poster

Medvěd (TV film)

 • anglický

  Bear, The

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1961, 34 min

Režie:

Martin Frič

Scénář:

Anton Pavlovič Čechov (divadelní hra)

Kamera:

Jan Roth
 • Big Bear
  *****

  ,, Já ji musím zastřelit už z principu! '' --- Jak to, že jsem tohle dneska viděl poprvé? Čechov je klasika, ale nevím jak by to dopadlo v podání jiné trojice. Tady toto to je prostě klenot. Jestliže paní Stella hrála ženu s velkým Ž co má šťávu s velkým Š, pak Werich je WERICH. Pan Záhorský zde sice jen sekunduje, ale i tak vydatně. Moc jsem se bavil. Skláním se před excelentními hereckými výkony hlavně Jana Wericha. Z těch 34 minut je každá sekunda vyplněná dokonale. 5 nábojů do Smith & Wessona!(31.12.2015)

 • xaver
  ****

  Klasika české komedie podle námětu ruského klasika. Skvělý herecký koncert Jana Wericha a Stelly Zázvorkové. Je zajímavé, že Werich ve filmech natočených po roce 1948 mi připadálepší a vtipnější, než v předválečných snímcích. Jeho herecké projevy, ať už v tomto snímku, nebo např. Císařův pekař a pekařův císař či Byl jednou jeden král, jsou téměř nedostižným hereckým koncertem.(19.4.2012)

 • Gig
  *****

  Zde je ukázka, že není třeba pompézních výprav, velkopé scény, milióny dolarů či tolarů :) utopených v digitalizaci, ale je třeba dobrých herců a chytlavý příběh, dialog či scénář. Vše ostatní samoyřejmě je lahoda na ucho či oko. Tady jsou tři herci, stopáž třicet minut a obrovský gejzír moudré zábavy.(3.1.2013)

 • Jolee
  *****

  Nevím, zda-li má cenu vůbec tuto minikomedii komentovat, když je podle Čechovova námětu, režíroval ji Martin Frič a hlavní roli hraje Stella Zázvorková s Werichem... Ale přeci jen si to neodpustím. Čtyřiatřicetiminutová symfonie českého herectví a Werichových her se slovy. Navíc je ve snímku roztomile a přesně vykreslen vztah muže a ženy.(14.4.2013)

 • blackrain
  *****

  Pořád jsem si říkala, proč se to jmenuje zrovna Medvěd a přitom stačilo zaposlouchat se do nadávací smršti Stelly Zázvorkové. Člověk nemusí ani vidět, co se před ním odehrává na obrazovce, stačí, když se zaposlouchá do konverzace obou protagonistů. Dailogy byly krásné a skvěle padnoucí. Žasnu nad tím, co se dá na tak malé ploše vytvořit a opravdu se vždy hodně dozvím o životě.(3.2.2015)

 • - Jan Werich a Stella Zázvorková spolu hráli tuto hru ve stejné době také v divadle ABC. (Komiks)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace