Frankensteinova armáda (festivalový název)

• Nizozemsko

Frankenstein's Army

Akční / Horor / Sci-Fi

Nizozemsko / USA, 2013, 84 min

Žádná sláva to není, ale na druhou stranu je to docela dobré a po atmosférické stránce příjemné překvapení. V hlavní roli Karel Roden, vytvářející nacistické a antikomunistické kyborgy, to byl docela slušný a nezapomenutelný zážitek. Found footage styl natáčení se mi u tohoto hororu velice líbil, zvláště když se jedná o válečnou tématiku. Příjemná atmosféra, nestvůry krásně propracované, posedlý Roden. Já jsem spokojený.(20.8.2013)

Po vzhliadnutí sa aj celkom celkom hanbím, že toto som pokladal ako jeden z najnadenejších hororov (tohto roku). Klasický FF, ktorý sa prvú hodinu nieže nesnáži, ale paroduje sám seba. V nočných sekvenčných bitkách tu nevidno NIČ! Kamera neprehľadná a večne sa trasúca. Ale zasa sa nedá Frankensteinovej armáde vyčítať všetko. Posledná (necelá) polhodina s Rodenom je docela maso. Jediný herec, ktorý si rolu užíva a hraje je fakt skvelo. Masky a efekty vobec nie zlé. Takže teraz som v rozpakoch a je to tak 50/50, pretože tomu viacej sa vážne dať nedá...(3.8.2013)

Tohle se mi líbilo. Parádní příběh, nebo spíše ta myšlenka, jinak se nejedná o nic převratného, takovej mix mezi Return to castle Wolfenstein a Frankensteinem. Co se musí hned na začátku pochválit jsou parádní monstra které jsou fakt grandiózní. Ovšem tu bude plno lidí co budou tohle odmítat ale fakt se mi líbily. S tím pochvaluji i krvavé scény, kterých sice není nijak extra ale jsou dobře udělané a nejsou ani přehnané. Co je ale horší je kamera která byla udělána stylem Found footage a to je asi největší nevýhoda tohohle filmu. Je to u tohohle filmu zbytečné a špatné. Člověk si ty monstra nemohl ani vychutnat. Herci nepřekvapej ani nezhnusej, samozřejmě Roden je výbornej. Příjemnej malej filmík na který se bohužel nějak zapomělo.(12.8.2013)

Bombový film s perfektne spracovanými gore efektami mozgy , črevá všetky možné končatiny sa válali po zemi. žiadne CGI nečakajte pre boha dávno som toľko kvalitného mäsa nevidel. Originálne silne štýlové béčko akých je málo. Bavilo ma to do poslednej sekundy. Poskladaných nacistov bolo dosť a boli nesmierne kvalitne spracovaný. čepele, nože, vrtáky, píli mali na sebe všetko možné. Zopár drsných hlášok a je to. Jediné čo mi tak troška vadilo bolo spojenie found footage a WW2. Predsa v tom období nemali nejako extra kvalitné kamery a myslím že používali externé mikrofóny a tých pár kvalitných fitrov to nezachránilo.(29.7.2013)

• Psema

Splněný sen fanouška Wolfensteina. Bohužel i s přebraným konceptem first-person střílečky, ke které vám nikdo nedá ovladač. A já hry radši hraju, než aby na ně koukal. Echt když má dnes většina z nich i drtivě lepší dialogy, které tu slouží jenom jako nutná vycpávka před dalším útokem designově vymazlených monster. I fanouškovské polo-amatérské béčko by mělo mít úroveň... a zvuk, z něhož se neroztéká mozek bolestí.(5.7.2013)

• - Přibližně ve 20. minutě, kdy jdou hrdinové na první příšeru, je možné všimnout si, že jeden z vojáků - přímo proti kameře - má v ruce pušku Dragunov. Ta však v době, do které je snímek situován, neexistovala. (grovik.net)

• - Scéna na konci filmu s visícími mrtvolami se natáčela v hornickém muzeu Landek Park v Ostravě. Ve skutečnosti se jedná o řetízkovou šatnu pro horníky. (Fight_back)

• - Viktor (Karel Roden) v poslední třetině filmu zdůrazňuje, že každý z jeho výtvorů musí jíst. Jen těžko by ale mohl jíst muž-vrtulník, chodící sud, nebo třeba monstrum se čtyřma očima bez pusy. (ROASTER)