Frankensteinova armáda (festivalový název)

• Nizozemsko

Frankenstein's Army

Akční / Horor / Sci-Fi

Nizozemsko / USA, 2013, 84 min

Obrovský překvapení.Takovej film sem vždycky chtěl natočit.Ze začátku se to tak nějak pachtí odnikud nikam.Čekal sem tak trochu že to pojede ve stylu supervojáka ss ale když klucí ruský narazej na prvního nácka kterej se ukáže být shnilou zombií,zpozorněl sem.A hergot...ono to má docela slušný masky.Pak už jenom soudruzi nakráčej do podzemních bunkrů pod kostelem kterej je docela podobnej tomu co mi leží pár desítek metrů od baráku a ta pravá zábava může začít.Aljošové narážej na armádů naprosto bombasticky designovaných potvor pravých od Rodena a chcípaj jeden po druhym ve snaze dostat se ven z bunkru.Je to totálně amatérský ale o to víc se cení že to nezabředne do tupých pasáží kdy se půl hodiny jenom melou kraviny aby trochu vzrostla stopáž a film neměl ve výsledku jenom 30 minut.Tady se pořád něco děje a když už se schyluje k tomu že se dojde na to zbytečný tlachání,odklopí se jednomu vojáčkovi mozeček a Rodenovi výtvory pokračujou v masakru.Co říct k tý kameře.Mno nejsem ani trochu fanda tohohle REC stylu ale tady mi to pasuje jako prdel na hrnec.Nasnímaný statickou kamerou by to asi ztratilo hodně velkej kus atmosféry.Takže pane režisére,sem s druhym dílem nebo si ho pudu natočit sám.(26.6.2014)

Po vzhliadnutí sa aj celkom celkom hanbím, že toto som pokladal ako jeden z najnadenejších hororov (tohto roku). Klasický FF, ktorý sa prvú hodinu nieže nesnáži, ale paroduje sám seba. V nočných sekvenčných bitkách tu nevidno NIČ! Kamera neprehľadná a večne sa trasúca. Ale zasa sa nedá Frankensteinovej armáde vyčítať všetko. Posledná (necelá) polhodina s Rodenom je docela maso. Jediný herec, ktorý si rolu užíva a hraje je fakt skvelo. Masky a efekty vobec nie zlé. Takže teraz som v rozpakoch a je to tak 50/50, pretože tomu viacej sa vážne dať nedá...(3.8.2013)

Z tohoto mám hodně smíšené pocity. Jak ubíhal čas do konce projekce, tak naskakovaly hvězdy. Na začátku jsem zjistila, že herci nebudou žádné terno, že mi FF trochu leze na nervy a že se tam ty obludy možná vyskytují až moc ve velké míře a divák nestačí zírat jak lehce se kolikrát hlavní hrdinové vymknou z jejich plechových rukou bez větší úhony. Chtěla bych se ještě vrátit k tomu FF, jehož forma nebyla zrovna dvakrát přesvědčivá a to mě docela mrzí, mnohem lepší by bylo to natočit tradiční kamerou. Ale třeba se právě na kameře šetřilo, aby do snímku mohli těch monster narvat co nejvíc. Rodenova pasáž zase o něco zvedla mé hodnocení a jako herec tam opravdu zářil na sto honů. Taky se mi dost zamlouvaly některé explicitní scény, atraktivní prostředí a jeho ,,výzdoba'' působila hodně blahodárně na mé hororové já a především byly zpola vyslyšeny mé modlitby, protože na tento typ snímku čekám pěkných pár let. Na druhou stranu mě mrzí, že toto téma nebylo využito sugestivněji a trochu víc se nesnažilo diváka odrovnat svoji pýchou. Vizáž monster byla často na výborné úrovni, mám strašně ráda tohle tajemno a celková znetvoření. Celý film jsem bedlivě přemýšlela, kolik tomu dát. Zatím to je lepší průměr, z toho důvodu, že mi tento nápad strašně lahodí. O čtyřech hvězdách budu hodně přemýšlet.(31.7.2013)

Mínusy: zavádějící název, pitomej scénář, zvlášť Rodenova postava je spatlána čistě účelově. Plusy: found-footage, nazi-killing-machines, a hlavně nepříjemná tísnivost, která ve svém hnusu přímo ČPÍ z obrazovky a činí z toho jeden z nejodpornějších hororů poslední doby (a že jich sjíždím dost). 70%(4.8.2013)

Karlík a továrna na nacistické kyborgy. Velká škoda, že Bludný Holanďan nenaškrábal trochu více toho dotačního Ojra, páč bych se dozajista upětkoval xmrti. To, co prvních patnáct minut vypadalo jako další vytřepaná VHS sračka a málem jsem to spláchl do hajzlu, se totiž náhle změnilo ve vymazlenou a dokonale fantaskní noční poluci dyzajnéra Wolfsteinu. Za těch pár šupů maximální muzika a moc doufám, že ve dvojce bude chtít nějaký židák vidět chodící SS vrtačku či masomlejnek minimálně ve 3D a pár zlatých zubů přisype.(5.8.2013)

• - Přibližně ve 20. minutě, kdy jdou hrdinové na první příšeru, je možné všimnout si, že jeden z vojáků - přímo proti kameře - má v ruce pušku Dragunov. Ta však v době, do které je snímek situován, neexistovala. (grovik.net)

• - Scéna na konci filmu s visícími mrtvolami se natáčela v hornickém muzeu Landek Park v Ostravě. Ve skutečnosti se jedná o řetízkovou šatnu pro horníky. (Fight_back)

• - Natáčelo se v Hornickém skanzenu Mayrau na Kladně, kde po filmařích na několika místech dokonce zůstaly skvrny "krve", které se správcům nedařilo smýt. Dále se filmovalo v Karlových Varech. (dobrota128)