Kdo přežije: Samoa (TV pořad)

Survivor: Samoa

Dobrodružný / Reality-TV

USA, 2009, 45 min

Účinkují:

Jeff Probst, Russell Hantz

Komentář obsahuje spoiler! Páni, tak další řada plná překvapení a skvělých zvratů. Od prvních chvílích jsem si říkal, že Russella H. přiřadím do svého blacklistu neoblíbených hráčů. Protože vždy mám k podobným lidem negativní postoj. Ale co se potom dělo... tak jsem ho začal postupně obdivovat a nakonec se stal mým nejoblíbenějším hráčem této sezóny. Opravdu neskutečné věci. Jeden člověk, který najde imunitu bez nápovědy a né jenom jednou? To snad nemůže být pravda :D Myslím, že právě jeho zásluhou je tahle řada tak oblíbená. Vítěz fajn, jsem spokojený. Neoblíbení hráči: Ben, Laura a Monica. Tentokrát to s těma neoblíbenýma není tak hrozný, že bych je zas až tak moc neměl rád. No a co bych ještě zmínil byl ten kolaps, s hrůzou jsem se na to díval.(18.2.2012)

Obsahuje spoilery. Patrně jedna z nejlepších sériií Survivora, a to díky Russelovi, který ji k těmto výšinám vyzvedl. Ačkoliv ovlivňoval hru nejvíce ze všech, našel bez nápovědy tři imunity, určoval, kdo bude vyřazen a dokázal svůj původní kmen prosadit proti přesile až do finále, měla jeho strategie jednu trhlinu: mnoho protihráčů si svou agresivitou a arogancí znepřátelil a ti mu v závěru vystavili odpovídající účet. Na konci, když zapalovali masky svých spoluhráčů a každý z vyřazených měl svůj malý proslov, jsem se musel pousmát: většina z nich tvrdila, že vlastně vyhráli celou hru oni. Je to škoda, když si někdo nedokáže nalít pohár pravdy ani sobě samému, ale toto je americký styl, odrážející se od pseudosebevědomí. Nejoblíbenější soutěžící: Betsy; nejneoblíbenější: Yasmine.(1.8.2013)

Další trapný výherce, který se od začátku jen veze na zádech agresivní strategie. Samoa je jasně v režii prvního hráče, který opravdu na předchozí řady koukal a využívá znalost herních principů. Russell je zábavný a vynalézavý, celou dobu je hra v jeho režii, což nedokázala přijmout snad ta nejhorší zatrpklá porota, co kdy v Survivor byla. A že dostal zrovna on nejvíce prostoru při zpovědích? Většina charakterů byla tak nezajímavá, že si ani prostor nezasloužila. Ostatně po Gabon je tohle druhá řada, při které je znát zkreslení střihu. V Gabonu byla zpočátku Sugar vykreslena jako naprosto nejtupější hráčka, srovnatelná s Dolly, ale pak najednou asi od 7. dílu začala intrikovat a vymýšlet strategii.(13.6.2013)

Rozhodně jedna z nejlepších sérií s neuvěřitelným Russellem Hantzem. Ikdyž mám pocit, že kdyby kapitán Russell S. nezkolaboval, hra by se vyvíjela úplně jinak. Ústřední postava: Russel H. Oblíbenci: Russel H., Natalie, Russel S. Neoblíbenci: Yasmin(8.4.2013)

Chápu, že někteří kontroverzní soutěžící jsou pro autory to nejvděčnější téma. Ale co je moc to je moc.. Russell Hantz byl v záběru prakticky neustále. Je to soutěž, každý má nějakou taktiku, ale tenhle člověk je tak přesvědčený o své dokonalosti až to bolí.. Tyhle lidi prostě nesnáším. Úplně mi tuhle sérii otrávil. Ale zase na druhou stranu.. tahle série alespoň vybočila ze stereotypu.(11.7.2013)

• - Tato řada měla mít původně jen 18 soutěžících. (Hidan)