poster

Velká čínská zeď

 • Čína

  Čchang čcheng

 • Čína

  Chang cheng

 • Čína

  长城

 • USA

  The Great Wall

 • Austrálie

  The Great Wall

 • Slovensko

  Veľký čínsky múr

 • Velká Británie

  The Great Wall

 • Nový Zéland

  The Great Wall

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Thriller

Čína / USA / Hong Kong / Austrálie / Kanada, 2016, 103 min

Komentáře uživatelů k filmu (486)

 • verbal
  *

  Počítám, že si Met Mamon ještě teď vytahuje z prdele Číňany, kteří mu tam během natáčení nalezli. Pro patrně řádnou hrst jüanů a nepokryté opičí uctívání se zaprodal až na Dálný východ, aby jako obvykle nehrál, tentokráte krutohustého lovce Pokémonů v mimořádně hnusném, kýčovitém, přiblblém, narychlo uplácaném a předraženém digitálním mrdníku. S sebou na cesty si přibalil téměř kompletní scénáristickou partičku z Narcosu, která při svém posledním počinu evidentně hustě zneužívala rekvizity, námezdního mezka Pedra, jenž nepohrdne jakoukoliv sračkou poté, co mu ten zlý Martin nechal v HoTu rozmačkat hlavu, no a toho dávno mrtvého chlápka, kterému už nikdo nechce posílat tantiémy za Robinsona Crusoa, aby předvedl nejtrapnější a nejdementnější výron své kariéry. Na světě je tak Velká čínská hněď, ultimativní blockdisaster a slaboduchá přebarvičkovaná pekingvůdská pičovina, dobrá leda tak k ještě většímu vyděšení Tibeťanů, co za nevkusná pakáž je okupuje.(20.3.2017)

 • Lima
  *

  Čína si hraje na Hollywood. Akorát že na ten dementní, hodnotu to má jako produkce studia Asylum, jenom s tím rozdílem, že tady je vidět obří rozpočet. Děkuji Čínské lidové republice za obohacující zážitek, koukal jsem na to na monitoru značky Huawei, myslel při tom na Hedvábnou stezku a v duchu si sesumíroval znění dopisu pro Ovčáčka, ve kterém jsem přibalil blu-ray pro Miloše, aby se také potěšil.(20.5.2017)

 • Cervenak
  ****

  V rámci kategórie "fantasy o vojne so zelenými príšerami" u mňa dokonca lepšie ako WarCraft. Na nič sa to nehrá, proste poldruhahodinová rúbačka s rýchlym tempom, pekným vizuálom, sympaťákmi v hlavných úlohách a sem-tam vtipnou replikou. Výplach ako (ryžové) víno. Dokonca aj tá otravná recyklovaná Djawadiho hudba tam pasuje.(3.5.2017)

 • T2
  ***

  Rozpočet $150miliónovTržby USA $45,540,830Tržby Celosvetovo $334,933,831Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,571,868Tržby za predaj DVD v USA $4,228,980║ No tie príšerky ma fakt zaskočili, netušil som že sa to bude uberať až tak smerom k fantasy. Osobne som dúfal, že to bude skôr niečo dôstojnejšie o veľkom čínskom múre. Takto to je len laxné tuctové fantasy, ktoré pripomína uletenú "všestrannosť" Paul W. S. Andersona (Pompeje, Traja mušketieri). Našťastie ale Zhang Yimou je ale zručnejší režisér a dokáže sa aspoň vyhrať s vizuálom. Proste film kde sa zas pekne vybláznili kostyméri, akcia taký guláš ale újde, trikovo znesiteľné. /50%/(16.5.2017)

 • Marigold
  **

  Čínský miliardář dal chechtáky, Hollywood největší hvězdu, Říše středu kdysi skvělého režiséra a div světa. Výsledek? Bezpohlavní, kulturně indiferentní a ušmudlaná prasoryba, která největší naděje budí v prvních dvaceti minutách. Jenže ten výtvarně vymazlenější Warcraft se nakonec stejně utopí v polívce plné nedovařených postav, vypravěčských neobratností a úsměvné ideologie, která se zoufale snaží konvenovat zcela rozdílným typům publika. Správný kritik prý nepoužívá slovo nuda. Jenže tady je bezradnost kastrovanost až fyzicky citelná. Takže sorry, NUDA.(5.1.2017)

 • Dever
  ****

  // Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,326 // Otvárací Víkend v USA: $18,469,620 //(24.6.2017)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Nemám rád historické filmy, ale díky příšerám jsem vydržel až do konce.(19.3.2017)

 • Fr
  **

  ,,PODCENILI JSME JEJICH INTELIGENCI.“… /// Pohádka pro děti do 15ti let, ve který Čínani bojujou s vetřelci, ale i kdyby jich bylo vo milión víc, bez Matta by dokázali hovno. Dalo by se na to „normálně“ koukat. Ovšem to by příběh nesměl bejt jednoduchá píčovina, spolíhající na vomalovánky, hafo CGI (nebejvá většinou na škodu, ale tady z toho má cákat majestátnost – Čínská samozřejmě) a (ucházejícího) Damona. Navíc je to uvěřitelný jak proslov Kalouska (Mirka). Amíci velkolepě doprasili dalšího fajn režiséra. A podcenili naši inteligenci… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju digitální bordel. 2.) U zdi mám zelený svině. 3.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(17.5.2017)

 • tron
  ***

  „Vyzeráš byť so sebou spokojný...“ Páčilo sa mi to, 70%. V scenári všetky tie hovadiny (a že ich je!) museli pôsobiť neuveriteľne absurdne, no hotový film vyzerá ako dokumentárna historická dráma. Bungee jumping? Jasné, v pohode. Balóny? V pohodičke, zožeriem aj s navijakom. Scenár je skutočne plný takýchto (a iných) kokosín od výmyslu sveta. K tomu plno strašne nelogických kravín, postavy ako zo šlabikára, kvalita trikov často podozrivo kolíše, Willem Dafoe WTF a na samotnom „múre“ sa odohráva len časť deja, navyše v podstate len na pár jeho metroch štvorcových, keď sa to tak vezme. Chápem, že to mnohým nesadne a dajú 40% a možno aj menej, ale mne sa to páčilo. No nie až tak, aby som dal 80%. P.S. – Toto musel Tony Gilroy dlho písať :-)(2.4.2017)

 • Marius
  *****

  Pod vizuálom " artový Marco Polo pre Dynasty Warriors gamerov" drieme podvratný politický film. Na jeho správne dekódovanie ale potrebujete aspoň základné znalosti čínskeho myslenia, filozofie, kultúry a dejín a oprostiť sa od ideologických vzorcov strednej Európy 20. storočia. 9/10(30.1.2017)

 • Mazarini
  *

  Ne(3.4.2017)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Zpočátku jsem tomu příliš nevěřil, že jsem se neodhodlal jít ani do kina, ale nyní čerstvě po zhlédnutí jsem velmi mile překvapen. Yimou Zhang je zručný režisér a jeho vizuální stránka v pohodě dokáže konkurovat Hollywoodu. Potěší Matt Damon, který jako lučištník byl víc než vynikající a zaujme i Willem Dafoe, z Asiatů potěšil Andy Lau, Eddie Peng a princezna Tian Jing, která si střihla roli i v novém Kongovi. Nástup akce je hned už v 15. minutě a obléhání Čínské zdi je velmi velkolepé, zaujala mě strategie, synchronizace armády a všelijaké nástroje či technologie byly velmi podařené. Líbil se mi i vzhled samotných monster, které měly přijatelné CGI. Za mě velmi zábavná a chytlavá podívaná, u které jsem se skvěle bavil. 80%(21.3.2017)

 • Dadel
  ****

  Zhang stále umí. Armáda potvor útočících na zeď jsou jak Zergové ze Starcraftu a pohledné čínské vojačky jako by vypadly z nějakého J-RPG. Škoda, že asi nevznikne druhý díl o tom, jak nastala epidemie moru, protože se nepodařilo rychle uklidit ty statisíce mrtvol.(11.6.2017)

 • flanker.27
  ***

  Je to strašně pitomý, ale pořád se mi to líbilo víc, než Kong, kterého jsem si dal minulý týden. Zatímco přerostlého opičáka a jeho podzemní přátele jsem zčásti prozíval, zčásti uvažoval, zda si mám vyrazit mozek z hlavy pangalaktickým megacloumákem, abych si ukrátil trápení, tady jsem se mnohokrát od srdce zasmál. A smích je zdravý. Abych to zkrátil: tak blbý, až je to hezký.(14.4.2017)

 • choze
  ***

  Vizuálně velkolepé, ale scenáristicky béčkové dobrodružství s velkou zdí, spoustou příšer, epickými bitvami, katapulty a horkovzdušnými balóny.(25.2.2018)

 • sniper18
  ***

  V tomto prípade bolo nevyhnutné úplne zabudnúť na to, že Great wall natočil kedysi mimoriadne talentovaný Zhang Yimou, ktorý sa ale už upísal komerčnejším projektom bez štipky osobitosti, ale čakať len obyčajný blockbuster v západnom štýle a takto to nedopadlo zase až tak zle. Dlhší čas ma to dokonca aj celkom bavilo, síce hrdinovia zo západu sú tu nadbytoční, ale prostredie múru je atraktívne, mám slabosť pre dokonalo organizované veľkolepé armádne manévre, v čom Čína nemá moc konkurenciu, o tvoroch spoza hradieb sa rozpráva správne tajomne a navyše prvá bojová sekvencia je poriadne veľkolepá a rozmanitá, takže som si to v rámci možností celkom užil. Ale vydrží to prinajlepšom polovicu filmu a potom to síce tiež nie je najhoršie, ale už celý čas len obyčajné dialógové sekvencie, ktoré dej prakticky v ničom neposúvajú striedajú priemerné akčné scény, ktoré sa zábavnosťou a ani veľkoleposťou s tou prvou nemôžu porovnávať a už je to len čakanie na koniec, ktorý ale tiež sklame, nemám rád takéto rýchle a relatívne jednoduché riešenia nebezpečných hrozieb. Sklamaním sú aj postavy, Matt Damon sa tu absolútne nehodí a síce inokedy si bojovníkov, ktorí sú majstrami v práci s lukom užívam, ale tu mi to frajerenie s lukom prišlo len trápne, Pedro Pascal už je typovo podstatne vhodnejší, ale tiež ma moc nebavil a Willem Dafoe mi prišiel zbytočný. A tak to musia zachraňovať čínski herci, ktorí tu sú jednoducho doma. Jing Tian ma veľmi bavila a tak ma mrzí, že ku spolupráci nemala niekoho vhodnejšieho, než Damona, charizmatický Andy Lau má zase prekvapivo málo priestoru a okrem nich už nikto nevyniká. Takže po akčnej stránke určite stojí za pochvalu prvá veľkolepá bojová sekvencia, ktorá slušne navnadí a tak o to viac zamrzí, že tie ostatné jej nemajú vôbec v ničom konkurovať, chýba im akýkoľvek zaujímavejší moment. A režijne je to presne to, čo som aj čakal, o nejakej osobitosti nemôže byť ani reči, ale predsa len vizuálna stránka je na tom veľmi dobre, rozpočet je vidieť a Zhang Yimou tomu občas dokáže navodiť príjemnú rozprávkovú atmosféru, ale tým to končí. A ani samotné netvory ma moc nebavili, viac ma bavilo, keď sa o nich len rozprávalo, ako keď aj dostali nejakí priestor. Ale chválim hudbu, tá sa mi celkom páčila. Takže Great wall je film určený len pre štandardného diváka blockbusterov, taký by mal byť spokojný, ako fanúšik čínskej kultúry tiež nie som sklamaný, raz sa na to pozrieť dalo, ale tým to aj končí. 60%(15.1.2017)

 • Psychor
  *

  Velká čínská rozvalina.(6.1.2017)

 • 3DD!3
  ****

  Čínská legenda v balení pro masy. Vizuálně vypulírovaná pohádka v péči Zhang Yimoua často bere dech. Obrovské měřítko se kterým díky délce zdi pracuje je ještě nafouklé nezbytnou mysticitou. Zeď samotná působí mnohem masivněji než je v reálu, stěny jsou vyšší, krajina zdevastovanější (Mordor styl), Peking září novotou a Zakázané město je... jako z pohádky. Yimou se nebojí duhových barev, které do interiéru vrhají skla věží, skaliska u pouště jsou až mimozemsky oranžové, zbroj sytě barvená jako pastelky. Celek připomíná klasickou videohru a není divu, většina jich, alespoň příběhově z pohádek vychází. Hrdinův přerod ze zlodějského sviňáka a vraha Damon zvládá, i když trochu krkolomně (může za to ten jeho dobrácký ksicht). Pedro Pascal působí uvěřitelněji. Obludy jsou fajn, i když by designově klidně mohly vypadnout ze Star Wars, spíše potěší, že na nich makali čeští trikaři. Tempo filmu je ovšem super, celý film skvěle šlape, rychle to odsýpá a hlavně akce baví. Ovšem čínské hodnoty o jednotě a sebeobětování pro celek zde hrají prim (pozor neplést s hodnotami komunistickými), kdo s tím má problém ať na to radši nechodí.(11.1.2017)

 • castor
  ***

  K Velké čínské zdi se váže několik legend. Pro středoevropana je zřejmě jedno, zda měla takovou nebo onakou roli, zvlášť když ví, že z režisérského ostrůvku vše řídí zkušený Zhang Yimou. Toho máme spojeného třeba s poetickým Hrdinou, tady ovšem tušíme, že půjde o obyčejnou dobrodružnou řežbu. Navrch hodně digitální. Nic víc, nic míň. Nyní na legendární zeď narazili dva žoldáci, jeden má pro zaoceánského diváka zatraceně profláklou tvář, záhy jsou zajati těmi, kteří zeď střeží, aby se přidali na čínskou stranu před dotírajícími monstry. Zdá se, že pro různé „strany“ natáčí i režisér, protože jde o štědrou koprodukci. Možná se mu z toho trochu rozklepala kolena, ač jsou některé scény skutečně dechberoucí a kostýmy nebo hudba jsou na jedničku, neubráníme se místy pitomým dialogům, kecům o smyslu života, představením všech vznešených klišé a několika dlouhých pohledů do očí v platonické rovině. Naštěstí je to celé poměrně krátké, takže na další nadávky už tak nějak nezbývá čas.(16.1.2017)

 • Niktorius
  ***

  U Hrdiny se mi ideologický podtext těžko trávil, u Květů války mě podlézání západnímu publiku štvalo, ve Velké čínské zdi je naopak prezentace západo-čínských vztahů celkem zábava: Když západní hrdinové neustále obdivují vymakanou čínskou armádu a její cool vynálezy, nejde si nevzpomenout, že ve skutečnosti byla Čína několikrát ovládnuta vojensky zdatnějšími turko-mongolskými kočovníky, kteří jsou zde ovšem prezentovaní jako naprostí primitivové a tupci. Že jsou bílí žoldáci zprvu jen lidmi bažícími po penězích, zatímco Číňané bojují za vznešené hodnoty, to je zase slušný OLOL ve světle současného politického působení ČLR. A vlastně je to paradox i vzhledem ke způsobu, jakým je zpracován film samotný. Není to odpad, jak sugerují některé přiostřené recenze (zvlášť pokud budeme srovnávat s běžným standardem velkolepých blockbusterů čínské produkce), spíš generická CGI jednohubka, která se z mysli vytratí dřív, než stihnou pozametat všechen rozházený popcorn v kinosále. Zhanga poznáte díky oku lahodící výtvarnosti a práci s barvami, ale jinak je jeho nejdražší snímek spíše výrobkem, co sjel z továrního pásu, nežli nějakým osobitým dílem.(5.1.2017)

 • Spiker01
  ****

  Zprvu jsem vůbec nechápal, do čeho se ten můj oblíbený Matt Démon pustil tentokrát, ale nějaký důvod k tomu měl, jelikož on si své projekty rozhodně vybírat umí. No dneska už je na beton jasné, že injekcí byly krvavé čínské prachy, ba co víc, Velká čínská zeď je poměrně koukatelnou velkolepou fantasy, na které je vidět vysoký rozpočet a "Oberyn s Bournem" se vždycky postarají o nějakou efektní zpomalovačku, která zpravidla končí rozkrojením oněch podivných zelených monster. Je to krátké, úderné, sice trošku kýčovité (ale to já rád) a čínskou kulturu to moc neuctívá, jelikož z odvážných čínských bojovníků jsou vesměs jen karikatury vykřikujíc tu svojí hatmatilku a když přijde na lámání chleba, vždycky udělají to správné rozhodnutí. Upřímně jsem to po té marketingové masáži čekal mnoheeem horší, takže mě to už z principu mohlo jenom příjemně překvapit, což se také stalo. A kdo by to byl před projekcí řekl, já si tu dvojku rád dám PS : Z důvodu vlezných manýrů českého distributora jsme byli nuceni absolvovat český dabing (pro mě je furt 3D větší zlo) a musím konstatovat, že to bylo celkem ok, z části i proto, že mandarinštinu někoho napadlo nechat s titulkama a Démon měl svůj obvyklý hlas...7/10...[20.1.2017_Cinestar Černý most](20.1.2017)

 • Xmilden
  **

  Damone, ty jsi démon! Hrát v něčem podobném musel být tvůj sen. Kam se až je schopen dostat herec, kterého nejdříve zachraňovali z válečné Francie a potom dokonce i z Marsu. Je to hloupost obludných rozměrů, jenže aspoň se v ní něco děje. 30%(5.5.2017)

 • -bad-mad-wolf-
  **

  Úvodní půlhodina je fajn - taková tematická pouťová atrakce, na níž čumíte, cpete si popcorn kdovíkam a je vám všechno jedno. Později začne být zřejmé, že se vážně nic dalšího odehrávat nezačne a čeká vás hodina civění na nezáživnou trikovku s imbecilním čtvrtstránkovým scénářem. Ve filmu se mísí hollywoodská bombastičnost s pestrobarevnou akčně-fantastickou poetikou tvorby Yimou Zhanga, nicméně obě tyhle složky se vzájemně spíše zimpotentňují, než aby si dopomáhaly k velkolepému zážitku. Strašnej vopruz. Naprosto stejně, jak mě úvodní část bavila, jsem poslední půlhodinu otráveně kontroloval čas - rozptýlení budiž poskytnuto ve formě tradičních krávovin (vypni královnu, zdechne celá armáda) a spousty osudových pohledů, průpovídek a činů. Jen teda netuším, na koho má zapůsobit smrt postav, jež na plátně existovaly pouze do počtu. Teď už jen zbývá, aby si méně informovaní turisté začali stěžovat, že "ta blbá zeď vypadala ve filmu úplně jinak".(27.3.2017)

 • Davies182
  ***

  Čekal jsem mnohem pestřejší monstra, jinak ale v rámci výplachového žánru naprostá spokojenost. Prachy na tom vidět jsou a akce se povedla, tak proč ne.(26.4.2017)

 • D.Moore
  ***

  Vypadá to jako Vikingové křížení s Princem z Persie a snad i Johnem Carterem nebo Třemi mušketýry od P. W. Andersona, příběh je nesmírně nablblý, leccos je digitální a každý druhý záběr je zpomalený, herci jsou takřka zbyteční... A přesto to je docela zábavný film s několika efektními scénami, který mi svým zvláštním způsobem připomněl ta kouzelná béčka, k nimž dělal triky Ray Harryhausen. Určitě bych nebyl tak přísný.(6.6.2017)

 • cheyene
  **

  Nemůžu říct, že by to bylo vyloženě špatné, ale podprůměrné ano. Snímek ve mně nedokázal vyvolat ani špetku napětí či většího zájmu o osud hlavních hrdinů. Výprava a efekty stojí za pochvalu, podobně jako Matt Damon v ústřední roli. Co mě zaujalo asi nejvíce, byla hudba. Chyba: William v jedné scéně mluví o lovu velryb pomocí harpun, což dle jeho slov viděl ve Španělsku. To ovšem fakticky vzniklo až v roce 1469 sňatkem Ferdinanda Aragonského a Isabely Kastilské. Ve starověku a středověku se užívalo názvu Hispánie, který zastřešoval všechny země na Pyrenejském poloostrově.(27.5.2017)

 • Shakers
  ****

  Takýto film som chcel vždy vidieť keď som bol malý chlapec. Príbeh je jednoduchý ako facka, ale o ten tu ani tak nejde, toto je predovšetkým nefalšovaná, uletená, drahá, štýlová, nápaditá a akčná zábava. Toto môžu natočiť proste iba šikmáči. Matt Damon výborne zapasoval a aj keď to už bolo v závere čoraz viac uletené, bavil som sa. 80% - 4*(15.5.2017)

 • LiVentura
  odpad!

  K čemu to.?! Kolik snahy, peněz, jak krásný historický velkofilm to mohl být a hovno.(15.6.2017)

 • Pepinec
  **

  Včera jsme jeli pracovně lyžovat a šéf se mě na lanovce ptá: "Víš o nějakým filmu v kině, na kterej se teď dá zajít a nevadí, když u něj usneš?" Očekávám lednový prémie, protože lepší doporučení dostat nemohl. Když už sama legenda stojí za prd, ani Démon toho moc nesvede.(25.1.2017)

 • sheen
  ***

  Ulítlá akční fantasy mega nálož nebo alespoň první půl hoďka, pak to jde bohužel dolů. I tak hodnotím pozitivně, Yimou nezklamal a natočil pro svou zemi výpravnou omalovánku, tak jak to umí. Dialogy jsou tady opravdu toporné ale obléhání Zdi to vynahrazuje. Čína na to bude chodit rok v kuse a bude z toho naprostý kasovní trhák. [Cinestar Anděl].(15.1.2017)

 • -OverLord-
  ***

  Byla by to naprostá blbina, kdyby tam nebylo jasně zmíněno, že se jedná o jednu z legend o Velké čínské zdi. Pojato čistě jako fantasy, což taky je, tak se jedná o akční nálož, na kterou se dobře kouká, s efekty, který může závidět kdejakej hollywoodskej biják a s herci, kteří prostě odvádí svoji rutinní, ale skvělou práci. Akcí to začíná, pokračuje i končí. A Tian Jing je k nakousnutí. Sečteno podtrženo, slušná jednohubka na začátek roku.(12.1.2017)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Samotný snímok bol spočiatku prezentovaný ako historický film, čo značne zmiatlo očakávanie diváka. A tak ma vôbec neprekvapuje hodnotenie na úrovni 60%, lebo toto rozhodne nie je Trója, ani Gladiátor, v čo zrejme mnohí dúfali. Čínsky múr bol v podstate iba využitý ako zásterka pre fantasy príbeh s monštrami, čo mi z pohľadu veľkej histórie veľkého národa, príde ako značne nevyužitý potenciál i akási forma, použijem veľmi silné slová s nadsázkou - prejavu neúcty. Nečudujem sa teda, že sú mnohí viac menej sklamaní, pričom by ma naozaj zaujímalo, ako by tento mdlý príbeh bez nápadu, dopadol bez Matt-a. U mňa je to tak pol napol. Bolo sa načo pozerať, nenudil som sa, no na riť som rozhodne nepadol. Tretia na hrane ...(24.3.2017)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  A to už som vám povedal, ako som v Číně zadupol jaštěricu??? Pěkně udělaný to je, ale je to hrozná kokotina. 60%(15.4.2017)

 • liskam
  **

  Můžu napsat 15 řádků proč se mi film nelíbil. Na konci se ale dostanu k tomu, že byl prostě celý od A až do Z zbytečný. Ta zbytečnost z něj úplně čišela. Prostě odepsaná věc. Vše bylo natočeno dříve a lépe. Dávám dvě slunce že soucitu.(31.1.2017)

 • mzss1
  ***

  |68%| Viděno v kině (2D s českým dabingem). Původně jsem návštěvu velkého plátna neplánoval, ale nakonec jsem se bezmyšlenkovitě rozhodl, že se do toho pustím. Trailer mě moc nezaujal, podobné typy filmu např. Pompeje nevyhledávám. Je to takový typ moderních přeefektovaných filmů. Při od chodu z kina jsem ale měl vcelku pozitivní pocity. Zas tak zlé to nebylo. Dokonce jsem cítil, že to mohlo být ještě lepší. Digitální scény, efekty – to vše zde bylo, ale v rozumné míře – tak jsem to alespoň cítil. Bylo to pěkně natočené, hezké prostředí, první začáteční velké střetnutí s monstry bylo asi nejlepší. Pak už to moc nepřekvapilo a finále bylo už výrazně slabší. Sice se to furt drželo stejným stylem, ale už mě to tolik nebavilo. Scénář a příběh – to vše je moc jednoduché a snad každý čin postav jsem snadno předvídal. Kdyby se tyhle všechny prvky trochu vyladily, bylo napínavější finále a lepší příběh, mohl by to být minimálně o třídu lepší film. Ale jinač si stěžovat nemůžu. Na to jedno shlédnutí, to bylo až moc dobré. Hudba byla rovněž slušná. Matt Damon mě zde oproti slabému poslednímu Bourneovi docela bavil, stejně jako většina čínských herců. Pedro Pascal mě moc neoslnil, ale Willem Dafoe zde byl už úplně zbytečný. Nic zásadního filmu nemůžu vytknout, rád bych dal tu čtvrtou hvězdu, ale přesto mě to až tak moc nepohltilo. Někdy si to možná ještě jednou pustím. Nadprůměr to v každém případě je.(10.1.2017)

 • misterz
  ****

  Mne sa to celkom páčilo, nenáročná pukancová záležitosť, príjemná na pohľad. Ulietavam na podobných fantasy nezmysloch, a tento snímok bol navyše aj po vizuálnej stránke veľmi dobre urobený. V niektorých momentoch hotová farebná pastva pre oči. Potešili aj bubáci, ktorí pôsobili celkom prirodzene a vôbec nie nejako extrémne digitalizovane ako je často zvykom. Skrátka po technickej stránke film nemá chybu. Samotný príbeh síce moc epickosti nepobral, ale tieto nedostatky trocha vyvažujú slušní herci a pár scénok, v ktorých sa príjemným spôsobom strieda humor s akciou. Nechápem čo všetci šomrú. Ja tomu 4 hviezdy dám rád. 75/100(23.3.2017)

 • vteco
  *

  Tato hollywoodsko-čínská koprodukce s poměrně mohutným rozpočtem 150 miliónů dolarů je velmi záhadná, neboť před divákem tyto prostředky skvěle ukrývá. Vizuální efekty nejsou nijak zvláště ohromující a opravdu neodpovídají rozpočtu. Co je ještě horší jsou toporné herecké výkony všech zúčastněných, nehledě na slavnější či méně slavná jména. Ještě bídněji je na tom příběh, jenž je opravdu primitivní, děravý, nelogický a okatě vykrádačský, přičemž je vyprávěn velmi předvídatelně a z větší části se jedná spíše o absurdní akci plnou vtipných momentů, které zřejmě vtipné být neměly. Na úplném chvostu tohoto „výtvoru“ je ale famózní scénář. Neuvěřitelně otravné dialogy, které konstantně opakují vše zjevné, díky koprodukci často i ve dvou jazycích, což v českém prostředí znamená akorát 2x stejnou větu pod sebou a uměle nataženou stopáž. Jedna hvězda je právě za ty stupidní dialogy a scény, které jsou často tak hloupé, až sou vtipné. Největší omyl v kariéře Matta Damona. [20%] | Kino(8.1.2017)

 • darkrobyk
  ****

  Nemůžu si pomoci, ale mně se to líbilo. Samozřejmě pominu čínskou propagandu, která by měla svět děsit. Svět, který je prezentován jako zlý, chamtivý a toužící jen po penězích a majetku. Když Tian Jing říká, že nezná svět za zdí, Damon jen odpoví, že silní si berou vše. Také Číňané bojují o něco víc, než jsou jen peníze, jak se však nakonec ukáže, i bílí barbaři nemusí mít na prvním místě pouze majetek... Osobně jsem si film užíval jako zajímavý historický dokument o zbraních a taktice boje, byť si nejsem jistý, zda Číňané zrovna používali římskou želvu...Vytříbená vizuální stránka, šlapající hudba, bitva, vetřelci i s královnou, dobrodružství. Jistě, žádné velké zápletky, jednoduchá dějová linie. Jenže to dnes většinový divák čeká, ne? Jestli tohle někoho nudilo, pak neviděl žádný sovětský zadumaný film... Od Zhanga mám ovšem nejraději skvostný Klan létajících dýk.(8.1.2017)

 • kingik
  *****

  (C)hutný čínský ejakulát, který přistál na obličeji Matta Damona. Ten samým vytržením provolává Sláv(i)a. Představte si, že jste videoherní pařan, který se ocitl ve videohře, kde je z vás v mžiku elitní (evropský) lučištník, který spolu s místními musí odrazit stále šílenější útoky monster valících se na Velkou čínskou zeď. Sere čínský pes, že se to celé míjí s nějakým reálně vystavěným příběhem, ostatně se jedná jen o pověst, jak praví úvodní titulek. Film od prvních minut nabere dynamiku, v podstatě kašle na pořádné dialogy, hned, jak je možnost, se vytasí s dalším útokem monster. A vypadá to kurevsky dobře. Mnoho filmů před ním slibovalo řežbu, ale zůstalo jen u slibů. Co třeba nabídl Warcraft? Snad kromě zbytečných žvástů jen předražený pšouk. Naopak u tohoto filmu jsem tak akční a herní pojetí vůbec nečekal. Vím, že režisér Yimou Zhang oplývá talentem i režijními schopnostmi, nedá se ale o něm prohlásit, že by to byl vyloženě akční specialista, ovšem chyba trenéra Lavičky, po tomhle filmu může směle konkurovat všem Bayům, Linům a jiným opossumům, které dokonce může vyučovat v rytmu i dynamice, potažmo zábavnosti vyprávění. Přijde mně, že tvůrci filmů stále méně myslí na ženské publikum. Ano, jistě, pánové nebudou vědět, kam s očima, když se na scéně zjeví "latexová" velitelka v podání exoticky vnadné Tian Jing, jenže film je zase tak nějak určen primárně mužskému publiku, které hraje přece jen víc videohry, tudíž si celý film užijí pánové mnohem lépe. Jasně, zapomněl bych, že pro dámy je zde Matt Damon, prostě fešák k pohledání, který dokonce popustil hřívu, takže jeho vlas se lopatek dotýká. Viděl jsem skvěle natočený film, co odsýpá, na historická fakta hází slávistický Barák a komplexně baví. 10/10(3.7.2017)

 • predators
  **

  A je to tady! Nemyslitelné se stalo skutečností a svět nezachraňuje Matta Damona, ale MD zachraňuje svět. A to hned před zlými monstry kdesi za Velkou čínskou zdí! Ano, vše se odehrává na jednom kilometru z 5-ti tisíc km dlouhé zdi. Číňanky a jejich barvité kostýmy byly hezké, tady se švadleny vyřádily a látky muselo padnout tuny. Díky čemuž nezbylo na papír a pera a máme tady scénář, který se vešel na jednu stránku. Bleee... 30%(7.6.2017)

 • nash.
  ***

  Velmi drahá jednohubka, u které jsem vlastně ani nemohl být zklamán nebo nespokojen. Pompézní čínsko-hollywoodské omalovánky jsou totiž přesně tím, čím se zdály být. Sterilní historickou fantasy, kde se nikdo nezdržuje dějem nebo hereckými výkony, protože jde jen a jen o podívanou. Kamera krouží filmem jako splašený drak a vše je do posledního místečka nacpáno digitálními efekty- S anonymní masou nemyslících mravenečků na jedné straně a armádou, která se filmem pohybuje v dokonalých čtyřstupech na straně druhé. Je to pastva pro oko, která nabízí několik nezapomenutelných wallpeprů, jenže co v tomto ohledu přebývá na v jiném chybí. Námět sice slibuje nebezpečí tak veliké, že kvůli němu museli postavit ten zednický div, jenže z něj je nakonec jen taková nepříliš napínavá šarvátka, která se přískoky pohybuje od jednoho klišé ke druhému a nemá čas poohlédnout se po jediném "živém" nebo alespoň zajímavém dějovém momentu. Jedno za druhým tu prostě nastupují družstva v jednotných, pouze barevně odlišených dresech, aby předvedly svou spartakiádní sestavu a zase zmizely. A mezitím bloumá Matt Damon a hledá kam by se v tom mumraji zařadil.(6.1.2017)

 • Kothy
  ***

  Dost ujetý film. S realitou vážně nemá moc společného. Je to prostě jedna velká pohádka. Je trochu netradiční vidět čínský film s několika západními herci. Akce je sice super, ale ten děj trochu pokulhává. Co budu říkat, zápletka je dost jednoduchá. Matt Damon tu má trochu netradiční roli a jeho parťáka hraje Pedro Pascal. Willem Dafoe ve filmu skoro není. Čekal jsem, že aspoň těch monster bude víc neb,o že budou mít zajímavější pasti. Co už... "Hrozně smrdíte." :D(19.5.2017)

 • pepo
  ***

  Obrovske tvorive zlyhanie vsetkych zucastnenych. Nastastie su obvykle vsetci tak schopni, ze im namiesto nepozaratelnej sracky vyliezla aspon zabavna blbina 6/10(23.7.2017)

 • Vančura
  **

  Podobná blbost jako kupříkladu Světová válka Z - stupidní děj je utopený pod záplavou efektů a po pár dnech už člověk zapomene, že to kdy viděl. Nebavilo mě to a přišlo mi to jako pompézní čínský kýč, který je beznadějně komerční a plný nejrůznějších klišé. Asijskou artovou produkci mám v oblibě, ale tenhle blockbuster na čínský způsob mi vyloženě nesedl a Matt Damon se podle mě účastí na tomto projektu zaprodal za špinavé peníze.(5.1.2017)

 • SeBig
  **

  Timhle já nemluvim.(12.12.2017)

 • Oktavianus
  **

  Tohle ne. Mohl z toho být velkolepý spektákl. Výpravná freska, která líčí setkání Západu s Východem a stavbu velké čínské zdi vysvětluje trochu jinak, než se obvykle říká v dějepise. Jenže výsledná zpotvořenina se nejen nepovedla - to se občas stává i ambicióznějším filmům. Horší je, že Velká čínská zeď je prostě hloupá. Ve fikčním světě, kde na čínské impérium útočí hromady příšer, jsem ochoten překousnout ledacos. Ale kromě blockbusterovsky vymazlenému výtvarnému pojetí filmu, na který dobře kouká, všechno je plastické, barevné a vymydlené, hrají tu jenom hezcí lidé (v čele s čínskou krasavicí Tian Jing s krásným úsměvem, jež je v brnění docela hodně sexy), je to průšvih. Příběh je velice hloupý a s naprosto strašnými dialogy. Třeba ty na téma důsledně kladných Číňanů, vždy bojujících nezištně a ve jménu správné věci, versus do té doby prohnilí zápaďáci, co se bili jen pro prachy, až konečně pochopili, že válka pro ideály může mít smysl, který celý život postrádali. A tak podobně. Jeden by si myslel, že poté, co se takové věci řekly ve stovkách filmů snad tisíckrát a každý včetně tvůrců je už v televizi musel slyšet, scenáristé už je psát nebudou, ale stejně tyto plky znovu a opět zazní. A v ději to samý. Tak například hradební obránci mají k dispozici celou řadu zajímavé bojové techniky včetně střelného prachu. Co myslíte, používají je? Kdepak, při jednom útoku se brání jedním způsobem, při druhém zase jiným, vybuchující katapulty se jednou použijí, podruhé ne; efektní, a dokonce i celkem efektivní bungee jumping obránců ze zdi mezi nepřátele se pro ohromení použije poprvé, ale potom zase ne... Asi aby mohli příšery pokaždé něčím překvapit. Anebo spíš diváky. Na úkor logiky.(2.3.2018)

 • Chrustyn
  ***

  Pokud k filmu přistoupíte, jako k nenáročné a vizuálně zajímavé podívané, můžete se velice dobře pobavit. Triky jsou povětšinou spíše mizerné, ale akce je dost, film není dlouhý a dokáže pobavit. Rozhodně však neočekávat nic světoborného a nejznámější režisérova díla to připomíná jen občasnou vizuální stránkou.(28.5.2017)

 • becki_tu
  **

  Jason Bourne s pricem Oberynem pátrají po střelném prachu a náhodou se připletou do epické bitvy číňanů s bájnými bestiemi. Na papíře to zřejmě vypadalo lépe než to ve skutečnosti dopadlo. Velký rozpočet je cítit z každého záběru, ale po obsahové stránce jde o nekonzistentní mix prázdných dialogů, nelogičností a plochých postav, o kterých se kromě jmen v podstatě nic nedozvíte. Damona mám rád, ale tahle role mu nesedla. Zároveň ale pohybuji, že by kdokoliv jiný ze současného hollywoodu zvládl tuto roli lépe, protože tam vlastně není moc co hrát. Jako delší intro k počítačové hře by to nejspíš fungovalo, jako samostatný film se stopáží pouhých 90 minut to v silné konkurenci amerických blockbusterů bohužel neobstálo.(14.4.2017)

 • ARI50
  ****

  Potvůrek nebylo vůbec málo ale požehnaně příběh bych určitě tady zasloužil natáhnutí hned po pár minutích nebezpečná akce a šílené ženy co skáčou po hlavě na smrt. V mlze sem čekal velký boj který se bohužel neuskutečnil konec mi přišel trošku jednoduše ukončen ale celé to mělo svoje kouzlo a líbilo se to je hlavní.(2.2.2017)

 • korbitch22
  **

  Naprostý opak letošního Konga, příšerné efekty, dementní dialogy, tragické herecké výkony, laciná hudba jak z druhořadých velkobéček z devadesátých let, pitomej příběh, komické akční scény a debilní finále. Tenhle film je ukázka toho, jak to absolutně nemá fungovat. Režisérsky totálně neukočírované a vůbec nechápu, co v tak ubohém braku dělá Met Dejmi, který se tu dokonale zesměšnil a ztrapnil. Těch kokotských scén je tu tolik, že kdybych je měl všechny vyjmenovat, odříkal bych ze 104 minut stopáže 89. Znáte ten pocit když sledujete nějaký film a cítite se za ty tvůrce úplně trapně. Museli jsme se se ženou furt smát a má drahá to po 50 minutách vzdala a usnula a to prosím ve dvě odpoledne. Naproto zbytečně vyhozené peníze a těch 58% tady je až neuvěřitelných. Sračka za 30% s vodřenou prdelí. Trapné...strašně,,,,strašně moc trapné.(1.5.2017)

 • malylada
  *

  Tak za tohle vysolit 100 míčů, po dotočení mě posadit do křesla, tak mě omeje. Nepamatuji si, zda jsem byl za poslední rok na horší projekci. Všechny věci od začátku do konce, které se ve filmu dějí jsou hloupé, nudné, otravné a navíc to hnusně vypadá. Matt Damon musel dostat opravdu balík, když se rozhodl do tohoto filmu jít , neboť jeho postava nemá co hrát a působí komicky jako celý film. Postavy jsou nezajímavé, o nějakém jejich vývoji v příběhu nemůže být řeč a co dialog, to tenká hranice snesitelnosti. Na začátku mě iritovaly armády jako z omalovánky, létající vory s prostěradly, nelogické skákání bábovek ala bungee jumping, které pro samotný účel armády neměly význam a podobných nesmyslů. Vizuál působí hodně podprůměrně, plný digi bordelu a opravdu se na to špatně kouká. Po celou dobu je to taková fraška, že jsem několikrát v kině vybuchl smíchy a jako parodie si to zaslouží jednu hvězdičku.......2/10(11.1.2017)

 • ConanVJ
  ****

  Film vytvořený hodně na efekt. Příběh je velmi jednoduchý a celkem chytlavý. Vůbec jsem netušil o čem by film měl být a s výsledkem jsem spokojený. Efekty jsou pěkné, potvory se povedly a akce je zde hodně. Obsazení filmu sluší. Hudba pěkně zvýrazňuje dení na plátně. Za mě 85%:)(17.1.2017)

 • Yoshitsune
  ****

  Když sem poprvé viděl trailer, na tenhle film, tak sem se chytal za hlavu s otázkou na rtech, proč ????? A po dnešní návštěvě kina, proto !!! Ti ŤÍňani to docela dali, ono sice divák musí přistoupit na tu hru, že sou tam digitální monstra a že je to taková laciná zábava. Ale když tohle, divák akceptuje a přestane v tomhle hledat dvojité sysli a jiné historické odkazy, tak si to užije. Akce byla super, nicméně ta akční finále, mi přišlo takové uspěchané, představoval sem si, že to bude ve stylu vybíjená. Je to škoda, jelikož první bitva na zdi byla nejenom dobře vygradovaná, ale i vynikající co se týče týmového boje. I následující bitva v mlze, byla fantasticky udělaná a napínavá a těch nápadů. Ohh tvůrci měli opravdu, hodně nápadů a tvůrčí tvořivosti, sebevražedné komando, ohnivé koule, sekáčky ve zdech, harpuny a další super zbraně. A Raminovi bych hned hodil sošku Oscara, zaslouží si ji, ty chorály, ty bubny jak se stupňovala akce, tak se i stupňovala bojová hudba. Nicméně ta délka, je prostě nepřítel celého filmu, uspěchané finále je jedna věc, ale ani vedlejší postavy (hlavně generálové) prostě díky tomu nemohli vyniknout. Matt Damon však vynikající, já sem věděl, že ta retadovaná postava Bourna, kterou musí hrát neni jeho chyba, ale opět chyba režiséra či scénáristy. Zde si roli, užívá a jeho postava mně zajímala, hned bych bral prequel abych se víc dozvěděl o jeho postavě. No co se týče, jeho kámoše Pedro Pascal, i tady mně zajímala jeho minulost, nicméně mně mrzí to, jak se rozhodl a udělal co udělal, přeci jenom sem si ho představoval ve finální řežbě po boku Matta a té fešné generálce. Happy End, lze tvůrcům odpustit a poslat jim čtyři hvězdy, a musím podotknout, že je to lepší, než čtyřicet sedm paniců s Keanu Reevesem. https://www.youtube.com/watch?v=NwF5kcgdAso(8.1.2017)

 • schizmo
  ***

  Formálně v pořádku přiměřeně vtipná dobrodružná fantasy. Jen jsem čekal na konec gradaci v podobě nějaké té godzily :)(5.2.2017)

 • Jirka_Šč
  ****

  Myslím, že by to byla ptákovina, kdyby se holywoodského scénáře nakonec nechopil Zhang Yimou a neudělal maximum, co šlo. Finálně překvapivě bezchybně natočené hybridní béčko s Mattem Damonem. Nepotřebuju vidět znova, ale nemyslím, že je fér dát jen 3*. P.S. Politiku v tom nehledám a myslím, že ani není. Souhlasím s názory, že zde nešlo o západ/východ, ale o jednotlivec/celek.(6.3.2017)

 • PanCitron
  *

  Problém toho filmu není ani tak absence děje či nijakost postav, nýbrž to, že mu chyběla duše. Yimou, do jakého rutinního kýče ses to uvrtal? Docela smutné.(26.8.2017)

 • Dale
  **

  Veľkolepá farebná ftákovina. To, čo tu vystrája Damon s lukom, sekerou, štítom a neviem ešte čím, je riadna trapošina...(15.4.2017)

 • Frajer42
  odpad!

  Myslím si, že je zcela jasné, kdo si pochutná na Zlatých malinách, a to hned v několika kategoriích. Matt Damon se upsal vskutku vynikajícímu filmu, kde si mohl ve zpomalených záběrech zaválčit proti hordám rozběsněných ještěrek. Není tajemstvím, že se v Číně hojně holdovalo opiu. A právě při jednom z opiových dýchánků vznikla i tato legenda, která nikdy neměla být brána vážně a už vůbec se neměla dočkat filmového zpracování. Zeď byla příliš vysoká na to, aby Čína odrážela útoky Mongolů či nějakého podobného póvlu. Na scéně se tedy objevily ještěrky a musím říct, že než se objevily, tak mi film nevadil. Hrál všemi barvami a zeď byla skutečně kolosální. Bohužel se to postupně zvrhlo v nesnesitelnou píčovinu. Dialogy se nedaly poslouchat, ani když je vedli páni herci. Příběh má neskutečně primitivní a debilní vývoj. Zpomalené záběry působily maximálně komicky. Stejně tak i záběry, které zpomalené nebyly. Neskutečná bída. Prostě tvůrci vymysleli totální píčovinu a aby to celé bylo alespoň trošku divácky atraktivní, tak tuhle píčovinu zasadili na Velkou čínskou zeď. Očekávání jsem neměl velká, ale toto jsem neočekával ani v těch nejhorších snech. Tvůrci nepodcenili pouze inteligenci ještěrek, nýbrž i diváků. Katastrofa!(21.5.2017)

 • BMW12
  ****

  Je vidět, že rozpočet byl opravdu veliký, protože ty akční scény a efekty jsou opravdu dobré. Líbili se mi Matt Damon a Andy Lau. A také krásná Tian Jing. Příběhově to však bylo horší, ty stvůry se tam objevili zničehonic a vlastně jsme nedostali ani pořádné vysvětlení, sice řekli, jak se tam dostali, ale čekal bych, že tomu věnují více času. Také jsem očekával románek mezi Williamam a generálkou. Ale jako fantasy oddechovka je to fajn film. Dávám 3,5*. P.S. Díky mému hodnocení se celkové hodnocení filmu zvýšilo z 56% na 57%.(27.6.2017)

 • GodComplex
  ***

  Prvni tretina je naprosto bozi cinske epikusu fantasy u ktereho jsem chrochtal blahem a chystal si komentare o navratu Zhanga do top formy z dob Hrdiny a Klanu letajicich dyk, ale pak to bohuzel strasne polevi, zacne se to snazit tvorit charaktery, ktere jsou spatne, Damon je tady uplne totalne mimo a cele to zacne spis nudit. 6/10(25.3.2017)

 • javak810i
  **

  Číňané zachrastili zlaťáky, zaplatili si pár hollywoodských herců a stvořili CGI adoraci na Velkou čínskou zeď a její strážce. Co na to říct. Snad jen to, že by možná filmu víc prospělo ušetřit za Matta Damona a spol., a dát trochu víc peněz programátorům, protože místy ty počítačové efekty vypadaly jak ze hry na Playstation 2. Ale když už nic, tak aspoň příběhově se jedná o takové průměrné akční béčko. Celkově mi však "Čang čeng" přijde jako zbytečný film. 2/5(1.4.2017)

 • JohnCZ
  ***

  Taková banální, ale docela zábavná báchorka postavená především na divných, strašlivě digitálních efektech. Ale místy je to celkem epické, obzvláště hudba Ramina Djawadiho to táhne hodně nahoru, po akční stránce je to solidní a na čínské vojandy se i přes ta mohutná naleštěná brnění dobře kouká. Jen škoda té nezvládnuté gradace. Nejlepší válečná sekvence je hned na začátku a finále naopak docela zklame.(24.8.2017)

 • sidonka
  odpad!

  To je brak, panečku. P.S.: Těch zelených zvířátek mě bylo celkem i líto.(5.1.2017)

 • luka4615
  *

  Matt Damon celkem neúspěšně paroduje Legolase v tomto nelogickém, místy i vizuálně odpudivém filmu, který zaujme leda tak otázkou, kam tedy režisér těch 150 milionů proboha investoval. Téměř nikde tato částka není vidět, jelikož CGI příšery po většinu času vytváří souvislou zelenou lajnu, příběh pravděpodobně psal jakýsi "štamgast" místního opiového doupěte a chemie mezi herci je téměř nulová. Film tedy funguje pouze ve chvílích, kdy nám Zeď ukazuje všechna svá vylepšení a zbraně. A to je dámy a pánové, vzhledem k obřímu rozpočtu a citelnému potenciálu látky, vážně zoufale málo. PS: Pořád mi vrtá hlavou, proč se Matt Damon upsal něčemu takovému. Jistě, hypotéka se platit musí, ale jde to přece i s kapkou sebeúcty! „There's only one. Kill the Queen. Kill the Queen, or we all die.“(26.3.2017)

 • Praxis
  **

  Vyloženě zpruzenej Damon, co roli bral jen pro ten balík juanů, kterej za tuto monstrprodukci dostall. Studio Legendary teda vlastně čínskej megakorporát Wanda se pořádně pláclo přes kapsu a vyvalilo na miliardu Číňanů miliardy okatých příšer, které hodlají sežrat celou čínskou hereckou smetánku. Prachy na tom jsou vidět, i když CGIčka někdy těžce smrděla greenscreenem (no, vlastně skoro pořád). Jedním slovem nuda. Vlastně jen díky těm celkem podařeným fíčuringům (skákající holky a jiné vychytávky, co Zeď nabízí) to není na odpad, ale i přesto to byl děs. 40%(6.5.2017)

 • Wysch
  ***

  Čurina, včetně Damonova přízvuku!(25.8.2017)

 • Special One
  *

  Doufal jsem, že ta malá Číňanka ukáže víc ze svého hereckého umění. Třeba kozy. To byl jediný důvod proč jsem to vůbec dokoukal. Celé to působí jak od těch klaunů z Asylumu.(17.4.2017)

 • Tony.cs
  *****

  No jo. Přesně podle mého gusta.(17.5.2017)

 • beran-ek
  ***

  Braková historka, kterou dělají koukatelnou hlavně bojové vychytávky s režisérovým vizuálním stylem a smyslem pro hru barev a výtvarnou poezii. Musím však přiznat, že přes prázdnost a tupost jsem se úplně nenudil, ale je potřeba trochu toho asijského porozumění. Alespoň se opravdu čerpá z taoistické/čínské mytologie (Taotie). 5/10.(18.4.2017)

 • DH3Factor
  *

  Tohle je přesně takovej ten film po kterým v kině tiše štkáte bezmocí a nadáváte si že jste ty dvě kila radši neutratili za sváču. Krátce: Arkádová armáda a Matt Damon po obrně kontra digitální chytroještěrky se scénářem level nekonečno. Doporučení: Vhodné pro čínskou rozvědku jako nástroj hromadného vymývání mozků západních rozvracečů rodinných hodnot.(21.8.2017)

 • radomiil
  *****

  Náhodou,stručně řečeno-velmi pohodová oddychovka s řemeslně působivou vizáží.(26.1.2017)

 • Makky
  **

  Haha, prasina ako mraky. Evidentne je v móde točiť podobné výplachy, ktoré cielia len na efekt spoliehajúc sa na odzbrojujúci vizuál. Určitým spôsobom sa to aj podarilo. Na mieste je porovnanie s aktuálnym Kongom, ktorý to však robil v mnohom lepšie. Čínsky múr pokulháva prakticky vo všetkom dôležitom. Treba však podotknúť, že obrázky boli pekné a nezomrel som. 2/3*(29.4.2017)

 • Dexter1
  ***

  Vizuáne orgie. Zhang vie čo a ako, prehnaná farebnosť, dokonalá výprava a kostýmy. Všetko ostatné je bohužiaľ americký popcorn. Čínsku veľkoleposť, ktorú sa snažil vdýchnuť Zhang uznávam a obdivujem, bohužiaľ tupý scenár plný logických (amerických) trápností už tak ľahko neprekusnem. Forma vysoko prevyšujúca obsah si zaslúži plné 3*, k čomu dopomáha výborný Pedro Pascal a neskutočne zlatá Tian Jing. Inak takto keby nejako vyzeral filmový Warcraft, tak by som krochkal blahom.(9.6.2017)

 • Ellmariachi
  ***

  Pastva pro oči. Pohled na to celé vás nechci říct uchvátí, ale určitě každý uzná, že všechny ty barvičky a obrázky co se před vámi mihotají jsou fajn. Jenže tam tak nějak končíme. Příběh je šíleně slabý, postavy dejme tomu. Pedro pascal jako vždy super. Matta prostě nemusím,ale dejme tomu. Je vidět, že ty prachy do toho natřískaný jsou. Ať už do hereckého obsazení nebo zmiňovaného vizuálu. Jenže to prostě nestačí, když zbytek nestojí téměř za řeč. V rámci zábavy s vypnutým mozkem to obstojí a dávám 65 procent. Kdybych ale myslel, že si na film ještě někdy vzpomenu to asi ne.(11.9.2018)

 • lopata555
  *****

  Pri odchode z kina som si vravel, že dám komentár hodný svojho mena. Ako tak pozerám súčasné hodnotenie som si povedal, že ho preonačím. Áno ľudia pomaly dostávajú mokrý orgazmus pri filmoch ako Avengers kde proti zlým banditom z vesmíru bojujú genetický upravený týpkovia a na ich stranu sa pridá aj jeden bôžik. Ale tu im dačo vadí, pýtam sa čo? Hrá tam hviezda svetového plátna Andy Lau a krásna Tian Jing(kokos od nej sa nedali oči odtrhnúť). Dej chvíľami trochu pokrivkával (ale to pri fantasy filmoch sa stáva dosť často) ja som sa bavil. Akurát čo mi vadilo SPOILER že vlastne víťazstvo zabezpečilo iba odrovnanie kráľovnej. Akurát škoda, Matt a Tian si nedali aspoň pusu ... a SPOILER a to, že pri nej neostal už úplne pochoval ...(5.1.2017)

 • Helo
  ***

  Klišoidní a nezajímavej příběh zabalenej do pěknýho balicího papíru, jehož akční rozbalování připomíná World War Z z asijskýho středověku, kde jsou místo zombie velký zelený ještěrky. Je to blbý, vztahy tam moc nefungujou, ale ve výsledku to na tu hoďku a půl zabaví.(20.5.2017)

 • vurhor
  ***

  Během první třetiny jsem si říkal:,,Sakra, to je dobrý!". Naprosto krásný vizuál, barevně odlišní čínští vojáci byli cool, plus první bitevní scéna je vyložená lahůdka. Však to dělal režisér Hrdiny, ještě aby né! Je velká škoda, že po té první třetině to jde dost z kopce... Především jde o přespříliš stereotypní zápletku a nevyužitý potenciál, myslím, že by bylo mnohem zajímavější postavit do role záporáků nějaké lidské protivníky, místo toho na Zeď utočí generický nudný příšerky, na které člověk narazí v každém druhém béčku. Charaktery nemají žádný development, plus jsou docela nudné, zato ale celkem sympatické. (Ta modrá generálka je roztomilá) Ale třeba Defoeův charakter tam je úplně mimo. Ve výsledku se jedná o dost průměrný, ale celkem zábavný film, který si s určitými rezervami užijete, nicméně po pár dnech na něj zcela zapomenete. Škoda. Průměrné 3*(25.5.2017)

 • Lacike
  ***

  Ako najväcsi odbornik na CSFD na zaner chodiacich stromov a teplych donekonecna putujucich hobitov som mal velke obavy z tohto filmu. Naviac ho reziroval môj "milovany" artovy reziser Yimou Zhang. Takze som ocakaval film v ktorom budu tepli draci jest puding pri ohniku a pri tom viest filozoficke debaty o nekonecnosti chrusta. No a dostal som primociaru rubanicu v ktorej armada chrabrych Cinanov bojuje proti armade priser, ktore sa dostavia kazdych 60 rokov na obed. No a Cinanom sa nepaci, ze tym obedom maju byt oni. Pozornejsim podla nazvu dôjde, ze sa ta rubanica odohrava na slavnom Cinskom mure. No a kedze Cinania v poslednej dobe lezu do zadku amikom, tak sa takmer cely cas spikuje english a film sledujeme z pohladu americana Damona a jeho verneho kamarata Pascala, ktori prisli ukradnut Cinanom cierny prach. Samozrejme si to Damon casom rozmysli a prilozi ruku k dielu a stane sa novym Cinskym narodnym hrdinom, ktoreho oslavuju dodnes. Hlasky medzi Damonom a Pascalom su celkom vtipne. Z Cinanov zaujme rozumny velitel Andy Lau a krasna generalka Tian Jing. Ostatni uz netoja za rec. Teda okrem otravneho Dafoea a jeho zbytocnej linie. Ale holt asi nejak museli vysvetlit, ze Cinania vedia po anglicky. To na co sa vsetci tesia su bojove sceny. Su velkolepe a maju pestru taktitu, takze sa ani po case neopozeraju. Pokial kamera sleduje ludi, tak pôsobia bezchybne, kedze bolo na place dost statistov. Akonahle sa do boja zapoja digiprisery, tak uz to taka slava nie je. CGI ma daleko ku kvalite z americkych filmov. Ale je to akceptovatelne. Väcsim sklamanim je PG-13 rating. Historicke rubanice bez kvapky krvi pôsobia zakazdym dost bezzubo. CGI prisery sice popustia zeleny sliz ale chrabri cinania nevydaju zo seba na kameru ani kvapku. Vyzera to divne. Ale co uz. Vysledkom je priamociara fantasy jednohubka, ktora nenadchne ale ani neurazi. 5/10.(22.4.2017)

 • Lucjen
  odpad!

  K tomuto filmu len toľko...s uživateľom misterzom sa poväčšine zhodujeme, tentokrát by som napísala komentár presne opačne. Nepríjemné na pohľad, farebný paškvil, bubáci nepotešili, nepôsobili prirodzene. A tak ďalej...(19.5.2017)

 • corpsy
  ***

  THE GREAT WALL je jedným z filmov na ktorý sa dobre pozerá ( teda ak nieste prehnane náročný ), ale je ho zlé počúvať. Pretože také naivné a detinské dialógy, ktoré vychádzajú hercom z tlamy, sa v medzinárodnom blockbustry len tak ušne nezachytia. Pília sluchové orgány a občas si myslíte, že sledujete dnešnú pôvodnú slovenskú TV tvorbu. A to ešte treba spomenúť gigantické prehrávanie všetkých zúčastnených hereckých hviezd. Proste hnus. Ešteže je tu ( remeselne výborne spracovaný ) dobrodružný fantasy motív, ktorý uchránil snímok od naprostej katastrofy.(10.1.2017)

 • Morholt
  ****

  No když jsem se doslechl, že Damon točí historák o Velké čínské zdi, docela jsem se vyděsil, protože jsem tak nějak očekával, že to bude právě Damon, kdo tam začne kopat základy. Ale díky bohům jsem se spletl. Tohle je totiž o tom, kterak se Jason Bourne, Rudá zmije z Dorne a hodně moc rozkošná Číňanka strašně mydlej s dino-vlko-žábama a...........no..........a to je vlastně všechno. Prostě klasickej blockbuster s kulervoucí akcí, parádníma masovejma scénama v podání čínskejch obrněnců a spolehlivym obsazením. Jo, je to blbost na entou, ale mě to bavilo a prozatím to vidím jako jedničku v kolonce letošních guilty pleasure. 80%(17.4.2017)

 • stration
  ***

  Velmi drahá reklama na šikovné Číňánky. Příběh stojí za prd, Damon tam hraje pouze kvůli silným producentům a celé se to zdá dvakrát delší než je ve skutečnosti. Pochválit se dají pouze triky, bitevní scény a kamera, na kterých je vidět, že film stál hodně peněz. Celkem teda podprůměrný film s nadprůměrným rozpočtem. Vícekrát vidět nemusím.(14.5.2017)

 • JohnMiller
  *

  Parádne herecké obsadenie ale čo s tým keď obrovský potenciál vyšiel nazmar. Ide o klasickú nič nehovoriacu cgi orgiu podľa šablóny ktorý vám vyfučí z hlavy hneď ako sa skončí film. Už teraz pár desiatok minút po pozretí som zabudol čo tam bolo. Súboje pekné ale bez príbehu nemali žiadnu atmosféru.(8.1.2017)

 • dezorz
  **

  Veľká čínska wallovina.(4.5.2017)

 • Darth Revan
  ***

  Další film o záchraně světa, který je tentokrát zasazen do neurčité doby lidských dějin. Příběh klade důraz na spolupráci bělochů a Číňanů, kteří společně bojují s docela pěknými příšerkami připomínajícími jeden druh parchantů z Mlhy. Vizuálně je to pěkná podívaná, bitky jsou fajn a dobře se kouká i na čínskou armádu. Z herců nejvíce zaujala vycházející hvězda Tian Jing, naopak zklamal tragický Willem Dafoe. Celkově mi z toho vychází celkem slušivě 3*.(9.5.2017)

 • Vyhy
  ***

  Pokud počítáte s tím, že film vám přinese pouze vizuální zážitek, budete odcházet spokojeni. Propracovaný příběh či úžasnou zápletku nečekejte. Film je lehce předvídatelný, má pár hluchých míst a jeho dialogy vás unudí k smrti. Naštěstí má krátkou stopáž a je narvaný akcí, takže je o zábavu postaráno. Hned na začátku dostaneme pořádnou nálož útoku monster a následnou obranu ( různé obranné prvky zdi je zajímavé sledovat ), takže finále oproti tomu působí jako mladší nevyvinutý brácha. Pokud se ale necháte unášet vlnou dalšího drahého filmu k popkornu, nemáte co ztratit. Už jsem viděl větší blbosti a třetí hvězdu přidávám za Matta, ten mi tam sedl. (Jinak docela vykrádačka jiných filmů - narazil jsem během promítání asi na tři filmy.)(5.1.2017)

 • kinderman
  ****

  Válečná fantasy o tom, jak ušlechtilí Číňané (s výraznou pomocí Matta Damona) brání zbytek světa před zkázou. A protože se na efektech podíleli lidi ze studií nejpovolanějších, nevypadá CGI stránka uměle a směšně jako v běžných snímcích čínské produkce. Navíc to není žádný utahaný epos, díky rozumné stopáži nuda nehrozí, stejně jako to, že by Yimou Zhang zapomněl na vizuální přitažlivost. Už to zhlédla naše hradní ekipa?(8.1.2017)

 • kombajn
  ***

  V rámci žánru pohádkové fantasy (už vidím, jak se ve staré Číně stane hlavním velitelem žena) si *** zaslouží. Vizuálně pěkná podívaná na večer, kdy to přeženete trochu s alkoholem a mozek vám trošku vynechává. Nebo jinak: vizuál předhání nekomplikovaný scénář mílovými kroky. Ale mezi náma děvčaty, to dělají Transformers už roky a nikomu to nevadilo, protože ty jsou mejd in juesej, ale tohle je Čína, tak se proti tomu každý potřebuje hned vymezit ;)(29.5.2017)

 • necisty
  ****

  Ptákovina, ale parádní vizuálno. ... GA Cinema(10.1.2017)

 • okkac
  ***

  Když s oznámilo, že režisér Zhang Yimou bude točit film Velká čímská zeď, tak jsem očekával historický spektákl ohledně stavby zdi napříč staletímy a ona je z toho jen 100 minutová fantasy báchorka se soustou příšerek. Triky harpuji, příšery jsou celkem povedené, zeď v některých záběrech nikoliv. Ale na výplach to stačí, ale prostě jsem měl jiné očekávání. 6/10(27.4.2017)

 • chelseaman22
  ****

  Vizuál skvělý, zápletka k ničemu. Věru lituji, že jsem neutratil 200 Kč za lupen do IMAX. Namísto toho jsem si uvařil kafe a pustil DVD rip, jež mě donutil přemýšlet nad tím, proč že pak jsou Číňané jednotní pouze ve filmech a nikoliv kupříkladu na náměstí Nebeského klidu. Pro daný žánr perfektně nastavená metráž, jíž svědčí, že akce začíná již ve druhé minutě. 75%(7.5.2017)

 • Havaj8
  ****

  Nikdy jsem se nepídil proč vlastně byla postavena čínská zeď a když se tak člověk zamyslí, tak tohle je ideální námět ji využít pro film viz GoT. Obrana proti nepříteli, potažmo jinejm stvořením. Pozitivum, že si to na nic nehrálo, neobkecávalo se to spoustou historek a rovnou se na to vlítlo. Akce bylo dost, Mat Damon super jako vždycky, on prostě nepřekáží nikde a vizuálně se to taky povedlo. Hlavně to netrápilo nějakejma dvěma hodinama, takže to dokáže bez problému udržet pozornost. Rozporuplný hodnocení tady, ale já u toho vypnul a bavilo mě to.(13.7.2017)

 • silentname
  ***

  Budem tu celkom úprimný. Nečakal som od "The Great Wall" zázraky. Dúfal som len, že ma film bude baviť. A musím povedať, že prvá polka ma výrazne potešila a dostala do príbehu, no potom to scenáristi dopracujú o veľké množstvo ďalších dejových línií, ktoré ma absolútne neberú. Aby som to však upresnil, tak povedzme, že boje proti Tao Tie sú zaujímavé. Matt Damon v role skvelého lukostrelca je podľa mňa zaujímavý. Technika boja našich čínskych susedov je podľa mňa vynikajúca. To sú však veci, na ktoré sa mal film podľa môjho názoru sústrediť. Miesto toho tu máme iné malé príbehy, kde William sa háda so svojim priateľom, lebo majú na celú situáciu iné názory. Máme tu Sira Ballarda, ktorý im sľúbi, že im pomôže ujsť a priniesť čierny prach. Máme tu love story medzi Williamom a veliteľkou Lin a to všetko film neskutočne spomaľuje a nemá to v sebe elementy, ktoré by ma držali pri tom, aby som to sledoval. Pretože tieto línie sú mi absolútne ukradnuté. Vieme ako tieto veci dopadnú a je to plné klišé. A okrem toho vizuálna stránka filmu je miestami vynikajúca a miestami mi tie počítačové triky absolútne bijú do očí. Je to film, ktorý si viem predstaviť pustiť znovu, keď by sme si s kamarátmi sadli k telke s pivom a čipsami. Možno aj sám by som si to znovu pozrel. Minimálne je tu dosť veci, ktoré ma držali a je tu pár skvelých čínskych vynálezov, z ktorých človeku padne sánka, no výsledný efekt filmu je podľa mňa lepší priemer. Zvážte si sami. Hodnotenie: C+(19.3.2017)

 • bourec
  ***

  Problém tohodle filmu v mejch očích neni ani určitá přitroublost,ale hlavně naprostá nechuť sledovat tyhle historický filmy čínský a jiný asijský produkce.Je to hlavně tim,že v těch filmech hrdinové lítaj,stokrát kopnou,a zase letěj.Takže jediný,co mě na film nalákalo,byl Damon,Dafoe a monstra,což mělo bejt koření filmu.Tady se nakonec ani moc ty čínský bojovníci nevznášej,ale zábavností to moc nepřekypuje.Jen slabší průměr.50%.(11.6.2017)

