Reklama

Reklama

Velká čínská zeď

  • Čína Čchang čcheng (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

V době dynastie Song chtěl William Garin, spolu se svým španělským společníkem Perem Tovarem a dalšími žoldáky, jít do Čínského impéria hledat legendární černý prach. Z celé výpravy už zůstali jen oni dva a jsou pronásledováni mongolským Kitanem. Jedné noci je napadne neznámé monstrum, kterému Garin usekne pařát a vezme jej s sebou jako trofej. Následujícího dne přicházejí k Velké čínské zdi, kterou hlídají špičkovš vycvičení, obětaví vojáci „Bezejmenného řádu“. Evropané jsou zajati a vyslýcháni. Garinův odříznutý pařát vyvolává senzaci. Pochází z Tanetoa, čtyřnohého monstra, které požírá lidi. Od pádu meteoru před 2 000 lety Tanetové každých šedesát let útočili na obydlené oblasti, aby byli vždy zastaveni u velké zdi. Obránci měli velké ztráty. Tímto prý bohové potrestali chamtivost čínských císařů. Řád bezejmenných po generace trénuje na blížící se útok a je vybaven nejrůznějšími vojenskými zbraněmi včetně zbraní na bázi střelného prachu. Pokud zeď monstra nezastaví, bude to znamenat konec světa... (TV Nova)

(více)

Videa (13)

Trailer 3

Recenze (554)

verbal 

všechny recenze uživatele

Počítám, že si Met Mamon ještě teď vytahuje z prdele Číňany, kteří mu tam během natáčení nalezli. Pro patrně řádnou hrst jüanů a nepokryté opičí uctívání se zaprodal až na Dálný východ, aby jako obvykle nehrál, tentokráte krutohustého lovce Pokémonů v mimořádně hnusném, kýčovitém, přiblblém, narychlo uplácaném a předraženém digitálním mrdníku. S sebou na cesty si přibalil téměř kompletní scénáristickou partičku z Narcosu, která při svém posledním počinu evidentně hustě zneužívala rekvizity, námezdního mezka Pedra, jenž nepohrdne jakoukoliv sračkou poté, co mu ten zlý Martin nechal v HoTu rozmačkat hlavu, no a toho dávno mrtvého chlápka, kterému už nikdo nechce posílat tantiémy za Robinsona Crusoa, aby předvedl nejtrapnější a nejdementnější výron své kariéry. Na světě je tak Velká čínská hněď, ultimativní blockdisaster a slaboduchá přebarvičkovaná pekingvůdská pičovina, dobrá leda tak k ještě většímu vyděšení Tibeťanů, co za nevkusná pakáž je okupuje. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

V rámci kategórie "fantasy o vojne so zelenými príšerami" u mňa dokonca lepšie ako WarCraft. Na nič sa to nehrá, proste poldruhahodinová rúbačka s rýchlym tempom, pekným vizuálom, sympaťákmi v hlavných úlohách a sem-tam vtipnou replikou. Výplach ako (ryžové) víno. Dokonca aj tá otravná recyklovaná Djawadiho hudba tam pasuje. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $150miliónovTržby USA $45,540,830Tržby Celosvetovo $334,933,831Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,111,088Tržby za predaj DVD v USA $5,154,193║ No tie príšerky ma fakt zaskočili, netušil som že sa to bude uberať až tak smerom k fantasy. Osobne som dúfal, že to bude skôr niečo dôstojnejšie o veľkom čínskom múre. Takto to je len laxné tuctové fantasy, ktoré pripomína uletenú "všestrannosť" Paul W. S. Andersona (Pompeje, Traja mušketieri). Našťastie ale Zhang Yimou je ale zručnejší režisér a dokáže sa aspoň vyhrať s vizuálom. Proste film kde sa zas pekne vybláznili kostyméri, akcia taký guláš ale újde, trikovo znesiteľné. /50%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Amíci s tou Čínou strašně tlačí na pilu. To, že jim Čína leje do Hollywoodu peníze je sice fajn, ale Velká čínská zeď je jednoznačně digitální úlet na druhou. Příběh je vlastně jeden velký útok nějakých (bůhví jakých) příšer na onu Velkou čínskou zeď, které byste poctivě museli hledat v čínské mytologii, aby jste zjistili, oč se vlastně jedná. Ono to v tom hnusném digitálu totiž pořádně nejde ani poznat. Hollywood nicméně dodal párek hereckých es - Damon, Pascal, Dafoe, Čína dodala zbytek. Výsledek stál tolik peněz (nejdražší čínský film do roku 2019), že to není vidět ani skrz růžové brýle. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Čína si hraje na Hollywood. Akorát že na ten dementní, hodnotu to má jako produkce studia Asylum, jenom s tím rozdílem, že tady je vidět obří rozpočet. Děkuji Čínské lidové republice za obohacující zážitek, koukal jsem na to na monitoru značky Huawei, myslel při tom na Hedvábnou stezku a v duchu si sesumíroval znění dopisu pro Ovčáčka, ve kterém jsem přibalil blu-ray pro Miloše, aby se také potěšil. ()

Galerie (102)

Zajímavosti (10)

  • Vo filme je zobrazené použitie teplovzdušných balónov. Prvá písomná zmienka o ich použití však pochádza z Francúzska, konkrétne z roku 1783, čo je takmer 700 rokov po období, v ktorom sa odohráva dej filmu. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama