Velká čínská zeď

Veľký čínsky múr

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

Čína / USA, 2016, 104 min

Prvni tretina je naprosto bozi cinske epikusu fantasy u ktereho jsem chrochtal blahem a chystal si komentare o navratu Zhanga do top formy z dob Hrdiny a Klanu letajicich dyk, ale pak to bohuzel strasne polevi, zacne se to snazit tvorit charaktery, ktere jsou spatne, Damon je tady uplne totalne mimo a cele to zacne spis nudit. 6/10(25.3.2017)

Dost ujetý film. S realitou vážně nemá moc společného. Je to prostě jedna velká pohádka. Je trochu netradiční vidět čínský film s několika západními herci. Akce je sice super, ale ten děj trochu pokulhává. Co budu říkat, zápletka je dost jednoduchá. Matt Damon tu má trochu netradiční roli a jeho parťáka hraje Pedro Pascal. Willem Dafoe ve filmu skoro není. Čekal jsem, že aspoň těch monster bude víc neb,o že budou mít zajímavější pasti. Co už... "Hrozně smrdíte." :D(19.5.2017)

|68%| Viděno v kině (2D s českým dabingem). Původně jsem návštěvu velkého plátna neplánoval, ale nakonec jsem se bezmyšlenkovitě rozhodl, že se do toho pustím. Trailer mě moc nezaujal, podobné typy filmu např. Pompeje nevyhledávám. Je to takový typ moderních přeefektovaných filmů. Při od chodu z kina jsem ale měl vcelku pozitivní pocity. Zas tak zlé to nebylo. Dokonce jsem cítil, že to mohlo být ještě lepší. Digitální scény, efekty – to vše zde bylo, ale v rozumné míře – tak jsem to alespoň cítil. Bylo to pěkně natočené, hezké prostředí, první začáteční velké střetnutí s monstry bylo asi nejlepší. Pak už to moc nepřekvapilo a finále bylo už výrazně slabší. Sice se to furt drželo stejným stylem, ale už mě to tolik nebavilo. Scénář a příběh – to vše je moc jednoduché a snad každý čin postav jsem snadno předvídal. Kdyby se tyhle všechny prvky trochu vyladily, bylo napínavější finále a lepší příběh, mohl by to být minimálně o třídu lepší film. Ale jinač si stěžovat nemůžu. Na to jedno shlédnutí, to bylo až moc dobré. Hudba byla rovněž slušná. Matt Damon mě zde oproti slabému poslednímu Bourneovi docela bavil, stejně jako většina čínských herců. Pedro Pascal mě moc neoslnil, ale Willem Dafoe zde byl už úplně zbytečný. Nic zásadního filmu nemůžu vytknout, rád bych dal tu čtvrtou hvězdu, ale přesto mě to až tak moc nepohltilo. Někdy si to možná ještě jednou pustím. Nadprůměr to v každém případě je.(10.1.2017)

• korbitch22

Naprostý opak letošního Konga, příšerné efekty, dementní dialogy, tragické herecké výkony, laciná hudba jak z druhořadých velkobéček z devadesátých let, pitomej příběh, komické akční scény a debilní finále. Tenhle film je ukázka toho, jak to absolutně nemá fungovat. Režisérsky totálně neukočírované a vůbec nechápu, co v tak ubohém braku dělá Met Dejmi, který se tu dokonale zesměšnil a ztrapnil. Těch kokotských scén je tu tolik, že kdybych je měl všechny vyjmenovat, odříkal bych ze 104 minut stopáže 89. Znáte ten pocit když sledujete nějaký film a cítite se za ty tvůrce úplně trapně. Museli jsme se se ženou furt smát a má drahá to po 50 minutách vzdala a usnula a to prosím ve dvě odpoledne. Naproto zbytečně vyhozené peníze a těch 58% tady je až neuvěřitelných. Sračka za 30% s vodřenou prdelí. Trapné...strašně,,,,strašně moc trapné.(1.5.2017)

Takýto film som chcel vždy vidieť keď som bol malý chlapec. Príbeh je jednoduchý ako facka, ale o ten tu ani tak nejde, toto je predovšetkým nefalšovaná, uletená, drahá, štýlová, nápaditá a akčná zábava. Toto môžu natočiť proste iba šikmáči. Matt Damon výborne zapasoval a aj keď to už bolo v závere čoraz viac uletené, bavil som sa. 80% - 4*(15.5.2017)