 • venison
  **

  "Velká čínská zeď" je v podstatě klasické poměřování pinďourů mezi Východem a Západem.. Velkofilmy umíme taky.. A co nejvíce efektní.. Historie nám nestačí, tak tam přimotáme fantasy legendy.. A aby to bylo celosvětově koukatelné, tak přeplatíme nějakou pořádnou hollywoodskou stár.. Bohužel za filmem není nic víc, než že je využit jako nástroj čínské propagandy.. Matta Damona jsem si relativně umělecky vážila, ale tímhle počinem u mě dost klesl.. Pokud by tvůrci zůstali pouze u historie, mohl to být relativně zajímavý a líbivý počin.. První hodinka je amatérská, nepropracované charaktery postav, polovičaté světy atd. Ten zbytek jsem raději prospala..(18.7.2017)

 • laik_60
  ***

  akási divná "legenda" kde "američania" hľadajú pušný prach !!!! Nie som si historicky celkom vedomý toho , že v čase objavenia ameriky ten pušny prach tu už bol. No a tak trocha zaujali tie zelené "vesmírne príšerky ? technika a a bojové umenie číňanov na múre a okuzlujuca Tian.(12.3.2017)

 • viperDavid
  **

  Taková pěkná čínská trapárna. Nevím jestli tvůrci chtěli dobít jiný ameriku pokusem o fantazy film, ale nijak zvlášť se jim to nepovedlo. Matt Damon by si měl lépe vybírat role. Nechci jen kázat, výprava byla luxusní, ale to bylo tak všechno(16.5.2017)

 • mortak
  **

  Rád se vždy přepnu do módu desetiletého kluka, jenže i pro něj je toto špatný film. Damon i Andy Lau jsou moji oblíbení herci, ale tady jsou podivně utlumení, a hrají spíše jako roboti (hrají, no, spíše jen tak existují). Jen dívčí tváří Tian Jing občas problesknou nějaké emoce. Scénář je dílem Hollywoodu (podílel se na něm Tony Gilroy!), a svojí pitomostí si nezadá s podobným failem 47 roninů. Američané prostě východu nerozumí, jenže tam jsou teď peníze, a tak se snaží. A nejen že trpí divák. ony ani ty penízky moc netečou.(24.6.2017)

 • dr.fish
  ****

  Navzdory zdejším komentářům jsem nakonec Velkou zeď viděl. A nemám proti ní vůbec nic. Audiovizuální zážitek bylo to jediné co jsem čekal. To jsem také dostal. Příběh je slaboučký, ale dostatečně přímočarý, aby jsme se v té velkoříši nezamotali. Žádné intriky, filozofování, prostě a jen ta monstra co běží pořád dopředu. A náš superhrdina je zastaví. Ve velkém kině to musí být podívaná. U mne v malém kině i zvukový zážitek. Blockbuster na sobotu jak má být. 70%(2.9.2017)

 • Sabrewulf
  *****

  To zase na CSFD někomu pořádně jeblo. Vizuálně naprosto úchvatné fantasy, které si na rozdíl např. od Hobita na nic nehraje a chce jen bavit. Co zas ti tupci čekali? Nolana s jeho pseudofilozofickými dialogy? Nejhorší na tom je, že ti, kteří tohle ohodnotili 1 nebo 2 hvězdami, ohodnotili 100x vylouhovanou ubožárnu SW7 4 či 5 hvězdami. To už se pak člověk ani nediví, že tu je v hodnocení takový bordel. Viděno ve 3D. Zhang potěšil, že s ním umí pracovat, akční scény nijak epilepticky nestříhal, ani nenechal kameramany třepat kamerou, takže je to krásně přehledné. Druhá polovina je sice o něco slabší, ale pořád je to skvělá podívaná. Nevidět na velkém plátně ve 3D = nevidět vůbec.(6.1.2017)

 • SeanLSD
  **

  Údajne čínska legenda o tom, ako zas raz musel prísť nejaký barbar zo západu zachrániť budúce miliardy nielen Číňanov... - pravdaže celého nenažraného rôznofarebného ľudstva pred nenažranou armádou jednofarebných netvorov, symbolov nenažranosti. Väčšinu času to vyzerá ako VESMÍRNA PECHOTA s ťažkopádnym posolstvom o tom, že strety kultúr sú blahom pre celé ľudstvo. Individualita príšelca sa totiž stretáva s kolektívnou silou vo veľkej strategickej hre, ktorá vyznieva plytko ako drahá konzumná jednohubka s protikonzumným posolstvom, ktorá lepšie vyzerá ako chutí. P. S. Zaujímalo by ma, čo na tom scenári robil Tony Gilroy.(7.1.2017)

 • AffectedFace
  **

  Rozpočet 150 milionů za takovou hovadinu... kde to sakra žijeme? Snímek mi přišel jako fantazie pro děti a degenerování příští generace 14 letých pičusů, která mocně musí onanovat už jenom nad "star" verzí Džejsna Bórna, kterej už jako starej dědek je "CGI" sexy lukem a oblečkem jak z gej porna oplacanej špek a dostává přes kundu od malých křupanských přizdimrdek, kteří jsou mimochodem docela dobře v CGI (Cinema čtyři dé) animacích vyprodukovány do výroby.. A potom tu na řadu přichází královna, která legendou stojí úplně za mrdku a ve snímku žere čoklovi exkrementy... No jo no, tohle je přesně ten případ snímku, kdy se Čína spojí s USA a s Houlyvůdem se snaží zfilmovat snímek, kterej jim vydělá na děckách pár melounů na důchod. Upřímně.. ze začátku to vypadalo na fajn výpravu, ale už podle názvu bylo známo, že se bude jednat o prvotřídní sračku s utahanýma dialogama k hovnu.. Dvě hvězdy dávám čistě za klišovité napětí v akci u který jsem se nenudil i přestože nedávala žádnej smysl. 35%(17.4.2017)

 • Figusek
  ***

  Upoutávky na filmek vypadaly celkem zajímavě, ale jak se říká skutek utek. Zaprvé mě to mělo napadnout už jen pro herce v hlavní roli. Damon je prostě mega plevel Hollywoodu! Zadruhé moc nežeru fantasy, ale ve spojení s akcí (viz. 47 roninů) mě to celkem bere. Velká čínská zeď mezi dechberoucí filmy určitě nepatří a pochybuju, že si ji ještě někdy pustím... 50%(31.1.2018)

 • Mr.Cinephile
  **

  Kino, Dolby Atmos 45% ‖ Docela dlouho jsem se přemlouval, nakonec jsem do kina vyrazil, abych viděl to, jak se Matt Damon utápí v megalomanské čínské velkoprodukci. Trailery vypadaly tajemně, moc toho neukázaly a trošku jsem doufal, že film se ponese v podobném duchu, nestalo se tak a Velká Čínská zeď je jen směsicí předigitalizované a mdlé akce. Matt Damon se přizpůsobil a z jeho tlamy lezly tytéž nesmyly, jaké vypustili jeho čínští kolegové. Scénář jsem nečetl, ale musí to být hodně nezáživná patlanina. Výsledný produkt je veden ve stejném duchu a nezachrání to ani vcelku libozvučné tóny Ramina Djawadiho. Příště nikam nejdu, stáhnu si nějaký fajn film z Aerovodu, dám si mléko a budu šťastnější.(14.1.2017)

 • Mrkvič
  ****

  Co tu sakra většině vadí? Film vypadá nádherně. Dokonce si dovolím tvrdit, že efekty jsou lepší než z hollywoodské produkce. Do toho ještě barevná čínská vizuální stylizace. Opravdu se na to krásně kouká a už jen to vtáhne diváka snadno do příběhu. Ten sice není kdo ví jaký, ale holt nějaká legenda, trochu zajímavý emzáci a jeden hrdina, co okouzlí malé šikmooké číňánky a číňanky.(17.5.2017)

 • Triple H
  *

  Prvých 20 minút bola svižná, zábavná, výpravná a totálne tupá chujovinka. Ako keby niekto v modernom háve zhmotnil zaprášené béčkové kultovky typu Velké nesnáze v malé Číne, Mortal Kombat a pod. Ale potom razantne spomalíme, trávime až nemiestne veľa času debatovaním o hovne v potemnelých miestnostiach a film napriek ďalším akčným scénam nikdy nechytí pôvodné svižné tempo. A bohužiaľ kvalitne nudí. Súdruhovia z Číny dokázali, že výpravu na úrovni Hollywoodu zmáknu ľavou zadnou, ale aj tie najväčšie americké gýče (Armageddon, Deň nezávislosti) majú lepšiu dejovú štruktúru a psychológiu. Keby som mal 10 rokov, vidím to 100x.(17.6.2017)

 • Mishqo
  *

  Okázalé, gýčové a povrchné.(4.1.2018)

 • Johnny.ARN
  ***

  Vôbec nerozumiem tej negativite, čo sa okolo tohoto filmu točí. Normálny dejovo uletený čínsky film, ktorý koriguje dohľad Hollywoodu a preto je pozerateľný bez výsmechu a zhnusenia aj pre bežného americko-európskeho diváka. Akčné scény striedajú kecavé scény a dôvere, priateľstve a čiernom prachu, Zelené obludy sú spoľahlivo likvidované ohňom, šípmi, rôznymi druhmi čepelí a inými zbraňami. Má to krásne kostýmy, peknú výpravu a miestami sa divák aj zasmeje. Pre mňa svelá, farebná, oddychová jednohubka, ktorá mi ukázala, že na bubny sa dá bubnovať aj pomocou nunčakov a čo je najdôležitejšie, Damona netrebalo od nikiaľ zachraňovať. A Jing bola chutnučná. Mocné 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník )(6.1.2017)

 • vegetol.mp
  ***

  Řekněme si to na rovinu, tenhle film je hroóóózná píčovina. Ale mamutí. Kdyby to natočil Uwe Boll, dostane to tak 20 %, ale protože v tom hraje Damon a natočil pan umělec, co spíchnul Hrdinu a Klan létajících dýk, má to tady slušný hodnocení. Ok, je to zábavný a narvaný akcí, ale podobnou zhovadilost jsem neviděl v kině od posledního Fast and Furious. Tohle do kina prostě nepatří. 50 %.(27.1.2017)

 • animaxis
  **

  The Great Wall je jedním z těch filmů, který sází spíš na vizuální efekty než na cokoliv jiného. Děj je víceméně slabý a nenašlo se tu moc momentů, kde by mi záleželo na některé z hlavních postav a navíc i herecký potenciál mi přišel dost nevyužitý. Hned na začátku mě zklamala první bitva s Tao Taii, kteří tu jsou okamžitě odhalení ve své plné CGI "kráse". Později mi přišli využití o něco lépe, ale hned na začátek je v mých očích zprasit... A ono ani ten jejich vizuál mi nepřišel něčím vyjímečný, v podstatě to byli jen okaté ještěrky. Jinak ani není vlastně nic, o čem bych tu mohl psát. Pořád to mohlo být horší, takhle je to jen jeden z těch filmů, na které po týdnu téměř zapomenu.(16.7.2017)

 • Michi88
  ***

  Naozaj čo toto je za nezmysel? Při sledování jsem si přišel, jak když jsem si dal hrst halucinogenních houbiček, ale tu si spíš dle mého úsudku dali páni scénáristé společně s režisérem. Jakože čínští bojovníci vs. mimozemská monstra? Na tyhle nápady se chodí kam? Jako oddechovka dobrý, ale pokud tenhle počin už vícekrát neuvidím, tak se mi určitě nic nestane.(20.4.2017)

 • elanius
  ***

  (88/2017) / Tak ako vždy, keď človek čaká najhoršie, výsledok nebýva taký zlý. Divil som sa ale Damon celkom dobre zapadol do orientálneho prostredia a aj vďaka zaujímavo napísanej postave v pohode utiahol celý film. Celý film je čisté CGI ale väčšinu času znesiteľné. A do žánrov treba pripísať komédia, je len dobre, že sa film neberie moc vážne, to ho dosť zachránilo. (6/10)(1.5.2017)

 • noriaki
  ***

  Trochu jsem se bál, že půjde o takové to tradiční hollywoodské ohýbání historie. Ale přitom to bylo jen nekonfliktní fantasy. Film nepotřebuje náročného diváka, nepotřebuje myšlenkový rozbor, a ze všeho nejmíň potřebuje zasadit do souvislosti s vnitřní a vnější politikou Čínské lidové republiky. To jen tak pro pořádek. Víc než o tepání do západního mamonu a honby za osobním prospěchem, jde o nenáročnou pohádku o chlapci, který našel ve svém mizerném životě nějaký ten smysl. Vše pochopitelně zabalené do špičkové výpravy, jak už to u čínských válečných filmů bývá. Herci a scénář jsou tentokrát na vedlejší koleji. A to včetně Matta Damona, jenž si odehrál svůj velice slušný průměr. Efekty jsou taktéž ucházející, stejně tak choreografie soubojů. The Great Wall ničím nevyniká, ani ničím vyloženě nezklamal. Jde o solidní průměr.(29.6.2017)

 • Trustme
  ****

  Velkoepická finální fantasy jakou si vymyslel pravděpodobně asijský hráč počítačových her a zrežíroval to adekvátní mistr megalomanské bitevní výpravy. Atraktivní obléhání "hradu" krvelačnými ještěry, na smrt jdoucí bojovníci/ce v impozantních obranných sestavách, gigantické válečné mechanismy vrhající tunové střely a dokonce snesitelný Matt Damon v roli akčního Marca Pola. Velká čínsko-americká zeď se povedla v žánru, okázalé podívané a posunula asijský styl vstříc západnímu publiku.(21.11.2017)

 • hansel97
  odpad!

  Tragický pokus o nějaké fantasy s nejvíce klišé prvky, jaké jsem kdy viděl. Nemá to ani špetku originality a na to, že na scénáři pracovali 3 lidi, tak dopadl opravdu příšerně. Ani zlanaření herců jako Matt Damon nebo Willem Dafoe tu nepomáhá, prostě špatně naprosto všechno.(5.1.2017)

 • Hollohlaway
  **

  Oslnivě přihlouplá rádoby epická podívaná, která srší rozpočtem, ale ne nápady , zajímavou akcí a hereckými výkony.(13.5.2017)

 • Brain-D
  ***

  Nějak mi do sebe fantasy a čínská armáda do sebe neseděla. Zpracování nemohlo být ovšem v lepší rukou.(24.5.2017)

 • sofiapetra
  ****

  Film vybrán naslepo - a příjemně překvapil. Pěkně to tam svištělo.(30.5.2017)

 • Necrotongue
  *

  Mocná Čína znovu ukázala, že o lidský materiál nemá nouzi, takže komparz byl tradičně obrovský, ale celý film byl postavený jen na efekt, diváka zahltí epická hudba a přemíra barev, ale příběh je zoufale chabý. Matt Damon je ve své roli stejně přesvědčivý jako Bill Clinton, když tvrdil, že si Monica pokapala šaty jogurtem a aby toho nebylo málo, zlo reprezentují emzáci ve formě jakýchsi přerostlých chameleonů. Bída.(18.6.2017)

 • majo0007
  **

  Niečo pre fanúšikov 47 ronin. Pre mňa rovnako stupídne.(23.1.2017)

 • grizly007
  ***

  Celkem hezká pohádka, která mi připomněla vizuálem hru Dynasty Warriors. Nejvíc zaujala pohledná číňanka.(20.3.2017)

 • Maynard.
  ***

  Před začátkem filmu sem si jen tak hoďku pustil Marťana, abych si zlepšil náladu po páteční hvězdárně s Fíkovejma, která nás sice vzala na cestu do vesmíru, ale byla to nuda až pruda :o). A z Marťana sem plynule najel na tenhle orientální kousek. Jako obduvuju rejžu za nápaditost. Hlavně teda „lidských“ vojsk, který brání náš Svět před stvůrami. Tolik barev se na plátně jen tak nevidí. Ale tenhle rejža (Hero, Květy války) je tímhle proslulej. Co se týče akce, tak to byla poměrně dost svižná jízda od začátku. Žádný zbytečný kecy, žádný hlubší poselství. Trochu to připomínalo Posledního samuraje (tam taky přišel běloch pomoct rákoskám :o) ). Tady se ovšem bojuje proti příšerám, který poslouchaj královnu. Tohle je asi největší slabina filmu – rozmanitost těch potvor. Těšil sem se, že tam bude mnohem víc druhů tědlech potvor. Byly tady vlastně jen „pěšáci“ a pak už jen královna. Takže na to jak si dal rejža záležet s pestrostí lidských bojovníků, u příšer to bylo dost odfláknutý. Ale pobavil sem se dobře, rozhodně nelituju :o)(21.3.2017)

 • BarryLyndon
  **

  Na jednu stranu mne to výplachově bavilo, na druhou jsem si přišel jak v nějaké žvýkačkové verzi Hollywoodu pro Asiaty, uff... Damon vypadal tak blbě a trapně... 4/10(18.4.2017)

 • Soweek
  *

  Agent bez minulosti a Oberyn se vydávají do Číny, aby spasili chudáky asijské kolegy, kteří jsou ( i přes svůj počet a fakt, že v této době byly daleko rozvinutějším národem ), bezradní v boji proti mystickým psům. Už úvodní scéna, kde si Matt pracně brousí svůj nůž, aby ho následně chlapsky zabodnul do země ( a opět si ho ztupil ), vám dá jasně najevo, že žádnou logiku ani vážnost zde nesmíte čekat. I když se ale smíříte s tím, že Vás čeká ukrutné béčko, tak požadovanou porci zábavy prostě nedostanete. Čína se hlavně snaží ukázat světu, že i oni umí udělat drahé blockbustery jako Hollywood a aby o tom přesvědčili západní svět, tak si zaplatili Damona, protože bez Emerikána v hlavní roli, by na to nikdo v Emerice ani Evropě nekoukal.(26.4.2017)

 • SG-1
  odpad!

  "Proč si jet pro smrt tak daleko?" -Tovar-(1.6.2017)

 • jenik71
  ***

  Vizuálně moc pěkně natočené, ale nedoporučuji to brát vůbec vážně. Vždyť jde jenom o pověst a proto to berte hlavně jako akční fantasy. Kvůli tisícům útočím potvorám se slavná zeď opravdu nestavěla, i tak uděluji 60%.(23.9.2017)

 • blackJag
  ***

  Velká prázdná produkce. Velké plýtvání a především hrozný scénář. Damon (a Dafoe, a Zhang, a Lau, ...) musel dostat nabídku, která se neodmítá, protože výsledná podoba filmu prakticky splňuje veškeré kritéria bezduché filmové zakázky. Jde o výplach, profesionálně odvedený, po čertech ale málo zábavný. 50%(11.1.2017)

 • JustMeeKatie
  ***

  Rozmýšlela jsem se, jestli dát 3 nebo 4*. Za mě tenhle film nebyl tak hrozný, jak jsem se obávala, že díky zdejšímu hodnocení bude. Každou chvíli se něco děje, člověk se moc nenudí, po vizuální stránce je film téměř bezchybný a má dostatečnou délku. Nakonec jsem dala 3*, protože mi přišlo, že se všechno až moc točilo jenom kolem těch potvor za zdí. Já bych ocenila, kdyby tam bylo více řečeno z minulosti hlavních postav. Není to teda nejlepší film na světě, ale z mého pohledu se na něj dá podívat a zpříjemnit si tak odpoledne nebo večer.(19.1.2017)

 • divak84
  *****

  perfectly simple, simply perfect.. vy sluničkáři z kavárny a zhulenci v pleteném svetru podemnou tomu prostě nerozumíte .. :)(20.3.2017)

 • ghatos
  **

  Legrační, jak to brali Číňané vážně :) . Ještě legračnější je podtext nezkrotitelné kapitalistické bestie :) . Současná Čína se rozhodně té ludře nebrání, naopak jí otevřela vrata dokořán. Jinak je to taková přebarvená, nenáročná, dětinská fantasy, co se zbláznila hlavně ve druhé polovině. Sranda no...50%.(24.4.2017)

 • Seti
  **

  Sakra kdo ukázal Číňanům počítače a digitální triky, tak jim dal dacanštější dar než oni celýmu světu v podobě střelnýho prachu. V poslední době se totiž už nedá na jejich historický flákoty (dobře fantasy) přes ten digibordel pomalu ani koukat. Velká čínská zeď je navíc naprosto pitomoučká, plochoučká a bezkrevňoučká slátanina (asi jako jeden level libovolný béčkový střílečky), na čemž nic nezmění ani tři známý západní ksichty a kupa čínskejch prachů voňavejch. Je pravda, že ústřední dvojka sympaťáků přeci jen něco málo zachraňuje a pár akčních scén je taky fajn, ale bez scénáře se to prostě nedá.(28.5.2017)

 • dragon94
  **

  Efektní podíváná, která kromě luxusního vizuálu však nemá moc co nabídnout. Na jedno shlédnutí, ale velmi dobré :-) 2* 50%(2.7.2017)

 • Vironey
  *

  A to jsem nedávno vynášela do nebes poetiku filmů Zhanga Yimou. Toliko k tomu. Plochá, stupidní slátanina s blbečkem Damonem a Zmijí. Prej že alespoň ta rejže byla pěkná.(26.1.2017)

 • Hanys_
  **

  Damonova čínská brigádka, která názvem láká na "něco o Velké čínské zdi", ale ve skutečnosti to je slaboučká historická bojovka, která se oné zdi vlastně ani pořádně netýká. Tentokrát spolu neválčí dva národy, ale lidi proti miniGodzilkám, wow. Boužel mám strach, že se tenhle trend (čínské prachy, hollywoodské lidské zdroje) stane čím dál častějším.(17.4.2017)

 • Ashar
  *****

  Nečekal jsem nic světoborného a dostal jsem skvělou zábavu na večer. Líbí se mi filmy s příšerkami a napravenými hrdiny. Co dodat. Lepší, než když vám žraloci padají z nebe.(14.5.2017)

 • dopita
  ***

  Čínani se rozhodli, že amíkům s celým hollywoodem nakopou prdel a natočili předraženou béčkovou slátaninu, plnou volovin a nelogičností. Na druhou stranu se to rejžovi nijak pod rukama nerozpadlo, takže je z toho řemeslně solidní, koukatelná blbina, která pobaví a neurazí. Každopádně ale pouze na jedno zhlídnutí.(27.5.2017)

 • JohnSmith
  ***

  Nebylo to zas tak hrozný. Je to sice blábol a blbost, ale vždyť se vypráví pověst a pověsti moc na pravdě založené nejsou. K tomu je to rychlý a plný akce.(2.7.2017)

 • sedm.1
  ***

  Tak to dopadá, když se divák brání jakýmkoliv informacím o ději a náplni daného filmu a pak čumí jako vejr, když místo očekávaného výpravného historického velkofilmu dostane pohádkovou fantasy frašku. Tím tedy nechci tvrdit, že by to bylo nějak na škodu, efektní fantasy příběhy mému oku a duši lahodí daleko více než historické dramata, ovšem jen v případě, že ono fantasy za něco stojí, a to bohužel zrovna není případ Velké čínské zdi. Celý ten příběh mi přijde strašně mdlí, utahaný, nevyvážený, se spoustou nudných a zbytečných scén a postav, než dojde k první akci, máme pomalu půlku filmu za sebou, a navíc ona akce pak není ani kdoví jak efektní a přesvědčivá, naopak na mě působila spíš lacině, trikově slaboučce, nedynamicky a choreograficky naprosto bez nápadu, což mimochodem platí i pro celkový vizuál Velké čínské zdi, kdy hledat nějakou velkolepost a dech beroucí výpravnost nemá smysl, takže v tomto ohledu mě tato podívaná zklamala asi nejvíc. Nevýrazně na mě působili pak i veškeré postavy a jejich představitelé, a to včetně ústředního Matta Damona, který se do takovýchto rolí podle mě vůbec s tím jeho ksichtíkem ani nehodí, takže jediné pozitivní v tomto směru je alespoň pohledná tvářička Tian Jing, což je ale fakt málo. Mě tato fantasy zkrátka příliš nezaujala a nebavila, prostě mi to přišlo ve všech ohledech opravdu nevýrazné a krapet odfláknuté.(27.8.2017)

 • MsUtahraptor
  ****

  Jo, objektivně to není zas až TAK dobrý. Ale nesmrdí to americkým patosem (čínský závan je příjemná změna) a hlavni geroj je nakonec ženská, což dá hvězdu navíc za diversitu. Příšerky jsou obstojné, přátelství správně pevná a Djawaldi odvedl na své poměry standardní práci. Příjemně strávená hodinka a tři čtvrtě a až to budou dávat v televizi, klidně se podívám znova.(13.9.2017)

 • herr_carter
  **

  Není voják jako voják ! Zatímco ti v modrých stejnokrojích jsou pěšáci, ti růžově odění jsou čuráci...jedno mají ale společné- touhu po juanech. Všichni podstupují složitý trénink ( Jestřabí útok vyznávají místní, střelbu šípem pod misku zase američtí hosté) aby se pak všichni rozmrdali před zeleným plátnem společně se zelenými příšerami...hodnocení oscilující mezi 1 a 1,5 hvězdou, za tu čínskou štětku ale nadhodnocuji.............. moje hodnocení = 3,5 z 10.(20.3.2018)

 • Shimargh
  ****

  Pestrobarevný, patetický, čínský kýč u kterého jsem se krásně udělal, yes!(6.8.2018)

 • chaometic
  **

  Ty čínský draci byli podobní z filmu Kazatel. Navíc jsem čekal létajicí draky.(13.1.2017)

 • eagle-eye
  *

  Ježišmarna, to bylo hodně retardovaný... Hvězda za Pedra, je to sympaťák holt...(20.5.2017)

 • Benedygtus
  ***

  12 minutovy zaverecny titulky se zaslouzily o poklonu i vysmech, myslim, ze jestli to neudelali meli by zavolat Guinnessoj. Kazdopadne, nejvetsi zklamani filmu je to skakani modrych asijskych pannen a vraceni zpatky, to mi vazne malem mozek vyskocil z lebky. To jsou jako na bungee-jumping lane nebo co? Vizual mohl byt urcite hezci a propracovanejsi. No a konec?Tak s tim si hlavu asi opravdu nikdo nelamal..(21.5.2017)

 • joshula
  ***

  Velkolepé, ale taky pouze mytické.(18.6.2017)

 • Han22
  ****

  Jaj, tady je zas inťošů a hnědopichů, jak by prohlásil můj milovaný strejda verbal, kdyby se k nim tentokrát hrdě nepřidal. Jasně Matt Dejmon neumí hrát, příběh je řídký jako ranní stolice, celá vedlejší linie s černých prachem je zbytečná, stejně jako Willem Dafoe i Pedro Pascal ale co na tom! Je to brutální fantasy řezničina, jaká tu dlouho nebyla. Na úvod si střihneme bez různých keců jednu brutální a velkolepou bitvu, kde armáda brání zeď před mnohem větší armádou nasraných monster a pak to pokračuje ve svižném tempu až k finální likvidaci jejich královny. Je to řízné, akční, krvavé, většinou bez zbytečných odboček i trapné romantiky a celé mě to připomělo fantasy verzi Hvězdné pěchoty (filmu ne knihy) - armáda nezastavitelných potvor, královna a řežba v níž se životnost vojáka počítá na sekundy. Já se bavil královsky.(4.10.2017)

 • Martrix
  **

  Není moc filmů, kde bych se nemohl dočkat, až bude konec. Tedy aspoň ne takových, na které se rozhodnu jít do kina. Těžko říct, kde všude se stala chyba. Téměř nic tady nefunguje. Legenda je příběh, který má být specifický pro danou kulturu, nebo lokalitu a měl by být zfilmován s důrazem na atmosféru, měl by mít svou poetiku... . Velká čínská zeď je cituprostý, nenápaditý film, jehož jedinou zvláštností je účast dvou dobrých herců a vcelku atraktivní prostředí. Spousta číňanů, digipotvor a nákladných kostýmů, stála jistě spoustu peněz a času. Byť je evidentní, že je tato legenda výplodem amerických hlav, měla být vyprávěna buď z pozice Willa, nebo ještě lépe, bez účasti bílých tváří. Vztahy mezi postavami jsou s výjimkou dvou žoldáků na podobné úrovni, jako by jste vedle sebe postavili maxipsa Fíka a Kapitána Ameriku. Milostná zápletka je ...no, to už se koná větší jiskření mezi mrkvovým pyré a pudinkem. Přesto bych nic nevyčítal hercům. Ti si svoje udělali, stejně jako animátoři. Bonusy v podobě kopance do sedacích hemisfér, si tady zaslouží především scénáristi a režisér, kteří se snad v zájmu zavděčení se jak čínským, tak americkým divákům, rozhodli vytvořit korektní a nevyhraněný film, jako by jim za zády stál coolcenzor. Přidali všechny ingredience, které v jiných filmech vypadaly dobře a podobně jako pejsek s kočičkou, udělali dortík, kterým nejednomu kinodivákovi způsobí bolení břicha. Pokud tady padala srovnání s Warcraftem...lidi neblázněte. Tenhle film je prázdný a zbytečný, vedle toho je Warcraft skvost, který aspoň ctí prvky fantasy.(8.1.2017)

 • Junglista
  *

  Kdybych se 104 minut kopal do řiti, udělal bych líp...(24.3.2017)

 • M.i.k.e
  ****

  za mě spokojenost...nic víc než dobře udělanou pohádku jsem nečekal a přesně tou Great Wall je.Yimou Zhang už měl možná působivější kousky a tady je vidět,že film vzniknul primárně proto aby Čína ukázala,že si může dovolit obsadit do filmu i hvězdu velikosti Matta Damona,ale to nic nemění na tom,že sem se nenudil.Příšery vypadají trochu jako z Riddicka (popřípadě z AVatara),Damon jede na půl plynu,ale vizuál samotné zdi a bojů u / na ní vše bohatě vynahrazuje...70%(29.3.2017)

 • Silwer
  ***

  Modrej ninja,žlutej ninja,fialovej ninja červenej ninja a Mat Damon... potvory mohli být víc rozmanitější ale má to spád a je to koukatelný..já se bavil..(4.5.2017)

 • Stefan Deryck
  **

  Fuu. Ísť na to do kina, tak som nasratý.(22.5.2017)

 • iXtr3m3
  ***

  70% Maximálne jednoduché a skratkovité ale tiež maximálne efektné a vymazlené. Skvelý Djawadiho podmaz na čele s bubnovačkami to tlačil ešte vyššie, ako by som bol čakal. Škoda, že to bolo tak krátke. Po prvých traileroch som očakával tak minimálne epos o dĺžke 130 minút a ono to malo ledva hodinu a trištvrte.(22.5.2017)

 • Warle
  **

  104 minut nudy s nějakým wtf momentem minimálně 1x každých 5 minut. Není to takový průser jako Assassins Creed, ale daleko k němu to taky nemá.(31.5.2017)

 • agentmiky
  ****

  Yimou Zhang znamená pro čínskou kinematografii opravdu hodně, je to dost přelomový režisér, a tak mě velmi zajímalo, jaký bude jeho nový výtvor ve spolupráci s USA. Na začátku je nutné říct, že to je příběh vycházející ze starověkých čínských mýtů, tudíž v tom nehledejte nikterak silnou logiku. Do této chvíle jsem viděl pouhopouhý jeden čínský film (Volavku), ale vůbec jsem se nebál, že by mě Velká čínská zeď odradila svým převážně čínským hereckým obsazením. Určitě filmu pomohlo, že hlavní roli ztvárnil Matt Damon, což je dnes už tak trochu pojem. Jasnými klady filmu jsou akční sekvence s perfektně vytvořenými souboji s monstry. V prvním boji mě zaujala pestrobarevnost vojáků "Bezejmenného řádu". Tučná finanční dotace, která byla filmu poskytnuta, se v akci a kostýmech projevovala samozřejmě nejvíce. Tam se nedá nic moc kritizovat. Jak se film chýlil ke konci, tak mi přišlo, že film postupně ztrácel dech. Ono celkově příběh nebyl nic světoborného. Závěrečný souboj výsledné hodnocení zachránil. Film je pastva pro oči, u které se budete bavit, ale nehledejte tam nic hlubšího. I tak to na čtyři hvězdy má. Za mě dávám 73 %(22.6.2017)

 • VanTom
  ***

  Kdyby v pestrobarevné čínské armádě sloužili elfští lučištníci a důmyslné smrtonosné stroje ovládali trpaslíci, ani bych se nepodivil. Výpravné válečné fantasy se zaštiťuje jménem největší stavby lidských dějin, odehrává se však na úseku hradeb rozsahem srovnatelným s Helmovým žlebem, jehož obléhání mi také nejvíce evokovalo. Samozřejmě jsme o několik (videoherních) levelů jinde, jak svižně primitivní příběh plný "východoasijského" patosu a velkých slov začal, tak zadýchaně doklopýtal do finální bitvy v císařském městě, kde, jsa zahlcen trikovou vizuální laskominou i přepálenou nadživotní akcí, mi už byl tak nějak šumák.(16.11.2017)

 • peto580
  ***

  Vizual je vsetko.(7.12.2017)

 • Deyw
  ***

  Skvelej vizual..nadherna hra barev,efektu..chcal sem ztoho ve 4k... bozi prisery..bitky efektivni..ale prazdnej film..jako jednohubka postacujici.. :)(29.12.2017)

