Love song

• Česko

Newyorská romance

Begin Again

Can a Song Save Your Life?

(neoficiální název)

Love song

Komedie / Drama / Romantický / Hudební

USA, 2013, 104 min

Příběh je jednoduchý, ale výsledek je v rámci možností přesto poměrně dobrý. Prostě milá oddechovka, nic víc, nic míň. Snímek by možná vyzněl lépe, kdyby to byla více komedie (k tomu mu ale chybělo více vtipu) nebo drama (tam by zase byl potřeba asi nápaditější scénář). Přesto hezké herecké výkony, příjemná hudba a pěkné prostředí. 3,5*.(11.7.2014)

Pěkná story kterou táhnou hlavní role - skvělý Ruffalo, sympatická Keira a kouzelný New York. A je to další film o tom jak jste jednou dole, nic se nedaří, ale stačí trocha štěstí a narazit na toho správného kolemjdoucího. O tom navzájem se nabít pozitivní energií, žít pro ten moment, postavit se na nohy a jít dál.(26.10.2014)

Čekal jsem nějakou typickou romantiku,ale film ve mně zanechal dobrý dojem hlavně tím,že vám na tváři hned vykouzlí úsměv a je vhodný například když se nedaří atd.Je to snímek hlavně o hudbě.Zahraje si tu i frontman Maroon 5 .Co se týče dalších hereckých výkonu tak jsou naprosto přirozené a myslím,že vám pomohou si film o to víc vychutnat a říct si že život je někdy hodně fajn.Takže celkově pokud máte rádi hudbu hlavně starší pop a k tomu jednoho z hlavních představitelů tak určitě nešáhnete vedle.Za mě 75 % a čtyři hvězdy.(31.10.2014)

• jojinecko

Americký "Once revival", v ktorom je jediná skutočne "true" scéna (keď Dan a Gretta počúvajú spoločne muzičku počas tripu po meste). Ostatné mi prišlo "fake as a wedding cake", ešte aj tá synchronizácia bola povrchná (všimnite si, že bubeník sa ani raz netrafí do hudby:)) Budem za frfloša, ale: hudba ma nabavila, Keira je tá najiritujúcejšia herečka široko ďaleko, všetky tie rodinné klišé, atď atď. Skrátka idem proti prúdu, napáčilo sa..:)(19.12.2014)

Wow. What the fuck just happened? Absolutní vítězství v disciplíně hudební film? YES! Begin Again vlastně ani není opravdovej film. Je to dokonale vystavená záminka pro audiovizuální realizaci skrytejch hudebních snů. Carney vyzrál na všechny, na masy i na věřitele a stvořil bezchybnou ódu na pravověrný "hudebnictví". A s úplně jednoduchým klíčem - prostinká hudba a prostinký příběh jako základ pro komerční potenciál a potom už jen nabalování osobitých detailů, jak čistě prozaických a intimních, tak hudebně zasvěcených a uvědomělých. Výčet začíná perfektně vyzevleným Markem Ruffalem alias americkým Matonohou, který se svým kukučem á la "zrovna před chvíli jsem se přeměnil z Hulka zpátky na člověka" nemá na tomhle poli konkurenci. Keira zas v civilu působí neskutečně svěže a sympaticky a její nedokonalej a nevyleštěnej zpěv generuje miliardy čistě lidských sympatií, až jí člověk odpustí i to, že neumí hrát na kytaru. A vedle téhle perfektní NEromantické dvojky plave v týhle polívce kupa naprosto zásadních tajnejch domácích ingrediencí jako fuckování Dylana, fuckování přesně těch rádiovejch sraček, co si vyfuckovaný bejt zasloužej, zasvěcený narážky na hudební průmysl a muziku zadarmo, čistě technický momenty á la řešení zvuku, rozhovor o kočce, zpívající děti, beforesunrisovitá sekvence se sluchátkovym rozbočovačem, rozbití milostných klišé, výsměch výmaz-hipsta vestičkový kultuře, venkovní recording, fucking Vivaldi, a jiné, mnou momentálně pozapomenuté. Begin Again je i není pro každýho, Carney to tak chytře zaobalil, že dokázal svůj film vyslat do světa i s propašovanou řádkou davy naprosto neocenitelných momentů a myšlenek. I hudebně nepostižení smrtelníci ale nutně musí pocítit aspoň trochu tý naprosto poctivý a hustý FEEL-GOOD náplně uvnitř. V každym případě osobně hlásím zatím rozhodně největší překvpáko roku a rovněž jasnýho adepta na nejvyšší příčky letošní kinonadílky. Ani ten směšnej českej název už teď tolik nepálí... WOW. P.S.: O hudbě ale tenhle film fakt neni. Jen o hudebnících.(2.10.2014)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku. (Terva)

• - Keira Knightley sa pre rolu musela naučiť hrať na gitaru a jej manžel, hudobník James Righton, jej ponúkol pomoc. Avšak podľa samotnej Knightley boli jeho lekcie nesmierne zlé pre ich vzťah a takmer viedli k "rozvodu a vražde". (TheRoller)

• - V jedné z rolí se objevil zpěvák kapely Maroon 5 Adam Levine, pro kterého to byla první filmová role. (Yardak)