poster

Pařba na třetí

 • USA

  The Hangover Part III

 • Slovensko

  Vo štvorici po opici 3

 • Velká Británie

  The Hangover Part III

Komedie

USA, 2013, 100 min

Komentáře uživatelů k filmu (913)

 • kingik
  ***

  Do třetice všeho pařmensky dobrého a výrazně méně bláznivého. Když chcete napotřetí (a možná definitivně naposledy) zapařit s milými potrhlíky a bezelstnými průšviháři, tak máte právě možnost. Případné průšvihy vezmou mile rádi na sebe.Vždyť v tom mají už bohatou praxi. Ani tentokrát na sebe problémy nenechají dlouho čekat. Poté, co Alanovi zemře táta po nevinné roztržce mezi nimi o mrtvou (a z filmařského hlediska na rok 2013 nepovedeně uměle vytvořenou) žirafu, jejíž smrt zavinila hromadnou havárii na rušné dálnici, je zbylá trojice nerozlučných kamarádů pevně odhodlána Alanovi pomoci z jeho nedobrého psychického stavu tím, že ho dají léčit. A kamarádi jsou přece od toho, aby si pomáhali. Jenže dobrý úmysl Phila, Stua a Douga ztroskotá, když se na scéně zčistajasna vynoří nesmlouvavý drogový boss v podání Johna Goodmana, který chce stůj co stůj zpět své ukradené zlato, o které ho připravil jejich kamarád nekamarád Chow, který mezitím pláchl z bangkokského vězení a užívá si znovu nabité svobody po svém. A mafián si jako zástavu ponechá Douga, kterému jde rázem o život. A tím je zaděláno na celkem široké spektrum rozličných gagů čítající absurdní až (téměř) seriozně pojaté. Problém ovšem je, že jich tentokrát není přehršel, nejsou tolik odvázané a ke konci filmu jsem už neevidoval žádné, ale tvůrci si naopak troufli na závěrečnou pasáž v seriozním pojetí. Je dobře, že tvůrci už tentokrát neopakovali stejný námět, známý z předchozích dvou dílů, a monotematické hrozbě se šikovně vyhnuli snahou o invenčnější pojetí, které se daří naplnit skvěle, a nejlépe v prvních dvou třetinách filmu. Pak už to vázne. Scénář mohl být vynalézavější a gagy se nemusely vyházet hned zkraje. Když to celkově zhodnotím, je tenhle díl jiný než ostatní, a ne o moc horší ani lepší. Renomovaný Todd Phillips ho zrežíroval velmi dobře, s rychlým, místy originálním spádem událostí, bylo nadmíru příjemné shledat se zase se starou dobrou partou, ve které má zřetelně největší prostor Zach Galifianakis, nelze opomenout ani comeback krásné a těhotné Heather Graham, ale scénář vždycky nahodil brzdu, která bránila většímu rozhledu, a také aby se zapařilo mimořádně vtipně, ačkoliv paradoxně ve filmu žádná pořádná pařba není. Komu se líbily předchozí dva díly, měl by být spokojený i tentokrát. A ve vážnějších polohách má film překvapivě největší sílu. 60%(11.6.2013)

 • POMO
  ****

  Parádne rozbehnutý dozvuk série, ktorému chýba iba krkolomnejšie finále. Hoci vsuvka v záverečných titulkoch ho takmer plnohodnotne nahrádza. Kadencia a originalita vtipov božská. Galifianakis a Jeong filmu dominujú, Cooper a Helms iba prihrávajú. Goodman je príjemným osviežením. Jednotka mi prišla divná, v dvojke som začal chápať podstatu "WolfPack humoru", pri trojke som sa rehotal ako kôň.(31.5.2013)

 • Cival
  ***

  Hurt Johnnyho Cashe už nikdy nebude stejné. Každopádně stačilo, víc už fakt ne. Tvůrci jsou sice pořád nes(t)oudná hovádka, co to občas ďábelsky trefí, ale na odkazu skvostné jedničky a šlapající dvojky se parazituje tak moc, že film sotva obstojí sám o sobě.(5.6.2013)

 • Tom Hardy
  **

  Koncept se s prvním dílem vyčerpal (respektive možnost opakovat podobné okno se stejnými hrdiny) a tak to tvůrci vzali u trojky šalamounským obloukem, kdy se vlastně dohrávají události, které předchozí dvě epizody vyvolaly. Potud dobře. Ale nikdy nebylo patrnější, že samotné postavy jsou (vyjma Alana) de facto nezajímavé a tudíž je hrozně těžké najít motivaci k tomu, proč trojku vůbec sledovat. Nuda to není, protože se hodně střídají lokace a vždy jednou za čas přijde dobře míněná hláška. Vyjma dvou geniálních scén (loupež a invaze do hotelu) se ale většinu času tvůrci plácají od jednoho nuceného vtipu ke druhému. Tohle mělo zkrátka zůstat u jednoho filmu. Další dva jen uměle první pařbu natahují. 50%(23.5.2013)

 • Radyo
  ***

  Jednička byla k popukání, dvojka byla celkem legrace a trojka je už víceméně "jen" úsměvná. I tak to ale beru jako celkově povedenou sérii, ve které to (bacha spoiler!) vždycky odskáče Stu nejvíce ze všech. :-)(4.10.2013)

 • Malarkey
  ***

  Zach Galifianakis a Ken Jeung jsou herci, kteří si třetí díl pařby naprosto perfektně kradou celej pro sebe. Stoupá a klesá spolu s nimi. A to je vlastně úplně jedno, že po originální jedničce a dvojce, co je asijskou verzí jedničky, konečně přichází s nějakým novým nápadem. Zach a Ken jsou v tomhle příběhu prostě doma. Jak se Ben v první scéně objeví ve vězení a Zach v té druhé scéně spolu se žirafou, tak máte jasno. Tohle je prostě jejich svět a tam patří. Jenže ne vždycky se Zach a Ben objeví na scéně a ne vždycky to je taková pecka jako na samotném začátku filmu. I tak ale...pobavilo. Nijak zvlášť, ale standard předchozích dílů si tenhle díl udržel.(22.9.2014)

 • Enšpígl
  ***

  Nejedná se o žádnou trhlou hihňárnu, kde vévodí absurdní situace jako předchozí díly, ale film spolehlivě udrží úsměv na tváři po celou dobu svého působení na obrazovce.(16.11.2014)

 • Cervenak
  **

  Ešte omnoho zbytočnejšie ako dvojka. Všetky dobré fóry (okrem fakt skvelého twistu s vilou) boli v traileroch, a ani tam nefungovali veľmi dobre. Ten "príbeh" s mafiánom a hľadaním "toho otravného žltého zmrda" je hrozne nasilu a vlastne nedáva žiadny zmysel. Herci sa očividne nudia, snáď okrem Zacha. Normálne by som bol radšej, keby znovu prevarili "hangover" koncept a urobili z toho ešte väčšiu divočinu ako minule. Jediné, čo funguje, sú vážnejšie a "emocionálne" momenty. Čo je fajn, ale keď v komédii šlapú iba vážnejšie momenty, niečo je zle.(8.6.2013)

 • T2
  *

  Rozpočet $103miliónovTržby USA $112,200,072Tržby Celosvetovo $362,000,072Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,968,835 //počet predaných kusov 313,423 Tržby za predaj DVD v USA $7,503,854 //počet predaných kusov 438,706║ nuž trapošina do tretice čo viac dodať, toto ide úplne mimo misu zábavnosti, toto z dvomi troška zábavnejšími scénami na komédia fakt nestačí, a zas záhada čo na takomto niečom môže stáť $100miliónov, jedine fakt honoráre za nič /15%/(13.10.2013)

 • Superpero
  ***

  Žádná pařba ani Hangover se nekoná. Není tam Tyson ani finální fotky a prostě to už není ono. Ta potitulková scéna je nejlepší z celého filmu. Je to škoda protože i tady jsou dobrý fóry, ale už to nemá šťávu a jen to mohutně těží z předchozích dílů.(10.6.2013)

 • Dever
  *****

  // Distribútor: Miramax // Počet premietajúcich kín v USA: 2,547 // Otvárací Víkend v USA: $10,733,933 // Úžasné ako prvé dva diely, strašne som sa nasmial.......(4.9.2013)

 • LIVINGDEAD
  *

  Dle mého, nejhorší díl ze všech. Vtipná mi připadala pouze scéna s žirafou, zbytek filmu spíše bylo nezáživné drama. Jít na to do kina, tak si udělám harakiri.(22.6.2013)

 • Fr
  **

  ,,NEEXISTUJE ZAŘÍZENÍ, CO BY DALO TOHODLE TÝPKA DO KUPY“...... /// Pařba začíná bláznivě (a brutálně! Vono celkově se tady se zvířátkama nezachází moc hezky. – poznámka pro členy Ligy na ochranu zvířat, Děti Země a Sdružení Dženo). V hlavní roli tentokrát Alan, jenž vysadil prášky, Chow a – aspoň to tak vypadá, Mexiko. Po sympatickým úvodu se na scéně vobjevuje John Goodman a tempo jde do prdele. Chlapci maj narážečky na předchozí díly, recykluje se stará parta a dokonce i prostředí. Místo ftipu to je ovšem většinou sbírka trapnejch nápadů a místo komedie (melo)drama. Tahle parta totiž víceméně kecá a (spíš více než méně) nudí. Závěrečná ,,mission impossible“, další melodramatická chvilka, a pak další. Co chcete slyšet? Neměla tohle bejt jakási (prachbídná) krimikomedie bez humoru? 100% vím jen to, že tentokrát mám kocovinu spíš já! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Furt nechápu, že z báně frajeři zdrhaj jedině za plakátem. 2.) Hledám Číňana co poslouchá N.I.B. a miluje koks. 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(12.6.2013)

 • tron
  ****

  „Vždy som chcel mať žirafu. Žirafy sú ako ja. Majestátne, zadumané a vysoké.“ Príbeh Vlčej svorky sa uzatvára a to síce popretím trademarkového konceptu (tentokrát sa motív amnézie objavuje až v potitulkovej scéne), ale to vôbec nevadí, lebo napriek tomu vás čaká nálož a smrť brutálnych hlášok („Mne to nevadí, som zrodenie zla.“; „Nejako sa dohovorme, nechceš vyfajčiť?“), dialógov („V tom hoteli už nie je.“ – „A nemôže to byť spôsobené náhodou tým, že proste odišiel??“ – „To hovoríte vy.“), postáv (okrem starých známych privítame vydarených nováčikov Johna Goodmana a Melissu McCarthy), nápadov, scén a absurdných zvratov (ukradnutie druhej polovice). Čiže za mňa super. Ale... naozaj 80 miliónový rozpočet???(14.6.2018)

 • B!shop
  ****

  Rozhodne lepsi nez druhej dil, ale na prvni to nema. Pribeh docela sikovne vyuziva udalosti z minulejch dilu, ale jinak na me celej film pusobil spis jako nejakej thriller a komiku tu obstaravaj vicemene jen Galifianakis a Jeong, coz sice neni vylozene na skodu, tyhle dve hovada umi sebetrapnejsi for perfektne podat, ale ve vysledku tu tech masakralnich foru zas tak moc neni. Ale celej film svizne odsejpa a i kdyz se clovek vylozene nevali smichy po zemi, bavi se vicemene neustale. Takze ja jsem spokojenej.(24.9.2013)

 • movie
  ***

  A poznání vyčichlejší než předchozí dva parádní díly, ale Galifianakis a Jeong to obratně drží nad vodou!(3.6.2013)

 • Jossie
  ****

  Mám moc ráda Hangover a proto mě zklamala zcela okopírovaná dvojka a stejně tak mě mile překvapila trojka, která už sice téměř není komedie (světlou výjimkou je žirafí scéna), ale je laděna do akčního tónu a právě proto mě bavila. Navíc je to celkem hezký příběh o přátelství. Jen ta potitulková scéna je mimořádně trapná.(10.11.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Necejtím koule. Sáhni mi na ně, jestli jim něco není." Pařba bez pařby je podivná pařba, ale rozhodně je snesitelnější než komedie bez srandy. Zkrátka od chvíle, kdy žirafa ztratila hlavu, mi došlo, že s tímto druhem humoru se nemusíme potkat a jak se tak v jednom ze sta případů stává - měl jsem pravdu.(1.11.2013)

 • Pethushka
  ***

  A ta pařba je kde? Nebýt Alana, moje hodnocení by bylo hodně, hodně bídné. Díky pár světlým chvilkám, které by se daly spočítat na jedné ruce, se pokusím na tuhle "srandu" zapomenout a budu si pamatovat vlčí smečku tak, jak ji znám z prvních dvou dílů. Jako by ti kluci vyrostli z puberty... Slabé 3*.(15.10.2013)

 • ORIN
  ***

  Jako samostatný film by možná obstál daleko lépe než jako třetí pokračování solidně zaběhnuté série. Pokud totiž máme nějaký koncept, který už diváci očekávají, a ten dost zásadně změníme především co se žánrové polohy týče, nedopadne to dobře. Což je přesně případ Pařby na třetí, přisla mi jako jakýsi podivný spin-off paradoxně ale se všemi hlavními aktéry, navíc pramálo vtipný. Zklamání.(1.12.2013)

 • xxmartinxx
  ****

  Nečekaný návrat skoro na úroveň jedničky. Timing je tu vše a i ty nejlacinější vtipy se daří prodávat vhodným načasováním a provedením ze strany herců. Pokud se něco nevydařilo, tak natahovaný závěr. Přijetí má tenhle film nejslabší ze tří dílů, což nechápu - rozhodně je lepší než dvojka, po které už jsem nečekal skutečně nic. Milé překvapení za 3 a 1/2 (mezi třemi a čtyřmi se mi rozhoduje těžko).(23.5.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46