Love song

• Česko

Newyorská romance

Begin Again

Can a Song Save Your Life?

(neoficiální název)

Love song

Komedie / Drama / Romantický / Hudební

USA, 2013, 104 min

• playboxguest

Film, na jehož začátek musí divák čekat rovných 50 minut a pak stejně dostane kromě deseti vskutku zábavných minut (shánění členů kapely a první nahrávání) jen Předkus za mikrofonem a kulisu New Yorku. To je setsakramentsky málo. A jak jsem včera v noci nadávala na komára, dnes mu vedle své postele vystelu krabičku od sirek, protože jsem si potvrdila, že mi zdaleka nepije krev v takové míře, jak to s každým dalším filmem zvládá Ruffalo. Ať se radši věnuje režii, jak už jednou dokázal, i s průměrnou látkou utáhne nadprůměrné herce, ale před kamerou je sám těžce průměrný. 40%(16.10.2014)

9/10. Mou největší filmovou slabostí jsou indie feel-good dramedy... a i letos jsem se zamiloval do jedné z nich. Má to své nedokonalosti (skoro až absence žánrového dramatu) ale emoce vyhrávají nad rozumem. Tak, jak to u podobných snímků bývá. S citem natočený příběh plný krásné hudby, uvěřitelných charakterů a nepřikrášlené lidskosti. Keira i Ruffalo u mě neskutečně stoupli - dlouho jsem nesledoval tak reálně uchopené postavy. Fakt paráda!(19.12.2018)

Na skromný a upřímný pohled na život v Dublinu a lásku k hudbě diváci před časem slyšeli. Once Johna Carneyho bylo kouzelné. Stejný tvůrce se vrací, přibral výrazně známější tváře a znovu se motá okolo hudby. Představuje vyhořelého rozevlátého hudebního agenta a skromnou talentovanou písničkářku. Každý z nich s sebou nese nějakou tu bolístku, nikdy ovšem není tak zle, aby z toho bylo divákovi ouvej. A problémy, které se objeví, se vyřeší zatraceně snadno. I tak to má výbornou atmosféru. I své mouchy. Výsledek se totiž tváří nesmírně svobodomyslně a přirozeně, jenže takový tak úplně není, ač je to právě k jeho ústředním hrdinům, kteří jsou mile uvolnění, nefér. Tvůrci celou tuhle jednoduchou story hezky zabalili a měli za to, že je vystaráno. Ono by bylo, až na to, že (jak už jsem naznačoval) chybí pnutí mezi postavami, tudíž nevyskočí tepová frekvence tam, kam bychom chtěli, marně čekáme na slzy, které bychom si otřeli. Herci jsou výborní – dle mého nedoceněný Mark Ruffalo se topí v dluzích, chlastá a dávno se odcizil se svou rodinou (spolehlivé Hailee Steinfeld a Catherine Keener), je výborný a album bych s ním natočil hned. I když by možná nevyšlo, byla by sranda. Keira Knightley je roztomilou sázkou na jistotu, překvapí o to víc, že skutečně zpívá a vůbec ne špatně. Ba naopak. A New York tu pro tentokrát tepe normálním životem!!(29.9.2014)

Begin Again – veľmi výstižný názov. John Carney totiž len zobral pôvodný koncept zo skvelého Once, neznámych hercov nahradil hviezdnejšími menami a „začal odznova“. Keď sa však dva krát snažíte o to isté len so slávnejšími tvárami nemusíte zákonite natočiť dva krát tak dobrý film. A to je presne ten problém Begin Again. Atmosféru z Once je síce v pozadí cítiť po celý čas, ale nikdy sa ju nepodarí plnohodnotne zaangažovať do diania. Begin Again sa totiž len na oko tvári nezávisle a prirodzene, ale taký úplne nie je. Jeho postavy sú priveľmi plytké a príbeh im po nohy hádže problémy len na oko. Chýba tu tak akýkoľvek vážnejší konflikt. Film sa hrdinov síce snaží prezentovať ako životom skúšané postavy, ale všetky ich problémy sa vyriešia akoby samé, takmer ako z rozprávky. Napriek tomu, že postavy neustále tvrdia, že sú bez peňazí, tak nemajú najmenší problém tráviť večery po baroch, spontánne sa v scénach vybrať na nákupy, zaplatiť hudobníkov atď. Celá tá produkcia „nezávislého“ albumu v uliciach New Yorku sa tým pádom zdá pomerne prvoplánová (navyše občas až nezmyselná, chápem nahrávanie piesne na streche, ale priamo v metre?! tam musí byť počuť akurát piskot koľajníc!). Presadenie sa neznámej hudobníčky je tak skôr ako uveriteľným príbehom jedným z naivných american dreams. Navyše aj línia s producentovou rodinou je z väčšej časti úplne nepodstatná, len aby tu bol nejaký konflikt. Rovnako ako silené narážky v scenári na iné filmy. Begin Again sa tak po väčšinou len hrá na nezávislosť. Odhliadnuc od tejto kritiky sa na film pozerá dobre vďaka jeho good-feeling atmosfére a príjemnému hudobnému doprovodu. Gitarové melódie zalahodia uchu na prvé počutie, Carneyho pôvod v hudbe sa nezaprie ani tento krát a aj herecky je to stávka na istotu. Keira Knightley bola vynikajúcou voľbou a prekvapí, že dokáže aj skutočne spievať; Mark Ruffalo by mohol snáď hrať akúkoľvek úlohu a nálepky sympaťáka sa nezbaví a prekvapil príjemný Adam Levine, ktorý vynikne hlavne počas záverečnej dojemnej A Lost Star. Akurát tento krát sa tu medzi sebou nehorázne bije ten pokus o nezávislú filmárčinu s klasickým mainstreamovým Hollywoodom. Natočiť to opäť v Írsku mohol Carneyho úmysel vyjsť znova (a vôbec by mi nevadilo, že koncept z Once sa prakticky vôbec nemení), no v rukách Hollywoodsku sa z toho stáva falošná hra na nezávislosť. Vo výsledku sa síce na Begin Again v podstate nedá hnevať, no problém je ten, že Carney už dokázal, že to vie aj lepšie. Toto je len taká uvoľnená jednohubka, ktorá chce priveľmi prvoplánovo zahriať u srdca. Nevravím, že sa jej to nedarí, avšak ... CELKOVO: 3* (6/10)(17.10.2014)

Čekal jsem nějakou typickou romantiku,ale film ve mně zanechal dobrý dojem hlavně tím,že vám na tváři hned vykouzlí úsměv a je vhodný například když se nedaří atd.Je to snímek hlavně o hudbě.Zahraje si tu i frontman Maroon 5 .Co se týče dalších hereckých výkonu tak jsou naprosto přirozené a myslím,že vám pomohou si film o to víc vychutnat a říct si že život je někdy hodně fajn.Takže celkově pokud máte rádi hudbu hlavně starší pop a k tomu jednoho z hlavních představitelů tak určitě nešáhnete vedle.Za mě 75 % a čtyři hvězdy.(31.10.2014)

• - Počas scény, v ktorej sa hádajú Gretta (Keira Knightley) s Daveom (Adam Levine) v kuchyni, sa mení pozícia misy so šalátom a zátkou od vína podľa toho, z ktorého uhla je robený záber. (Laslo)

• - 4 skladby soundtracku nazpíval Gregg Alexander, lídr kapely New Radicals, pod jménem Cessy Orchestra. (pwc)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku. (Terva)