poster

Frankensteinova armáda (festivalový název)

 • Nizozemsko

  Frankenstein's Army

Akční / Horor / Sci-Fi

Nizozemsko / USA, 2013, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  **

  hlavne dobrý nápad, aj kamera újde na to ako to teda pojali a masky tých oblúd fakt vydarené rôznorodé až dokonca neskutočne uletené ako ten z tou vrtuľou ako že lietadlový frankie, len potenciál utopený v úplnej béčkovitosti, je to celé také hrrr a tak o bodovaní napätie či atmosféry nemôže byť skoro reč, bazírovanie na nechutnostia troška prestreli v závere a hlavne z tými mozgami, postavy nulové otravné, je to ako na bežiacom páse /40%/(26.10.2013)

 • Dadel
  ***

  Jako počítačová hra ve stylu Bioshocku by to bylo super, ale jako film už poněkud vyčpívajícího "found footage" žánru je to po první dvě třetiny trochu nuda, než se začnou konečně objevovat Karel Roden a další hezky výtvarně poskládaná monstra. Z filmů, které podpořilo Ministerstvo kultury ČR, patří tento stále k těm lepším.____btw.. nevím, zda je to problém filmu, sálu, nebo promítače, ale film měl opravdu uširvoucí zvukový doprovod...(30.6.2013)

 • ledzepfan
  ***

  Hodně silné tři. První cca2/3 se silně videoherním charakterem a vymazlenýma lidskýma slepencema šlape v solidním tempu a divák tomu asi odpustí i místy příliš viditelnou lacinost a hloupost. Poslední třetina ve které to všechno komanduje Roden je sice nejvíce bohatá na deformáty všeho druhu, ale zároveň naplno odkrývá fakt, že je to vlastně celé dost nedomyšlená konina a že celý ten mikrosvět je vybudovaný na dost chatrných základech....Ale nevadí.(11.8.2013)

 • milka
  ***

  Takhle nějak by vypadal filmový Wolfenstein, kdyby na něj tvůrci neměli vůbec žádný prachy. Ale stejnak je to celkem příjemná zábava. První půlka je sice docela zívačka, jelikož se seznamujeme jen s nudnými komouši. Jenže pak přijde kulhající Karel Roden a místy opravdu neskutečně vtipná monstra a je z toho film vhodný na chlastací filmový večer jak vyšitý. Onen pohled z jedné kamery je sice v některých sekvencích dost na prd a nevidíte díky němu skoro nic, ale i tak se jedná o správnou guilty pleasure zábavu, kterou si v tom správném prostředí celkem užijete.(3.8.2013)

 • korbitch22
  **

  Nízkorozpočtová evropská šílenost, kterou sráží strašné lokace, debilní roztěkaná kamera a příšerní herci.Každý, kdo se kdy zajímal o hru Wolfenstein, bude svým způsobem spokojen, náročnější a zkušenější divák ovšem pozná a zamrzího ten neskutečně promarněný potenciál, ano přesně takhle nejlíp popsat tento film, promarněný potenciál.Ze začátku se nic moc neděje, parta ochotníků, vedená nekvalitním režisérem, v divadelních kostýmech a nuzných lokacích snímaná příšernou kamerou putuje krajinou a nacházejí "hrůzy" války.Do toho je sráží angličtina, když mezi sebou němci, poláci a rusáci mluví anglicky, prostě se od toho těžko odpoutáte a aspoň mě osobně to přijde vždycky strašně odbyté a vyloženě debilní.Po pár scénach, kdy většinou zakopnou o nějakou mrtvolu, či hromadu mrtvol najdou hnízdečko roztomile zvrhlého "lékaře" (jako vždy nepřekonatelný Roden) který má svůj vlastní systém vytváření vojáků....no a v tu chvíli začíná bizardní a neskutečná jízda, kdy na scénu nastupuje plejáda dokonalých a šílených monster, místy je díky (konečně k užitku) ruční kameře opravdu dynamická atmosféra a vy dokonale cítite ten tlak, takovou tu sílu toho děje a při snímání monster v úzkých chodbách mě to vtahovalo do děje a začalo mě to konečně bavit, bohužel tohle pozitivum vydrží jen chvíli, potom se děj zase rozvleče a i když má film jen 84 minut, po 50 minutách sem měl pocit, že to sleduju už 4 hodiny a nakonec sem to dokoukal až druhej den ráno.Finále neslané/nemastné, bez většího či zajímavějšího vyústění, Rodena si na plátně užijete dost málo na úkor celé řady nesympatických herců a i přesto, že Frankenstein's Army má dobré momenty a to především bravurně okostýmované a zručně vytvořené monstra, vše ostatní od výpravy, přes herce, režii a scénář včetně rozpočtu je bídné a ničí to potenciál látky, která být zpracovaná např Neilem Marshalem v Hollywoodu za třicet míčů v eRokvym ratingu, mohlo to být doslova epické a temné.Přesně ten film, který je potřeba natočit v USA.Škoda, potenciál tam byl a ne zrovna malý....45%.(7.10.2013)

 • - Scéna na konci filmu s visícími mrtvolami se natáčela v hornickém muzeu Landek Park v Ostravě. Ve skutečnosti se jedná o řetízkovou šatnu pro horníky. (Fight_back)

 • - Natáčelo se v Hornickém skanzenu Mayrau na Kladně, kde po filmařích na několika místech dokonce zůstaly skvrny "krve", které se správcům nedařilo smýt. Dále se filmovalo v Karlových Varech. (dobrota128)

 • - Přibližně ve 20. minutě, kdy jdou hrdinové na první příšeru, je možné všimnout si, že jeden z vojáků - přímo proti kameře - má v ruce pušku Dragunov. Ta však v době, do které je snímek situován, neexistovala. (grovik.net)