Frankensteinova armáda (festivalový název)

• Nizozemsko

Frankenstein's Army

Akční / Horor / Sci-Fi

Nizozemsko / USA, 2013, 84 min

Žádná sláva to není, ale na druhou stranu je to docela dobré a po atmosférické stránce příjemné překvapení. V hlavní roli Karel Roden, vytvářející nacistické a antikomunistické kyborgy, to byl docela slušný a nezapomenutelný zážitek. Found footage styl natáčení se mi u tohoto hororu velice líbil, zvláště když se jedná o válečnou tématiku. Příjemná atmosféra, nestvůry krásně propracované, posedlý Roden. Já jsem spokojený.(20.8.2013)

• korbitch22

Nízkorozpočtová evropská šílenost, kterou sráží strašné lokace, debilní roztěkaná kamera a příšerní herci.Každý, kdo se kdy zajímal o hru Wolfenstein, bude svým způsobem spokojen, náročnější a zkušenější divák ovšem pozná a zamrzího ten neskutečně promarněný potenciál, ano přesně takhle nejlíp popsat tento film, promarněný potenciál.Ze začátku se nic moc neděje, parta ochotníků, vedená nekvalitním režisérem, v divadelních kostýmech a nuzných lokacích snímaná příšernou kamerou putuje krajinou a nacházejí "hrůzy" války.Do toho je sráží angličtina, když mezi sebou němci, poláci a rusáci mluví anglicky, prostě se od toho těžko odpoutáte a aspoň mě osobně to přijde vždycky strašně odbyté a vyloženě debilní.Po pár scénach, kdy většinou zakopnou o nějakou mrtvolu, či hromadu mrtvol najdou hnízdečko roztomile zvrhlého "lékaře" (jako vždy nepřekonatelný Roden) který má svůj vlastní systém vytváření vojáků....no a v tu chvíli začíná bizardní a neskutečná jízda, kdy na scénu nastupuje plejáda dokonalých a šílených monster, místy je díky (konečně k užitku) ruční kameře opravdu dynamická atmosféra a vy dokonale cítite ten tlak, takovou tu sílu toho děje a při snímání monster v úzkých chodbách mě to vtahovalo do děje a začalo mě to konečně bavit, bohužel tohle pozitivum vydrží jen chvíli, potom se děj zase rozvleče a i když má film jen 84 minut, po 50 minutách sem měl pocit, že to sleduju už 4 hodiny a nakonec sem to dokoukal až druhej den ráno.Finále neslané/nemastné, bez většího či zajímavějšího vyústění, Rodena si na plátně užijete dost málo na úkor celé řady nesympatických herců a i přesto, že Frankenstein's Army má dobré momenty a to především bravurně okostýmované a zručně vytvořené monstra, vše ostatní od výpravy, přes herce, režii a scénář včetně rozpočtu je bídné a ničí to potenciál látky, která být zpracovaná např Neilem Marshalem v Hollywoodu za třicet míčů v eRokvym ratingu, mohlo to být doslova epické a temné.Přesně ten film, který je potřeba natočit v USA.Škoda, potenciál tam byl a ne zrovna malý....45%.(7.10.2013)

Takhle nějak by vypadal filmový Wolfenstein, kdyby na něj tvůrci neměli vůbec žádný prachy. Ale stejnak je to celkem příjemná zábava. První půlka je sice docela zívačka, jelikož se seznamujeme jen s nudnými komouši. Jenže pak přijde kulhající Karel Roden a místy opravdu neskutečně vtipná monstra a je z toho film vhodný na chlastací filmový večer jak vyšitý. Onen pohled z jedné kamery je sice v některých sekvencích dost na prd a nevidíte díky němu skoro nic, ale i tak se jedná o správnou guilty pleasure zábavu, kterou si v tom správném prostředí celkem užijete.(3.8.2013)

• SaNcHeZ_cz

Karel Roden a videodeníček profesora, který má v hlavě trochu vydrbáno. Krvavá dokumentace jeho hrůzných výtvorů, které se právem řadí k tomu nejlepšímu co se v hororu za poslední roky objevilo. Setsakramentská škoda, že tohle je ani ne třetina snímku, která nestíhá zachránit topící se loď jménem Frankensteinova armáda. Nezajímavá, nudná a těžce amatérská podívaná, která se snaží vyvolávat dojem té nejméně nákladné hororové produkce, nicméně ani to ji uplně dobře nejde. Pár světlých momentů a solidní zvuková stopa to nezachrání bohužel. Nuda je prostě nuda. [25%](7.8.2013)

Karlík a továrna na nacistické kyborgy. Velká škoda, že Bludný Holanďan nenaškrábal trochu více toho dotačního Ojra, páč bych se dozajista upětkoval xmrti. To, co prvních patnáct minut vypadalo jako další vytřepaná VHS sračka a málem jsem to spláchl do hajzlu, se totiž náhle změnilo ve vymazlenou a dokonale fantaskní noční poluci dyzajnéra Wolfsteinu. Za těch pár šupů maximální muzika a moc doufám, že ve dvojce bude chtít nějaký židák vidět chodící SS vrtačku či masomlejnek minimálně ve 3D a pár zlatých zubů přisype.(5.8.2013)

• - Viktor (Karel Roden) v poslední třetině filmu zdůrazňuje, že každý z jeho výtvorů musí jíst. Jen těžko by ale mohl jíst muž-vrtulník, chodící sud, nebo třeba monstrum se čtyřma očima bez pusy. (ROASTER)

• - Natáčelo se v Hornickém skanzenu Mayrau na Kladně, kde po filmařích na několika místech dokonce zůstaly skvrny "krve", které se správcům nedařilo smýt. Dále se filmovalo v Karlových Varech. (dobrota128)

• - Přibližně ve 20. minutě, kdy jdou hrdinové na první příšeru, je možné všimnout si, že jeden z vojáků - přímo proti kameře - má v ruce pušku Dragunov. Ta však v době, do které je snímek situován, neexistovala. (grovik.net)