Medvěd (TV film)

Bear, The

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1961, 34 min

Martin Frič

Anton Pavlovič Čechov (divadelní hra)

Jan Roth
  • mi-ib

Žádnou nějak zvlášť vtipnou komedii jsem neviděl. Navíc bych řekl, že mistři herci neměli moc prostoru předvést své umění. Dvě hvězdy dávám jen za Wericha, který se na tomto minimálním prostoru aspoň trochu projevil. A ještě mi nesedělo k paní Zázvorkové přirovnání přitažlivá. Ano byla to paní Herečka, ale přitažlivá mi nikdy nepřišla.(26.4.2011)

V naší rodině vládl werichovký kult podněcovaný zejména moji maminkou, která ho milovala. Není divu, že v prvních letech jsem vnímala v Medvědovi především Jana Wericha. Postupem času mnohem víc doceňuji Stellinku Zázvorkovou, která mu byla velmi zdatnou partnerkou. Jó Čechov Čechům sluší, zvláště když v něm hraje Čech ze všech Čechů nejčechovatější. :o)(3.2.2015)

"To jsem zlý, to jsem dneska zlý...až se mně dělá zle, jak jsem zlý!" Geniální záležitost! Herecký koncert ústřední dvojice Jan Werich - Stella Zázvorková, kterým zdatně sekunduje Bohuš Záhorský. Tuto mikrokomedii na motivy stejnojmené hry Antona Pavloviče Čechova rozhodně musíte vidět! Režisér Martin Frič natočil v letech 1961 a 1962 ještě další tři adaptace díla Antona Pavloviče Čechova – Námluvy (1961), Slzy, které svět nevidí (1962) a Malá noční povídka: O škodlivosti tabáku (1962).(24.5.2013)

Pořád jsem si říkala, proč se to jmenuje zrovna Medvěd a přitom stačilo zaposlouchat se do nadávací smršti Stelly Zázvorkové. Člověk nemusí ani vidět, co se před ním odehrává na obrazovce, stačí, když se zaposlouchá do konverzace obou protagonistů. Dailogy byly krásné a skvěle padnoucí. Žasnu nad tím, co se dá na tak malé ploše vytvořit a opravdu se vždy hodně dozvím o životě.(3.2.2015)

90%? To není zrovna málo, že Antone Pavloviči? Ano, není. Ale to se dalo očekávat, když byla populární i za mé doby. A podívejte se, kdo všechno se podílel na této vaší adaptaci. Víte, když jsem tuto svojí humoresku v korespondenci označil za hloupoučkou frašku, vyjádřil jsem tím obavu, že budu v zahraničí vnímaný pouze skrze Jesetera. Snad Medvěda Antone Pavloviči? Bez komentáře. A tu ostrovní verzi jste viděl pane Splashere? Samozřejmě, dokonce dříve než tuto českou, jak bych si taky mohl nechat ujít trio Julian Barratt, Julia Davis a Reece Shearsmith, není-liž pravda Antone Pavloviči? Baže.(12.8.2014)

• - Jan Werich a Stella Zázvorková spolu hráli tuto hru ve stejné době také v divadle ABC. (Komiks)