Angèle a Tony

• Francie

Angèle et Tony

Angel & Tony

Francie, 2010, 79 min

Čtyři hvězdy za skvělou hudbu (nikdy by mě nenapadlo, jak krásně může znít klavír ve správnou filmovou chvíli), za skvělé herce v hlavních rolích a hlavně za ten moment, kdy to celé do sebe skvěle zapadne. Velike francouzské ach, ačkoli první půlka dává smysl až po zhlédnutí celého filmu.(2.4.2016)

Tvůrci rozhodně nevedou diváka za ručičku, což se projevuje třeba v absenci znalosti minulosti hlavní hrdinky, což je docela škoda, protože pak se hůř hledá citová cestička k některým hrdinům příběhu a ještě hůře chápou některý prvky chování (vztah dědy a babičky s Angele ) . Jasně Frantíci jsou vypravečský svý a to jim rozhodně neberu, ale tady v tom případě jsem moh k hlavním hrdinům natáhnout svou ruku dřív, kdybych půlku filmu nevěděl co si o všech těch lidech mám myslet. Film s minimálním hudebním doprovodem velmi dbá na přírozené prostředí a zajímavě napsané hlavní postavy, kterým ze všeho nejvíc slušel úsměv. Až při závěrečných titulích mně došlo, že jsem Angele a Tonyho měl rád, zvláštní.(1.12.2013)

Angèle něco tají. Soustavně mlčí nebo lže. Její minulost se odkrývá jen pozvolna a spousta otazníků zůstane. Ani o co jde rybářům ve střetech s policií, se moc nedozvíme a rouškou nevyřčeného zůstává zahalena i smrt Tonyho otce. Tvůrci se nesnaží to divákům usnadňovat a snad ani nechtějí, aby hlavní hrdinka vzbuzovala nějaké sympatie. Jenže časem jsem stejně začal tomu podivnému vztahu fandit. Pobřeží Normandie vypadá nehostinně, představitel chlapce Yohana jakoby své filmové matce z oka vypadl a pochválit musím i výbornou klavírní hudbu. Rozhodně lepší, než jsem čekal.(5.4.2016)

Tohle je tak krásně, citově natočené až jsem brečel jako ryba (ář).(14.7.2012)

Hezký příběh o tom, že se v podstatě mohou přitahovat jakýkoli muž a žena, a to i přesto, že to na počátku vypadá, že nemají naprosto nic společného. Tenhle film v podstatě jen ukazuje to, jak je láska krásná a nevyzpytatelná. Postavy jsou ale natolik příjemné, že vás bude těšit s nimi tu krátkou cestu podstoupit.(5.10.2016)

Civilně magické, čistě senzitivní, vnímavě skutečné emoce. Cesta dovnitř /ne/pravděpodobné romance. Nenápadný dotek přání. Ten správný krok z nejistot. Vyplatí se čekat, protože dva jsou víc než jeden. Naslouchali nenápadnosti, nikam nespěchali, křehce se osmělovali, až jejich srdce láska ulovila.(3.4.2016)

Především role Angele zahraná naprosto fantasticky. Ty skryté slzy, úsměvy, pomalá cesta k vnitřní stabilitě a získávání důvěry v sebe sama i v okolí... Krásný příklad toho, jak 1 zdánlivě nemožný vztah může pozitivně ovlivnit i spoustu lidí kolem.(3.4.2016)

Hlavní představitelé si opravdu zaslouží ocenění, ovšem bez kvalitní režie by to taky nešlo. A když je k tomu ještě s citem doplněna jemná hudba... Celkově moc pěkné. 80%, 7.4.2016.(7.4.2016)

střední cesta.Film má tak obyčejný děj, že nijak nenadchne.Hesme přehrávala až hrůza(7.10.2018)

Naskocily titulky a ja jsem se prekvapeny ptal,ze to prece neni konec! Ja chci jeste aspon den stravit s Angéle a Tonym.Kdo ma rad filmy,kde jde o zivot jako takovy....vrele doporucuji.(27.9.2015)