poster

Velká čínská zeď

 • Čína

  Čchang čcheng

 • Čína

  Chang cheng

 • Čína

  长城

 • USA

  The Great Wall

 • Austrálie

  The Great Wall

 • Slovensko

  Veľký čínsky múr

 • Velká Británie

  The Great Wall

 • Nový Zéland

  The Great Wall

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Thriller

Čína / USA / Hong Kong / Austrálie / Kanada, 2016, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kothy
  ***

  Dost ujetý film. S realitou vážně nemá moc společného. Je to prostě jedna velká pohádka. Je trochu netradiční vidět čínský film s několika západními herci. Akce je sice super, ale ten děj trochu pokulhává. Co budu říkat, zápletka je dost jednoduchá. Matt Damon tu má trochu netradiční roli a jeho parťáka hraje Pedro Pascal. Willem Dafoe ve filmu skoro není. Čekal jsem, že aspoň těch monster bude víc neb,o že budou mít zajímavější pasti. Co už... "Hrozně smrdíte." :D(19.5.2017)

 • SNCIS
  ****

  Obsahuje spoilery: "Velká čínská zeď stála po tisíciletí jako jedna z nejtrvanlivějších divů světa. O rozsahu přes 5500 mil se stavěla více než 1700 let. Bránila před mnoha nebezpečími. Některé jsou známe, některé jsou legendy. Toto je jedna z legend." Jason Bourne v boji proti GGI příšerám. Jednoduchý příběh, barevné kostýmy a akrobatické boje. Je to příjemné a pohodové fantasy na které se dá koukat i opakovaně. - 70%.(24.4.2019)

 • predators
  **

  A je to tady! Nemyslitelné se stalo skutečností a svět nezachraňuje Matta Damona, ale MD zachraňuje svět. A to hned před zlými monstry kdesi za Velkou čínskou zdí! Ano, vše se odehrává na jednom kilometru z 5-ti tisíc km dlouhé zdi. Číňanky a jejich barvité kostýmy byly hezké, tady se švadleny vyřádily a látky muselo padnout tuny. Díky čemuž nezbylo na papír a pera a máme tady scénář, který se vešel na jednu stránku. Bleee... 30%(7.6.2017)

 • Oktavianus
  **

  Tohle ne. Mohl z toho být velkolepý spektákl. Výpravná freska, která líčí setkání Západu s Východem a stavbu velké čínské zdi vysvětluje trochu jinak, než se obvykle říká v dějepise. Jenže výsledná zpotvořenina se nejen nepovedla - to se občas stává i ambicióznějším filmům. Horší je, že Velká čínská zeď je prostě hloupá. Ve fikčním světě, kde na čínské impérium útočí hromady příšer, jsem ochoten překousnout ledacos. Ale kromě blockbusterovsky vymazlenému výtvarnému pojetí filmu, na který dobře kouká, všechno je plastické, barevné a vymydlené, hrají tu jenom hezcí lidé (v čele s čínskou krasavicí Tian Jing s krásným úsměvem, jež je v brnění docela hodně sexy), je to průšvih. Příběh je velice hloupý a s naprosto strašnými dialogy. Třeba ty na téma důsledně kladných Číňanů, vždy bojujících nezištně a ve jménu správné věci, versus do té doby prohnilí zápaďáci, co se bili jen pro prachy, až konečně pochopili, že válka pro ideály může mít smysl, který celý život postrádali. A tak podobně. Jeden by si myslel, že poté, co se takové věci řekly ve stovkách filmů snad tisíckrát a každý včetně tvůrců je už v televizi musel slyšet, scenáristé už je psát nebudou, ale stejně tyto plky znovu a opět zazní. A v ději to samý. Tak například hradební obránci mají k dispozici celou řadu zajímavé bojové techniky včetně střelného prachu. Co myslíte, používají je? Kdepak, při jednom útoku se brání jedním způsobem, při druhém zase jiným, vybuchující katapulty se jednou použijí, podruhé ne; efektní, a dokonce i celkem efektivní bungee jumping obránců ze zdi mezi nepřátele se pro ohromení použije poprvé, ale potom zase ne... Asi aby mohli příšery pokaždé něčím překvapit. Anebo spíš diváky. Na úkor logiky.(2.3.2018)

 • 3DD!3
  ****

  Čínská legenda v balení pro masy. Vizuálně vypulírovaná pohádka v péči Zhang Yimoua často bere dech. Obrovské měřítko se kterým díky délce zdi pracuje je ještě nafouklé nezbytnou mysticitou. Zeď samotná působí mnohem masivněji než je v reálu, stěny jsou vyšší, krajina zdevastovanější (Mordor styl), Peking září novotou a Zakázané město je... jako z pohádky. Yimou se nebojí duhových barev, které do interiéru vrhají skla věží, skaliska u pouště jsou až mimozemsky oranžové, zbroj sytě barvená jako pastelky. Celek připomíná klasickou videohru a není divu, většina jich, alespoň příběhově z pohádek vychází. Hrdinův přerod ze zlodějského sviňáka a vraha Damon zvládá, i když trochu krkolomně (může za to ten jeho dobrácký ksicht). Pedro Pascal působí uvěřitelněji. Obludy jsou fajn, i když by designově klidně mohly vypadnout ze Star Wars, spíše potěší, že na nich makali čeští trikaři. Tempo filmu je ovšem super, celý film skvěle šlape, rychle to odsýpá a hlavně akce baví. Ovšem čínské hodnoty o jednotě a sebeobětování pro celek zde hrají prim (pozor neplést s hodnotami komunistickými), kdo s tím má problém ať na to radši nechodí.(11.1.2017)