tento film, ale vždy bolo niečo prednejšie. Som rád, že tentokrát som mu dal prednosť.(28.3.2007)

 • Flakotaso
  *****

  Výborné. Krásně nostalgické, lehce posmutnělé drama, natočené jedním z našich nejlepších režisérů. Řadě velkých herců zde vévodí fantastický Jozef Kroner, ale nejen jeho klaun, všechny charaktery ve scénáři jsou pečlivě propracované. A mluvit o tom, jak krásnou a emocionální hudbu opět složil Zdeněk Liška, je už nošením dříví do lesa. Filmu z mého pohledu škodilo jenom občasné využívání kulisovitých prostor.(24.12.2011)

 • Anderton
  ***

  Pri porovnaní Lidí z Maringotek a Tria Angelos môžeme skúmať rozdiely medzi slovenskou a českou filmovou tvorbou (minimálne v dobách spoločného štátu). Prípadov bude viac, napríklad Kto odchádza v daždi Martina Hollého a Všichni dobrí rodáci. Proste české filmy, aj keď sú to drámy, pôsobia diváckejšie a ľahšie sa pozerajú (aj ako slovenské komédie). Navyše, ak bol režisérom Frič. Ten chápe cirkusový svet ako pestrofarebné uzavreté univerzum s vlastnými pravidlami a špecifickými vzťahmi. Má neodmysliteľnú femme fatale a v podstate sa celá zápletka točí okolo snahy horkokrvného mladíka získať jej srdce. Najviac ale poteší presvedčivé herectvo Jozefa Kronera a to nehovorím kvôli národnej hrdosti. Aspoň dúfam.(26.8.2015)

 • Tommassi3
  ****

  "Kam to jdete ?? Tady není žádnej cikánskej tábor, tady je cirkus !!"(26.8.2015)

 • Padme_Anakin
  ****

  Filmové pohlazení. Zdařilé ve všech směrech. Krásná role pan Kroner.(28.10.2016)

 • blackrain
  ****

  Úplně nejzajímavější herecký výkon podal Jozef Kroner, který hrál klauna Ferdinanda. To byla postava, která žila pro cirkus. Na konci filmu mi ho bylo docela líto. Ale takový je život. Vincek mi přišel jako takový frajírek a floutek, ale pro svou lásku udělal opravdu hodně a možná, že by byl schopen udělat ještě mnohem víc. Jen měl jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou.(7.1.2013)

 • stration
  *****

  Krásný příběh z cirkusového prostředí s vynikajícím Janem Třískou a nádhernou, smutnou rolí v podání Jozefa Kronera.(13.7.2009)

 • zette
  ****

  Maloktera komunita je mi mene sympaticka, jako ta cirkusacka. Lide z maringotek je ale vyborny film, kde prostredi komediantu je jen kulisou. Vyborne herecke obsazeni, kteremu dominuji predevsim herci v mensich rolich-Kroner, Ruzek a Hlinomaz. Triska vetsinu casu hodne prehrava a misty mi dost vadil, Emilia Vasaryova ozdobou filmu. Fricovi se povedlo dostat do filmu zajimavou atmosferu, kterou vytecne doprovazi Liskova hudba (neuveritelne, jaky mel zanrove siroky zaber).(15.8.2014)

 • Rodriguez
  ***

  Cirkus Humberto z maringotek. Jana Třísku moc nemusím, proto to hodně u mě sráží hodnocení, ale to je věc názoru a každého z nás. Jinak film byl vynikající, senzační výprava, kostýmy - prostě paráda. 55%(8.1.2013)

 • dr.fish
  *****

  Ta atmosféra cirkusu člověka nakazí hned po pár sekvencích a nepustí až do konce. Frič prostě umí. Vašáryová byla velká krasavice a Tříska hraje svého Vincka přesvědčivě. Co víc dodat. Perfektní. 90%(20.5.2012)

 • Martin741
  ****

  Ze najlepsie ceskoslovenske filmy vznikali v 60. rokoch 20. storocia, je zalezitost dlhodobo znama. Tuna ceskoslovensky legendarny reziser Martin Fric natocil vyborny film. Film je to hodne depresivny a smutny, pojednava totiz o smutnom zivote cirkusovych klaunov a o tom, ze klauni su casto v sukromi tvory smutne a nestastne. Krasna je najma laska ona + on, ale aj rezia je vyborna, pan Fric proste vedel tocit, to bez debaty. Herecke vykony trochu krivaju, dialogy su obcas rozpacite a prilis poznat lacne televizne kulisy. Ale v ramci ceskoslovenskej kynematografie urcite filmarsky nadpriemer a furt lepsie ako sucasne mnohe Vieweghove umelohmotne sracky. 77 %(21.4.2015)

<< předchozí 1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace