Atlasova vzpoura: 2. část

Atlas Shrugged II: The Strike

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2012, 112 min

• hujerita

Väčšia kokotina ako jednotka a tie WTF momenty sú na zabitie. Do televízie fajn na plátno nie. A ten debil ktorý preobsadil hlavné úlohy tomu by som dal krompáč do ruky a nie robiť pri filme. Samozrejme že herci v jednotke boli o nejaký ten kúsok lepší: Teraz som im moc to ich konanie a rozpoloženie dajako nežral.(19.3.2015)

• Lvísrdce

Logická konzistence filmu se vymkla. Hlavní hrdina udělá veřejně vzpouru na soudu, kde se odmítne podřídit zákonu. Kupodivu ho pustí, zjevně podle logiky "do vězení se zavírají jen ti, co suhlasí s tím být zavřeni". Vzápětí ho donutí se podřítit výhružkou, že zveřejní pár fotografií, jak se drží s kamarádkou za ruce. Parní lokomotivy nemohou jezdit tunelem (kouř naplní vagony pro cestující). Když je vlak armádní special, tak se nesmí zastavit i kdyby to mělo znamenat srážku vlaků.....(13.8.2016)

• mac000

Protože jsem druhý díl viděl v těsné návaznosti, značné zklamání. Jiní tvůrci, jiné herecké obsazení (podoba s původním obsazením někdy pokulhává), které se projevuje i na charakterovém vykreslení postav jež ztvárňují. Nevím, jestli budu mít odvahu podívat se na třetí dí, avizovaný na červenec 2014...(ale kaylin má asi pravdu)(23.2.2014)

• kaylin

Kniha Ayn Rand, o které jsem se již hodně rozpovídal v souvislosti se snímkem "Atlas Shrugged: Part I", který je prvním dílem dnes recenzovaného filmu, je v Americe něco jako národní poklad. I když mi knihu neznáme, můžeme se s ní seznámit alespoň díky této filmové sérii, která by měla dojít svého ukončení v roce 2014. Možná trochu proti mojí vůli mě film zaujal natolik, že jsem si zajistil i kopii knihy. Vzhledem k tomu, že v češtině není, musel jsem se obrátit na anglické zdroje, což většinou není problém, protože v angličtině seženete prostě všechno. "Atlas Shrugged" začíná následující větou: "Who is John Galt?" Zásadní otázka, která začíná pořádně hýbat dějem právě ve druhém dílu série. Jméno se objevuje již na konci filmu "Atlas Shrugged: Part I", ale právě tady je tajemství tím zásadním, na co se bude soustředit vaše pozornost, co vás donutí se dívat dál a čekat, co přijde. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/atlas-shrugged-ii-strike-2012-30.html(21.3.2013)

• noriaki

Už prvnímu dílu jsem přidal dvě hvězdičky za námět, ale dvojku nespasil ani on. Pokračování filmové adaptace eposu Ayn Rand pořád doplácí na stejný problém, nedostatek financí. Herci byli vyměněni, a to vesměs za horší, efekty a obraz působí ještě laciněji, a tipl bych si že i scenárista dostal za svou práci zaplaceno méně. Je škoda že se v Americe nenajde někdo, kdo by byl ochotný vložit své peníze do tohoto projektu. Autorku by tato neochota milodarů asi potěšila, jenže bez nich film upadl do hlubokého podprůměru a jeho poselství zasáhne málokoho.(29.9.2013)

• - Film byl nominován na cenu Zlatá malina v kategoriích nejhorší scénář a nejhorší režie. (Novalinda)