Velká čínská zeď

• Nový Zéland

• Nizozemsko

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Thriller

Čína / USA / Hong Kong / Austrálie / Kanada, 2016, 103 min

„Vyzeráš byť so sebou spokojný...“ Páčilo sa mi to, 70%. V scenári všetky tie hovadiny (a že ich je!) museli pôsobiť neuveriteľne absurdne, no hotový film vyzerá ako dokumentárna historická dráma. Bungee jumping? Jasné, v pohode. Balóny? V pohodičke, zožeriem aj s navijakom. Scenár je skutočne plný takýchto (a iných) kokosín od výmyslu sveta. K tomu plno strašne nelogických kravín, postavy ako zo šlabikára, kvalita trikov často podozrivo kolíše, Willem Dafoe WTF a na samotnom „múre“ sa odohráva len časť deja, navyše v podstate len na pár jeho metroch štvorcových, keď sa to tak vezme. Chápem, že to mnohým nesadne a dajú 40% a možno aj menej, ale mne sa to páčilo. No nie až tak, aby som dal 80%. P.S. – Toto musel Tony Gilroy dlho písať :-)(2.4.2017)

• olmikee

To snad nemohlo dávat smysl ani tvůrcům natož divákovi. Kdyby to bylo aspoň zábavný tak jsem ochotný tu debilitu ignorovat, ale tohle prostě nešlo. Vzdal jsem to po 3/4 filmu.(5.1.2017)

Velkolepá zeď, velkolepá fantazy podívaná.(6.1.2017)

Zábavnější a pohodovější než můj nedávný trpký zážitek u Assassins Creeda, taková naivně jednoduchá pohádka s pěkným vizuálem, slušným obsazením, místy to sice skřípe, trochu čínská verze hvězdné pěchoty, ale na jedno podívání, když zrovna nemáte nic lepšího na práci, spokojenost:)(6.1.2017)

Mým nejoblíbenějším dílem z Pána Prstenů jsou Dvě věže. Důvod? Dobývání Helmova žlebu. Souvislost s Velkou čínskou zdí? I tady se v jedné soutěsce bojuje proti bytostem, které s vámi nemají dobré úmysly. To by však samo o sobě k mé spokojenosti nestačilo. Ve filmech dneska bojuje kdekdo s kdekým a soutěska není moc podstatná. Důležité je zobrazení obou soupeřících stran, představení organizace jejich armády (barvičky!), velitelů, vojenské taktiky a pak samozřejmě bojové scény a pohledy na ně z ptačí perspektivy. Tohle všechno zde bylo zvládnuto opravdu na výbornou a nabízí se srovnání právě s Pánem Prstenů, ale třeba i s čínským snímkem Krvavé pobřeží. Proč jenom tři hvězdičky? Protože 3,5 už ČSFD dlouho nepovoluje, a protože příběh, v němž je tahle parádní řežba zasazená, vás za srdce nijak nechytne. Ani jednotlivé postavy moc neoslní, a když zemře byť i nějaká z těch hlavních, skoro to nepoznáte. Možná se mohlo přidat na stopáži, víc rozpracovat děj mimo bojiště, charaktery jednotlivých hrdinů, vztahy mezi nimi a měli bychom ten trhák, na který jsme se všichni těšili. Takhle se jedná "pouze" o parádní bitvu.(7.1.2017)

• moviefan4

Od filmu som nič nečakal a aj som skoro nič nedostal. Film ktorý má skvelý koncept a ten koncept sa dal naozaj využiť lepšie, ma dosť sklamal a som toho názoru že takýto film nemusel mať ani premieru v kine u nás. Príšery vyzerali ako keby pes pokúruje žabu a tým sa narodí dieťa, tomu následne date si šnupnúť dve možno tri lajny pika a ejha príšera je stvorená. Od královnej tých bastardou som čakal viac a dostal som sklamanie, však vyzerala tak isto zle ako tý malí sráči. Dej filmu bol slabý a mal veľa hluchých miest a to bol hlavný dôvod toho že som sa do deju nezažral až tak. Jedine kedy ma tento počin bavil bolo iba pri bojoch ktoré boli naozaj dobré ale prečo ich tu bolo tak málo?! Nechápem prečo radšej tento film nezaložili viac na bojoch na múre než na zbytočných kecoch okolo všetkého? To vážne nepochopim. A záverečný suboj bolo akože čo? V kine som pozeral ako debil na to že to zakončili tak na hovno a hlavne s minimom akcie. Plus nechápem načo tu bolo tolko scien toho teplého korejca ktorý tu robil domácu šmadlenu namieto bojovníka. Zbytočne vela scien v ktorých tento ,,talent,, nič nerobil a tie scény boli zbytočné. Keď už povdali hlášku pri ňom keď umýval riad ,,ja viem čo chce,, som si v hlave povedal buď umreť alebo umývačku riadu. Strašne som polemizoval či dať odpad alebo najviac 2* a rozhodl som sa pre tie 2* a to za súboje na múre a prekrásnu kameru pri súbojoch a záberoch na múr a okolie. Inak je to zbytočný film ktorý mi prišiel dosť odflaknutý a zbytočný! Tento film zaraďujem do kategórie stačilo raz a už viac nepotrebujem. Dúfam že v kine uvidim tento rok lepšie filmy než toto!(8.1.2017)

• Shaqual

Jeden by tak nějak čekal, že někdo jako je Matt Damon, tj. herec nominovaný na oscara, áčkový hollywoodský a evidentně i nikdy nestárnoucí akční hrdina, se bude objevovat už jen v kvalitních, pečlivě vybraných a promyšlených rolích. A ono ne. Místo toho se nechal upsat k první čínské hovadině, o kterou zakopl a totálně se zaprodal. A stejně tuhle blbost nedokázal zachránit. Námět i scénář naprosto zoufalý. Záporáci tuctoví, postavy bezcharakterní a nesympatické. Bojové scény nepřehledné a často komické. A sice to celé tak nějak působí pěkně barevně a velkolepě, ale ani sebevětší plátno, ani sebehezčí kostýmy a scénografie mi nevyvrátí názor, že tohle je jeden z nejzbytečnějších filmů vůbec. Střízliví na to radši nechoďte...(18.1.2017)

• Pulper

Bylo. nebylo. Kdysi dávno, v dobách, o který víme jen z doslechu moudrých starců, vykonal muž jménem Jü velký čin. Zabránil každoročním obrovským záplavám, jež sužovaly jeho zemi. Byl ustanoven novým vládcem a založil slavnou dynastii jménem Sia. Takhle nějak si představuju úvod k filmu, který se týká legendy. Mimochodem, dynastie Sia je jedním z nejoblíbenějších témat čínských historiků a archeologů a většina z nich se zuřivě snaží ztotožnit ji s kulturou Er-li-tchou, ačkoliv především západní historici mají velké výhrady. O téhle neprokázané dynastii se píše ve slavných Bambusových análech, Knize historie a Zápiscích historika, což jsou hlavní pseudohistorické kroniky staré Číny. Něco jako ta naše Kosmova. Kdyby se američtí scénaristé a čínský režisér vrhli na podobné téma, udělali by mnohem líp. Protože za tuhle fušeřinu by zasloužili buď hezky po japonsku bambus do análu nebo minimálně na 5 let zákaz jakékoliv umělecké činnosti. Začnu plusy. Kostýmy, výprava, hezká tvářička Tian Ling a Andy Lau v roli vrchního stratéga. Vše ostatní je zelený hnus. Budiž, velká zeď jako obrana proti extraterestriálním příšerkám, to beru. Že se k 60. výročí útoku v podobě dalšího útoku přichomýtnou dva zloději střelného prachu ze západu, ok. Ale dál už je to jen neumětelství, trapnost, odpad. Do kina jsem šel s vědomím, že nemám čekat nic převratného a budu se jen bezmyšlenkovitě bavit. Jenže, chyba lávky, ono to nějak nešlo. Pozor, mraky spoilerů. 60 let se čeká na to, až se namnoží zubatí rákosníčci, místo aby se postavilo přímo u jejich rodiště tak 10 zdí za sebou a dovnitř se každý týden ládoval jeden sud střelného prachu za druhým. Na začátku hrdinně a naprosto zbytečně umírají stovky rozkošných micinek a tupých borců, a střelný prach zase nic. Říkal jsem si, jestli jim ho ten Dafoe neukradl tolik, že prostě neměli dost nebo co. Pětice generálů je naprosto zbytečná a jejich šéf je natolik pitomý, že se jede osobně podívat, co se to děje na jedné věži, kam se nějak dostali dva mazlíci. Když už dva, proč ne rovnou tisíc, ptám se? Ne, místo toho budeme hrabat tunel pod zdí, abychom se pak vrhli na hlavní město a nezabili císaře. S tím souvisí i lov na velrybu, který tedy byl taky lahůdka. Mezitím švarný jinoch (příšerný herecký výkon Matta Damona) z Anglie bojuje sám se sebou, jestli je lepší umřít pro peníze nebo vědomí něčeho většího. Rajcovní generálku by nejraději ojel, ale to ne. Přitom, kdyby ji znásilnil a jeho španělský kamarád s odkazem na seriál, v němž se jeho představitel proslavil, zařval : "You raped her!", slintal bych blahem :-) Poslední akční scéna, jíž předchází oblíbené obětování se kdekoho, je jen dovršení všeho. Královnička bude raději vibrovat svou blánou, místo toho, aby se přesunula kousek dál a její dětičky mohly zlikvidovat narušitele. Závěr je jasný. Číňané jsou hrdý národ a ukázali zápaďákům, co znamená žít a obětovat se pro vlast. No a ti si to snad konečně uvědomí. Natočit tohle na západě, myslím, že by Yimou Zhang dopadl podobně jako Shayalaman s Posledním vládcem prdu. Takhle beztak dostane státní vyznamenání.(24.1.2017)

• ČR

30%(18.3.2017)

Ano, je to céčko první kategorie se vším všudy. Hodnocení za jednu hvězdu plně chápu, ale já se nechal unést vizuálem, zvukem a tou neuvěřitelnou velikostí.(22.3.2017)

• regentor

Velká čínsko-americká mystifikace.Matt Damon v roli západního dobrodruha,žoldáka a lučištníka se na cestě za hledáním tajemství střelného prachu vydává vstříc východnímu poznání.Z jeho družiny po střetu s mongoloidními lupiči a rabiáty zůstává dvojčlenný team plus useknutý pařát odpudivé bestie kdy útěk je jediným řešením, který však zastaví Velká čínská zeď.Fantasy výklad této stavby jakož i pojetí filmu se dá s přimhouřením všech očí pochopit ale i tento filmový žánr má svá pravidla. Pokud na západě , odkud dobrodruh-lučištník přichází neznají tajemství střelného prachu pak je evidentní, že se jedná o dobu před rokem 1492 a žadní "Američani" neexistují(pokud už tuto pseudo vlasteneckou kartu chtěli yankee hrát, pak měli do role Damona obsadit Indiána..) ale v pohodě nám hlavní hrdina a jehu druh sdělují, že jsou Američani kteří bojovali pro papeže proti němu s Angličany proti Španělům , pak zase obráceně atd.Lovili velryby a tak umí harpunovat a kde co dalšího.Třetí do party, kterou asi umožnil rozpočet a politická korektnost, je Willem Dafoe v roli připosraného kněze-zrádce-prospěcháře který už na zdi pobývá 25 let...Uffff.Na zdi vrcholí hektické přípravy naleštěných , barevně rozlišených, obránců kde zástupcem generála je velitelka Hop-Ni-Tam, jako důkaz feminizace středověku.Útok kamarádů useklého pařátu na sebe nenechá dlouho čekat a tak jsme svědky počítačově ne příliš kvalitního zpracování "hamižných" .Atak odražen.Uffff. Pokud je tato část filmu málo logická , pak je alespoň koukatelná. Další pokračování je až hanebně nudné, klišoidní a směšné zárověň (nikoliv ve smyslu humorné).Létající balony poháněné střelným prachem jsou jenom třešnička na dortu filmového diletantství a odfláknuté práce.Pokud je snímek určen jen pro čínské nebo americké publikum tak se to dá ještě pochopit. My ostatní kteří používáme hlavu i jinak než jako zátku do krku se ke snímku raději už nikdy nebudeme vracet.(26.3.2017)

Velkolepá strhující podívaná, kde se na efektech jednoznačně nešetřilo. A jsem ráda, že už konečně vím, proč Číňané postavili tu velkou zeď. Ne vážně, vizuální stránka filmu je dech beroucí záležitost, stejně jako hudba. Méně zajímavý už je scénář a ještě malinko méně zajímavé jsou dialogy. Matt Damon se pro roli žoldáka dobře hodil, stejně jako Willem Dafoe jako slizák. Krásná "generálka" taky ušla. Prostě čínsko americký fantasy masakr. V rámci tohoto žánru, jsem já osobně velmi spokojená. Tudíž dávám 4 poctivé hvězdičky.(6.4.2017)

Hrozná blbina. Tři hvězdy s odřenýma rohama.(13.4.2017)

Kokotina.(17.4.2017)

Hezké kulisy a kostýmy. Na to si čínská kinematografie potrpí. Jinak příbéh dost laciný. Něco jako starověká Hvězdná pěchota. Komická figurka(18.4.2017)

Nie je to až také zlé. 60 %.(23.4.2017)

Pro mne skvělá zábava. Co se mi líbilo? Všechno. Co se mi nelíbilo? Hlavní hrdinové bez vousů. Zcela jistě se podívám ještě několikrát. Je mi úplně fuk za co a kde a kdo. Prostě toto jsou filmy mého gusta.(23.4.2017)

• unrocker

No tak tohle se fakt nepovedlo výprava čínské armády je asi to nejlepší na filmu... úžasné počítačové scenerie ale ten příběh a celkove provedení no děs a bida(27.4.2017)

Tohle mělo zůstat jen v asijské režii všeho co k tomu patří. Damon a jeho kolega tu prostě nepatří je to moc velký kontrast. Jako vypravný koncept to hodně pohlti ale co je až moc vidět je někdy až agresivní CGI kdyby ho bylo méně bylo by líp. I scénář zrovna není něco čím by se měli chlubit tvůrci je tu prostě v něm moc trhlinek. Akce je skvělá kdy se tu necpou moc triky.(16.5.2017)

Pozerateľné, ale nič zaujímave po ňom nezostane. Ako zábava to ujde.(27.5.2017)

Prvních 30-40 minut mega narvaný zábovou, ale časem tenhle film strašně ztratil příběhem a vůbec ani dialogy me nebavily, přišlo mi, že se kecalo furt jen o tom samém. To je docela smůla, protože se musí nechat, že akce byla luxusní a příšery jakbysmet! Trošku vyšperkovat příběh, aby nezačal nudit a měli by sme zde top film! Škoda(29.5.2017)