 • Tft
  **

  Opomenu-li nelogičnost příběhu a naladím se na vlnu akčního/válečného filmu měl bych se bez velkého přemýšlení bavit ne? Odpověd zní bohužel ne. Proč? Začnu teda tou nelogičností, kterou bych byl ještě při zamhouření obou očí schopen odpustit. Čína se 60 let připravuje na útok armády netvorů, přesto se však neubrání. Buď si těch 60 let leštili to svoje barevný brnění a učili skákat sebevražednej bungeejumping nebo nevim co dělali. Ještě k tomu se musí objevit Matt Damon aby celou situaci zachránil, protože bez něj by bylo po Číně jakou ji známe a za odměnu si může odvést svého španělkého komráda, kterej ho zradil a málem zabil a jeho vtipné hlášky jsou vtipné asi tak, že se celý kino zapomnělo smát. Dobře člověk se teda aspoň zasměje nad tím jak je děj filmu hloupý a čeká alespoň vizuální a akční nášup. Ten ale přichází sotva z poloviny. To že je všechno barevné a záměrně stilisticky natočené, že na diváka stříkají ty čínské peníze, které do toho byly narvány bezhlavě, představuju si ty čínské pohláváře jak stojí s pistolema na peníze a střílí je po Zhangovi, kterej v nich dělá sněžný anděli místo práce na filmu, je to totiž těžkej CGI fest, kterej jěšte k tomu moc dobře nevypadá nebo je možná chyba ve mě, ale mě většina těch efektů přišla ošklivá a kýčovitá. Nějak moc mě to prostě neuchvátilo. Já jen doufám, že západní filmy se nezačnou podřizovat čínskému publiku. Mohli bysme totiž dopadnout tak, že peněz bude na vše dost, ale k čemu když bude všechno prázdné a bez duše. 40%(12.1.2017)

 • KeithMaxwell
  ***

  Prvních 20 minut s útokem na zeď je i přes naprostou neoriginalitu monster parádních a je to přesně to co sem od filmu chtěl, z čeho už takovou radost nemám že tímhle končí zábavná část filmu, zbytek je nezajímavý a přestože se nedá říct že bych se nudil jsem určitě zklamán, občas vyloženě hnusné efekty, divné scény (balóny wtf) a meh konec tomu taky moc nepomáhají, slabé 3* jen díky začátku.(23.3.2017)

 • Nethar
  **

  Mňo, ehm. Tak tohle mě od Yimoujíka docela překvapilo. Přiznám se, že jsem si nedělal nějaký výzkum předem, protože se dívám v podstatě na všechny jeho filmy, které vidělo víc než 10 lidí, tady jsem čekal nějaké historické dobrodružné drama, dostal jsem fantasy příšerky. To by ale vůbec nevadilo. Jenže příběh trapně minimální, příšerky by mohly trochu zapracovat na své zranitelnosti (nebudu spoilerovat), postavy, hmm, taky žádná velká hloubka... Nevím, žádná sláva. Je to technicky dobře udělané, krásně to vypadá, i když z toho jde cítit zase taková ta usilovná snaha, aby to hlavně vypadalo skvěle ve 3D, záběry jsou na to dělané. Takové hodně jednoduché akční Zhangovo dílo až možná skoro pro děti, řekl bych.(28.12.2017)

 • Prochy38
  ***

  Hodně zvláštní film. Jako B-čkové fantasy bych to bral všemi deseti, ale brát se natolik vážně a ještě do toho nasadit M. Damona? Zvláštní. Nemůžu říct, že bych se nudil, naopak. Bavilo mě to dost, já zase jako nejsem vždycky náročný divák. Spokojenost, ale nějak jsem to prostě jenom nepochopil... :)(23.9.2018)

 • Ombak▼Penari
  ***

  Je to blbé a má to strašně špatné triky, ale pořád se tam bojuje a jsou tam hromady čínských vojáků v barevných uniformách. A je tam taky veliká zeď, která někdy vypadá fakt hezky, když zrovna není ohavně digitální. Aby se vám tenhle film líbil, tak nad tím vším musíte mávnout rukou a prostě si užívat bitvu na hradbách. Já to udělal a spokojeně jsem se bavil. Jak do toho začnete moc rýt, tak je z toho hned ukrutná chujovina.(10.1.2017)

 • cskomando
  ****

  Být to o hodinu větší tahle rychlá a akční jízda, tak neváhám a dám 5 hvězd. Pro historické znalce, badatele, politiky apod. případy je lepší se nedívat. Nicméně pro diváka, který je natěšený na řežbu s potvory, dobrou animaci, CGI efekty, slušné obsazení a zase tu akci, to je prostě k nezaplacení. Děj má rychlý spád, takže by se dalo čistě teoreticky udělat tak minimálně o hodinu více efektů a bitev, jenže to by chtělo více money.(14.4.2017)

 • H4ku11
  *

  Prečo si to tí Číňania robia?(26.4.2017)

 • killerbean
  ***

  Úvod ma bavil. Zbytočne sa nenaťahoval a rôzne čínske vylepšenia pri obrane múru boli skvelé. Damon a jeho postava tuctová a nezaujímavá. Obrancovia múru za zaujímali oveľa viac. Druhá polovica a najmä záver, bolo už scenáristické peklo. 50%(17.7.2017)

 • Illy
  **

  První půlhodina ok, říkám si ... docela zábavný digibordel, hlavně pro lidi vyznávající "kulturu kriplů" a bezmozky jako jsem já. Jenže ono se to pak začalo brát šíleně vážně a když v závěru letí na bojových lampionech... už i můj mozek měl dost a křičel o pomoc.(6.8.2017)

 • lykan9
  odpad!

  To byla teda konina. V tomhle filmu nefunguje snad vůbec nic. A co mě štvalo nejvíc bylo, že místy příběh nedával ani smysl. Dokonce jsem si myslel, že jsem u filmu několikrát usnul a příběh poskočil o několik desítek minut dopředu. Bohužel to nebyla pravda. Nevím jestli je to tím, že se střihač hodně utnul nebo to byl záměr. Netvrdím, že ti, co tady film opěvují, jsou úplně mimo, ale já bych od filmu, který by měl být je prošpikovaný skvělými triky a je obsazený výbornými herci, čekal mnohem (...opravdu mnohem) víc. Za mě prostě obrovské zklamání.(27.6.2018)

 • Sygauras
  ****

  Přesně film pro mě. Tupé, debilní, čínské, omalovánky s tak přepáleným úplně vším že jsem byla v kině jediná kdo to žral od začátku do konce. Myslím že někde v polovině filmu jsem byla v tom kině už úplně sama a náramě si to užívala. Takových filmů je potřeba točit minimálně 20 za rok, abych si spravila chuť po každé co se oběví něco na co se nedá dívat. Za Tian Jin bych klidně přidala i 999 hvězd už jen proto, že mi z ní zvlhlo úplně všechno na těle a strašně moc mi připomíná někoho koho mám ráda.(12.9.2018)

 • shinigami491
  **

  Nečakať veľa od tohto filmu. Tak som si sadla do kina a tak to aj bolo. Veľmi dbali na detaily: kostými, zariadenie izieb a miestností a podobne. Ale dej o ničom, tie zvieratka, ktoré tam pobehávajú s okom na boku tela sú smiešne. Samozrejme prehnané akčné momenty. Režisér sa veľmi snažil, no veľa nedosiahol. Ak niekto chce vidieť podobný film, tak radšej stokrát Lord of the rings, ako toto.(7.1.2017)

 • Qeo
  ***

  V podstatě čistokrevně akční film. Myslím, že se filmaři nesnažili ani o nic víc. Ptákovina je to dobrá, trochu i guilty pleasure.(16.1.2017)

 • ProgLaney
  ****

  Film je na čistý tři hvězdy...dějově je to samozřejmě předvídatelný a jednoduchý, ale myslim, že je zásadní vizuální provedení a to se povedlo. Podívaná je to místy fakt epická, čínská armáda, kostýmy, kulisy, všechno je chvílema až dechberoucí. Matt Damon je v podstatě zbytečnej, úplně v pohodě to mohl bejt čínskej hrdina, ale jasně, Hollywood táhne, hvězda tam musí bejt. Čtvrtá hvězda za Tian Jing, je nádherná.(27.1.2017)

 • Corpsegrinder
  ***

  Neškodnej čínskej velkofilm s velkolepejma bitevníma scénama jak z Pána prstenů. Nemá cenu v tom hledat něco víc než jen efektovou podívanou. Matt Damon je tu celkem navíc neboť hrdinsky se tu obětujou pouze číňani a on umí leda tak dobře střílet :))(13.4.2017)

 • kenkaku
  ***

  Z filmu hrozně moc čiší styl (a takové to přehánění) země původu. O to víc matoucí je přítomnost západních tváří. Prostě je to divný... ještě více nesedí prazvláštní monstra (jestli je to součástí nějaké mytologie nebo co nevím). Co se musí nechat je plynulost děje. Neuběhne ani 20 minut a už tu máme velkolepou bitvu, která není zdaleka poslední (žádné šetření na konec... nebo byplácání munice hned na začátku). To že pár věcí nedává smylje podružné. V tomto filmu jde hlavně o vizuál.(24.5.2017)

 • Matli
  ****

  Takový ten wau pocit tu absolutně chybí, ale jinak parádně zpracované, ta výprava, ty efekty a ta rozmanitost barev a detajlů. Má to celkem šmrnc, žádný velký okecávačky a na generálku se taky hezky kouká :-) 71%(2.7.2017)

 • fiLLthe3DD
  ****

  Hlavním záporem je především scénář, kdy je 80% dialogů tvořenou nudnou, a dosti krkolomnou vatou a zbylých 20% jakžtakž supluje nějaký ten příběh, který (navzdory zajímavému námětu) je rovněž dosti odbytý... Nicméně se vším ostatním jsem nadmíru spokojen! Damon a Tiang Lin (podobné "princezny bojovnice" já rád :) byli symaptičtí hrdinové, akční sekvence povedené a CGI snesitelné, dále mne uchvátila barevná brnění čínských bojovníků (nemohl jsem se vynadívat), která nádherně kontrastovala s povětšinou šedým obrazem (i když někomu by to mohlo připadat kýčovité)... Bitevní scény pak shledávám jako velmi povedené (bungee jumping z vrcholu zdi, všeljaké bojové mechanismy) a místy se to i tvářilo jako válečný film... Jinak mi to dost připomínalo Warcraft a Disneyho Atlantidu :) Absenci děje odpouštím, exotické asijské prostředí mne natolik uchvátilo, že jsem si to nakonec užil (dost dlouho jsem se filmu vyhýbal)... 65%(4.12.2018)

 • Magika82
  odpad!

  Zde nemám nad čím přemýšlet, a rovnou žádám o pomyslný Odpadkový koš. ... Důvod? Hned několik: Absurdní scénář, nesmyslné obsazení herců, dějová linie lavírující jako hlas puberťáka, nelogičnost, povrchní odfláknutost, sázka pouze na vysoký rozpočet, absurdní vysvětlení důvodu vzniku Velké čínské zdi, nesmyslné katapulty a "skokanské" můstky na této historické pamětihodnosti, ect., ect..... Tudíž škrtám, házím do koše, a dávám známku Nedostatečnou! .... Přičemž lituji, že nemohu scénáristům a režisérovi uštědřit fyzický pohlavek navíc.(6.1.2017)

 • Hapretor
  *

  Tohle je velmi slabé a blbé. Matt Damon je kokot. Nemám ho rád. Tenhle film je o ničem. Nemá to šťávu, nemá to grády ani atmosféru. Ústřední duo by se taky mohlo snažit o hodně víc. Jen pár hlášek od Oberyna fakt nestačí ... You raped her, you murdered her !!! You raped her, you murdered her !!! You raped her, you murdered her !!! - to je z jiného počinu, z kterého? ... - neřeknu !(8.2.2017)

 • Lachtaan
  ***

  Velkolepě přeplácaná čínská digitální podívaná nesoucí přes sebe plátno s nápisem: "Máme tu světoznámého Jasona Bournea, Oberyna Martella z Game of Thrones a Green Goblina ze Spider-Mana, přijďte, bude to stát za to!" Snímek se možná výjimá na světle mezi množstvím špatných monster thrillerů, které tkví na mém profilu v pradávných hodnoceních, více pozitivního už jsem z něho ale nejspíše nepobral.(20.3.2017)

 • zelda82
  ****

  Asi pujdu proti vetsine, ale mne se to libilo. Hlavne kvuli akci, ktera byla o dost prehlednejsi, nez byva v dnesni dobe zvykem.(24.4.2017)

 • mala_kea
  **

  Číňané zachrastili zlaťáky, zaplatili si pár hollywoodských herců a stvořili CGI adoraci na Velkou čínskou zeď a její strážce. Co na to říct. Snad jen to, že by možná filmu víc prospělo ušetřit za Matta Damona a spol., a dát trochu víc peněz programátorům, protože místy ty počítačové efekty vypadaly jak ze hry na Playstation 2. Ale když už nic, tak aspoň příběhově se jedná o takové průměrné akční béčko. Celkově mi však "Čang čeng" přijde jako zbytečný film. 2/5(2.5.2017)

 • FilmWave
  ***

  Úlet roku! Uwe Boll s rozpočtem a Mattem Damonem. Bavil jsem se.(6.5.2017)

 • strikeman
  ***

  Aliens vs. Matt Damon aneb Lord of Arrows: Chinese Wall. Fantasy po čínsku, ale zábava to byla :-) 60%(21.5.2017)

 • Patrik200s
  ***

  Začiatok ako Posledný samuraj a koniec ako Jackie Chan na ceste okolo sveta za 80 dní. Na môj vkus priveľa lietačiek aj keď je to samozrejmosť pri ázia-filmoch asi aj pre to im málokedy prídem na chuť. Výhoda je ale tá, že som rozoznal tie ryžové ksichtíky jeden od druhého. Ešte, že teda boli aj farbou úboru odlíšený. Kolom dokola je to ale fajn rozprávka.(28.5.2017)

 • NiWi
  ****

  Nějak nechápu, kde všichni ostatní vidí problém. Celkem jednoduchá akční fantasy jízda, prosvícená barvami a lehce i tou hezčí stránkou čínské kultury, překrásná Tian Jing, obstojné efekty a docela to uteče. Sice zápletka jednoduchá, ale podpořená trochou té fantasy a příšerami, ostatně proč ne. Myslím, že na produkci mimo Ameriku slušné.(9.6.2017)

 • 2Hitman3
  **

  Ve filmu zazní, že je několik stovek (tisíc?) pověstí o tom, proč existuje Velká čínská zeď. Škoda, že z těch mnoha tvůrci vybrali zrovna tu s Mattem Damonem.(14.7.2017)

 • bararich8
  ****

  Heh, dlouho jsem to odkládal, ale nakonec super, efektně na úrovni a oku lahodící, monstra fajn, napínavé až do konce, bitvy obstojné. Příběhová linka trochu stupidní a parťák Damona a Dafoe vyloženě otravný. 4*(26.9.2017)

 • Jakubik
  ***

  Příjemná fantasy báchorka se sympatickým obsazením a celkem slušným vizuálem. Nic nového pod sluncem, nic zdlouhavého nebo překvapujícího. Nenudil jsem se, a to je to hlavní. Znovu už se nepodívám…(15.2.2018)

 • Illuminare
  ***

  Natočit to před 20ti lety, je z toho dneska kultovní fantasy. Jenže vše co je zde, už jsme viděli právě v průběhu 20ti let. Od Helmova Žlebu počínaje do Kapitánova létajícího štítu konče. Velká čínská zeď je spíše než megafilm odpočinkové fantasy Béčko, na které se rádi mrknete večer v telce, když nic jiného nebudou dávat a spát se vám eště nebude chtít.(5.9.2018)

 • maar
  **

  Bohuzel slabej film se zapletkou, kterou by odhalilo i dite s IQ Trosky....no nic, divim se, ze Matt do toho sel...obrovske zklamani, barevnost by nekomu mohla zpusobit zachvat epilepsie, ale to bohuzel nestaci(5.1.2017)

 • Ivi06
  *

  Od tohoto filmu nečekejte víc než jen pár hezkých vizuálních triků, pár nápaditých bojových scén, a vtipného "Oberyna" - Pedro Pascala. V dnešní době pokročilé filmové vizuální technologie a grafiky mi vadí, když jsou efekty příliš počítačové a laciné... už se to dnes přece svede lépe. A co to prosím bylo za dialogy ?? A co tu proboha dělá Matt Damon a Willem Dafoe ? Docela jsem se u toho filmu zasmála... což rozhodně není kompliment...(10.1.2017)

 • Andy.M
  odpad!

  Kdybych věděla, co nám na té novinářské projekci naservírují, tak taky skočím ze zdi jako ty bojovnice, ale bez lana! Nevím, jak moc je v šikmooké mytologii naznačeno téma zelených přerostlých "critters", ale jako tohle byl průser za hodně peněz evidentně.(13.1.2017)

 • buzzwoody
  ***

  Od Velké čínské zdi jsem podle recenzí příliš nečekal, a o to víc jsem byl výsledkem zaskočen. Příběh, tedy nudná výplň mezi bitvami sice dle očekávání dopadl, lehce nadprůměrně dopadli Matt Damon a Pedro Pascal, přičemž Willem Dafoe se naopak moc nepředvedl. Celý film však zachraňuje spektakulární akce s velmi obstojnými digitálními triky a film si mě získal už perfektní první bitvou (barevná brnění, správná "epičnost", skvělá choreografie, přehlednost, kamera, hudba). V závěru už sice trochu ztrácel dech a na poslední chvíli to zachraňoval celkem otřepaně, ale přestože je film jako takový vcelku průměrný, odcházel jsem z kina nadšen, a tento stav ve finále pomohl mému rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Na začátek roku pohodlný rozjezd.(16.1.2017)

 • ptsd
  ****

  Čekal jsem katastrofu, ale o to víc jsem byl překvapen, mě se to líbilo. Parádní soudtrack.(28.1.2017)

 • burton
  **

  Damone, neštvi mě! Nevím, jestli pořád platí embargo na sprostý slova, jinak bych napsala "neser". Ale, dost sprosťáren a prikročím ku komentáru - nebojte budu psát česky, ne jako onehdá, se člověk snaží, a pak to stejně nikdo nečte. Jako tady ten film. Snažili, snažili, smraďochové......soráč, to je zase odjinud. No, takže, Čínská zeď je náramně úchvatná. Stavěli ji tááák dááávno a tááák dlouho. A tahle jedna z teorií o tom, jak jí stavěli proti velkým, uslintaným, zeleným, šupinatým, lidožroutským a neustále se k "lepšímu" vyvíjejícím fretečkám, je moc zajímavá. Méně zajímavá je jaksi přepočítačovaná a přeštrikovaná - pardon, přetrikovaná - základna celého příběhu, který se nám rozplizává v zelených ocasatých mlhách, za nimiž pořvává královna, opět ne nepodobná nám již několika známým obludkám, jako je například Vetřelec, nebo Godzilka. Líbilo se mi: svolávání k boji velikými ohni a synchronizovanými bubny. A měla jsem takový divný dojem, že snad to všechno bylo natočeno jen kvůli těm bubnům. Ale (pozor, bojler) - budete překvapeni, jakého neotřelého způsobu zvolili generálové k vyhlazení zelených freteček. Každopádně platí, že na každého "vetřelce" platí jiný bacil. Je třeba ho najít a pak už jen vhodit do kráteru. Jestliže Vám můj dnešní koment připadá malinko nesrozumitelný, nezoufejte, podívejte se za Zeď, totiž na Zeď a pochopíte.(27.3.2017)

 • sadlokan
  ****

  Chroupu si ty velký potvoráky,i si zapřemejšlim,proč ta zeď vlastně je takhle krutě vysoká,trochu divný,nema problema.A pak dva frajeři zdrhnou,maj před sebou asi tak 1000 mil a jeden cíl a círka po dvaceti kilákách ten jeden toho druhýho podělá a veme mu kramle.Tak to je už big fantasy i na mně.(2.4.2017)

 • pilarius
  ***

  Je to strašně kýčovitě barevná CGI splácanina, která však po celou dobu baví, ačkoliv často neúmyslně. Líbili se mi herci, jejich výkony, a hlavně soundtrack filmu. Všehovšudy velmi slušný počin.(14.4.2017)

 • rukay
  **

  Jak se říká: "i mistr tesař se někdy utne" a "peníze nesmrdí". A tak se, bez mála 50-tiletý, Matt Damon vydal za peníze čínský soudruhů zkusit štěstí v Zemi nebeského draka, a coby náležitě omlazený křižák uhájit, pomocí bungee jumpingu na jutovém laně, digitálně přifouknutou Velkou čínskou zeď. Dvanáctiletí dělníci v továrnách na předměstí Šen-Čenu si asi museli zase trochu utáhnou opasky, aby aspoň ty počítačové vlko-ještěrky, s očima doslova na vrch hlavy, které musel náš geront v tomhle tažení po stovkách mordovat, stály trochu za to. Ale co by kdo neudělal pro národní socialismus. Damon se ostatně taky musel pěkně zapotit - jen ten samotný trénink skoku rozkrokem na řetěz mu nezávidím. Ale tak prostě nehraje žádné ořezávátko - nejednoho elfa by přestřílel o Středozem i misku nudlové polévky k tomu. Škoda tedy, že krom Willema Dafoe je jediný, jehož tvář nezapomenete hodinu po projekci. I tak by to ale myslím nezachránilo vskutku neskutečné infantilní digitální výplach mozku, který z odpadu vytahuje jen výpravná ženská armáda v oblečcích Strážců vesmíru, monumentální hudba, a jedny brutální hradební nůžky na bestie. Fakt hodně z milosti udělené 2**.(26.4.2017)

 • Likan7
  ****

  Hele já tady ten hate moc nechápu. V tomhle filmu je všechno, kvůli čemu by jste se měli bavit. Už úvodní bitva, která začne snad po 10 minutách, je jedna velká lahůdka. Kdyby takový vychytávky byly v Pánu prstenů, vrněl bych blahem. Během snad 15 minutách tu vidíme obrovský množství nápadů, detailních stylových věcí (barvy vojáků podle příslušenství), několik válečných vychytávek (tuším, že to pojmenovali hák nebo tak něco), že jsem si řikal: "Páni, tohle je fakt dobrý." Příšery vypadají dobře, bitvy (a že tu je akce snad každých 10 minut) vypadá dobře, zpomalovačky jsou pěkně efektní a Damon by strčil do kapsy i Legolase. Jasně, má to svý mouchy. Finální střet by mohl být mnohonásobně epičtější (předpokládám, že už nezbyly prostředky), je tam plno logických nesmyslů, ke konci zdá se triky nemají moc formu a Damon tu nehraje moc přesvědčivě, ale naštěstí je to TAK akční a rychlý, že nebudete mít šanci se nudit. Já jsem se bavil od začátku do konce. Pokud od toho nečekáte nějaký filmový opus, který změní kinematografii, a víte, že tu je armáda příšer, armáda lidí, jedna zeď a mezi tím běhající Damon, budete nadmíru spokojeni.(3.5.2017)

 • AxelWers
  ***

  Celkom fajn fantazy film, ale viac napätia a mystiky by mu výrazne prospelo. Ale inak spokojnosť.(28.5.2017)

 • LordMysti
  ****

  Vidím že zde se z většinou rozhodně neshodnu, ale bude to asi tím, že Great Wall je prostě vzrušující podívaná na legendární armádu a je to celé zprostředkováno skoro až dokumentárním stylem který mám strašně rád. Mě tohle prostě bere a od začátku jsem nečekal nic víc a to také sice nepřišlo, i tak jsem byl příjemně překvapen jak se na to dalo koukat. Za mě velké překvapení.(5.6.2017)

 • greenlord
  **

  deni nelogicke, postavy neverohodne az absurdni (hlavne damon), monstra divna, jedinej kdo to jakz takz ustal byl pascal. suma sumarum slatanina vsech a vseho dohromady. hodne slabe 2.(20.6.2017)

 • Torgal
  ***

  Čakal som, že to bude strašná blbosť a v podstate to aj strašná blbosť je. Čo som ale nečakal je to, že ma to nebude srať, ale baviť. Neustále sa čosi deje, pričom dôraz je kladený na to, aby to bolo čo najefektnejšie - logikou deja sa tu nikto netrápi. V kategórii fantasy kravina jednoznačne lepší film ako napr. taký Warcraft. 5+/10(12.7.2017)

 • Eduardo
  ****

  Kvôli tomu slabšiemu CGI to pôsobí viac ako videohra, než ako film, ale na druhú stranu som sa až prekvapivo dobre bavil a ani chvíľu nenudil. Natočené to je dobre, na farebné vyčačkané čínske brnenia sa dobre pozeralo, akcie tam bolo kopec a taktiež sa mi páči, že to je po poriadne dlhej dobe zbytočne nenaťahovaný blockbuster so stopážou pod dve hodiny. Hlavne od toho neočakávajte historický film obohatený o prvky fantasy. Je to presne naopak: čisté fantasy ktoré sa len odohráva na skutočnom mieste.(28.9.2017)

 • bizz_mjc
  ***

  Hrozná blbina, ale příšeráci jsou cool a produkce a výprava rovněž. Pokud má člověk nadhled, dokouká film bez újmy a zapomene. Hollywoodský film z Číny.(10.1.2018)

 • Acrobat
  **

  Matt Damon ako obchodný zástupca Európy. Prosto zbožňujem, ak Číňanom "velí" niekto od nás. Chápeš. Majú všetko vedia, ale ten taký impulz, prvopočiatok dáva Matt. A na to sa dobre pozerá. Druhá strana mince je to, že natočiť film o najzbytočnejšej stavbe sveta fantasy epos je už poriadne odtrhnuté. Yimou ako tak recykluje všetko od seba, lenže tu má tak žalostný scenár, že ani spomaľovačky nestačia. AK si nalejem čistého ryžového vína, tak je to narýchlo zbúchaný blábol, pretože sa to ženie do konca bez oddychu. Na druhej strane odsýpa neuveriteľne rýchlo a to kántrenie starej zelenej mrchy je aspoň okorenené šikmookým obetovaním sa. Damon v čínskej letmej katastrofe s čudnými svetlami v Bianlingu. (videné 03.02.2018, BDrip)(4.2.2018)

 • baiskon108
  ****

  Vím, že dobré efekty má teď každý druhý film, ale tady byly vážně oslňující, vojáci rozdělení podle barev, celý ten systém! A i když tam byla jen akce a skoro žádný příběh, tak se mi to líbilo.(25.2.2018)

 • Mallinali
  ***

  Soudruzi, řekněme si to otevřeně. Scénáři by prospělo trochu více ironického nadhledu a logiky, režii pak typicky čínské okopčení západního budování napětí, protože ukázat potvůrky prakticky na začátku a za bílého dne, to je jako přinést na zabíjačku salát s avokádem a jahodové smoothie. Ale aspoň si umí Zhang pořád hrát s barevnými pastelkami a naprosto nerealistickou akcí, takže kde by evropští středověcí barbaři trapně házeli na davy obludek pod zdí kameny, vařící smůlu nebo něco hořlavýho, tam jim lítají bungee akrobatky, které toho sice pomlátí mnohem míň, ale zase u toho dřív umřou... Inu, jiný kraj, jiný mrav. Ovšem abych to nezakecal, zábava to byla přímočará, ale milá. Mám rád ty příběhy, kdy Evropan vleze do exotického prostředí a tam se stane součástí něčeho většího, stejně jako mám rád tu smysluplnější část kulturní spolupráce Číňanů a Západu - protože mám pak pocit, že když nějaký nový Mao bude chtít na nás vypustit atomovky, vzpomene si na první Křižovatku smrti, Jeta-Li jako nejlepšího záporáka v sérii Smrtonosná past nebo na Christiana Bale zachraňujícího školačky a prostitutky před Japonci v Květech války, tak si to nakonec rozmyslí a pošle nám místo toho recept na smaženou čivavu a pivo v igeliťáku. Jo, všichni máme sny.(31.5.2018)

 • Automaniak
  ****

  Když přimhouřím oči při závěrečné scéně, kde se to seběhlo i bez souboje a královnu zabili tutově easy. Tři hvězdy zde budou úplně ok, z důvodů, že tento film se ještě dal ustát, o proti ostatním filmům, které nedávno vstoupili do kin a stály za vyliž prdel. Dále, co jste jako od toho filmu čekali? dialogy jak od Tarantina? Ano, příběh mohl být lepší, ale má to být řežba a to docela i splnilo. Také jsem se zde dočetl, že jste nesnesli střílející katapulty a skokanské můstky, vždyť je to fantasy??? - prostě jste měli nechat mozek na záchodě a nechat ho čumět do zrcadla. Pokud si s sebou berete wikipedii, tak na to radši ani nechoďte. 60% + přidám jednu hvězdičku za hnusného Assassin’s Creeda.(6.1.2017)

 • bearmeedek
  ****

  Čekal jsem trochu něco jiného a ona přišla sci-fi dobrodružná pohádka. Velice výpravná, hodně barevná a dostatečně akční. Nápad sice zděšený, ale proč ne? Točily se už jiné úchylárny. Dialogy, hlavně bílých účastníků, nejsou moc zajímavé a přesvědčivé. To vše přebíjí vizuální složka, nové nápady v bitvě a fungující hudba, včetně dunění bubnů. Když přijmeme myšlenku, že se jedná o jednu z legend, můžeme si užít napětí v zakázané zemi.(16.1.2017)

 • Caine
  ***

  Tak jsem zhlédl reklamu na čínský národní cirkus (záměrně píšu malé N) a jako jo. V kině jsem se nenudil a docela rychle to uteklo. Vizuálně je to zajímavé a na prapodivné čínské myšlení jsem zvyklý z práce. Logika dostala opět na prdel, ale na logiku stejně číňani moc nereflektují. Je to další film, kterým se snaží ukázat svou velkolepost, a dělají to po svém - kníže Potěmkin by byl skvělým číňanem... :-)))(18.1.2017)

 • CommanderCZ
  ***

  Abych pravdu řekl, film mě zaujal hlavně díky Matt Damonovi, který nabízel skvělý herecký výkon, což se i potvrdilo. Film nezklamal, ale ani nepotěšil. Vesměs je děj úplně uhozený, vše se udá tak nějak rychle. Velká čínská zeď tu ani moc roli nehraje. Vše udržuje při životě jen Matt a zajímavé souboje plné digitálních efektů. Fantazii se meze nekladou, tady to platí obzvlášť. Tvůrci zde použili jakoukoli myšlenku, která je zrovna napadla, ač už to mělo na výsledek dobrý nebo špatný vliv. Nicméně celkově je pro mne film 长城 dobrý průměr, a tak jej i hodnotím. Pro oko diváka zajímavý, zbytek o ničem. V kině ve 3D to byl však ojedinělý zážitek.(25.1.2017)

 • gazogazo
  **

  Z nějakýho důvodu jsem to dokoukal . Docela to totiž ubíhá , ale stále je to mrdka(19.3.2017)

 • Ravenus
  *

  Kdyby peníze, vynaložené na tenhle film, šly na děti v Africe, hned je svět lepším místem.(29.4.2017)

 • Stefan_M
  ***

  Taka nie celkom zla rozpravocka. Pozriet a zabudnut.(11.5.2017)

 • Faila
  ****

  Tenhle film mi od začátku přišel jednoduše VELKOLEPÝ a snad každý další detail ve výpravě nebo v kostýmech mě uchvátil. K tomu mám moc ráda Damona, Pascala i Dafoea, takže mi tenhle film přišel boží, i když příběh nebyl nic extra originálního a dechberoucího.(21.5.2017)

 • Dm1tr1j
  odpad!

  Tak čo to bolo s tým jeho lukom?(22.5.2017)

 • ER
  **

  Nic, než trikově pojatý vizuál mne tu nezaujalo. Vlastně se dalo dívat i na bojové scény,ale zubatými příšerami "obsypaný" děj byl tuctový a celé to působí jako vykradený námět (např. z jednoho scifi filmu -komunikace královny s ostatními) než svébytné dílo. Je znát snaha zavděčit se "všem" a povedlo se to tak napůl.(11.6.2017)

 • michald99
  *

  Jedna za soundtrack a Oberyna.(27.6.2017)

 • E lan
  *

  Čínská hovadina od začátku do konce. Vůbec člověk neví kdo je kdo a proč se v příběhu pohybuje. když se pak po 20ti minutách objeví monstra, kvůli kterým se vlastně čínská zeď stavěla, je vymalováno. Dál už film z bažiny debility nevybředne a slušné triky jsou pak vyplácány doslova naprázdno. Kdo by na to koukal?!(8.8.2017)

 • Hpatrik
  ***

  Naivně jsem si myslel, že to bude založené na historických reáliích, takže logicky "prehistorická zvířata" jsem opravdu nečekal. Nuže, scénář, ba ani režie rozhodně nejsou silnými stránkami filmu, humorné narážky vůbec nefungují, Over-the-Top akce nepřekvapila ale ani nezklamala, soundtrack nicméně udává filmu snesitelný rytmus a jako Eye Candy podívaná (navíc ještě v povedeném 3D) je to celkem uspokojivé. Slabší 3*.(24.9.2017)

 • danny_21
  **

  Jako když vaří Babica, mít k dispozici dobré ingredience nemusí nutně znamenat to, že po vhození do jednoho rendlíku vykouzlíte kulinářský zážitek ve stylu Michelinských hvězd. Tento paskvil od začátku do konce zachraňovaly efektně natočené bojovky a CGI potvůrky, jinak bída - 30 %(2.10.2017)

 • HonzaMag
  ****

  Hm - co jsem očekával, to jsem dostal. Nehledal jsem zde žádné super psychologicky propracované postavy, spletité dějové zápletky s propracovanými dialogy ani artové dlouhé záběry na neměnnou krajinu. I na jistá specifika čínských snímků jsem si již rovněž zvykl, takže za mne to bylo v pohodě.(4.10.2017)

 • Ceberus
  **

  Na vypláchnutí mozku to není špatné, ale nic jiného od toho nečekejte. I tak po vizuální stránce existují určitě úchvatnější kusy. Čínský trh byl a je jistě lákavý, takže chápu hollywoodský alpinismus tímhle směrem, stejně jako vítězství genderové rovnoprávnosti nad historickou přesností (koneckonců je to přece jen legenda). Podobnou jednohubkou je 47 roninů s Reevesem, která stejným způsobem prostrkává jednu americkou hvězdu doprostřed asijského obsazení. Chcete-li naopak něco skutečně kvalitního podobného ražení, pak jedině Cruisova Posledního samuraje.(7.10.2018)

 • netWoor
  ***

  Krásně barevný ... .))) Čínsky prostoduchý filmík, který naštěstí nic nevysvětluje a na děj si nehraje, takže vše je jen o souboji lidiček s příšerkama, to vše v čínským hávu ... pohodička ...(20.12.2018)

 • Simi_Papi
  *

  25%(31.1.2017)

 • Lavinia
  **

  Podívaná je to velkolepá, kostýmy úžasné, akce velmi dobrá. Dějově průšvih nikoli asijského typu, kdy by si mohl člověk říci okay, je to cizí kultura, nechápu, ale je to ve mě. Zde průšvih západního typu: něco jako tyranosauři vylézá každých 60 let a jde likvidovat Číňany, ti to zastavují zdí, udatností a plky. Do toho se přichomýtne pár Evropanů na zlodějské cestě za střelným prachem, myslela jsem, že snad by bylo chytřejší chtít recept na výrobu místo nějakých pytlíků, ale budiž. No a pak se to už mele dokola, beze smyslu, zato s náběhem hlubokomyslných řečí o důvěře apod, létá se v balónech, brání se město ... a zvonec, je tu konec. Doporučuji milovníkům akční kostýmovky.(1.2.2017)

 • liberita
  ***

  Škoda, že sa Great Wall hrá na trochu viac než v skutočnosti je, ak by ubrala na vážnosti a uvedomila si, že nie je veľkofilmom, za aký sa považuje, bolo by jej zhliadnutie oveľa zaujímavejším zážitkom. Vizuálne efekty sú pôsobivé, v niektorých prípadoch však až príliš očividne vytvárané na počítači pred zeleným plátnom. Chýbalo mi trochu lepšie objasnenie, v akej dobe sa vlastne film odohráva a aký národ má Matt Damon reprezentovať. Nuž a v priebehu celého flmu natrafíte na množstvo nelogickostí a momentov, kedy sa sa mi seba budete pýtať, čo je toto vlastne zač? Napriek tomu všetkému sa však na Great Wall stále dá pozerať a filmu nechýba napätie, dobrodružstvo a romantika. Humor dodáva hlavne postava Pedra Pascala, ktorého by som ocenila na obrazovke častejšie. Znížte pred zhliadnutím filmu vaše očakávania a užijete si priemernú popkornovú zábavu s peknými vizuálmi a fajn atmosférou bojov a fantasy.(28.2.2017)

 • intro
  ***

  Celkem blbost, přemýšlel jsem i dvou hvězdách, nakonec dám tři. Mám totíž rád fantasy filmy a jsem rád za každý nový, jen škoda, že zde se to moc nepovedlo.(22.3.2017)

 • P.J.2
  ***

  Náhodou to nebylo tak špatný, je to béčko až do morku kosti, pokud to beru jako pohádku tak klidně přidám i o hvězdu víc. Výprava skvělá, vizuál je skvost, příšerky by chtěly samozřejmě ještě doladit ale jinak jsem poměrně spokojen, mimoto počet příšerek s.r.o byl teda fenomenalni, ideální pokud příjdete z práce a chcete u něčeho vypnout.(24.3.2017)

 • filipvrbik
  ***

  Není to až tak příšerné, i když se to příšerámi jen hemží :-). Tváří se to jako seriózní historický fantasy epos, ale je to taková oddechovka - 104 minut je akorát, dá se na to dívat a je dobře ,že to není americké (tedy jen americké).....60%(28.3.2017)

 • RajAthen
  **

  Všeho bývá často příliš. Pokud si úsloví zdvojnásobíte a praštíte se kladivem do hlavy, máte zhruba představu, co můžete očekávat. Není mi úplně jasné, proč někdo měl potřebu do tohoto projektu investovat a ztrácet čas, ale i hovadina se dá podat alespoň se ctí. Zde jsem se nejen nudil, ale občas žasl i nad špatnými triky, které byly asi poslední nadějí. Kostka ve skluzu čínského filmového plátna a ztráta času pro každého.(9.4.2017)

 • MindTuber
  ***

  Velká čínská zeď je přesně ten typ bijáku, u kterýho se budete bavit i přes všechny jeho neduhy, počínaje různými klišé, nesmyslnostmi konče. Teda v případě, že vám tenhle typ filmu sedne. Jde o takový mix fantasy s východním nádechem Klanu létajících dýk, stříknutý manýry západních blockbusterů. Máme tu až skoro poetickou vizualizaci, na nic nečekající akci a povedený hudební doprovod. Právě krátká stopáž a neztrácení času s rádoby hlubokým posláním ukrytým v dějové lince umožňuje snadnou konzumaci jinak řídké rýžové kaše. To jsou v podstatě největší a jediné klady. Matt Damon se do celého konceptu naprosto nehodí a jeho Robin Hoodovský skill působí až komicky. Jenže právě i tohle do celého vyprávění sedí. Stejně jako bungee jumping bojovnice, obrovské nůžky ukryté v útrobách zdi a mnoho dalších perliček. Podle zdejších komentářů většina čekala vážnou historicky pojatou fantasy a místo toho dostala "komix". Pokud však vezmete Velkou čínskou zeď s nadsázkou a vypnete mozek, tak vám u mnohých scén zaručeně bude cukat v koutcích. Trojka(21.4.2017)

 • Bezda202
  *

  Trpěl jsem dost. Místy fakt vyloženě ošklivý CGI, příběh napsaný 7 letým dítětem (odtud vzešel asi i design nepřátel) a absolutně se nehodící Damon. 1* za Pascala a Tian Jing :D(2.5.2017)

 • Aiden
  *

  Medajlón generála mohol farebnej armáde privolať megazordov a bolo by to dokonalé.(9.5.2017)

 • waska
  ***

  Je až z podivem co dokáže udělat skvělý režisér s výbornými herci... Myslel bych si, že s takovými penězi, které na tento film padly, se dá přinejmenším trikově udělat uvěřitelná Čínská Zeď s uvěřitelným pozadím, tady horami. Nemám problém s příšerami ( a to všemi druhy ), ale příběh mi prostě přišel nějak pitomej. Potěšil mě Pedro Pascal, doufám, že ho budeme vídat častěji.(17.5.2017)

 • DAPDO
  *

  Asi po dvaceti minutách se ptá Pascal Damona, kterej bůh stvořil tyhle příšery. Já se na konci filmu ptal, kterej blb stvořil tenhle film. Možná, že kdyby se Matt těch 104 minut po Velké čínské zdi jenom procházel, bylo by to zajímavější, než tenhle fantasmagorickej kokotinec.(18.5.2017)

 • Patrik256
  ****

  Rozpočet_ 150 milionov dolarov // Tržby _ 332 milionov dolarov // Tržby v ČR* _ 10 134 793 Kč // Diváci v ČR _ 65 229(19.5.2017)

 • Kingjiri
  **

  Je fajn, že se takovejhle poločínskej pokus o blockbuster obešel bez větší dávky podprahový čínský prorežimní agitky, jenže co naplat, když je jinak scénář naprosto o ničem. Žádná snaha o twist nebo napínavější zápletku, takže na nějaký scénáristický překvapení můžete s klidem zapomenout a vše je opravdu řečeno už na začátku. Postavy jsou hrozně plochý, horko těžko se o nich divák něco doví a (nejen) díky tomu nemá Matt Damon co hrát, přičemž Willem Dafoe pak defiluje pouze jako blbeček do počtu. Akce je sice dost, ale ani ona nakonec neoslní, protože přemíra CGI čumí z každýho akčnějšího záběru. Už teď si troufám říct, že kdyby se soutěžilo o nejzbytečnější blockbuster roku, byla by Velká čínská zeď jasnym vítězem, dvě silnější hvězdy.(28.5.2017)

 • Demonic189
  ***

  Paráda! To krásne čínske prostredie je jednoducho úžasne a cool príšery k tomu? Sem s tým! Ako bonus Jason Bourne a De Peňa, trochu nadhľadu a vtipu, dokonalé kostými a vychytávky (páči sa mi, že sa film ozaj na nič nehrá) a silné 3* ako remen.(2.6.2017)

 • Marty7CZ
  **

  Slatanina, Damon tam byl jen pro prachy, ale dokoukat se to dalo, příšery byly celkem v ouklendu a čínská holka byla pěkná. Vidět už to nechci, ale můžu tam soupnout 50%(6.6.2017)

 • Wolfinas
  odpad!

  Příšerné s příšernými efekty. Nadšeně jsem to rozkoukala a během tří minut jsem věděla, že tohle nedám. Matt Damon patří zpátky na Mars.(25.7.2017)

 • Shredder
  **

  Neviem, co som vlastne od filmu naozaj cakal. Mozno sirsie portfolio oblud, napinavejsi dej, nejake prekvapenia, ci inteligentnejsi scenar. The Great Wall je v realite hlupa variacia pribehov o obliehani hradu, kde tupa nekonecna armada monstier chovajucich sa ako mravce, utoci na odvaznych cinskych patriotov. Ti predveduju v jednej sekvencii farebne a vizualne putave kusky bojove kusky, ktore by vsak boli v realite vysoko neefektivne. Okrem tycho par minut je cely film len nudnou konverzackou (s neprilis inteligentnym scenarom) medzi zapadnym zoldnierom a lakonickou cinskou generalkou. Na TGW nic velkolepe nie je, je to skor nieco ako tretotriedna verzia Posledneho samuraja, natocena Uwe Bollom.(17.9.2017)

 • olmikee
  **

  To snad nemohlo dávat smysl ani tvůrcům natož divákovi. Kdyby to bylo aspoň zábavný tak jsem ochotný tu debilitu ignorovat, ale tohle prostě nešlo. Vzdal jsem to po 3/4 filmu.(5.1.2017)

 • barteca
  ****

  Velkolepá zeď, velkolepá fantazy podívaná.(6.1.2017)

 • Vykuk
  ***

  Zábavnější a pohodovější než můj nedávný trpký zážitek u Assassins Creeda, taková naivně jednoduchá pohádka s pěkným vizuálem, slušným obsazením, místy to sice skřípe, trochu čínská verze hvězdné pěchoty, ale na jedno podívání, když zrovna nemáte nic lepšího na práci, spokojenost:)(6.1.2017)

 • Emjecko
  ***

  Mým nejoblíbenějším dílem z Pána Prstenů jsou Dvě věže. Důvod? Dobývání Helmova žlebu. Souvislost s Velkou čínskou zdí? I tady se v jedné soutěsce bojuje proti bytostem, které s vámi nemají dobré úmysly. To by však samo o sobě k mé spokojenosti nestačilo. Ve filmech dneska bojuje kdekdo s kdekým a soutěska není moc podstatná. Důležité je zobrazení obou soupeřících stran, představení organizace jejich armády (barvičky!), velitelů, vojenské taktiky a pak samozřejmě bojové scény a pohledy na ně z ptačí perspektivy. Tohle všechno zde bylo zvládnuto opravdu na výbornou a nabízí se srovnání právě s Pánem Prstenů, ale třeba i s čínským snímkem Krvavé pobřeží. Proč jenom tři hvězdičky? Protože 3,5 už ČSFD dlouho nepovoluje, a protože příběh, v němž je tahle parádní řežba zasazená, vás za srdce nijak nechytne. Ani jednotlivé postavy moc neoslní, a když zemře byť i nějaká z těch hlavních, skoro to nepoznáte. Možná se mohlo přidat na stopáži, víc rozpracovat děj mimo bojiště, charaktery jednotlivých hrdinů, vztahy mezi nimi a měli bychom ten trhák, na který jsme se všichni těšili. Takhle se jedná "pouze" o parádní bitvu.(7.1.2017)

 • Shaqual
  *

  Jeden by tak nějak čekal, že někdo jako je Matt Damon, tj. herec nominovaný na oscara, áčkový hollywoodský a evidentně i nikdy nestárnoucí akční hrdina, se bude objevovat už jen v kvalitních, pečlivě vybraných a promyšlených rolích. A ono ne. Místo toho se nechal upsat k první čínské hovadině, o kterou zakopl a totálně se zaprodal. A stejně tuhle blbost nedokázal zachránit. Námět i scénář naprosto zoufalý. Záporáci tuctoví, postavy bezcharakterní a nesympatické. Bojové scény nepřehledné a často komické. A sice to celé tak nějak působí pěkně barevně a velkolepě, ale ani sebevětší plátno, ani sebehezčí kostýmy a scénografie mi nevyvrátí názor, že tohle je jeden z nejzbytečnějších filmů vůbec. Střízliví na to radši nechoďte...(18.1.2017)

 • Pulper
  **

  Bylo. nebylo. Kdysi dávno, v dobách, o který víme jen z doslechu moudrých starců, vykonal muž jménem Jü velký čin. Zabránil každoročním obrovským záplavám, jež sužovaly jeho zemi. Byl ustanoven novým vládcem a založil slavnou dynastii jménem Sia. Takhle nějak si představuju úvod k filmu, který se týká legendy. Mimochodem, dynastie Sia je jedním z nejoblíbenějších témat čínských historiků a archeologů a většina z nich se zuřivě snaží ztotožnit ji s kulturou Er-li-tchou, ačkoliv především západní historici mají velké výhrady. O téhle neprokázané dynastii se píše ve slavných Bambusových análech, Knize historie a Zápiscích historika, což jsou hlavní pseudohistorické kroniky staré Číny. Něco jako ta naše Kosmova. Kdyby se američtí scénaristé a čínský režisér vrhli na podobné téma, udělali by mnohem líp. Protože za tuhle fušeřinu by zasloužili buď hezky po japonsku bambus do análu nebo minimálně na 5 let zákaz jakékoliv umělecké činnosti. Začnu plusy. Kostýmy, výprava, hezká tvářička Tian Ling a Andy Lau v roli vrchního stratéga. Vše ostatní je zelený hnus. Budiž, velká zeď jako obrana proti extraterestriálním příšerkám, to beru. Že se k 60. výročí útoku v podobě dalšího útoku přichomýtnou dva zloději střelného prachu ze západu, ok. Ale dál už je to jen neumětelství, trapnost, odpad. Do kina jsem šel s vědomím, že nemám čekat nic převratného a budu se jen bezmyšlenkovitě bavit. Jenže, chyba lávky, ono to nějak nešlo. Pozor, mraky spoilerů. 60 let se čeká na to, až se namnoží zubatí rákosníčci, místo aby se postavilo přímo u jejich rodiště tak 10 zdí za sebou a dovnitř se každý týden ládoval jeden sud střelného prachu za druhým. Na začátku hrdinně a naprosto zbytečně umírají stovky rozkošných micinek a tupých borců, a střelný prach zase nic. Říkal jsem si, jestli jim ho ten Dafoe neukradl tolik, že prostě neměli dost nebo co. Pětice generálů je naprosto zbytečná a jejich šéf je natolik pitomý, že se jede osobně podívat, co se to děje na jedné věži, kam se nějak dostali dva mazlíci. Když už dva, proč ne rovnou tisíc, ptám se? Ne, místo toho budeme hrabat tunel pod zdí, abychom se pak vrhli na hlavní město a nezabili císaře. S tím souvisí i lov na velrybu, který tedy byl taky lahůdka. Mezitím švarný jinoch (příšerný herecký výkon Matta Damona) z Anglie bojuje sám se sebou, jestli je lepší umřít pro peníze nebo vědomí něčeho většího. Rajcovní generálku by nejraději ojel, ale to ne. Přitom, kdyby ji znásilnil a jeho španělský kamarád s odkazem na seriál, v němž se jeho představitel proslavil, zařval : "You raped her!", slintal bych blahem :-) Poslední akční scéna, jíž předchází oblíbené obětování se kdekoho, je jen dovršení všeho. Královnička bude raději vibrovat svou blánou, místo toho, aby se přesunula kousek dál a její dětičky mohly zlikvidovat narušitele. Závěr je jasný. Číňané jsou hrdý národ a ukázali zápaďákům, co znamená žít a obětovat se pro vlast. No a ti si to snad konečně uvědomí. Natočit tohle na západě, myslím, že by Yimou Zhang dopadl podobně jako Shayalaman s Posledním vládcem prdu. Takhle beztak dostane státní vyznamenání.(24.1.2017)

 • ČR
  *

  30%(18.3.2017)

 • Romeroo
  ****

  Ano, je to céčko první kategorie se vším všudy. Hodnocení za jednu hvězdu plně chápu, ale já se nechal unést vizuálem, zvukem a tou neuvěřitelnou velikostí.(22.3.2017)

 • Trixcze
  ***

  Buď můžete nadávat co je to za sračku a k čemu se to Damon propůjčil, nebo se na to budete dívat jako na pohádku a pěkně si to užijete. Peace(25.3.2017)

 • Bozvav
  ****

  Velkolepá strhující podívaná, kde se na efektech jednoznačně nešetřilo. A jsem ráda, že už konečně vím, proč Číňané postavili tu velkou zeď. Ne vážně, vizuální stránka filmu je dech beroucí záležitost, stejně jako hudba. Méně zajímavý už je scénář a ještě malinko méně zajímavé jsou dialogy. Matt Damon se pro roli žoldáka dobře hodil, stejně jako Willem Dafoe jako slizák. Krásná "generálka" taky ušla. Prostě čínsko americký fantasy masakr. V rámci tohoto žánru, jsem já osobně velmi spokojená. Tudíž dávám 4 poctivé hvězdičky.(6.4.2017)

 • Vikyy98
  **

  Příběhově plytký výblitek plný nelogických scén, které existují, protože to zřejmě vypadá lépe. Co je házení kopí z hradeb, oproti bungee jumpingu s kopím dolu z hradem v naleštěném neonově modrém brnění? Problém je, že ani ty nesmysly nevypadají dobře jako třeba v takových Rychle a Zběsile. Člověk si říká, alespoň to bude barevné, akční a trikově precizní. Ve skutečnosti je tam barevné jen to brnění, většina obsazenstva a ty zelený obludy. Celé to působí divně flekatě. Trikově je to ucházející. Pořád koukatelné, ale nedostačující, abych si toho nevšiml. Ty zelené jednotvárné obludy v mnoha scénách vypadaly špatně a já myslel, že ten film byl drahej. Celá tahle píčovina se bere strašně vážně, ale na druhou stranu koukat na ní šlo. Samotný příběh je tak jednoduchý, že si ho lze pustit bez zvuku a stejně se orientovat budete. Hlavní hrdina Matt Damon je opět nesympaťák. Zase vypadá zmateně, což mu žeru maximálně tak u Bournea. Nechápu jak člověk s tak blbym xichtem může mít v Hollywoodu jméno. Předpokládal jsem, že to bude absurdní. Myslel jsem však, že si v tom něco najdu. Pár dobře vypadajících scén.. Nestalo se. Je to tupá slátanina, na kterou koukat jde, ale po skončení si z ní skoro nic nepamatuji. 2/5 za to, že mě to kupodivu extrémně nenudilo ani nesralo. Nikdy to však nikomu nedoporučím - hell no!(13.4.2017)

 • gemi
  ***

  Hrozná blbina. Tři hvězdy s odřenýma rohama.(13.4.2017)

 • XXXXXXXX
  **

  Pokud něco v Číně opravdu umí, pak jsou to historické filmy. A pokud něco umí na kapitalistickém západě, je to kurvení originálních filmů. A když tam tedy tentokrát není nikdo, kdo by snad nenáviděl ženy a kapitalista nechal vejít i toho pravého, může snaha o zmršení dalšího nenapodobitelného rukopisu, vesele začít. I vydal se neohrožený Ja Son Po Tůček tentokrát na návštěvu k Číňanům, to aby si odnesl i trochu toho smrtícího pachu (což mi přišlo asi stejně účelné, jako vrazit pražskému bezdomovci do ruky talíř, aby si za něj koupil jídlo - pokud se ovšem nebavíme ve figurativním slova syslu, což nedává sysla o nic více, jen je to o něco lépe uvěřitelné). S odtékající špínou, mu nejspíš odtekl i poslední zbytek soudnosti, a tak se jeliman rozhodl, bojovat po boku větší čínské rodiny s CGI Vetřelcem. I byla to bitva veliká, originální a počítačovými efekty bohatě oplývající, že se scénáristi ubozí, docela přestali soustředit na logiku a veškerou energii, věnovali na vylepšení, již tak očividných počítačových triků. Výsledný dojem, je pak asi takový, jako by jste si zaplatili za orientální hampejz a nakonec skončili s transvestitou Karlem v Modré Ústřici! Zato však s parádním ozvučením a náznakem příslibu, že v tom orientálním veřejném domě se možná potkáte příště. A možná, možná příjde i Karla!(15.4.2017)

 • Pafnuc
  ***

  Kokotina.(17.4.2017)

 • george82
  ***

  Hezké kulisy a kostýmy. Na to si čínská kinematografie potrpí. Jinak příbéh dost laciný. Něco jako starověká Hvězdná pěchota. Komická figurka(18.4.2017)

 • HenryIvan
  ***

  Nie je to až také zlé. 60 %.(23.4.2017)

 • Pitryx
  *****

  Pro mne skvělá zábava. Co se mi líbilo? Všechno. Co se mi nelíbilo? Hlavní hrdinové bez vousů. Zcela jistě se podívám ještě několikrát. Je mi úplně fuk za co a kde a kdo. Prostě toto jsou filmy mého gusta.(23.4.2017)

 • unrocker
  **

  No tak tohle se fakt nepovedlo výprava čínské armády je asi to nejlepší na filmu... úžasné počítačové scenerie ale ten příběh a celkove provedení no děs a bida(27.4.2017)

 • godycz
  ***

  krasne natocena cinska pohadka.(11.5.2017)

 • vieriX
  ***

  Tohle mělo zůstat jen v asijské režii všeho co k tomu patří. Damon a jeho kolega tu prostě nepatří je to moc velký kontrast. Jako vypravný koncept to hodně pohlti ale co je až moc vidět je někdy až agresivní CGI kdyby ho bylo méně bylo by líp. I scénář zrovna není něco čím by se měli chlubit tvůrci je tu prostě v něm moc trhlinek. Akce je skvělá kdy se tu necpou moc triky.(16.5.2017)

 • DJ Kritik
  ***

  Pozerateľné, ale nič zaujímave po ňom nezostane. Ako zábava to ujde.(27.5.2017)

 • Strandmon
  ***

  Prvních 30-40 minut mega narvaný zábovou, ale časem tenhle film strašně ztratil příběhem a vůbec ani dialogy me nebavily, přišlo mi, že se kecalo furt jen o tom samém. To je docela smůla, protože se musí nechat, že akce byla luxusní a příšery jakbysmet! Trošku vyšperkovat příběh, aby nezačal nudit a měli by sme zde top film! Škoda(29.5.2017)

 • Miagy
  ***

  Vcelku sa na to dalo pozerať, nebyť tých efektov, príšerok a čnskej armády tak by som asi nevydržal. Filmu by som ubral 15 - 20 minút kecov a bolo by to aj na 4*. Záver vcelku vydarény, čakal som niečo horšie....(20.6.2017)

 • massive.at
  *

  Těsně po revoluci možná dobrý. V dnešní době úplně zbytečný. Nic než nuda a klišé.(4.7.2017)

 • Tominni
  ***

  Velké čínská zeď, k čemu vlastně sloužila? Jeden náhled nabízí Yimou Zhang ve svém filmu. Matt Damon v roli žoldáka, který hledá střelný prach, při zatčení se stane svědkem obrany zdi před útokem monster, která pravidelně přichází. Takový průměr, ničím moc nepřekvapí, na druhou stranu ani zase tak moc nezklame.(3.10.2017)

 • rafix
  ***

  Je to perfektní koukatelný film.(3.10.2017)

 • DaNvYto
  **

  Obrovské zklamání... přitom námět úplná jahodalahoda... a takhle to zahodit... špatný scénář... nepropracované postavy... velká čínská zeď, o kterou vlastně pořádně ani nešlo... nic se na ní nedělo... byla prostě a jednoduše podkopána a to i včetně její morálky heh. Zbytečné nerozvinuté postavy... Kostýmy skvělé, po vizuální stránce film také nekulhá, ale prostě tohle je taková nuda... Oberyn Martell ve vedlejší roli taky prkenný... jediná postava která hrála byla ta Matta Damona, ale na to že to byla hlavní postava s kouzelným lukem... tak to také nic moc. a ještě k tomu 104 min... :D tohle je prostě nepovedená rychlokvaška na kterou se budu snažit zase asi zapomenout a to pro dobro všech zúčastněných.(4.10.2017)

 • Mykhaluu
  ****

  Až na tři přehnané fyzické kousky a dva zásadní dějové nesmysly mazácké asijské fantasy, kde se třepalo gumové kopí snad jen jednou!(10.11.2017)

 • dalziel
  *

  Tak toto nemohlo baviť ani Číňanov.To nemalo ani hlavu ani pätu.To tam mohli šupnúť radšej Riddicka namiesto Bourna.(30.11.2017)

 • Maniik88
  ***

  To som nečakal. Nepozrel som si žiadny trailer a že to bude fantasy s príšerami...oddychová B-lbina. Húfy Číňanov popoletujú po hradbách, postrielajú si s katapultami, zahrajú sa za vlastenecov a prerobia západniara a nalejú mu kus vyššej morálky. Damon strieľa lepšie ako Robin Hood a tie akcie boli proste prepálené. Je to cielené na Čínskeho diváka. Mali by sme si na to zvykať, stáva sa to čoraz častejšie. Dafoe nemožný a zbytočný, asi jeho najhoršie úloha. Zaujala pekná mladá čínska generálka Tian Jing. Mohla by zahrať Mulan heh.(17.8.2018)

 • misbos
  *

  Časosběrný dokument z vojenské posádky, kde se brnění nosí i při práci v kuchyni - aneb - kterak POWER RANGERS běhali po zdi sem a tam... a sem .... a.... tam. Viděl jsem budoucnost globalizované kinematografie a hořce jsem plakal.(20.1.2019)

 • moviefan4
  **

  Od filmu som nič nečakal a aj som skoro nič nedostal. Film ktorý má skvelý koncept a ten koncept sa dal naozaj využiť lepšie, ma dosť sklamal a som toho názoru že takýto film nemusel mať ani premieru v kine u nás. Príšery vyzerali ako keby pes pokúruje žabu a tým sa narodí dieťa, tomu následne date si šnupnúť dve možno tri lajny pika a ejha príšera je stvorená. Od královnej tých bastardou som čakal viac a dostal som sklamanie, však vyzerala tak isto zle ako tý malí sráči. Dej filmu bol slabý a mal veľa hluchých miest a to bol hlavný dôvod toho že som sa do deju nezažral až tak. Jedine kedy ma tento počin bavil bolo iba pri bojoch ktoré boli naozaj dobré ale prečo ich tu bolo tak málo?! Nechápem prečo radšej tento film nezaložili viac na bojoch na múre než na zbytočných kecoch okolo všetkého? To vážne nepochopim. A záverečný suboj bolo akože čo? V kine som pozeral ako debil na to že to zakončili tak na hovno a hlavne s minimom akcie. Plus nechápem načo tu bolo tolko scien toho teplého korejca ktorý tu robil domácu šmadlenu namieto bojovníka. Zbytočne vela scien v ktorých tento ,,talent,, nič nerobil a tie scény boli zbytočné. Keď už povdali hlášku pri ňom keď umýval riad ,,ja viem čo chce,, som si v hlave povedal buď umreť alebo umývačku riadu. Strašne som polemizoval či dať odpad alebo najviac 2* a rozhodl som sa pre tie 2* a to za súboje na múre a prekrásnu kameru pri súbojoch a záberoch na múr a okolie. Inak je to zbytočný film ktorý mi prišiel dosť odflaknutý a zbytočný! Tento film zaraďujem do kategórie stačilo raz a už viac nepotrebujem. Dúfam že v kine uvidim tento rok lepšie filmy než toto!(8.1.2017)

 • Plaque
  odpad!

  Veľká čínska kokotina, asi tak sa to dá v skratke zhrnúť. No, aby som nebol príliš skúpy na slovo, tak... Nečakal som žiadne historické reálie. Na čo aj? Žáner filmu je predsa úplne inde. Preto som sa vôbec nepozastavil nad tým, že Matt Damon sa naučil chytať veľryby v Španielsku alebo nad tým, ako sa musí chudák Temudžin obracať v hrobe, keď jeho armádu vykreslili v tak výrazných zelených farbách... Napokon aj na začiatku filmu to bolo jasne povedané, že ide o legendu. Čakal som teda typické fantasy a prvých 10 - 20 minút to aj vyzeralo, že dostanem presne to, po čo som prišiel. Potom sa to však zvrhlo na nejakú poriadnu grcanicu, ktorá v sebe obsahuje všetky chody predchádzajúceho dňa. Miestami som už ani neveril, že vydržím do konca. Tak najprv ma pobavila armáda čínskych Power Rangers, ktorí síce cvičili a pripravovali sa na tento boj nejakých tých 60 rokov, ale stali sa z nich nekompetentní debilovia v momente, keď sa na scéne objavil čínskoeurópsky Robin Hood so svojim parťákom. Armáda na čínskom múre mala nacvičenú super ekvilibristiku a la Cirque de Soleil s prvkami starovekého bungee jumping a tak ďalej. Avšak proti primitívne vyzerajúcim, stále iba škriekajúcim a tlamu otvárajúcim zeleným psomarťanom im to bolo úplne na hovno. Pretože morálne ponaučenie tohto filmu spočíva v prísloví - nesúď podľa obalu. Zo zelených kokotín sa nakoniec stali absolútne sofistikované zelené kokotiny, ktoré však zostali primitívne nielen svojim počtom, ale aj zjavom, fungovaním a celým nápadom. Navyše tie oči, ktoré fungovali ako všetky hlavné orgány a po zásahu okamžite nastala smrť, ma poriadne iritovali. A tak sa namiesto poriadnej mely skupina zubatých stavebných inžinierov odhodlala k počinu skutočne nevídanému. Za dva krátke útoky prekopala Eurotunel La Manche pod Čínsky múr a partia primitívnych Power rangers, ktorá celý čas dostávala pekne na hubu musela naštartovať svoje teplovzdušné balóny šťastia, aby mohla ratovať Peking. Do toho všetkého vstupuje náš európsky Robin Hood, ktorý síce nevie ani proti čomu bojuje, ale ako skúsený to Zajcev triafa priamo do očí. Na múre nedokáže zabiť jednu príšeru ani celá skupina obrnených a vycvičených Číňanov (to sa pritom hovorí, že by nás aj čapicami ubili), ale Matt predvedie niekoľko kĺzačiek, že by zahanbil aj chlapcov z Barcelony a pritom strieľa z luku ako najväčší frajer aj z tých najnemožnejších pozícii. Orlando Bloom by mu mal uštedriť zopár otcovských faciek za túto bohapustú a nepodarenú vykrádačku Legolasových trikov. A nakoniec ten najprimitívnejší záver zo všetkých, keď sa im podarí pažravú matku zostreliť prskavkami, ktoré zostali zo Silvestra. V lete a skoku a la Spiderman, šup rovno do do stredu... No jedným slovom strašné. Jediným vtipným a zábavným prvkom, boli pasáže s Pedrom Pascalom, čoby drsňáckym kamošom Tovarom, ale inak som sa modlil za záverečné titulky.(9.1.2017)

 • lksvcr
  ***

  Řekl bych, že to není špatný film, ale ani výborný, spíš takový průměr, čehož už jsou asi někteří diváci přesyceni. Pro mě to byla příjemná podívaná a díky tomu, že jsem neměl žádná vysoká očekávání jsem nebyl ani nikterak zklamán. Akční sekvence pobavily, hudba se mi líbila, párkrát jsem se i zasmál a povinná romantická linka šla přežít, takže moje hodnocení, jak jsem již napsal na začátku, je průměrné. 3*(26.1.2017)

 • warrenur
  *

  Klasicky brakovy cinsky velkofilm, reznuty pocitacovymi priserkami s troma "zapozicanymi" hercami. Odhliadnuc od, pre mna tuctoveho", pribehu, predlhych farebnuckych vojenskych prehliadok, slabych dialogov a obcas i dost zlych efektov, neviem co mam hodnotit pozitivne. Pokial nie ste fanusikom tychto velkolepych rozpravok, je to dost zle.(24.3.2017)

 • ervina
  **

  No to byla překombinovaná volovina.(24.3.2017)

 • Sharlis
  odpad!

  Tohle je snad blbej vtip ne? :-) V Cine lezi hodne penez a Matt Damon to vi.(25.3.2017)

 • regentor
  *

  Velká čínsko-americká mystifikace.Matt Damon v roli západního dobrodruha,žoldáka a lučištníka se na cestě za hledáním tajemství střelného prachu vydává vstříc východnímu poznání.Z jeho družiny po střetu s mongoloidními lupiči a rabiáty zůstává dvojčlenný team plus useknutý pařát odpudivé bestie kdy útěk je jediným řešením, který však zastaví Velká čínská zeď.Fantasy výklad této stavby jakož i pojetí filmu se dá s přimhouřením všech očí pochopit ale i tento filmový žánr má svá pravidla. Pokud na západě , odkud dobrodruh-lučištník přichází neznají tajemství střelného prachu pak je evidentní, že se jedná o dobu před rokem 1492 a žadní "Američani" neexistují(pokud už tuto pseudo vlasteneckou kartu chtěli yankee hrát, pak měli do role Damona obsadit Indiána..) ale v pohodě nám hlavní hrdina a jehu druh sdělují, že jsou Američani kteří bojovali pro papeže proti němu s Angličany proti Španělům , pak zase obráceně atd.Lovili velryby a tak umí harpunovat a kde co dalšího.Třetí do party, kterou asi umožnil rozpočet a politická korektnost, je Willem Dafoe v roli připosraného kněze-zrádce-prospěcháře který už na zdi pobývá 25 let...Uffff.Na zdi vrcholí hektické přípravy naleštěných , barevně rozlišených, obránců kde zástupcem generála je velitelka Hop-Ni-Tam, jako důkaz feminizace středověku.Útok kamarádů useklého pařátu na sebe nenechá dlouho čekat a tak jsme svědky počítačově ne příliš kvalitního zpracování "hamižných" .Atak odražen.Uffff. Pokud je tato část filmu málo logická , pak je alespoň koukatelná. Další pokračování je až hanebně nudné, klišoidní a směšné zárověň (nikoliv ve smyslu humorné).Létající balony poháněné střelným prachem jsou jenom třešnička na dortu filmového diletantství a odfláknuté práce.Pokud je snímek určen jen pro čínské nebo americké publikum tak se to dá ještě pochopit. My ostatní kteří používáme hlavu i jinak než jako zátku do krku se ke snímku raději už nikdy nebudeme vracet.(26.3.2017)

 • mark9th
  *

  Katastrofa. Američania vzali Číňanom dôstojnosť, ktorou sú ich filmy známe a Číňania zasa naopak zadupali všetky šance na aspoň priemernú akčnú pohodu. Great Wall sám seba nazýva Action/Adventure/Fantasy/Thriller filmom...... Leda tak vo sne. Ani jeden žáner tu nenájdete kvalitne zastúpený a keď si uvedomíte čo nám produkcia za 150 miliónový rozpočet (!!!) ponúkla, tak je to vskutku na zaplakanie, hlavne pre Damona, ktorý by si mal vytrhať vlasy za to, že na takúto sprostosť kývol. Great Wall=Great Disappointment(11.4.2017)

 • redsparrow
  *

  Je vidět, že to bylo drahý. No a co? Stupidita.(14.4.2017)

 • Flopik
  ****

  Treba uznať že Číňania sa vedia vyhrať do najmenších detailov.Nehovorím o príšerách , ale o brneniach , vyzuále a akčných pasážach.Od filmu nečakajte nejaký prepracovaný príbeh, v skratke to je proste čínsky múr na ktorý útočia príšery ktoré môžu zničiť celý svet.Ako jednohubka je to výborné , herci sympatický a hudba tak isto skvelá.Koniec troška nevydarený ale inak 4* pohode dám.(17.4.2017)

 • FrediaK
  *

  Pokud rádi myjete nádobí v brnění, pískáte na píšťalku zezadu a chcete vidět najednou tisíce bazilišků z HOMAM3, pak je tahle srajda úplný terno. V opačným případě si radši nějak šikovně ubližte a nechte se hospitalizovat. V pokoji plným chrápajících a chrčících dědků je totiž mnohem větší zábava.(14.5.2017)

 • t.b.kat
  *

  Velkolepé prázdno, tak monumentální a nudný film jsem dlouho neviděl. 1*(17.5.2017)

 • rigby
  **

  Jedná se o americký akční film, nic víc. Bez většího smyslu a hloubky se tu pozabíjí pár počítačových potvor, hrdinou dostanou místo zlata černý prach a je konec filmu. Pozor na stopáž, celých 15 minut totiž zabírají závěrečné titulky. Pro mě obrovské zklamání, protože se opravdu není čeho chytit. Ani barvičky a efekty výbuchů tu moc nefungují. A že by se divák mohl kochat zdí, tak to už vůbec ne. O čínské kultuře ani nemluvě.(19.5.2017)

 • zapalik
  ****

  Nápaditý akční film. Občas nekvalitní efekty, ale celkově fakt výborná oddechovka(20.5.2017)

 • JardoLe
  *****

  No myslim,ze si to zasluzi aj vyssie hodnotenie,vyborne akcne fantasy o boji proti priseram,ktore daju poriadne zabrat,vizualne sa mi to pacilo,aj dejovo,aj ked Matta Damona velmi nemusim a cinsky mur je nadherna stavba...:-)(21.5.2017)

 • RomaS
  ***

  Zábavné to určitě bylo. Moc okatě byl ale přiznaný původ. Mat tu měl v podstatě jen úlohu přilákat obecenstvo neasijského původu. V podstatě všichni šikmoocí tu byli uvědomělí, odhodlaní a stateční obránci, kteří neváhali okamžitě položit život za obranu zdi. Evropané tu byli pouze tři a všichni měli křivé povahy nebo schované kostlivce ve skříni. O tom kdo to platil tedy nebylo pochyb. Je ale dobře, že se zase penězi nešetřilo. Hezkou vizuální podívanou předčily snad jen parádní, barevně sladěné kostýmy.(25.5.2017)

 • Domas88
  odpad!

  A tohle je co? Ještě, že jsem se nevyhecoval jít na tohle do kina, díky, že jsem byl ušetřen, protože za tohle platit peníze, popcorn, colu,.... Fuj, je mi zle!(7.6.2017)

 • Urgost
  ****

  Určite by som snímok za normálnych okolností nehodnotil takto vysoko, avšak treba podporiť môj obľúbený žáner. Nápad boja medzi armádou monštier a prepracovanou ľudskou armádou mi pripomína RPG hry, na ktorých som vyrastal a aj keď je inak film celkom hnoj, treba viac podobných snímkov. 70%(26.6.2017)

 • Cinematrix
  ****

  5 hvězd nedám, protože jsou přeci jenom o něco lepší záležitosti. Sedím si takhle doma a najednou telefon. Volá matka. "V žádném případě něchoď na Velkou čínskou zeď," varuje mne. Ptám se proč? "Vůbec to neni historický a běhaj tam nějaký zelený příšery!" Jistě tušíte, že není lepší reklama, než něco, co vám nedoporučují rodiče. Historický to vůbec nebylo a zelenejch příšer tam bylo víc, než jsem sám očekával. Jako fanoušek fantasy žánru jsem si liboval. Záběry na čínskou zeď a bojové scény mi připomínaly Warcraft nebo Pána prstenů. Jde jen o to, že se musíte oprostit od historie čínské zdi jako takové, ale nechte se unášet na křídlech bájí, které onu zeď opřádaly. Pokud to nedokážete, film nedoporučuji.(28.6.2017)

 • kadles
  *

  Démon jako Legolas je pro mě naprosto nepřesvědčivej. Slibnej moment je pro Čínu vrchní velitelka Zdi. Možná se za 50 let dočkáme i v reálu.(5.7.2017)

 • lobo87
  ***

  60%(13.7.2017)

 • tonton78
  **

  Některé věci by opravdu měly zustat za Zdí...(16.7.2017)

 • pavle2
  ***

  Snímek má pouze 103 minut, a toto nutí příběh jít stále vpřed. Z první akční scény se dostává hlavní hrdina do zajetí, ze zajetí rovnou na popraviště a z popraviště rovnou do první bitvy, a tak dále. Problémem je, že tímto tempem vzniká zmatek v příběhové linii. Divák se nedozví, proč se chce na začátku filmu Bezejmenný řád zmocnit hlavního hrdiny. Členům tohoto řádu nejsou dány žádné příběhy a mnohdy ani identity, a to i přesto, že se ve filmu objevují často a hrají je špičkoví čínští herci. Tyto postavy tak působí pouze jako jakási camea různých postav, chodících v těžké zbroji se zamračeným obličejem kolem Zdi. Dokonce ani o monstrech se divák nedozvídá moc kromě toho, že chtějí sníst všechno živé a útočí jednou za šedesát let. Celý příběh je velmi plytký a chybí mu zajímavá zápletka nebo vedlejší dějová linka. Aby si divák snímek užil, musí přistoupit na režisérovu hru - vypnout mozek a užívat si bezduchou akční řežbu. Velká čínská zeď dokonale plní funkci lehké akční oddechovky, protože má zábavné akční scény plné netradičních prvků. Nečekejte ale kvalitní a rozvinutý fantasy příběh, vysvětlenou psychologii postav nebo zajímavé vedlejší linie příběhu. Příběh se převážně soustředí na krvavý boj proti zlým, obřím monstrům.(8.8.2017)

 • Blutarg
  ***

  Akční fantasy, u kterého nesmíte přemýšlet :) Podle mě se to dost podobá nějaké RPG, zbroje a zbraně obránců zdi tomu snad poprvé reálně odpovídají :D(15.8.2017)

 • Mograine
  ****

  Čínská kultura má jedny z nejlepší a nejokázalejších legend, pověstí a mýtů, proto jsem neodolal a musel jsem se podívat na Velkou čínskou zeď. Faktem je, že s tímto mýtem jsem se ještě nesetkal a dle mého názoru bych mohl konstatovat, že pan režisér odvedl dobrou práci. Pan Damon, díky svému charismatu, tomu udává až svižné tempo, pan Packal má mé sympatie, díky tomu, že už nehraje slaboduché kokoty a opět můj oblíbený Wilem Dafoe opět ukázal světu, že by se na něj nemělo zapomínat jako na herce. Vesměs se jedná o celkem pěkné vizuální hrátky, bohužel místy až přehnané. Originální příběh neznám, ale mám za to, že se jedná o vcelku originální zpracování. Já se nenechal zmást nízkým hodnocením jako většina potratů zde a v tomhle snímku vidím potenciál, tudíž krásné a úctyhodné 4 kule.(26.9.2017)

 • murkl
  *

  Špičkový trailer. Na hovno film.(4.11.2017)

 • CrazymanM
  **

  Nic převratného,taková čínská jednohubka se třemi známějšími neasijskými herci.Obludy nebyly zase tak špatné,ale jinak slabota,asi si to za chvíli ani nevybavím!!!(9.11.2017)

 • septic
  **

  čekal jsem, jestli mě to nechystne kvůli těm příšerám (absurdní přeplesky mi nevadí) , ale je to celkem ptákovina a navíc jsem to měl okořeněno člověkem, který dělal pro moji verzi titulky a neví, že namísto "si" existuje i nějaké "jsi"(26.3.2018)

 • vodkasesemte
  ****

  Hybridi (bohové si rádi hrají) - What god made those things? Přesně! - Docela nezvyklá otázka, ne? Za celou dobu Starcraftu nepadlo o puvodu Zergu ani jediný slovo, případně to byla biologická zbran, a ted je to samá božská podstata - In this army we fight for more than food or money. We give our lives to something more - Xin Ren is out flag (mean trust). Trust in each other (možná v příštím životě) - Naše společnost mě naučila nevěřit nikomu - In all ways, at all times - Im alive today, bcs I TRUST no one - Men must learn to trust, before he can be trusted - Then you were right. We are not the same - Stay vigilant. Next attack is comming - The Tao Tei will RETURN - Rise every 60 yrs - Nameless Order - The GREED of men is not that different from the Tao Tei - Velice poučnej snímek - The strong také what they want - Nemužeš ji jen tak opustit - Are you sure you dont want to go back? - Story by Edward Zwick n Marshall - Pěkný, já mám rád tydle legendy romance - Jing Tian (ta je krásná) - Připomínalo mi to Dragon Age - Hudba, musím si stáhnout soundtrack - Jinak barevně to bylo v pořádku, modrá je ženský element (zrovna dva dny zpátky jsem o tom četl – tydle shody se mi dějí v poslední době pořád) - Trochu slabší střed a konec, ale pořád se na tu prcinku dobře koukalo(13.4.2018)

 • Frantisek.Fu
  **

  35%(5.5.2018)

 • beso74
  ****

  Niekoľko storočí pred Alfredom Nobelom sa podaril prelomový vynález v ďalekej Číne - zrnkám čierneho prachu tu totiž bola vdýchnutá sila, ktorá dokázala odstrániť akúkoľvek prekážku. Práve tu sa vybrala skupinka žoldnierov z Európy, aby tento "pokrok" dotiahla aj k nám, na západ. Aj napriek takejto zápletke, tu nejde o žiaden pseudohistorický dobrodružný výlet ale o čistokrvnú fantasy, ktorá dupe ako švajčiarske hodinky a má takmer všetko, čo by v nej malo byť - hrdina bez bázne a hany, kolosálny Čínsky múr, obrovské vojsko a ešte väčšia armáda stvorení, ktoré sú z dňa na deň chytrejšie. Veľké prekvapenie, pretože osobne som čakal nejaký paškvil na úrovni Dungeons & Dragons.(3.6.2018)

 • Looka
  **

  30% co to bylo za blábol, čekal jsem historicý opus a dostal pohádku pro retardy.(6.8.2018)

 • Hans.Gruber
  **

  bože to byla sračka. Nebejt Jasona Bourna, tak by byli žluťáci v píči. Jedinej důvod proč jsem to dokoukal byl, abych zjistil jestli Agent Peňa dokáže propašovat černý šňupendo do kolumbie. (spoiler- stejně se mu to nepovede)(11.1.2019)

 • pity
  ****

  Kaslete na kecy o originalite a dalsich tlachach, je to super bijak pri kterem se budete hlavne bavit. Az budu chtit neco co mi da mozek do sracek nepujdu na film s charakterem fantasy/akcni/dobrodruzny. Ano presne takove to bylo a ja se kralovsky bavil.(5.1.2017)

 • PunyHumanNo2
  *

  Máte-li nutkavou potřebu pozorovat statečného hrdinu s bezedným toulcem, jak vesele kosí digitální hnízdo s nímž si nedokázaly poradit ani celé šiky vojáků v duhových kostýmech, ani pohledná víla z bungee jumping týmu Jeřábnic, tak si raději pořiďte Musou videohru.(8.1.2017)

 • The.Cloudie
  ****

  2D s titulkami Abych pravdu řekl, čekal jsem to horší. Z traileru to vypadalo na zajímavou akční multikulti řežbu z daleké Číny. Jakmile ale došly první ohlasy tak jsem krapet znejistil, zda jsem nakonec nevyhodil zbytečně peníze. Co se týče efektů, ty byly skvostné a jsem naštvaný že cinema city nedala 3D s titulkami (dabing je strašný ať už se jedná o jakýkoliv film pokud to není pohádka). Příběh byl plochý, takový bez nápadu, ale myslím, že film nebyl o příběhu ale spíš tak o těch efektech, které byly vynikající. Nebýt Oberyna (kdo neví kdo to je, ať koukne na Game of Thrones) tak ve filmu nezazní ani jediná vtipná hláška, ale díky jemu a Mattovi ten film nakonec nebyl tak strašný. Původně jsem si představoval, že tomu filmu dám 3* ale nakonec díky efektům a hlavně vtipům tomu dávám 4*.(11.1.2017)

 • tchempi
  ***

  Čínská olympiáda - skok o tyči, šerm, hod oštěpem, bungee jumping atd. Atleti mají pestrobarevné dresy a koučuje je nešikmooký cizinec. Dojde i na zvířecí agility s několika (sty tisíci) digitálními zvířátky. Je to naštěstí krátké a lze to zkouknout bez viditelné újmy na zdraví. 50 %(16.1.2017)

 • luki00
  ***

  Velká čínská zeď... film na který sem se opravdu moc těšil. podle traileru to vypadalo opravdu moc dobře. A Matta Damona mam opravdu rád..Ale opak je pravdou.. Zklamání jak po vizuální a efektové stránce tak i příběhem.. Rozpočet 150 milionu tomu opravdu neodpovídá..(24.1.2017)

 • Ace.A.T.L.
  ****

  Při shlédnutí traileru, jsem se bál toho, jak chronicky často, nacpou do traileru to nejlepší z celýho filmu. A proto jsem do toho šel bez očekávání. Jen jsem se těšil na Matta Damona, pod čínskou režijí. Když jsem to sledoval, čistě jako pohádku, tak to byla bomba. Jasný styl, čínských velkofilmů tam byl a plno věcí se povedlo opravdu hodně. Drobet mě mrzelo, že proti tak parádní armádě, stály zrovna takovýhle potvoráci a ne třeba nějaký lidsky vypadající rošťáci, ale nezklamalo to. Efekty super, Matt dost věrohodnej, Tian Jing byla šperkem filmu. Vůbec se nebudu zdráhat se na to podívat znova. Za mě parádní 4* a URČITĚ DOPORUČUJU(30.1.2017)

 • Gebron
  ***

  Pro jednou zde po dlouhé době máme zase nějaké to fantasy, a ono to dopadne tak jak to dopadlo. Matt Damon ani Pedro Pascal zde nedostali prakticky žádnou možnost předvést alespoň část jejich hereckých schopností. Všechny postavy byly nevýrazné, a to bohužel až tak, že dokonce několikrát za film došlo k onomu nepříjemnému momentu, kdy se tvůrci snažili ze smrti některé z postav vyždímat co nejvíce divákových emocí, ale ono to prostě nefungovalo, jelikož jste neměli ani tu nejmenší možnost si k daným postavám vytvořit nějaké to citové pouto. Dalším velkým nedostatkem tohoto filmu je taktéž velice často vídaná chyba, kdy se hlavní záporák/zlo/problém vynoří jen tak z ničeho nic bez nějakého hlubšího významu či podkresu ať už jeho charakteru nebo zapříčinění jeho vzniku. Proto zde nakonec máme vlastně jen hordy zelených potvor zabíjených po tuctech bez jakéhokoliv hlubšího smyslu. Jediným kladem tak nakonec zůstává maximálně tak celkem povedený vizuál a přeci jen občas nějaké ty vydařené bojové scény. To ovšem ani v nejmenším nestačí na to aby jste měli byť jen chuť si tento film zhlédnout znovu. Za mě tedy 3/5, a to jen díky tomu, že v rámci fantasy filmů, kterých není oproti ostatním žánrům příliš mnoho, to byl alespoň ten průměr.(2.2.2017)

 • Solverino
  *

  Jedna hvězda za pěknou číňanku a za Pedra, jinak těžká nuda a směšná cypovina to je :((19.3.2017)

 • Teoretik
  *

  Jsem ze sebou spokojený. Dokázal jsem to dokoukat až do konce , i když jsem tomu po prvních 10 minutách ani nevěřil.(19.3.2017)

 • fafejt001
  **

  Efekty - jo , velitelka - jo , důmyslné čínské zbraně - jo , Damon - rovněž jo . . . , ale jinak - NE .(31.3.2017)

 • pestak
  *

  Trestuhodná ztráta času. Jednu hvězdičku za to, že se to líbilo dětem a měl jsem od nich pokoj.(3.4.2017)

 • ronny04
  *

  Yimou Zhang sa napchal Američanom pekne do ritky.Vošiel tam úplne celý.Dokonca ani topánky mu netrčia! Legenda o Americkom nebojácnom hrdinovi so superskillmy ktorý zachranuje velkých Činskych bojovníkov a cele Čínske císarstvo.Velmi tažko sa mi večer zaspávalo. Som zvedavý kedy polavia aj JuhoKorejsky režiséry drám a thrilerov a začnú točit filmy na Americký sposob ...presne ako bol tento brak.(7.4.2017)

 • Clark_Kent
  **

  Mnoho legend a taky mnoho efektů a povyků pro nic. Zbytečně urychlený příběh s nezáživným Damonem, jediný co mě trochu zaujalo byli obleky těch čnských bojovníků v různých barvách.(7.4.2017)

 • Dejavu_UH
  ****

  A potom že všechno z Číny stojí za prd. I přes negativní ohlasy je to koukatelné a mě se to líbilo. Přece co chceme od filmu? Zábavu a odreagování. Nebo aspoň já.(14.4.2017)

 • johnny01
  ****

  Spolupráce Číny a USA se vydařila – film je americky akční a srozumitelný a přitom s věrohodně čínským tématem a velkou dávkou exotiky. Atmosféra na zdi i odhodlanost porazit nepřátele je úžasná a dechberoucí je především spolupráce a boj jednotlivých jednotek, bubnování a hlavně pak jejich barevné odlišení. Úžasná je i cesta balóny. Hlavní linie spočívající v boji proti nepřátelům se po několika zlomech vyvíjí k velkému závěru, finální vyvrcholení lehce pokulhává. Výtky směřují k vývoji vedlejší linie, která je velice nevěrohodná a bylo by snad lepší, kdyby oba hlavní hrdinové sdíleli stejný osud a přímo zklamáním je císař. Nesedí tam i ten čínský pěšák. Celkově je to ale rozhodně skvělá podívaná.(16.4.2017)

 • Mufuck
  **

  Nerozumím tomu pro koho byl film vlastně dělanej. Pro děti asi těžko, vzhledem k počtu mrtvolek co se na sebe od začátku hezky vrší jedna za druhou. A pro dnešními velkofilmy zmlsané fajnšmekry už tuplem ne. Takže pro starší generaci Majorů Zemanů ? Ona totiž je tahle Velká zeď v porovnání s jinými filmy, co se dnes točí, prostě jeden VELKEJ ČÍNSKEJ PRŮS*R . Těžko říct proč, ten film a jeho děj je prostě takovej nijakej, obyčejnej, nudnej. A ani velkým a barevným komparzem to nezachráníš. Ve výsledku ve Vás zanechá třeba jedna epizoda Game of Thrones mnohem lepší dojem. Což je zarážející vzhledem k tomu, že sem se dodíval na údajně velkolepý dobrodružný fantasy film, a ne "jen" na díl seriálu. Dafoeho role je zbytečná, a o nějakém Dejmonově herectví, v porovnání třeba s jeho výkonem v Marťanovi, netřeba se ani rozepisovat, prostě škoda slov. Takže filmek měly táhnout, když už ne děj ani herecké výkony, zřejmě efekty. A ty podle mně pokulhávaly úplně stejně jako zbytek. Přeplácanej digibordel, ze kterýho by se mi na velkém plátně asi udělalo akorát šoufl. Na to že mi je Dálnej Východ sympatickej a Matta Démona mám mezi těmi oblíbenějšími herci, tak mě tento výslednej produkt minul minimálně o jednu délku Velké čínské zdi.(19.4.2017)

 • Saxos
  *

  Vydržel jsem, do kina nešel a udělal dobře. Pohádka o napraveném zloději černého prachu, zachránci miliardové Číny a jejich zdi před stádem přerostlých ještěrek, navíc asexuálně se chovajícímu k zajímavé čínské generálce, byla směšná, otravná, hloupá, nudná.(22.4.2017)

 • Roxeet
  ***

  Zdá se, že někdo měl vizi o příběhu a dost velkej počet prachů na jeho zrealizování. A taky určitě očekávání, že to moc nevydělá, ale zdá se, že toho dotyčného člověka to moc nenahlodá, sen si splnil, tak co. Protože přesně takovéto snímky jsou takovým experimentem, na který však lidi brzo zapomenou. A já nebudu výjimkou. I tak ale nemůžu tvrdit, že by ten film byl bez nějakých zážitků a mezi ně patří bezesporu ten úvodní fight. Něco tak neuvěřitelně puntičkářského jsem neviděl už hodně dlouho. A protože mě to tak ohromilo, tak si myslím, že si film nezaslouží nižší hodnocení. Přeci jen to bylo koukatelné.(30.4.2017)

 • veverysiak
  ****

  Niekedy sa nestačím diviť, aj tunáka, nech mi niekto seriózne vysvetlí, čo vlastne očakáva od kina, ktorého príbeh je o tom, ako tlupa európskych dobrodruhov a žoldnierov pobehuje po šírej ázijskej stepi, postupne sa necháva kynožiť stovkám žltých kmeňov, až kým torzo skupiny nedorazí k veľkému múru, aby sa hneď zaplietli do existenčného boja so zelenými nadrozmernými agamami stepnými s neobyčajne vyvinutou inteligenciou, ktoré sa rozhodli pokračovať vo svojej spanilej jazde aj na ďalšie kontinenty, ale ryžojedi s pomocou polky bieleho torza sa presunú teplovzdušnými balónmi do Pekingu, či do kej márie, aby pomocou práve vyvinutej bazooky rozfrckali podstatu zeleného zla na minďár a spasili tak minimálne celú zemeguľu, teda aspoň jej humanoidnú časť, čo by zas až taká škoda nebola, ale o tom potom, no a namiesto toho, aby polovica torza poňala generála provincie, ktorým sa zhodou šťastných udalostí stala fešná ťuňťuňka, za zákonitú prípadne spolubývajúcu partnerku a začal tak nenápadným ale sofistikovaným spôsobom asimilovať žltú rasu na jej výsostnom území, tak on sa poberie so svojím nespoľahlivým kumpánom pánbohvie kde, no tak mi už len dakto vysvetlí, ako toto môže byť seriózne umenie, napriek tomuto všetkému a ešte kope ďalších sprostostí je to parádna rozprávka s veľmi pútavým vizuálom a nadupanou akciou od začiatku do samého konca, no a o to zrejme chlapom išlo, takže 75%.(8.5.2017)

 • CarLoSiiin
  ***

  Klise typu "Kill the queen and you win." Nastesti mam rad priserky, takze jsem to diky nim preckal do konce. Hodne me mrzi, ze se poradne nezapracovalo na vizualu, v roce 2017 bych takovou bidu necekal.(12.5.2017)

 • BOURQUE
  ***

  M. Damon ako ochranca veľkého Čínskeho múru. Základy príbehu neprekvapia (všetko sme už videli). Efekty a bojové scény sú lepší nadpriemer. Malá a nevýrazná rola pre W. Dafoe. Keď si to vyberiete na piatkový večer ku popcornu, tak to pravdepodobne nebudete ľutovať. Osobné hodnotenie: 74% (***) (13.5.2017)

 • jojto
  *

  Tých pár "žravých" scén nestojí za ten plytký, nelogický dej a trápne dialógy. Fakt sa čudujem, že sa na takúto bykovinu nechal nabulikať Dejmon. Mimochodom zahral tu slušne povedané, prd.(14.5.2017)

 • harycek
  ****

  Docela to šlo , ale škoda že třičtvrtě filmu byla v čínštěně to ten debil co dělal režii dabingu nemohl nadabovat i dialogy v čínštině a říkám DEBIL !!!protože nepochopil , že spousta lidí neumí anglicky to je to tak těžké myslet!?!?! A když už tam chtěl mermomocí tu čínštinu , aby to bylo "IN" tak tam mohly být alespoň české titulky takhle není víc jak půlce filmu rozumět!!!!!!!!!!!!!!!!!No naštěstí v souboru MKV ty titulky jsou!!(17.5.2017)

 • aichwald
  *

  Digitální dinosauři dobývají Čínu, Hrůůůůza!!!!(19.5.2017)

 • aannemer
  ***

  No, bylo to naivní, místy hloupoučké, zkrátka klasický mainstream s do očí bijící čínskou pompou plnou pestrých barev. Kupodivu mě to ale bavilo mnohem víc než podobný kraviny, který na nás chrlí z Hollywoodu.(21.5.2017)

 • wanry02
  ****

  Po pročtení několika komentářů jsem si nedával velké naděje, ale kupodivu jsem spokojen. Film měl sice mnoho vad a nejvíce jich bylo v příběhu. Ale díky vysokému rozpočtu vypadal vizuál úchvatně a i když to nebyl od Matta hvězdný výkon, já jako jeho velký fanda jsem byl spokojen a můžu říci, že se jedná o průměrný až lehce nadprůmělný film. 75%(22.5.2017)

 • SuperXero
  ****

  Zaujímavý nápad ako vysvetliť pôvod a význam veľkého čínskeho múru. Je to taký Pacific Rim v inej dobe. Kvalitní herci a veľký rozpočet z toho nerobia béčkový film, ale zábavné fantasy. Dej je bohužiaľ ľahko predvídateľný, ale nádherne dobové kostýmy bojovníkov, taktika boja a mechanizmy na čínskom múre, prostredie ďalekého východu, odhodlanosť zachrániť ľudskú rasu a excelentný lukostrelec v podaní Matta Damona zaručia, že sa nebudete pri filme nudiť.(31.5.2017)

 • zekon
  ****

  Vezmu Aliens, LOTR a haldu Číňanů a zmixuju to :) Natočeno skvěle, délka akorát a hlavně, konečně natočená asijská legenda kde banda ichtylů nelétá vzduchem, nekopou se do dršek a po 15ti minutách jim naskočí jedna modřina. Pokud takový odpad jako Tygr a drak dostává tak vysoká hodnocení a tváří se jako vážně natočená legenda, tahle oddychovka je proti tomu velkofilm zasloužící si 10*. Skvělá akce, zvuk, zábava.(5.6.2017)

 • Dr_Berry
  ***

  Metdejmn jako jediný dokáže zabít příšeru společně s Oberynem Martelem. Takže tito dva výtahnou Číňanům obrovský trn z p*dele. Digibordel v každém záběru, ale aspoň to šlape člověk se nezačne nudit. Je to potřeba brát s nadhledem.(6.6.2017)

 • Kennedy_R
  ****

  Když zapomenete na historii a budete se těšit jen na velkorozpočtovou fantasy, tak Velká čínská zeď rozhodně nezklame. Podoba s Warcraftem nebo Mumií: Hrobem dračího císaře.(17.6.2017)

 • lukas.barbuscak
  **

  Nikdy by som neveril, že na futbalový zápas a dobrodružný film by som vedel napísať rovnakú recenziu. A hľa, tu je. Pozerať sa na to dá, nikoho to neurazí, a nečínskym aktérom sa vôbec nečudujete, že tam sú, pretože hrať na pol plynu a dostávať zapletené trikrát toľko za rovnakú prácu by nezobral iba blbec. V konečnom dôsledku je z toho odvar toho, čo by to v teórii byť mohlo, keby to proste robili lepší ľudia. Dva a pol.(18.6.2017)

 • jack_scott
  **

  Vizuálně hezké, ale jinak je to ptákovina na jednorázové pobavení. 50%.(24.6.2017)

 • Ivoman
  *****

  Naprosto fantastická podívaná ve 3D. Málo takových filmů. Zdejší ubožáky, kteří tomu dávají míň než 3 hvězdičky můžu jen a jen politovat. Běžte se podívat na Hořící keř nebo na něco od ožralce Havla, já se radši mrknu desetkrát na Velkou čínskou zeď.(20.7.2017)

 • Mkartaylas56
  ***

  Celkem vyvedený vizuál a koukatelné akční sekvence, jediné co na nich bylo špatně je to, že byly jen 2, takže nečekejte nějakou mega bitvu o proražení zdi. Kromě těchto scén a úseků mě film prostě nevzal a nebavil. Příběh byl hodně jednoduchý a jednoduše se nejedná o promyšlený děj. Navíc tam byla spousta nelogických momentů, což tento film ještě víc zhoršuje. Ani Matt Damon, který byl hlavním faktorem, proč jsem se na tento film podíval, nijak neoslnil. Ve finále se tedy podle mě jedná o celkem slabý průměr a vzhledem k mým očekáváním se to prostě nijak extra nevyvedlo. 45%(29.7.2017)

 • Najt
  ***

  osobně trochu zklamání. Jediným tahákem tu byl jen Matt Damon, kterého mám moc rád, ale upřímně Jasonem Bournem tu taky není...Pokud má člověk vyloženě rád "nedotažené" fantasy, je asi zbytečný s tím ztrácet čas. Jsou lepší filmy.(19.9.2017)

 • Kushina
  ***

  Historické filmy mám rád, začátek mě velice zaujal, bohužel poté to na mě bylo už moc sci-fi. Příběh byl dobrý a gradoval. Sice trošku jednoduchý, ale Damon to zachraňoval. Zlatý průměr. 60%(28.9.2017)

 • mimozakon
  ***

  ...alebo o tom, ako CIna prezentuje novu konsipracnu teoriu, preco postavili Mur.(4.11.2017)

 • Trevor
  ***

  Celkom slušná fantasy jazda s pomerne zaujímavým scénarom a vtipnou myšlienkou, načo Čínsky múr vlastne postavili. Na fantasy príbeh je pomer akcie,napätia a romantiky vyvážený, takže film patrí k tým pozerateľným.60%(2.12.2017)

 • MAAUZ
  ***

  Velká splácaná zeď z hlíny. Nanimuju ňáký nový příšery s vibrující blánou nad hlavou a vočima na krku a pak vezmu.. uhmm třeba magnet - jako Kriptonit v Supermanovi - a ten když k nim přiložim, tak je tím utlumim... What a gut idea! No a prostě plno dalších chujovin. Dostávalo mě, jak měli luxusně vybavenou tu zeď, to jsem nestačil zírat. Hodně scén bylo nesmyslnejch. Ale není divu, že se mi PGI líbilo, když se jednalo o zatím nejdražší čínský film v historii. To musím uznat, že se jim povedlo.. A Damon s Pascalem a Dafoem se asi dostali na casting omylem.(4.12.2017)

 • Tuty
  **

  Nejenže mi vadí spojení Velké Čínské zdi s digitální selankou, která se s blížícím se závěrem stupňuje, ale mám problém i s některými nelogičnostmi a hloupoučkými dialogy, které z diváka dělají úplného idiota...(27.12.2017)

 • Mamlas
  odpad!

  Je neuvěřitelné, za jaké nesmyy lze utrácet velké peníze.(3.1.2018)

 • kolly13
  *

  Proč vidět? Pouze kvůli efektům a propracovaným zrůdám z hor. Jinak je člověku blbě z nudy. Ti rýpavější odhadů Mattův příjem z tvrdého čínského komunisticko-kapitalismu.(18.1.2018)

 • Ronnie92
  **

  Zajímavé fantasy o legendě (vůbec jsem o ní nevěděl a po tomto filmu ani nechci), ale žádné velkolepé bitvy se zde nekonají. Líbily se mi kostýmy, ty barvičky byly pěkné a jediná lepší akce byla chvilku po začátku filmu. A když jsem čekal, až to přijde znovu a ve velkém, nic se nekonalo. Pedro Pascal a Willem Dafoe zde mají až nedůležitou úlohu. Divím se, že na takové postavy kývli. Damon se snaží táhnout a Jing má hezká očka, ale to je asi tak všechno.(12.7.2018)

 • blondboss
  ***

  Taký klasický digitálny blockbuster s vôňou drahého Hollywoodu, ale financovaný Číňanmi. Už si zrejme aj oni chceli vychutnať ten pocit, keď masovému divákovi naservirujú vizuálno-orgazmické creme bruillé na ten ich ázijský spôsob. A ono to celkom aj fungovalo, keby tu už podobných výplachov nebolo na tucty. Matt Damon síce potešil, Pedro "Peňa" Pascal ešte viac, ale celkovo mi to prišlo ako CGI béčko bez akéhokoľvek pútavého a originálneho nápadu. Opísať nejakú legendu a "ošatiť" ju do vizuálneho lesku je síce fajn, ale občas to proste nestačí. 55 %(16.7.2018)

 • shaacul
  **

  Teda to muselo dát příšernou práci, a přitom taková blbost, co?(1.1.2019)

 • Deeus
  ***

  Celkově by se dalo říct prostě další fantasy blbost, ačkoli ten mix západního a východního světa vysloveně vybízel k tomu, že to skončí právě jako konina, nebo něco hodně zajímavého. Vypíchnout plusy i mínusy by znamenalo dodat, že Velká zeď je... nevyvážená. Vizuálně krásné, pěkné efekty, neuvěřitelný cit pro detail u kostýmů, na druhou stranu strašně mi v tom zapadla hudba, která na to, že si ji připsal Ramin Djawadi, dopadla až podivuhodně jako "generická epic fantasy" - dalo se z toho vytřískat mnohem víc, aby to ladilo s těmi šílenými barvami. Cením, že tam nebyla spousta klišé, která jsem tam čekala, ale prostě tomu něco scházelo. Po čínském způsobu jsou všechny postavy víceméně podle šablonky, ale ta lyrická vážnost není prostě u takových CGI příšerek možná na 100 %. Kromě těch barev v tom není žádné koření, díky kterému bych si na filmu do tří let vzpomněla při doporučování, ale odsýpalo to svižně a i se slabším scénářem je to fajn zabití večera, pokud nemáte na práci něco lepšího (což v oddělení fantasy poslední dobou stejně není).(2.1.2019)

 • Raijin
  **

  Bolo to smiesne, neberte to vazne, ale s odstupom, dajte si u toho fajnu veceru a vypnite mozog a bude to fajn.(3.1.2019)

 • robfi
  ****

  Po hruzach typu Hunger Games neco, co ma hlavu a patu. Kdyby Cinani neprozivali narodni pubertu a neprehnali to s tezko uveritelnymi cinskymi "high tech" a naivnim patriotismem, ktery vzapeti znehodnoti kopirovanim Hollywoodskych klise a spoustou zbytecnych oslich mustku, mohla to byt bomba. Takhle to je "jen" nejlepsi fantasy Made in China. Dobre komentare Lopata555 a Niktorius, odpadlici nepochopili, o co vlastne GO. Nasledujici text obsahuje SPOILERY ******************************************************************************************************************************** SPOILER ALERT Jako minus hodnotim vykradacky premiovych filmu. Pokud Cpt. America haze stitem jak o zivot, tak tady se musi stitama hazet a presekavat cokoliv, co se postavi do cesty. Pokud ve filmech jako Troja vidime stitovou hradbu jednou za uhersky rok, tak tady v kazdem druhem zaberu. Z LOTR ukradli vse, co mohli, od kamery, pres Sarumanova vodni kola az po legolasoviny. Strelny prach vybuchuje se silou plasticke trhaviny, akce ve zpomalenych zaberech by se hodily spise do beckoveho filmu. Jako plus hodnotim atmosferu, hudbu, triky a vykon komparsu, treba harpunarky ve 3D musi byt slusny zazitek, stejne jako zaverecny souboj v prosklene vezi. Bohuzel, slabe jsou sceny na cisarskem dvore a dialogy take nenadchnou, ale za to tu je excellentni Matt Damon a Tian JIng v hlavnich rolich. Vice jsem od Cinanu necekal, takze za me spokojenost. A tesim se na dalsi podobny film Made in China.(5.1.2017)

 • mansonn
  *

  Ach jaj...... Takze Legolass doputuje k Cinskemu muru, kde chce ukoristit recept na pusny prach. Vsetci padnu na zadok pred jeho strelbou z luku.Na mur utocia zvieratka postavy vacsich hafanov a ako v independance day ich riadi kralovna a bez nej su nahrati........co nedaju logikou daju poctom. Nelogickostou je cely film prespikovany.... skacu dolu na lanach a nabodavaju utociace zvieratka na kopie a umieraju pri tom a to maju vybusniny v zalohe, ktore nepouziju ihned :-) tie scenny kde dokazuje nas Legolas svoju odvahu su tak hlupe a vyumelkovane az som mal nutkanie si otvorit flasu s alkoholom aby som to ustal. Tu jednu hviezdu dostanu za hmmmmm dumam, tak co bolo naprd najskor - efekty, dialogy,dej,naslednost deja, odflaknuty zaver..... hmmm tak jednu hviezdu dostanu za farebne uniformy, to ked som videl som sa ozaj nasmial :-) a stena co sa nadvyhne a vykuknu tam velke noze a krajaju lezuce bestie heheh(5.1.2017)

 • baclajean
  *****

  Zaujímavé prepojenie boja a fantasy príšer, pričom napriek (ako pozerám) slabým hodnoteniam musím povedať, že som si kino užil. Vtipné repliky sú príjemným bonusom, no a hudba bola tiež na úrovni. Tí, ktorí chodia do kina kvôli "efektom", si, nazdávam sa, taktiež prídu na svoje. Takže 5/5, prečo nie.(6.1.2017)

 • Libb
  ****

  Nerozumím tolika negativním komentářům. Pokud nemám IQ < 60, tak hned po shlédnutí upoutávky musím vědět, co se od toho filmu dá čekat a co mně chce nabídnout. Tohle má být oddychovka se skvělým visuálem, a to bylo splněno na 110%. Mně třeba velice vyhovovalo, že se tvůrci obešli bez detailních záběrů na vyhřezlé vnitřnosti apod. Jasně, děj je - no vlastně ani moc není. Zápletka je nesmyslná, ale hned na začátku je jasně řečeno, že tohle je jen jedna z pověstí o velké čínské zdi - tak co? Já nechal mozek na parkovišti a film si vychutnal. Relax, 8/10(7.1.2017)

 • zipS
  **

  Nezaazivnaa drahaa rozpraavka (mysliim tym aj drahy listok do kina na taky balast film)(7.1.2017)

 • DaweForeman
  ****

  Zde rozhodně nečekejte nějaký smysluplný děj. Tohle je prostě jedna velká rubačka v čínském stylu s nádechem fantasy? sci-fi? - těžko říct (přece jenom tu není řečeno přesně, co jsou ty zelené bestie zač). K tomu všemu je zamíchán západní styl humoru a herců. Popichování mezi Williamem a Tovarem nemá chybu. Po vizuální stránce je vidět, že je to ta super typická podívaná, kterou dokážou jen číňani a to že se tam trochu mísí ta západní stránka v podobě cestujících evropanů, tak to nepřijde tak jednostranně nudné opakování toho jednoho a toho samého. Když přejdu k příběhu, tak by si rozhodně zasloužil více pozornosti, ale vzhledem k tomu, jak se tam všechno tak rychle odehrává a přítel nečeká na oddych, tak to snad ani pořádně rozvít nejde, ale je to tak nějak dělaný za běhu, jak je to přesně tady. Velké plus pak musím dát soundtracku, který je parádní.(7.1.2017)

 • argo.smile
  *

  Tak toto bol pekny odjeb a What The Fuck? prachy v lufte, dej na nic, preplateny Damon a vl. nemam co viac dodat k tomuto vraj "velkolepemu filmu" podla radia Europa 2...(8.1.2017)

 • MrsTecka
  ****

  Jenom protože jsme neměli chuť jít na nic jiného, vyrazili jsme vstříc Číně. A za sebe musím říct - parádní práce. Ani nevím proč, ale hrozně se mi líbilo barevné rozlišení vojáků a naprosto mě dostaly přemety na bungee lanech dívek s oštěpy. Mám úplně pocit, že celé dějiny jsou sepsány špatně, že to určitě bylo jako ve filmu. V hlavní roli s Mattem Damonem se z toho stal vcelku dost povedený film. Vytkla bych ale český dabing, který se zrovna moc nevyvedl a k hercům mi neseděl.(8.1.2017)

 • Shanen29
  ***

  Velmi drahý film,který mě moc nenadchl kromě vizuální stránky.Moc se neliší od výpravných filmů kterých zde již bylo opravdu hodně.Díky Damonovi je film o trošku koukatelnější,ovšem přemíra CGI bije do očí tak,že vytváří umělou strukturu továrního filmu právě vygenerovaného z počítače a za hodinu už jsem seděl v baru a cucal whisky ,kde jsem přemýšlel jakou chybu Čínští soudruzi udělali.(8.1.2017)

 • Lockdown
  ***

  Rozhodně to není tak špatné, jak zde někteří tvrdí. Je hlavně potřeba na tento film jít jak to říct, s prázdnou hlavou. Nic, ale opravdu nic nečekat. Peníze, které do tohoto filmu byly vloženy, a že jich nebylo málo netuším kam přesně zmizely. Co se totiž týče grafického zpracování, opravdu to dobré není. I scénář si někdo vycucal z písmenkové polívky a nacpal ho hromadou klišé, kdy amíci a vlastně celý svět působí proti čínské armádě poněkud vesnicky. Co se mi na druhou stranu líbí je skvělá hudba Ramina Djawadiho a více než povedená barevnost celého filmu. Když k tomu jako muž připočtete více, než pohlednou hlavní ženskou hrdinku výsledek není taky špatný. Film uběhne víc než rychle, jelikož mluvení je, jak už bylo řečeno spíš vedlejší a vyplňuje nám ty malé chvilky mezi bitvami. Jako jednohubka do kina určitě doporučuju. Určitě to však není film, na který budete po několika týdnech s otevřenou pusou vzpomínat. 55%(12.1.2017)

 • SAINTS
  **

  Velky cinsky mur je velke filmove sklamanie.Ponuka len podpriemerne fantasy plne klise ,predvidatelnych dialogov,zachran v poslednej chvyli a slabej pointy.Film osceluje na pomedzi cinskej legendy a americkeho blockbustru a toto spojenie sa neukazalo ako stastne.(20.1.2017)

 • pursuer
  ***

  Prímová přitroublá jednohubka na sobotní večer, na kterou se lehce dívá a nikomu vlastně nevadí, že by od Zhanga nic tak hollywoodsky povrchního nečekal. Naopak. opět jsem se dočkal gigantických scén s vysněnou pedantickou čínskou kulturou. Radost pohledět a jdu si pustit Kletbu zlatého květu.(29.1.2017)

 • Dumaru
  ***

  Tí ktorí nevideli Veľký čínsky múr si väčšinou myslia že sa jedná o historický film, ono je to ale rozprávočka o tom, ako dvaja kamaráti putujú aby získali čierny prach (rozumej pušný) a bojujú so všetkým, čo ich napadne. Cestou narazia na príšerky a keď si vezmú ako dôkazový materiál odseknutú labu, ochrancovia Číny a čínskeho múru ich nechajú nažive aby sa vysporiadali spoločne s týmito votrelcami. Na nedeľné popoludnie je tento film fajn, najviac ma zaujali efekty a techniky boja číňanov, bohužiaľ dobre nakopnutý začiatok začal postupne stagnovať a nezachránil to ani Matt Damon. Filmu dávam za nápad hodnotenie 6/10,,,(1.2.2017)

 • v.indruchova
  ****

  Jsem překvapena jaké tu má G.W. nízké hodnocení. Je to skvělí snímek. Možná se ostatním uživatelům nezdá příběhová linka nějak silná, ale přece v jednoduchosti bývá síla. Výborná hudba a co se týká vizuálu je to skvost. Neumím si ani představit kolik práce na tom bylo a to mluvím jen o obrazu a renderaci. Film mě bavil od titulků po konečné titulky (Líbila se mi hra barev ). A když jsme obrazu a barev, tam se pravdu nešetřilo. V závěru dopadá světlo skrz barevné vitráže. Nepatrné hrátky v mnoho záběrech. Možná je pro některé tento film jen težko strvitelnou pohádkou, ale já jsem spokojená. Co když celý příběh alespoň z části pravda? :) Doporučuji nejen pro milovníky legend. /Souhlasím MAriusem, že třeba se oprostit od toho, co je nám říkáno ve škole.(20.3.2017)

 • johnysd
  ****

  Ucházející, odpočinkový popcorn. Je to barevné, je to velkolepé je to hezké. Přesně to co od takového filmu kde hraje hlavní roli Velká čínská zeď a hromada zelených příšerek čekáme. Scénář je děravý jak ementál, ale bavilo mě to. Nehledejte žádné umění, tohle je prostě braková odechovka. Nic víc, nic níň.(22.3.2017)

 • Echoes
  *

  Met Dejmn!(22.3.2017)

 • Snakefinger
  ***

  Dějově to tedy žádná pecka to tedy není.... ale geniálně opravdu velkolepě natočeno. Neviděl jsem před tím žadný trailer, takže mě překvapilo že se bojovalo proti šílené plejádě příšer a ne proti hordám normálních smrtelníků. I tak to za ztrátu času naprosto nepovažuji.(30.3.2017)

 • Rorschach_SK
  **

  "Aký Boh mohol stvoriť niečo také? - Žiadny ktorého by sme poznali." Film by sa dal zrhnúť - "skupinka čínskych teletubies hraje tower defense hru s CGI príšerkami z čínskeho podsvetia, za výdatnej pomoci jedného Legolasa a sexi ázijskej generálky." Niekto tu písal, že film je už svojím významom zbytočný - ja musím namietať, nie je zbytočný - ako inak obhájiť 35 mil. na Mattovom účte, než to zaobaliť do filmu ( ja byť na jeho mieste, tiež zo seba spravím na chvíľu čínsku štetku).(5.4.2017)

 • pafka
  *

  Proc to vubec nekdo natocil? Vzdyt to je skvar, jeden nesmysl za druhym, logika v deji naprosto zadna. Jedine, co mozna stoji za zminku, je celkova graficka stranka, ale ta opet vyhrava nad vsim a tak vam nakonec bude strasne prekazet. Bohuzel, Matt Damon zacal hrat v beckovych filmech.(10.4.2017)

 • whale
  ***

  Tři hvězdy za nápad a obsazení. Myslím si, že se z toho dalo vytěžit mnohem víc.(16.4.2017)

 • Kamil111
  **

  UPP se za ty řvoucí digitální triky může stydět a vyznavači této parodie dostali, co si zaslouží. Honorář pro hollywoodské hvězdy se musel nebes dotýkat, jinak netuším, proč v tom hráli. Alespoň že to nebylo úplně urážející a pár scén při již dávno vypnutém mozku pobavilo.(19.4.2017)

 • Nathaniel8
  ***

  Jedna velká blbost... co si budeme povídat (příšery, útok na Peking, let balónem atd.) ale na rozdíl od ostatních takových filmů které se ještě táhnou jak smrad, tak tady bylo dost akce a bylo to příjemně koukatelné...(19.4.2017)

 • Sheemass
  ***

  Velká čínská zeď je jednoduše velmi drahá bitka s monstry za účasti několika západních hvězd (M. Damon, P. Pascal a W. Dafoe) a pár set číňanů. Pokud nebudeme brát v potaz scénář, který je místy poměrně hloupý (viz. scéna mytí nádobí s brnění a tak dále), tak tu máme celkem velkolepou bitvů s velmi slušnými triky a efekty. Jako popcornová oddechovka proč ne?(30.4.2017)

 • Scaevola
  ***

  Vezmu-li v potaz snímek sám v jeho akční, nezávazně historizující a přímočaře zábavné rovině (a vím, že bych tak měl dělat), vlastně nenacházím nic, nač si stěžovat, pakliže přimhouřím oči nad neprokresleným vysvětlením tajemných monster a nad nelogičností tisíce a jedné věci ve výzbroji a motivaci postav k heroické smrti. Zamyslím-li se však nad vyzněním filmu s ohledem na to, k čemu se nechali "západní" herci přemluvit výměnou za nepochybně drobný peníz, mírně mi trhne v zubech. Nenápadná a promyšlená propagace totiž roztáčí svá ozubená kola holdujíc koloktivnímu smýšlení, neboť věty přirovnávající západní krále a knížata k monstrům z vesmíru v jejich chamtivosti jsou pouhým vrcholkem celé zdi...(9.5.2017)

 • Lestad
  **

  Dve hvezdy. Jedna za efekty a druha za kostymy. Dej nebetycna predvidatelna sracka...(12.5.2017)

 • david666
  ***

  Inu moc počítačové - tohle mě fakt vadilo. Jinak v pohodě dobrodrůžo(13.5.2017)

 • Mark1983
  ***

  Tak určitá dynamika filmu skutečně nechybí, ale v případě nepřátel v podobě nějakých kreatur film spadá hlouběji do fantasy žánru. A vzhledem k Velké čínské zdi by si film spíše zasloužil ten pravý nefalšovaný historický nádech například pohledem na útrapy okolo Velké čínské zdi jako nucení otroků, aby to postavili, boje a další historická fakta. Ale protože z toho udělali fantasy, je to, i když koukatelný, průměr.(17.5.2017)

 • v0jt1s3k
  **

  Zeď je bohužel o ničem (předpokládám ale, že v Asii příběh osloví diváky daleko lépe). Damon a zbylí dva zápaďané museli dostat asi slušné částky, že na něco podobného kývli. CGčka je hodně a je spíš průměrné. Ale celkově to je koukatelné(21.5.2017)

 • BlackAdder87
  **

  Ještě že to bylo na velkofilm "relativně" krátké, ale i tak to byla docela zívačka. Odfláknutý scénář, nepropracované postavy, nelogičnosti a ani ty digitální efekty nejsou na dnešní dobu nějak extra ohromující. Celkově je to předražený béčkový film a kdyby v něm nehrál Matt Damon, tak by jsme o něm možná nikdy neslyšeli.(21.5.2017)

 • Tom_17
  *

  No ... jak tohle ohodnotit. Těšil jsem se na pořádná monstra, ale dostal jsem jen hloupé obludy co nejsou moc chytrý a místo nohou vzali oči na ramena. To, že Matt Damon je neuvěřitelný střelec a za každé příležitosti se právě do oka trefí to je jiná písnička. Přiznávám, že příběh nebyl zlý - Čínská zeď jako ochrana před monstrózními nájezdníky - je vcelku dobrý. Jen mi vadí některé typy obran co tvůrci vymysleli. Jeřábí útok naprosto postrádá smysl. Nebudu to moc dlouho popisovat - za ochránce královny a pěkně barevný brnění dávám - 1 *(29.5.2017)

 • Tartalus
  ***

  Slušné béčko. Pěkné kostýmy, hodně akce a ani těch klišé a otravných dialogů není tolik.(4.6.2017)

 • papuchalk
  **

  Pořád se nemůžu rozhodnout jestli to je jen píčovina, nebo zábavná píčovina. Je tam vidět snaha nacpat se někam k filmu 300, ale povedlo se to jen napůl. Možná ani to ne. Každopádně pokud se někomu líbilo 300 a už delší dobu podobný snímek postrádá, může na to s klidem kouknout. Neni to sice tak komiksovo/artově animační, ale jinak je to velmi podobný. Nechápu to herecký obsazení. I když ten Defoe je tak přesvědčivej, že muže hrát i v píčovině a ta jeho role vyzní fakt velice vážně, dalo by se říct na oskara :D(6.6.2017)

 • Stamba
  ***

  FIlm jsem si pustil, když jsem potřeboval jen relaxovat a neměl jsem chuť na nic složitějšího. A přesně pro tohle byl přesně vhodný. Nemůžu hodnotit úplně kladně. Je to opravdu je taková odpočinkovka. Digitální efekty na dnešní dobu byly již podprůměrné. Herecké výkony takové nějaké prkenné. Na čínském trhu to bude mít asi větší úspěch. I tak ale rozhodně nepatří mezi nejhorší filmy co jsem viděl a má blíž k průměru, tak hodnotím za tři.(10.6.2017)

 • elimS
  ***

  60% - komentář 20ti slovy: Výbornou vizuální část, spolu s velkolepou čínskou armádou a bojovými scénami srážel dementní průběh děje, rádoby zápletky a nelogické scény a chování.(15.6.2017)

 • Evee04
  odpad!

  Ta najväčšia sračka akú som tento rok videl!Som neskutočne rád,že som vtedy neišiel do kina lebo by som umrel.Na chvílu zatracujem Matta Damona! _____3%(18.6.2017)

 • ghoston
  ****

  Na to jaký to je blábol, tak se na to dalo koukat. Hlavně díky Pedrovi. Film je přístupný do 12let. P.S. ten film mi svým internacionalistickým přístupem připomíná film Hologram pro krále - odkazování na "já jsem jiný, ty jsi jiný, přese všechno si můžeme rozumět, ale chce to důvěru nebo čas, atd.", neříkám, že je to špatně, ale vládnoucí Prediktor tím asi něco sleduje :-), tak bacha! Spíše je to důsledek koprodukcí.(19.6.2017)

 • Johny Mist
  *

  Matta Damona mám rád, ale tady fakt ne....(20.6.2017)

 • katka74
  odpad!

  Ztracených 100 minut života, které mi už nikdo nevrátí... Willem Dafoe??? Wtf???(23.6.2017)

 • Rian_witcher
  ****

  Dostal jsem přesně to, co jsem podle traileru čekal. Výbornou fantasy pohádku, zasazenou do krásného prostředí staré Číny. Žádný extra duchaplný scénář, ale zase nic vyloženě odfláknutého a jediné co by filmu ještě prospělo, by bylo méně důležitých postav a více propracované ostatní postavy.(24.6.2017)

 • tulrika
  *

  Když nastupovalo čínská armáda, zářila barvou jako gay vlajka. Zvlášť se mi líbil oddíl žen z Čínského národního cirkusu, co metaly salta do armády nepřátelských dinoještěrů. Výprava byla nádherná a některé scény opravdu krásné. Ooo, tolik lampionů!!! Pak jsem už viděla jen hromadu výbuchů, balonový útok, nepravděpodobnou "romantickou" zápletku, hláškujícího Pedra a několik příkladů herecké sebevraždy. Dávám jednu hvězdu, protože jsem se alespoň od srdce zasmála. A taky jsem to neviděla střízlivá - díky bohu.(5.7.2017)

 • belinko
  ***

  Neviem prečo má film také nízke hodnotenia, vzhľadom na to, že tam žiadny herci nič nehrali a všetko to bolo len o digitálnych efektoch to.. vlastne bolo len také presraté hollywoodske klišé. Príbeh nič, hlavná japonka riadna rajda, Maťo Démon vyzerá stále čím ďalej tým nesympatickejšie.. a prisahám - byť tam ešte jedna scéna, kde akože odchádza, no otočí sa na detajlný záber do kamery a rozmyslí si to - tak vyhodím pc oknom. Inak potvory pekné, hoc film má mnoho logických nedostatkov (keď niekoho ťahám lanom, lano by malo byť napnuté a nie visieť, nie?)... ale tak nejaké extra fiasko sa nekoná.. len by Démon asi mal začať čítať scenáre a možno viac, ako digitálnymi efektami presraté hovadiny začať brať postavy, ktoré ponúknu viac po scenáristickej stránke.. ale to je už jeho vec(6.7.2017)

 • MaTeMaKe
  *

  Příběh jak z továrny na cliché: nejprve mu nevěří, pak získá její důvěru, ztratí ji a opět získá zpět... to jako fakt Matte máš tohle zapotřebí. Člověk by čekal, že když děj je tak na pytel, tak o to lepší efekty a ten zbytek bude, ano kostýmy i některé akční scény šly, ale ta žena, která je záhadným způsobem ve středověku v armádě a neméně překvapivě si hraje na drsňáka, si dovolí létat jako v Tygr a drak při "strašně napínavém závěru, kdy hrdinové (jak jinak než dohromady) uštědří smrtelnou ránu nepříteli, jež ukončí válku, na jak jinak než na třetí pokus :( ...opravdu zklamání(13.7.2017)

 • Shanyo
  **

  Čo to tí traja pri písaní scenára húlili za matroš ???(24.7.2017)

 • Martin.Proko
  **

  Barevné a výpravné béčko z říše akčních fantasy... ...záběry, ozvučení , CGI dobré, ale příběh je děs. Film samotný asi sází na tom, že je určen pro Činske publikum jako angažovaný film. Možná tam staví jakousi národní sounáležitost. Metaforu na Čína vs svět , ale to není relevantní téma pro zbytek světa... ....Kdyby ten film byl jen míň než 60minutové anime bylo by to možná OKa takhle to je véééééélká nuda.(26.7.2017)

 • topvideo
  **

  Aha, keď nebudeš poslúchať, pošleme ťa do kuchyne škriabať zemiaky pre celú armádu. A budeš tam sám...(19.8.2017)

 • Mysterix
  ****

  Nevím proč se při hodnocení řídíte destrukcemi amerických scénářů a subjektivním snižování jednotlivých postav. Právě naopak, snímek se neopírá o klasický americký scénář, jinak by měl o půl hodiny delší metráž vycpanou americkými hluchými kliše typickými pro tento genre. Účel filmu byl splněn, fantasy svižná zábava bez nudných minut a nepotřeby řešení psycho výpadů některých osob, slabší chvíle v podobě finále postavy W.Dafoea lze přejít. Film o sobě nemluví jako o blockbusteru, není to jeho role. Připomínky toho, čemu svět Číně historicky vděčí, jsou vtipným doplňkem, který tomuto genre nevadi.(24.9.2017)

 • Jeyninka
  *

  Sorry, ale bliji už z toho, že tomu dávám jednu hvězdičku. Efektově, výpravově i kamera…to je snad na odpad. Kdyby Matt Damon zůstal u pěstování rajčat ze sraček na Marsu, udělal by líp. Na Velkou čínskou zeď jsem se těšila, protože trailer byl dobře sestřihaný, klasika. Ale takové zklamání? Po 20 minutách filmu jsem si na Wikipedii hledala info o této historické stavbě a film běžel tak nějak mimo mě. Velké zklamání.(20.10.2017)

 • marekspanel
  *

  Něco tak děsivě trapného jsem dlouho nedodíval do konce :)(31.10.2017)

 • Kumbik
  odpad!

  Nedalo se na to dívat, totální hovadina, asi Mattu Damondovi došly prachy, jinak nevím. Čekal jsem, že ten film bude pojat jinak...(11.11.2017)

 • mcamino
  ****

  Legenda o Velké čínské zdi? Proč ne. Však legendy takhle vypadají, akce nechybí, není to sice žádný trhák, ale na 4* stačí, nenudil jsem se, je to taková pohádka, ale to snad legendy jsou ne?(4.1.2018)

 • chosan
  ***

  Čekal jsem mnohem horší film! Za mě je to docela dobré zpracování filmu i když trochu přitažené za vlasy. Mě se film líbil a dávám mu 60%.(17.3.2018)

 • Majrek
  ****

  Velkolepá přehlídka barev a různých nesmyslů, které vás dokonale pobaví... Zejména tehdy, když od filmu - tak jako já - neočekáváte žádné hluboké psychologické drama, ale jen úžasnou magořinu, která vás dokonale vytrhne ze stereotypu všedního dne....(30.6.2018)

 • LencaN
  **

  Na jedno zkouknutí dobré. Ale když o tom začne člověk trochu víc rozmýšlet, tak to nebyla zase taková pecka. Čekala jsem mnohem víc. Scénář byl takový povrchní. Většina byla vyloženě bitka a počítačové orgie. Komparzistů potřebovali asi opravdu hodně a peněz až běda, ale i tak mi to přišlo nějak "omezené". Možná tím, že se většina filmu odehrává jen na Velké čínské zdi a "velkomonstrozní konec" v jakémsi jiném počítačovém městě. Film nezachrání ani Damon, protože jeden profláknutý obličej neutáhne celou takovou předigitalizovanou asijskou nicneříkající zpatlaninu. Podruhé to vidět nepotřebuji a obávám se, že moje paměť bude v případě tohoto filmu velice krátkodobá.(14.10.2018)

 • gezko
  ***

  Ako povedal známy americký komik Jimmy Kimmel na oskaroch 2017, Matt Damon odmietol rolu v oskarovom filme Manchester by the sea (ktorý mimochodom produkoval) a prenechal ju Caseymu Affleckovi, ktorý za ňu dostal Oskara a vymenil ho za "pony tale movie" (film, kde mal na hlave chvost z poníka). Veru lákanie čínskych bubákov bolo určite veľké a tučné. Chápem, že Matt mal byť ťahákom filmu pre medzinárodný trh, hlavne pre USwood. Ale tam nič čo je overseas neberú vážne....ani európske filmy, ani Bolywood ani Chinawood. Naspäť k filmu: film bol v pohode, pozerateľný. Efekty, dej v pohode. Keby to bol len čínsky film tak super. Ale ten Matt sa tam akosi nehodil. Mám ho rád, ale toto bolo šliapnutie vedľa. Preto dávam priemer. PS: Čína sa nám vyťahuje nielen do veľkoleposti, ale aj do krásy.(25.10.2018)

 • LikamCz
  **

  Tuctový film na který stejně za chvilku zapomenete, a přitom je to docela škoda.. Dle mě je hlavní problém nedokreslené charaktery a slabší příběh dohromady je to průměr --2/5--(5.1.2017)

 • Tempter
  **

  Recept: Vezměte 2kg Jurského parku, 3kg Pána prstenů, 500g Šíleného Maxe, 2t čínského folklóru a národní hrdosti, důkladně promíchejte a nechte vykynout. Mezitím si prachama řádně promaštěte formu, do ní kydněte vykynutou hmotu a strčte to na 94 minut do rozehřáté trouby. Na kolik? To je jedno, protože z toho dortu pejska a kočičky vás bříško bude bolet tak jako tak. Velkolepá sračka. Když si přečtu ta jména, co se na tom podílela, nezbývá mi než kroutit hlavou. Prostě Čína se vším všudy. Čínské auto nebrat, ještě hodně dlouho...(6.1.2017)

 • Smudlikxxx
  *

  Obdivuji sám sebe, že jsem se dodíval do konce. Nebýt Damona, je to další šuplíkový činský velebrak, kde se stupidní děj snaží zacelit tisíci lampiony, vojáky ve všech možných barvách a naprosto idiotskou záchranou vzletem balóny, kdy jsem se snažil nepohoršit kinosál svým výbuchem smíchu. Jednu hvězdu dávám za tu námahu a peníze, co to nějakého blázna muselo stát.(6.1.2017)

 • PsenickaR
  ***

  Chtěl bych tak moc dát víc než 3*, ale to nejde, protože si to film nezaslouží. Mám rád čínskou tvorbu ale to neznamená, že budu konzumovat vše made in China. Je to stejné jako třeba u telefonu. Číňan může udělat na pohled krásnou a levnější kopii iPhonu, ale nikdy bych jí nekoupil, protože uvnitř ta kvalita nebude. Zde jsme se dočkali z veliké části kopie úžasného filmu Dvě věže z trilogie Pán prstenů, jen na to byly naroubovány čínské aspekty jako zeď, lampiony a struktury velení armády. Je to ale slabší kopie, přitom chvílemi se ukazuje typický Yimou a jeho hra s barvami, která skutečně potěší, ale když děj je slabý, tak to triky samotné nezachrání. Solidní průměr, který si chtěl hrát na víc.(7.1.2017)

 • kokofek
  ***

  Zábava a vizuální zážitek.Ne historický snímek.Film se o to ani nesnaží.Prostě jen zábava.Není třeba v tom hledat něco jiného.Já jsem se bavila.Takových snímků je v našich kinech nepoměrně málo a nevím, že by se snažily o něco jiného,než pobavit.(7.1.2017)

 • Martin29
  ****

  Neviděl bych to tak černě jak to vidí někteří. jde vidět , že je to popkornový nenáročný film (něco jak Bohové Egypta minulý rok) Plusem je to, že se to hned ze začátku rozjede a není tam nějak moc vaty. Ve filmu jsou zhruba 4 bitvy z nichž ta první je nejlepší jak po trikové tak po bojové stránce z ostatních jsou tam jen náznaky a ta poslední je hodně nevyužitá (každopádně jde vidět, že ty prachy padly na úrodnou půdu). 80 procent P.s. doufám, že paní Spáčilová někdy natočí film nejlépe 5hvězdičkový co získá 5 oskarů (režisérka, herci,hudba,herci a vizuální efekty) evidentně má komplexy, že musí vše hejtovat.(7.1.2017)

 • hipokrates
  ***

  Další ze série předražených projektů, co přináší typickou Hollywoodskou popcornovou zábavou. Tentokrát spíše v tom pozitivnějším slova smyslu. Zábava to opravdu byla. Přehršel akčních scén bylo relativně dobře zvládnutých. Zasazení filmu do zcela nového neopotřebovaného prostředí má své určité kouzlo.Zvláště pak když přijde řeč na Velkou čínskou zeď. Bohužel postupem času se ukazuje, že jediné z čeho film čerpá je právě prostředí císařské Číny a pompézní akce. Jedna akční scéna střídá druhou bez jakéhokoliv konverzačního intermezza, které by nás trochu více zasvětilo do příběhu. Příběh je tu opravdu hrozně upozaděn a přitom měl takový potenciál. Proto se na Velkou čínskou zeď můžu podívat ze dvou pohledů. Zaprvé, jako spotřební akčňák to u mě velice uspělo. Celý ten vizuál v člověku prostě něco zanechá, za to může Yimou Zhang sklidit ovace. Zadruhé, z hlediska obsahu to naprosto chorobně selhalo. Tak, že by za to měl být Yimou Zhang zlynčován. Přes to všechno se na tenhle film dívám z toho prvního pohledu, snad trochu i pro Yimouovo dobro. |55%|(7.1.2017)

 • Bejbina
  ***

  Tak trochu o ničem ....(8.1.2017)

 • hufnagel
  ***

  Ináč môj obľúbený režisér,ale tento blockbuster v hollywoodskom štýle sa veľmi nepodaril.Zaujala len akcia.(8.1.2017)

 • bigmatko
  ***

  jednorázové fantazy, ktoré si zrejme veľkú slávu neužije. Nie je to ničím výnimočné a príbeh Vás ničím neprekvapí. Je to skrátka fantazy, ktoré sa spolieha na akciu a vyzuál a farebnosť. Pre fanúšika tohto žánru je priemerný film ale zas úplna tragédia to nie je aj vďaka Damonovi. Je tam akcia humor aj náznak romantiky. Neškodný film na oddychovú návštevu kina.(9.1.2017)

 • TroyCastor
  **

  Velké zklamání. Jednoduchý scénář, nepropracovanost a blbý nulový příběh. Promarněný potenciál.(9.1.2017)

 • Hyenodhon
  ****

  Film jako dělaný pro příznivce akčně-fantasy-velkofilmů. Nehledat více - morální poselství, spletitý příběh, nenadálé zvraty- a budete nad míru spokojeni. Výhodou je, že vlastně se pořád bojuje s netvory, když ne, tak se na boj připravuje. Moc se nekecá, morální dilema je předvídatelné. Scény útoků ještěrek a boje z barevně odlišenými vojáky jsou kaledoiskopem fantazijních nápadů východního technických nápadů, jen likvidace závěrečného bosse se mohla pojmout trochu nápaditěji.(9.1.2017)

 • BioBoid
  ***

  Dobře, přišel jsem, vybral jsem, šel jsem. Čekal jsem něco jinýho, ale OK, fantasy OK, jdeme na to. Sakra, to prostě nemělo nic navíc. Nic, proč bych ten film měl doporučit. Možná pěkná číňanka. Nevím, možná by to 3D zvedlo, ale z mýho pohledu je to povrchní nic moc na efekty tuctová záležitost.(10.1.2017)

 • krajec_svk
  ****

  Kedze sa jedna o jednu z legiend o mure tak musim povedat ze sa mi tento film velmi pacil, efekty boli dobre a urcite ide u mna o film ktory si vzdy rad pozriem znova(14.1.2017)

 • Blind307

  ...ešte nehodnotím, ale podľa ukážok to vyzerá na peknú dejovú hovadinu...recenzia v istom časopise ma ale riadne pobavila :D...nedá mi to nenapísať...citujem: "Kedysi sa po podobné obskúrnosti chodilo do tých najtemnejších regálov videopožičovní, dnes to ide do kina, na drzovku, akoby distribútor ten film VOPRED ANI NEVIDEL" a ešte citujem: "Naozaj je na tom Matt Damon tak biedne, že sa musí nechať obsadzovať do takýchto filmov?"...pobavilo...neteším sa na film...(17.1.2017)

 • spider74
  **

  Matt Damon se musel buď hodně nudit, nebo dostal honorář který se neodmítá. Jinak si fakt nedokážu vysvětlit proč na tohle proboha kývnul. Neskutečně slaboučký příběh, dialogy snad nestojí za to ani rozebírat a tak velká spousta nelogičnosti, že se mě na to ptal i můj 10-ti letý syn, kvůli kterému jsem to absolvoval. Z jedné strany Evropa, uprostřed zeď a na druhé straně říše a hlavní město. Takže logicky příšery nabíhali ze strany Evropy i když ve filmu bylo řečeno, že Evropu a zbytek světa zeď právě chrání. Další věc, zeď dlouhá tisíce kilometrů, ale příšery útočí pouze jedním údolím v jednom proudu, uniformy jsou pořád nablýskané jako kdyby sjeli zrovna z linky a snad se na nich neudrží ani zrnko prachu, navíc působí hrozně lacině a možná, že by se na nich našel i ten nápis made in China. Největší katastrofa je však přehrávání všech asijských herců a jeich gestikulace a štěkání místo řeči. Hned se mi vybavili 80-kové létající kung fu filmy. A když už se chtěli v příběhu ohánět reálnou Velkou Ćínskou zdí tak tam rozhodně neměli stavět mrakodrap s továrnou uvnitř, když její skutečná výška je 6-10 metrů a šířka na nahoře sotva na jeden malý vůz. Takže pokud preferujete asijské filmy, chcete úplně vypnout mozek a máte rádi Matta tak ano-- ostatním to mohu doporučit jen na vlastní nebezpečí. Za Matta a za krásnou Tian Jing jedna a jedna hvězda.(19.1.2017)

 • Tobias_Sin
  ****

  Legenda jak má být. Snad jen jednu výtku si dovolím a to, že první seznámení s nepřáteli byla jedna hustá akce za druhou. Nádherné orgie, které ke konci postupně ztrácejí na síle. I tak ale velice zdařilá jízda, trochu jsem se obával Damona, co tam všechno bude provádět, ale nakonec mi nevadil. Ostatní v pohodě, skvělá hudba, vizuální stránka velmi pěkná, čínská kultura vykreslená velmi přesvědčivě.(20.1.2017)

 • horal3310
  ***

  Prachy,digitál a jedna hvězda. Sice dobrá kombinace ale jen pokud se ten potenciál využije. A když ne, tak z toho vznikne takováhle nemastná a neslaná šlichta, do který se nacpalo "co dům dal" a vzniklo z toho jakési "nic moc". Je ovšem fakt, že to není až tak hrozný aby se na to nedalo kouknout. Jednou.(21.1.2017)

 • Btmn.99
  ***

  OBSADENIE: 7/10 HUDBA: 9/10 EFEKTY: 7/10 AKCIA/HUMOR: 9/10 DOJEM: 5/10 II Typ filmu, na ktorý treba ísť s nie moc prehnanými očakávaniami. Miestami zábavné, miestami strašne predigitalizované a miestami som mal pocit že je to úplná somarina. Ale ako dá sa, je veľa aj horších filmov.(24.1.2017)

 • stihac10
  *

  Jedna hvězda za Matta..(28.1.2017)

 • Adelaides
  *****

  Asi jsem byla na jiném filmu neb nechápu zdejší nízká hodnocení. Asi to bude různými očekáváními - já čekala bravurního Damona, krásnou Číňanku, parádní monstra a vymazlený vizuál, to vše za účelem zpracování jedné možné legendy. A dostala jsem přesně tohle, plus mi celý film neskutečně utekl a ani chvilku jsem se nenudila. Ano, není to hlubokomyslný psychologický thriller, od toho jsou jiné filmové kousky - ale poselství to přeci jen má. Objektivně 4*, ale mám potřebu nadhodnotit.(30.1.2017)

 • nudlis
  ***

  Naprosto průměrnej "akční" film s pár "hvězdama", velkou trikovou výpravou a ubohou zápletkou. Na sobotní odpoledně dobrý, ale v kině ztráta času a vyhozený peníze.(31.1.2017)

 • kratajirka
  odpad!

  Kdo čekal víc jako já? Tak alespoň jsme zjistili, že ťamánci dokážou s počítači pracovat. Otázkou je, jestli byl záměr, aby to bylo poznat, že je to na počítači udělané. Já jsem si vždy myslel, že Čína je tak rozlehlá a velkolepá, že se filmy musí točit raz dva. Zřejmě tam nic k vidění není, když se musí použít nejnovější INTELY ke tvorbě čínského prostředí. Další zarážející věc. Film naznačoval, že stvůry nestvůry, které žížnily po lidské krvi, jsou inteligentní bytosti. Já Vám teda nevím, ale útočit na 10m pás zdi, když zeď má několik tisíc kilometrů? To mi moc inteligentní nepřišlo. Ale je to přeci jen legenda - budeme věřit opilým čínským povalečům v tehdejších dobách. Armáda - režisér chtěl zřejmě naznačit, že Čína disponuje ohromným a rozmanitým množstvím armádníků semknutých ve společný úspěch - ovšem naznačil též, že je předčí jeden neoholený evropan. Příběh - dva evropani chtějí střelný prach - dostanou se do míst, o kterých vědět neměli - nikdo je nepopraví - na zeď útočí banda zelených skřetů (zřejmě utekli z HobitTownu) - zeď se brání jakž takž - neubrání se - skřeti útočí na město HajGnajŠINkinMunNevimdál (zřejmě Peking nestál o pozornost) - oholený evropan tohle město zachrání - dostane prach a zdrhne nejspíš domů. Příběh byl prostě o ničem!!! Zklamání - Dejmon neměl sex s velitelkou LIN - Dialogy byly zřejmě vypůjčené z pořadu Jů a Hele - Scénář byl otřesný jako erupce Etny - čínština je prostě zmatečná. Cena útěchy - hudba jednoznačně. Shrnutí - za hodně peněz tichá muzika.(6.2.2017)

 • Petr.Macha
  ***

  Skvěle vizuálně natočený velkofilm u kterého mě vůbec neuráží za jaké peníze byl natočen. Bohužel tady veškerá chvála končí. Scénář je bez nápadu a bez překvapení a abych pravdu řekl, už jsem to viděl tolikrát, že mě to v druhé púli vůbec nebavilo. Nehledě na to, že na smrt kohokoli po hlášce "já/ty tady neumřu" jsem už vyloženě alergický. Asi to začnu počítat. Shrnuto podtrženo, je to barevné, hýbe se to, ale rozhodně to nenadchne.(19.2.2017)

 • malahradna
  **

  totálne uletená kravina...treba vypnúť mozog a dá sa to pozerať...ale viac ako na jedno pozretie to nebude(2.3.2017)

 • Hako78
  **

  Zhrunutie filmu: Europania prichadzaju do Ciny len, aby ju okradli. Cisar je slaby a zbabely. Ludova armada vzdy zvitazi.(18.3.2017)

 • malamala
  *

  Hvězda je za hezké oči některých čínských juniorek. Jinak je to bezpohlavní slátanina.(19.3.2017)

 • CaladanChmur
  **

  Na tomhle filmu jsem nepochopil dvě věci....za prvé proč na takovouhle stupiditu kývne herec s minulostí jako jsou Dobrý Will Hunting,Marťan nebo Bourneova série...a druhá věc..proč se to sakra jmenuje Velká čínská zeď??? Pohádka celkem v pohodě... triky i spád jsou ok....ale celkově je to k smíchu...předvídatelné.....nelogické.. fyzikálně neproveditelné úkazy atd...Mám rád fantasy záležitosti,ale jen málokdo je umí...40%(20.3.2017)

 • Djara
  *

  Děj=0, Barev hodně, příšery=0, posledních 15 min. vypnuto, protože to už jsem nemohl vystát Pedra z Narcos, který se do té slátaniny vůbec nehodil.(21.3.2017)

 • dark_globe
  **

  draha činska spartakiada s CGI prišerkami a nadbytočnym a zbytočnym damonom , ktory v tomto filme posobi komickym dojmom , pedro pascal si zahral svoje a bol viac menej uveritelny , niektore scenerie boli pekne na oko a aj bojovych scen bolo dostatok , to ale na dobry film nestači , je to taky šedy priemer , na ktory zabudnete v momente ked odidete z kina ... 2,5 hviezdy(22.3.2017)

 • Mrliš
  odpad!

  Neuvěřitelná hovadina! Triky nechutné, příběh stupidní, trapné situace. Nemá to hlavu ani patu. Nestravitelná břečka, kterou jsem ani nedokázal dokoukat. Že se něco takového dostalo do kin je neuvěřitelné. Nechápal jsem, že při první bitvě padlo tolik čínských obránců přičemž také zabili spousty protivníků a Matt Damon zabil asi tři příšery (ještě s trapně natočenými zpomalovačkami) a byl oslavován jako bůh, který jim přinesl spásu. No asi by si bez něj ta statisícová armáda neporadila, která cvičí již desítky let na boj s monstry. Co to jako má být!!! Fuj - nikdy více.(23.3.2017)

 • loki3016
  *

  ..moralizujúci zemiak obklopený pastelkami a družinou verných havinov s dokonalým periférnym videním...jeden krát a navždy dosť(25.3.2017)

 • Raziel811
  ***

  Nevidím to až tak černě jako většina ostatních. Zkrátka se jedná o klasický Čínský blockbuster, který je trochu říznutý západní filmařinou. Kdo má rád Čínskou tvorbu, asi nebude vyloženě nadšen, ale ani zklamaný. Osobně si myslím, že by filmu slušela větší hloubka, drsnější vizuál a pravděpodobně i alespoň hodina navíc. Tady vše až moc rychle utíká a všechny postavy postrádají větší pohled na jejich charakter. Zamrzí nevyužití Eddieho Penga a Hanyu Zhanga, kteří by měli mít větší prostor.(26.3.2017)

 • Aidzi
  ***

  Celý film vlastne u mňa vizuálom zachránili obľúbení herci na čele s Damonom, Čína, efekty a "pekné výhľady" z múru. Bez nich by táto snímka bola strata času. Nudný príbeh s nudnými konverzáciami. Nápad to nebol zlý, mohli sa s tým viac a dlhšie pohrať. Navyše tie príšery nijak neočarili, hodilo by sa tam niečo viac tajomné.Bez napätia. 50 %.(27.3.2017)

 • smartynaf
  **

  ...vůbec nevím co jsem to viděl :-/(31.3.2017)

 • Opeth
  ***

  Film, u kterého se MUSÍ vypnout mozek. Buďte jenom oči. Velké Čínské Plus - Velitelka Lin je naprosto nádherná.(2.4.2017)

 • Attanasio
  **

  Priserne odflaknuty film po scenaristicke strance. A namet jakbysmet.(12.4.2017)

 • Maratonec
  **

  Velmi slabé tři hvězdy, spíš dvě. Tak za prvé do očí bijící ultra kýčovitost made in China/USA. Nemůžu popřít velkolepost exteriéru a vysoký rozpočet filmu, ale každý sytě vybarvený detail zbroje či rekvizit srážel hodnotu alespoň špetky důvěrohodnosti viděného. Takže shrnu-li to, čeho je moc, toho je příliš. Teď k samotnému příběhu, který bych pojmenoval něco jako historické sci-fi. Tato kombinace není obvyklá, o to víc mohla vyniknout. Nebo to zařadit mezi fantasy pohádku, které chybí to kouzlo, osobitosti, či romantika vyrobeného dobrodružství. Prostě drahý paskvil a bohužel nic víc...(14.4.2017)

 • d-nao
  odpad!

  Doteraz rozmýšľam, ako môže v dnešnej dobe vzniknúť čosi takéto? Prečo?(16.4.2017)

 • sobol1
  **

  že se na to nevysraly zbytečné(16.4.2017)

 • milaninoo
  *

  Velký Americko-Čínsky kyčovitý průser!(18.4.2017)

 • hujerita
  ****

  Na počudovanie moje a strašne veľké to ani nebola taká hlúposť. Samozrejme je to hlúposť ale zábavná, fajn natočená a ani nie otravná pri rozumnej dľžke. Zasa na druhej strane jedno pozretie stačí.(27.4.2017)

 • karelhura
  ***

  Já vím že 3 je hodně ale je to takové barevné a ti číňani se fakt snaží.(27.4.2017)

 • Verdolin
  *****

  Některé komentáře mě fakt urážejí a nechápu je, když už se mi to nelíbí, tak proč musím urážet všechno a ještě tak hnusně, že nenecham ani nit suchou. Pro mě skvělá podívaná, super efekty, skvělá strategie pro obranu zdi i se všemi detaily. Skvělé výkony samozřejmě Matta Damona, jako vždy, příjemně mě překvapila i Tian Jing. Všechno šlo ráz na ráz, nenudila jsem se ani chvilku. Charaktery postav se vyvíjely příjemně a jsem ráda, že to nekazila žádná romantika, i když v hlavní roli byly obě pohlaví:D. Šlo o akci, efekty. Čínská armáda byla skvěle synchronní, tak jak se asi čeká, ale vždy uchvátí ta naprostá automatičnost nebo jak to říct, za mě dost dobrý.(1.5.2017)

 • Stalker85
  ***

  Když se na tohle budete koukat a máte trochu nadhled a ždibet tolerance ke scénářovým nedokonalostem, tak je to docela slušně koukatelný fantasy. Má svižný tempo a semtam trochu humoru, obsazení taky pohodový a sympatický :) pro mě osobně velice milý překvapení. Dávám 3*(15.5.2017)

 • jiri.juricek
  ***

  Na začátku filmu říká vypravěč, že je velká čínská zeď obehnána mýty, příběhy, ať už historickými tak i těmi méně uvěřitelnými. Tohle je ten druhý případ a jestli si scénarista vybral zrovna tento příběh jako nejlepší, pak už žádný jiný ani nechci vidět nebo slyšet. Hezký vizuál a Matt Damon, jinak nic co bych pochválil.(15.5.2017)

 • macejko1979
  **

  Priblblá Rozprávka.(16.5.2017)

 • rinnovka
  ****

  Pohádka o tom "jak dva chudí chasníci/loupežníci/poutníci/žoldnéři pomohli porazit příšery, lačnící po krvi, a za to krasavici a půl království (ne)dostali. Kdo očekává cokoli jinýho, bude nejspíš zklamaný. Já se ráda občas rozplácnu v kině do sedačky, vypnu půl mozku a kochám se hezkýma hercema, dunící hudbou a vizuálním koktejlem. Happy end nakonec, netřeba přemýšlet nad myšlenkou filmu. Jo, bavilo mě to. Jestli to máš podobně, bude tě to bavit taky.(16.5.2017)

 • sawtooth
  **

  38% ... příběh - 2/10 ... herci - 3/10 ... hudba (zvuk) - 4/10 ... výprava - 6/10(17.5.2017)

 • CHYREN
  ****

  Pobavilo. Mozek sice trochu zakrněl, ale vizuálně je to hostina. Taková ta žranice, kdy jednomu tečou z koutků tučné, spokojené bystřiny maskaru a úžasných mechanických výmyslů. Démon působí sice trochu prkenně, ale co...dá se to v pohodě konzumovat.(17.5.2017)

 • majorzeman13
  ***

  Vizuální,efektní,akční fantasy jednohubka,která je díky své délce hodinu a půl snesitelná,ale mít to o něco více tak jdu na podprůměr !! Takhle jde o čistý průměr - 50%.....(17.5.2017)

 • Final
  ****

  Den nezávislosti po asijsku s trochou západního koření. Tak by dala ve zkratce shrnout Velká čínská zeď. Pokud čekáte dávku historiie a trochu toho čínského moudra, tak tady budete hledat marně. Tohle je čistokrevná fantasy, podaná tak, aby silně připomínala Den nezávislosti 2. Ovšem s tím rozdíle, že asiaté mají tendenci se až moc zaobírat fantasy stránkou. Fantasy má jednu výhodu, nemusí to dávat smysl a diváci to stejně přijmou. Díky tomu není fantasy vnímáno tak kriticky jako sci-fi a právě pro to Velké čínské zdi prochází věci, které u Dne nezávislosti 2, zkrátka projít nemohli. A to i přes to, že ve filmu není prakticky nic, co by nebylo třeba v Pánovy prstenů, nebo Warcraftu. Matt Damon je v roli hlavní postavy nějak nevadí, zato Willem Dafoe byl celkem zklamání, protože jeho role byla opravdu jen křovím. Na Tiang Jing se zase dobře dívá a jejími scénami se zkrátka budete kochat. Díky tomu je celý koncept až překvapivě fungující.(17.5.2017)

 • sh3riff
  **

  Klišé film s "ufounama", kde když zabiješ královnu, všichni ufouni umřou .. těch filmů jsou dneska mraky, akorát tohle je ze 14. století.(18.5.2017)

 • BroDan270
  ***

  Začalo sa to bravúrne, epická bitka na Čínskom múre so zelenými obludami. Úchvatné farebné kostými, skvelá ázijská fantasy. Hovorím si, toto bude dobré. Mal som však pocit, že čím ďalej som film sledoval, tým viac sa spomaľovalo tempo. Gradácia deja klesala a ja som sa čím ďalej, tým viac nudil a čakal na koniec. Veľká škoda. Keby to bolo naopak, a film by sa ukončil masívnou polhodinouvou bitkou, bolo by to rozhodne lepšie. Celé mi to prišlo ako bez ladu a skladu, čudné strihy a striedanie udalostí. Nemôžem povedať, že to bol zlý film, ale veľmi ma to nenadchlo. Vizuál bol skvelý, efekty sa mi páčili, len to pomaly strácalo šťavu. Dávam 3*.(19.5.2017)

 • spraTECH
  odpad!

  Velká čínská zeď? Ne! Velká čínská plot? Taky ne! Velká čínská dětská ohrádka? Ano! Je jasně vidět, pro které publikum to bylo natočené. Tohle by už vážně mělo být trestné! Dítě je ve vývoji, teprve poznává, učí se a tudíž si opět filmový štáb řekl, že jim opět zprzníme rozkroky! Protože, když se dětem třepou poštěváky, USA vydělává. Rozhodně nečekejte, že by jste se dozvěděli něco z historie. Také jsem byl oklamán, asi se budu muset občas napřed podívat na trailer, než něco stáhnu a pustím. Efekty opět na výbornou +100% Děj, nápady, zpracování -100% = ODPAD!!!(26.5.2017)

 • hesonic
  *****

  Některé negativní komentáře zde jsou zarážející. Film je parádní. Asijské visuální pojetí ohromuje. Kdo strávil v exotické Asií nějaký čas, rád si tu pestrou kulturu, barevnou, slunečnou přírodu a propracovanou architekturu připomene. Film logicky a detailně vykresluje mnohé historické prvky ohledně technologií, strategií, bojů, důvodů. Pohled na čínskou disciplínu a nadhled je zobrazen věrně, až z toho mrazí. Náročné choreografie, které dokázali ve filmu předvést berou dech – u nás v Evropě nepředstavitelné. Osobně na filmu vidím jen jedno „negativum“. Je dělaný pro kina s vysokým rozlišením plátna - 4K, což je v Asií běžná technologie. My zaostáváme – naše chyba. Když si tento film někdo pustí doma na menším než 2 metorvém monitoru, a nemá ani BlueRay, nedivím se, že přišel o pořádnou porci zážitku. Osobně mě film nadchl více než Warcraft a jiné fantasy z posledních 5-10 let..(28.5.2017)

 • kataklysm
  *

  Áčkové zetko, céčkového provedení.(29.5.2017)

 • Colomba666
  *

  Nejraději bych napsala pouze: "Takovou pičovinu jsem už dlouho neviděla", ale to by nebylo ono. Původně jsem si myslela, že půjde o historicko-akční film, tak že teda si to pustím... Když na mne vykoukly ty zubaté bůh-ví-co, tak jsem začala mít pochyby... Jediné pozitivum je fakt, že jsem nešla na premiéru, protože bych jim asi prohodila po půl hodině flašku skrz plátno... to se nedalo! 1* za... za co vlastně... asi za ty "efekty"... už nikdy více, ukládám na dno šuplíku.(30.5.2017)

 • Denzen
  ***

  Dnes už fantasy žáner nevie poriadne zaujať. Občas sa nájde nejaký ten film, ktorý bol spracovaný podľa úspešnej knižnej série (Harry Potter), ale inak sa viacej uplatnia v súčasnosti iné druhy filmov. Keby Veľký čínsky múr vznikol pár rokov po ukončení Pána prsteňov, diváci by ho prijali oveľa lepšie. Takto si film užijú len tí, ktorým nevadí nudný príbeh, nulová charakterizácia postáv a kopec digitálnych efektov. Odhadujem, že vďaka tomuto filmu si Yimou Zhang splnil detský sen, rovnako ako to dnes robí Michael Bay.(11.6.2017)

 • KcarlosK
  ***

  Nápad dobrý, vizuál v pohodě. Ale filmu v druhé půlce dojde dech a začne být dost naivní a zkratkovitý. Škoda promarněného potenciálu.(14.6.2017)

 • ynteligent
  *

  Na tento film sa da pozerat z dvoch uhlov pohladu. Jeden...grafika tam sa fakt vyblaznili a je to taky pocitacovo-kostymersky orgazmus. Druhy uhol pohladu....dej, myslienka, predvidatelnost, plochy a jednosmerny dej, fakt xe vas film zavedie uplne inam ako predpokladate...a ked uz myslite ze to snad uz vacsi pruser nemoze byt...tak vas to zaskoci a zistite ze moze. Fakt sa im to podarilo. A ak vam to cisto nahodou bude pripominat Den nezavislosti a Hvieznu pechotu vo verzii pre roky davno minule, tak ste na spravnej stope. A ked Matt Damon hral v tomto filme, tak to uz moze hrat ozaj v comkolvek...Myslim ze toto sa dost dlho nebude dat prekonat.(19.6.2017)

 • pee-jay
  **

  [remux](20.6.2017)

 • Filmyx
  ***

  Dějově zadna sláva, ale výprava je teda luxusní. Miluju ty čínský mega sceny s tisíci komparzisty, zde navic krasne barevné. Co na tom ze mam problem je rozeznat:)(29.6.2017)

 • pavlosji
  *

  Matte Matte, jak hluboko se dá klesnout... Ne, tohle nejde doporučit snad ani z legrace či pomsty.(29.6.2017)

 • FantomasMan
  ***

  Je to takí mix Azisko-Amerického štýlu. Každopádne dá sa to pozerať a nenudí to.(13.7.2017)

 • potok.009
  ***

  Čínské FANTASY!(23.7.2017)

 • gatuso
  **

  Co vedlo Matta hrat v takovem cinskem patetickem blockbusteru nevim. Ocividne prachy, ideologicka velkorysost, byt soucasti druhe strany, cert vi. Kazdopadne je to nalestena bida a nejvic vam asi bude vrtat hlavou, jaky smysl mely ty bungee jumpingove zenstiny, ktere mely za ukol zabijet v dopadu ty potvory. Efekt mizivy a fyzikalne nesmyslny...(26.7.2017)

 • Jan00
  *

  Po 15 minutách jsem film vypnul. Pohádka pro děti. Jednu hvězdu za efekty.(26.7.2017)

 • Acner
  **

  (obsahuje spoilery) Ve filmu o čínské zdi byli dinosauři, nekecám, dinosauři - WTF. Jako natočeno to bylo hezky, ale slátanina ve stylu Klan létajících dýk / Tygr a drak / Hrdina + Osobní strážce (Kevin Costner střílí poslepu) + Jurský park, prostě nemůže jako film o velké čínské zdi nikdy dopadnout jinak než jako slátanina.(25.8.2017)

 • JerryPilsen
  ***

  Reklama na Čínu s Damonem.Nic víc nečekat.Děj infantilní,jakž takž naroubovaný do historických faktů.(4.9.2017)

 • kottnaj
  ****

  Pro mě osobně docela příjemné překvapení. Matt Damon, coby "Legolas" v hlavní roli, docela ujde. Film má solidní stopáž a celkem i spád. V podstatě jen taková fantasy řežba o zabíjení příšer. V tomto žánru rozhodně lepší nadpůměr. A určitě si to nezaslouží schazovat jen proto, že je to čínská produkce. Ruku na srdce, v posledních minimálně deseti letech v Hollywoodu točí i daleko větší sr**ky.(10.9.2017)

 • johnsnow
  ****

  Rozhodne podarený čínsky film s pár nečínskymi hercami. Akcia na stene fajn, v meste už slabá ale dala sa, efekty sú občas slabšie ale na potvorách sú odvedené poctivo. Damon fajn, Pascal skvelý, Defoe hnusný zákerák a čínska posádka výborná. Ale 5* dať nemôžem, predsa len som čakal veľkolepejšie finále.(16.9.2017)

 • Herrydos
  ****

  Je to Yimou nebo není to byla ta otázka která mě po konci filmu lehce trápila. Viděl sem snad až na pár všechny jeho filmy a právě vím že v historii a jejím podání divákovi Yimou exceluje dokázal to při Hrdinovy Klanu a kletbě zlatého květu takže sem po právu očekával stejně kvalitní podívanou. Ovšem z filmu cítím jistou rozpolcenost na jednu stranu sem poznával rukopis režiséra a akce i zpracování mi bylo tak povědomé a krásné (snad jen 3D přibylo též dobře odvedené) někteří staří známí herci z předchozích filmů na stranu druhou trochu tupější scénář a nečínské postavy s ksichty Matta, Pedra a Willema mě dosti rušili ale chápu že tam museli být kvůli Americké koprodukci která i přes všechnu snahu režiséra z filmu tak trochu smrdí. Ale abych nekončil tak negativně i přes všechny negativní okolnosti se podařilo vytvořit režisérovi obstojné akční fantasy s pěkným zpracováním světa a pokud vypnete mozek a budete se jen kochat dostane se vám skvělé zábavy a v tomto případě pokud bude mít možnost 3D verze směle do ní není to to prvoplánové 3D spíchnuté na koleni jen aby bylo trochu víc do kasičky. Ovšem já raději zůstanu u staršího Hrdiny a Klanu ty mě baví více. I přes silné výhrady ohlodané až na kost 4*.(27.9.2017)

 • u_vox
  **

  Chtěl jsem napsat něco vážně hodně duchaplného, ale najednou mi došlo, že si z toho už vlastně nic moc nepamatuju. Vlastně, ano, jeden trik, nebo možná choreografická scéna, myslím, že byla docela slušná. Jenže, která...?(12.10.2017)

 • Fiffty
  ****

  Celkom zaujímavé fantasy, podľa hodnotenia som od toho veľa nečakal, ale príjemne ma to prekvapilo. Príbeh zaujímavý, rozbehlo sa to rýchlo od začiatku a celkom to bavilo. Vizuálna stránka bola fajn ale efekty neboli úplne najlepšie, ale o až tak nevadilo. Celkové hodnotenie podľa mňa veľmi nezodpovedá kvalite, ale každý nech si urobí svoj názor.(27.10.2017)

 • Cezar209
  **

  hmmm no zda sa ze matt mal asi ostat na marse a nevracat sa do CINSKA :o))) ani pritomnost martana nezachranila rakosnicky pokus o hollywoodsku pecku. polatane poplatane rozuvane a vyplute ...ALE vo velkom style.(10.1.2018)

 • lineker
  **

  Tak tohle byl solidní digitální chaos bez hlavy, paty, ale také rukou a mozku. Vůbec nechápu účast hereckých es v téhle omalovánkové čínské estrádě. Platby složenek za tím snad nebudou.(19.2.2018)

 • panfilmu
  ***

  dost průměrný film, okatá reklama na čínu, kdo to asi platil? Ale herecky dost výrazný Pedro Pascal.(21.9.2018)

 • mudrscorpion
  ***

  Tak tohle se NEPOVEDLO.(23.10.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace