poster

Běsnění tornád 2011 (TV film)

 • Česko

  Běsnící tornáda

 • Velká Británie

  Tornado Rampage 2011

 • Slovensko

  Najväčšie katastrofy: Tornádo Rampage 2011

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 43 min

 • sator
  **

  Další z mnoha dokumentů na stejné téma..nic nového(20.3.2012)

 • SOLOM.
  ***

  Rád bych napsal na konto Američanů něco nemístného, ale neudělám to. Nemám je rád, nicméně tento dokument pojednával o tornádech a jejich ničení lidských příbytků a životů. Nikdy jsem nic podobného nezažil a doufám, že ani nezažiju, ale věřím, že to musela být hrůza a bezmoc. Ani se už moc nedivím, že většina těch domů je z „papundeklu“ – kdo by měl taky sílu a hlavně prachy pořád něco stavět znovu. Je ovšem pravdou, že by si měli lidi položit otázku, proč vůbec vznikají tornáda, jak to že jej jich tolik zrovna na americkém kontinentě a jestli není chyba především na jejich straně. Příroda totiž se sebou nenechá vyjebávat donekonečna…(22.1.2018)

 • NerudaDavid
  ***

  No teda není to nic extra, pár skvělích záběrů cca prvních 20 minut, ale pak už jen tlachání a tlachání...(12.5.2012)

 • MM_Ramone
  **

  V apríli roku 2011 v rozpätí troch dňov zasiahlo USA tri sto tornád. V stredu 27. apríla ich udrelo 190. To je viac ako akýkoľvek iný deň v zaznamenanej histórii. Keď tento deň skončil, tornáda za sebou zanechali 300 obetí. Boli to dni, ktoré otriasli Amerikou a vzbudzujú zlovestnú otázku: Prečo sú smrtonostné búrky na vzostupe? Na to je jednoduchá odpoveď (ktorá však v tomto dokumentárnom filme neodoznela). Za všetkým týmto extrémnym vyčínaním počasia je HAARP (High-frequency Active Auroral Research Program). **(23.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace