Il dio serpente

Krásná ,bohatá italská nevěsta se v Karibiku spřátelí s domorodcem a začne být fascinována magickými rituály včetně uctívání hadího boha. Proti obvyklým lidovým představám se film soustředí hlavně na erotismus a kouzla. (Karlos80)

Karlos80

Karibské (Santo Domingo) dobrodružství prosycené nahotou a erotikou. Jeden z prvních filmů svého žánru (viz "Bora Bora" rok '68). Film je na IMDb podle mě trochu nadhodnocený, opravdu nic převratného, scénář je malý, příběh slabý, není to ani tolik poutavé, a film bohužel dost nudí. Najde se tu ale pár scén, které si po divácké stránce vaší pozornost udrží (tamní kultura a její zvyky - především pak všechny ty neuvěřitelné šrouby do hlavy hlavně při všech těch voodoo - zombie rituálech a kmenových tancích - kozy!) a hlavně pak kvetoucí kráska Nadia Cassini (21 let) s přenádherným tělem ve svém debutovém filmu, který se jak jsme zjistil zcela vymykal z kontextu její pozdější filmové kariéry. Ona, a ještě pak proslulý - kultovní Martelliho soundtrack (Djamballà) jsou těmi hlavními - nejsilnějšími devízami tohoto smyslného exotického dobrodružství. Krásná krajina a kamera je ale také docela zajímavá. Podobné filmy; II, Corpo (skvělá věc), "Il pavone nero", dále viz režisér D'amato ("Papaya of the Caribbean" a další), něco s Laurou Gemser (Black Emanuelle) či Zeudi Arayou (2-3 filmy). ()