Errors of the Human Body

Eron Sheean

Cole Payne

Patrick Wilfert
  • Googooplexer

Čo film, to 20 flešbekov. Už ma to naozaj serie. Aby ste sa v tomtotu dostali k pointe priemerného príbehu, musíte sa prehrýzť neskutočne nudným filmom a nezaujímavým spracovaním. Posledná polhodina je vrchol plaziacejsa agónie nudnosti.(23.9.2013)

• zolo23

Čakal som niečo v podobe SPLICE, dočkal som sa nehoráznej nudy o chlapíkovi, ktorý sa nevie zmieriť s tým, že ho opustila manželka. Žiadne genetické čachre-machre nečakajte, tých pár pokusov na myšiach film zaujímavejším neurobí. Kto sa však vyžíva skôr v dramatických filmoch založených na "citlivých" dialógoch to môže vidieť inak. Jediná postava ktorá stála za to je Tómas Lemarquis alias Janek,,,a to i len pre jeho čudesný ksicht. P.S. Nemám rád filmy, kde polovica stopáže sú nudné flashbacky.(1.10.2013)

• George Stobbart

Nádejný genetický doktor príde pracovať do nemeckého inštitútu, kde je vo vývoji tajný projekt na obnovu ľudských génov. Pri práci však objaví spiknutie svojich kolegov a navyše sa mu podarí nakaziť nebezpečným novým vírusom. Pomalý, tichý, miestami príjemne atmosférický, ale miestami aj nepríjemne zdĺhavý nemocničný thriller s niekoľkými osviežujúcimi body-horror momentmi. Vďaka triezvemu spracovaniu sa mi páčil viac než napr. nedávny "Antiviral", aj keď osobne ma zase nezaujal natoľko, aby som ohodnotil vyššie. Za pozretie však stojí, už len preto, že podobných filmov až toľko nebýva.(25.4.2013)

Asi je zbytečné psát, že Cronenberg by z toho udělal mnohem větší úchylárnu. Přesto se mi snímek o vědci, který zkoumá mutace a hledá lék na rakovinu líbil. Skvělý Eklund a sympatická Herfurthová mají za sebou něco společného z minulosti, nyní by měli spolupracovat. Eklunda pronásledují výčitky, že nedokázal zachránit syna, který umíral na zákeřný syndrom projevující se nekontrolovatelným bujením. A ještě netuší, jaké strašlivé tajemství objeví! Závěr tak podtrhuje tragédii člověka, který nevěděl... Působivá kamera snímá místy statické, minimalistické obrazy doprovázené chladnou až mrazivou hudbou. Zmiňovaného Cronenberga připomene bizarní snová scéna a konečná mutace. Tempo filmu je pomalejší, pokud tedy Eklund zrovna nešpehuje své nové spolupracovníky, a tak asi nesedne každému. Artová stopa je více než zřetelná. Já byl spokojen.(28.4.2018)

Úprimne poviem, že na film som sa tešil. Dokonca až tak, že som k nemu spravil titulky. Človek si prečíta dopredu zopár detailov: genetická manipulácia, mutácia, Canada. Automaticky Vás hneď napadne Cronenberg. Bohužiaľ to majstrovi nesahá ani po kotníky a režisérov (podľa mňa skvelý) scenár k The Divide (2011) akoby vyšiel z inej hlavy. Film je určite zaujímavý, nenudil som sa, ale ozaj som čakal tvrdšiu strunu.(20.9.2013)