Reklama

Reklama

The Chemical Brothers: Don’t Think

  • Japonsko Chemical Brothers: Don't Think
všechny plakáty
Trailer
Hudební
Japonsko / Velká Británie, 2011, 88 min

Režie:

Adam Smith

Kamera:

Nick Dance

Hrají:

Tom Rowlands

Obsahy(1)

Úžasný elektronický trip za podpory výjimečné vizuální show. „Chemici" předvedli vystoupení, které posléze diváci ohodnotili jako jeden z nejlepších koncertních filmů. Na záznamy z Japonska pohlížíme často s despektem. V minulosti se s původem vzniku Made in Japan nezřídka pojila poznámka „raritní album", v tom horším případě šlo o bootleg. Titul „Don't Think" vzniknuvší během vystoupení na Fuji Rock Festivalu je na hony vzdálený jakémukoliv podezření z nelegálnosti. Dokonce jde o první a dosud jediný zaznamenaný koncert The Chemical Brothers. Elektronické duo koncertovalo v japonské obdobě Glastonbury v roce 2011 v roli hlavních hvězd. Není divu, s pověstí legendy taneční hudby a s čerstvým albem Further. Tom Rowlands a Ed Simons, tedy „chemičtí bratři", odnesli publikum do svého světa hned s úvodní cover verzí písně Beatles „Tomorrow Never Knows". A pak? Pak se před vámi odvíjí koncert, který posléze vejde do historie elektronické hudby. S hity Hey Boy Hey Girl, Setting Sun, Out of Control nebo Escape Velocity ze zmiňovaného alba Further. Vizuální stránku ušil na míru Adam Smith – režisér dlouhodobě spolupracující s The Chemical Brother, jenž bývá označován za třetího člena skupiny. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (32)

PinokKio 

všechny recenze uživatele

Dokonalá hra světel a barev, perfektní projekce a samozřejmě výborná muzika od Chemickejch brášků. Takhle nějak si představuju koncert, na kterém jsem sice naživo nebyl, ale našel si mě doma z modré placky, což znamená bezchybný obraz a volume vytočené do hlasitosti bouchání naštvaných sousedů na stěnu. Díky tomu a návštěvníkům Fuji festivalu nacpaným z telky ke mně do obýváku jsem tam pocitově řádil s nima (ruce a nohy byly k nezastavení). Klaustrofobicky klaunský výlet tuhle pařbu sice na chvilku přibrzdil, ale stejně tahle Chemie skvěle funguje i bez použití chemie syntetické na 100% .. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Hudebně geniální záležitost, která různým mixem skladeb vytváří nenapodobitelnou atmosféru do níž se rád vracím skrze opětovné pouštění alba. Co se týče "bonusu na víc" v podobě různých pohledů na "japonce mimo realitu" nebo "toulající se japonky", tak Don't Think nabízí svou obrazovostí a využitím kamery možnost ještě prohloubit psychadelický zážitek. Teď už to jen ochutnat naživo... ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Taneční drogy neberu a rozhodně se o mě nedá říct, že jsem cílová skupina, jakkoliv si na YouTube tu a tam Chemical Brothers pustím a několik jejich klipů vysoce oceňuju. Potíž s Don't Think je v tom, že to, co by báječně fungovalo na ploše několikaminutového hudebního klipu, v podobě celovečerního filmu působí monotónně a při vší své snaze nedokáže vyvolávat tytéž pocity jako přítomnost na koncertu. Tam, kde bych dal přednost sledování účinkujících na pódiu, kamera opakovaně útočí na davy Japonců v transu. Sledování koncertu musela být fascinující podívaná, laserové efekty, videomapping a do toho všeho hudební projev Chemical Brothers, ano, docela rád bych byl na místě. Jenže v obýváku to při nejlepší vůli není ono. Rozčlenit snímek na 20 klipů, bylo by hodnocení jiné. Takhle bohužel jen za 45 % celkového dojmu. ()

FlyBoy 

všechny recenze uživatele

Stimulatívnou vizualitou napratané psychadelické úlety spoza stroboskopickej terapie-ordinujú legendárni chemici a Adam Smith. Spolu s "Prodigy", "Fatboyom" a "Crystal Method" možno dvojicu Tom Rowlands/Ed Simons považovať za pionierov slávneho "big beatu" a takisto za jednu z mnoha nemasových formácií, ktorá si právom vyslúžila aj úspech masový. Záznam pod patronátom A.S. z japonského Fujirock festivalu je slastiplná trýzeň, kochať sa prikovaný k sedačke pod paľbou z Dolby Surround 7.1. síce núti rytmicky podupávať nohou, avšak väčšina by aj tak najradšej vtrhla priamo pred "stage" a pripojila sa k rozpútanému peklu v podobe rozkokošených výskokov a jačavých výskaní, že Karolína?:) V Prahe ma "ochrankár" po odpálení štartovného singlu "Galvanize" vyviedol na pár minút von pretože ma čapol pri že vraj ilegálnej video dokumentácií (týpka vedľa samozrejme nechal točiť ďalej:), ešteže som zbadal polorozospatú recepčnú-dal jej postrážiť kameru a pred stlačením klávesy s nálepkou HBHG som bol už dávno naspäť-pripravený na: "don't think, just let it flow." ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Režisér Adam Smith byl zároveň jedním ze dvou režisérů vizuální koncertní show. Takže střet zájmů jako prase. Ed Simons a Tom Rowlands jsou ty dvě siluety, co se občas připletou do záběru uprostřed dole, jinak tu máme jen projekci se světelnou show a občasné prostřihy do frenetického japonského publika. Výsledek připomíná hodinu a půl dlouhý animovaný videoklip. Snad jsem měl vypnout obraz a nechat běžet jen zvuk. Kdybych hodnotil hudbu, šel bych výš, ale tenhle koncertní záznam mě fakt nudil. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (3)

  • Don’t Think byl natočen v neděli 31. července 2011 a je prvním koncertním filmem vůbec, v němž je použit skvělý zvuk Dolby 7.1 Surround. O mixáž šitou na míru velkému plátnu se postarali sami členové Chemical Brothers. (Aerofilms)
  • Původně se mělo natáčet v Alexandra Palace v Londýně. Dále byl ve hře koncert v amfiteátru v Nimes ve Francii, kde byly však překážkou přehnané finanční nároky. (agass)
  • Spolupráce Adama Smitha a Chemical Brothers je ve znamení symbiotického vztahu již od samých počátků Chemical Brothers v roce 1994, kdy při jejich vystoupeních na pololegálních ravech promítal za záda kapely slepované 16mm filmy, až po vytvoření jednotného konceptu celého alba vizuálů (pro jejich LP „Further“). Smith je autorem věčně pulsujícího psychadelického pozadí k jedné z nejžádanějších živých elektronických show. Časopis Independent ho dokonce neváhal nazvat jejich “třetím bratrem”. (Aerofilms)

Reklama

Reklama