Velká čínská zeď

• Austrálie

Veľký čínsky múr

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Thriller

Čína / USA / Hong Kong / Austrálie / Kanada, 2016, 103 min

Myslím, že by to byla ptákovina, kdyby se holywoodského scénáře nakonec nechopil Zhang Yimou a neudělal maximum, co šlo. Finálně překvapivě bezchybně natočené hybridní béčko s Mattem Damonem. Nepotřebuju vidět znova, ale nemyslím, že je fér dát jen 3*. P.S. Politiku v tom nehledám a myslím, že ani není. Souhlasím s názory, že zde nešlo o západ/východ, ale o jednotlivec/celek.(6.3.2017)

„Vyzeráš byť so sebou spokojný...“ Páčilo sa mi to, 70%. V scenári všetky tie hovadiny (a že ich je!) museli pôsobiť neuveriteľne absurdne, no hotový film vyzerá ako dokumentárna historická dráma. Bungee jumping? Jasné, v pohode. Balóny? V pohodičke, zožeriem aj s navijakom. Scenár je skutočne plný takýchto (a iných) kokosín od výmyslu sveta. K tomu plno strašne nelogických kravín, postavy ako zo šlabikára, kvalita trikov často podozrivo kolíše, Willem Dafoe WTF a na samotnom „múre“ sa odohráva len časť deja, navyše v podstate len na pár jeho metroch štvorcových, keď sa to tak vezme. Chápem, že to mnohým nesadne a dajú 40% a možno aj menej, ale mne sa to páčilo. No nie až tak, aby som dal 80%. P.S. – Toto musel Tony Gilroy dlho písať :-)(2.4.2017)

Potvůrek nebylo vůbec málo ale požehnaně příběh bych určitě tady zasloužil natáhnutí hned po pár minutích nebezpečná akce a šílené ženy co skáčou po hlavě na smrt. V mlze sem čekal velký boj který se bohužel neuskutečnil konec mi přišel trošku jednoduše ukončen ale celé to mělo svoje kouzlo a líbilo se to je hlavní.(2.2.2017)

Když sem poprvé viděl trailer, na tenhle film, tak sem se chytal za hlavu s otázkou na rtech, proč ????? A po dnešní návštěvě kina, proto !!! Ti ŤÍňani to docela dali, ono sice divák musí přistoupit na tu hru, že sou tam digitální monstra a že je to taková laciná zábava. Ale když tohle, divák akceptuje a přestane v tomhle hledat dvojité sysli a jiné historické odkazy, tak si to užije. Akce byla super, nicméně ta akční finále, mi přišlo takové uspěchané, představoval sem si, že to bude ve stylu vybíjená. Je to škoda, jelikož první bitva na zdi byla nejenom dobře vygradovaná, ale i vynikající co se týče týmového boje. I následující bitva v mlze, byla fantasticky udělaná a napínavá a těch nápadů. Ohh tvůrci měli opravdu, hodně nápadů a tvůrčí tvořivosti, sebevražedné komando, ohnivé koule, sekáčky ve zdech, harpuny a další super zbraně. A Raminovi bych hned hodil sošku Oscara, zaslouží si ji, ty chorály, ty bubny jak se stupňovala akce, tak se i stupňovala bojová hudba. Nicméně ta délka, je prostě nepřítel celého filmu, uspěchané finále je jedna věc, ale ani vedlejší postavy (hlavně generálové) prostě díky tomu nemohli vyniknout. Matt Damon však vynikající, já sem věděl, že ta retadovaná postava Bourna, kterou musí hrát neni jeho chyba, ale opět chyba režiséra či scénáristy. Zde si roli, užívá a jeho postava mně zajímala, hned bych bral prequel abych se víc dozvěděl o jeho postavě. No co se týče, jeho kámoše Pedro Pascal, i tady mně zajímala jeho minulost, nicméně mně mrzí to, jak se rozhodl a udělal co udělal, přeci jenom sem si ho představoval ve finální řežbě po boku Matta a té fešné generálce. Happy End, lze tvůrcům odpustit a poslat jim čtyři hvězdy, a musím podotknout, že je to lepší, než čtyřicet sedm paniců s Keanu Reevesem. https://www.youtube.com/watch?v=NwF5kcgdAso(8.1.2017)

• Vančura

Podobná blbost jako kupříkladu Světová válka Z - stupidní děj je utopený pod záplavou efektů a po pár dnech už člověk zapomene, že to kdy viděl. Nebavilo mě to a přišlo mi to jako pompézní čínský kýč, který je beznadějně komerční a plný nejrůznějších klišé. Asijskou artovou produkci mám v oblibě, ale tenhle blockbuster na čínský způsob mi vyloženě nesedl a Matt Damon se podle mě účastí na tomto projektu zaprodal za špinavé peníze.(5.1.2017)

• Eddie Peng

• - Pre svoju rolu lukostrelca trénoval Matt Damon (William) s maďarským svetovým šampiónom Lajosom Kassaiom. (belinko)

• - Většina filmu se natáčela v Číně, zbylé scény na Novém Zélandě. (cihlenka)

• - Do role Benjamina Walkera byl zvažován Alexander Skarsgård. (JORDY)