poster

Atlasova vzpoura: 2. část

 • USA

  Atlas Shrugged II: The Strike

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2012, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lvísrdce
  *

  Logická konzistence filmu se vymkla. Hlavní hrdina udělá veřejně vzpouru na soudu, kde se odmítne podřídit zákonu. Kupodivu ho pustí, zjevně podle logiky "do vězení se zavírají jen ti, co suhlasí s tím být zavřeni". Vzápětí ho donutí se podřítit výhružkou, že zveřejní pár fotografií, jak se drží s kamarádkou za ruce. Parní lokomotivy nemohou jezdit tunelem (kouř naplní vagony pro cestující). Když je vlak armádní special, tak se nesmí zastavit i kdyby to mělo znamenat srážku vlaků.....(13.8.2016)

 • honajz
  *

  Jak se kalila ocel po kapitalisticku. Rudá záře nad Amerikou. A všudypřítomná a vlezlá myšlenka, ne, myšlenka ne, víra?, světonázor?, že podnikání je ušlechtilé, a zisky slouží k tomu, aby jiní mohli podnikat, a že zaměstnanci jsou pak na tom velmi dobře a suprově placení. Všichni se mají rádi a budují kapitalismus k lepším zítřkům. Jako fakt nevím, tyhlety agitky jedno ze které stáje, jsou si podobné jako vejce vejci - ignorují fakta logiku, historii. V životě to nikdy nefungovalo, ani v době průmyslové revoluce, tak, že by ctní podnikatelé a kapitalisté rozvíjeli svět a starali se o své zaměstnance. Jenže tady je to dohnané ad absurdum zákonem o rovnosti, kdy vláda a stát berou, co nevytvořili. A s tím by se zas dalo souhlasit - jenže je to taková polopravda, a/ bez b/. Kolikrát státní firmy vyrábějí víc a lépe než podnikatelé, kterým fakt jde jen o zisk. Příběhově opět sledujeme telenovelu, kdy se stejně jako v prvním filmu může stát cokoliv - ona ho má ráda, on ji nemá rád, jak ze seriálu Dallas, mezitím mizí lidé, kdo je John Galt?, podnikatelé sami ničí své průmyslové podniky (což je další podpásovka - copak dnes vydělávají podnikatelé ocelářstvím?, kde jsou služby, PR, konzulting, reklama?), ale nějaké ústřední téma kromě hledání Země Nezemě neexistuje. Taky nechápu, proč měnili herce. A mankote, komik Teller jako šéf bezpečnostní ochranky?! Proč? --- Jinak ty nelogičnosti, jako že starý diesel potřebuje topiče a navíc utáhne kdovíjak dlouhý vlak, nebo že podle zákona lidi nesmějí opustit sví zaměstnání, přesto u železničářky odejdou?, nebo máte komplet mapu USA plnou poruch na železnici, a přesto jedete vlakem?, prostě jaká celková filozofie, takové nelogičnosti.(2.5.2016)

 • mac000
  **

  Protože jsem druhý díl viděl v těsné návaznosti, značné zklamání. Jiní tvůrci, jiné herecké obsazení (podoba s původním obsazením někdy pokulhává), které se projevuje i na charakterovém vykreslení postav jež ztvárňují. Nevím, jestli budu mít odvahu podívat se na třetí dí, avizovaný na červenec 2014...(ale kaylin má asi pravdu)(23.2.2014)

 • noriaki
  **

  Už prvnímu dílu jsem přidal dvě hvězdičky za námět, ale dvojku nespasil ani on. Pokračování filmové adaptace eposu Ayn Rand pořád doplácí na stejný problém, nedostatek financí. Herci byli vyměněni, a to vesměs za horší, efekty a obraz působí ještě laciněji, a tipl bych si že i scenárista dostal za svou práci zaplaceno méně. Je škoda že se v Americe nenajde někdo, kdo by byl ochotný vložit své peníze do tohoto projektu. Autorku by tato neochota milodarů asi potěšila, jenže bez nich film upadl do hlubokého podprůměru a jeho poselství zasáhne málokoho.(29.9.2013)

 • liborek_
  *

  Filmové pokračování zpracování románu Ayn Rand dopadlo přesně tak jako komerční úspěch prvního dílu - fiaskem. Jiný režisér, jiní herci, podstatně menší rozpočet, zcela jiné pojetí - a ve všech ohledech o třídu horší než v první části. Tady se už opravdu nedá čeho chytnout. Nejen že je iritující samotné objektivistické pojetí morálky, přestože proniklo do filmu pouze v mírnější podobě, ale i ten film samotný je hrozně plochým thrillerem bez zajímavosti a audiovizualního šmrncu dílu prvního. Nevím přesně, kdo stojí za celým projektem, ale pustit s vážnou tváří do světa toto "dílo" jako pokračování poměrně slušné první části celkem odpovídá nekritičnosti fanatických stoupenců Ayn Rand, kteří jsou pověstní kultovním uctíváním své naprosto-neomylné-a-dokonalé-duchovní vůdkyně. Toto už je fakt skoro nekoukatelné... __ Mimochodem: Frázi "Who is John Galt" považuju za jediný literárně zajímavý prvek celého jedenáct set stránkového románu a i tento prvek dokázali tvůrci tohoto filmu dokonale zmršit a jeho sílu zlikvidovat. Takto snad ani nemá smysl se o závěrečnou část trilogie vůbec pokoušet (jestli na ni vůbec tvůrci seženou peníze :-) ).(23.9.2013)

 • - Film byl nominován na cenu Zlatá malina v kategoriích nejhorší scénář a nejhorší režie. (Novalinda)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace