Frankensteinova armáda (festivalový název)

• Nizozemsko

Frankenstein's Army

Akční / Horor / Sci-Fi

Nizozemsko / USA, 2013, 84 min

Největším negativem budiž levnější vizuál, herci a zřejmě hodně slabý rozpočet, to se na filmu z tohoto prostředí a s podobným tématem asi zákonitě projevit muselo, ale až tak moc to nevadí. Tohle vše zmíněné je spolehlivě převálcováno bizarní a chorou myšlenkou - Nazi, experimenty, Frankenstein a způsob "tvoření" monster a jejich vizuál. Jasně nejlepší je "Mosquito Man" a za ním "Propellerhead", chybu nemaj ani ostatní. Hlavně to ale celé působí jako noční můra, věrohodný zlý sen, peklo, deprese. Raaphorstův příští projekt budu s nadějemi vyhlížet a zatím věřit, že FA nebyla náhoda a že podobných myšlenek má v hlavě daleko víc. 8/10(31.7.2013)

Stačí se mrknout do galerie a pak na moji profilovku. Dr. Karel SATAN doporučuje vypnout/vyjmout mozek a oslavit malinko osmej květen..Tohle tady dlouho nebylo a počítám, že zase dlouho nebude. Docela mě překvapuje místní smířlivé přijetí, čekal jsme o hodně větší vlnu kontroverze, protože tohle je sousto vyloženě pro fajnšmekry. Podělaní kritici a moralisti nechť s tímto ní čas netratí!(29.7.2013)

Jako počítačová hra ve stylu Bioshocku by to bylo super, ale jako film už poněkud vyčpívajícího "found footage" žánru je to po první dvě třetiny trochu nuda, než se začnou konečně objevovat Karel Roden a další hezky výtvarně poskládaná monstra. Z filmů, které podpořilo Ministerstvo kultury ČR, patří tento stále k těm lepším.____btw.. nevím, zda je to problém filmu, sálu, nebo promítače, ale film měl opravdu uširvoucí zvukový doprovod...(30.6.2013)

Ohromný úlet, který ze začátku zaujme syrovým prostředím aby pozdější naháňečky trochu nudily, ale finále to zase docela vynahrazuje. Je to objektivně spíš na 2*, ale hvězdu za ty meganápadité potvory a Rodena, kterej si to evidentně totálně užíval, klidně přihodím. Ale je to teda neskutečný gore trash, který určitě není pro každého.(23.9.2018)

Rozhodně nijak zázračně provedené found-footage, ze kterého prostě nečiší ta autentičnost, která by měla. Ale je tu jedno velké ALE. Vlastně jich je víc. Atmosféra, která zhoustne tak 15 minut po začátku a už nezmizí. A pak ta druhá část filmu v továrně, to byla prostě šílenost, ale v dobrém slova smyslu. Úplně luxusní humusárny, monstra jakoby z monitoru vypadla PC hře (opět ale v dobrém slova smyslu, protože na některé "modely" je radost pohledět) a pak taková ta pomrknutí k divákovi jako například živá hlava přišitá k plyšovému medvědu, nacistický BigDady či šílený Roden (což je pomrknutí hlavně k českému divákovi). Ve zkratce: Bioshock + Wolfenstein + found-footage.(1.8.2013)

• - Scéna na konci filmu s visícími mrtvolami se natáčela v hornickém muzeu Landek Park v Ostravě. Ve skutečnosti se jedná o řetízkovou šatnu pro horníky. (Fight_back)

• - Přibližně ve 20. minutě, kdy jdou hrdinové na první příšeru, je možné všimnout si, že jeden z vojáků - přímo proti kameře - má v ruce pušku Dragunov. Ta však v době, do které je snímek situován, neexistovala. (grovik.net)

• - Viktor (Karel Roden) v poslední třetině filmu zdůrazňuje, že každý z jeho výtvorů musí jíst. Jen těžko by ale mohl jíst muž-vrtulník, chodící sud, nebo třeba monstrum se čtyřma očima bez pusy. (ROASTER)