Syvälle salattu

Body of Water

Drama / Thriller

Finsko, 2011, 105 min

• Fr

,,CHRAŇ TOHO CHLAPCE, AŤ TI HO NEVEMOU“..... /// řekla finská babička, která dlouho nepromluvila (a pak zase ztichla a jestli neumřela, mlčí dodnes..). (V Čechách by jsme řekli – nechoď dcero na jezero, vodníkovi stojí .... – soráč, mý básnický střevo by potřebovalo utopit).... ale zpátky do domečku. U jezera. Věřte – nevěřte, voda si tady dělá co chce! Tak třeba strašidelně ucpe umejvadlo. Dalo by se dokonce říct, že v tom domě straší! Mamča přišla vo červenej notes, ze stropu kape (kap...kap..kap...) (voda, vole, VODA!!!) a zmizel pes (neřeknu!). Prej drama!? Thriller? Hovno! Horror je to a basta! O lidový povídačce, která není moc uvěřitelná. Taková mokrá a lehce strašidelná pohádka, která na konci kapku ,,zahapruje“, ale jistě potěší všechny sběratele ,,poudaček“ ze světa vodních přízraků. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám panickou hrůzu z vody. 2.) Bydlím u jezera a chtěl bych bejt bohatej (děti mě vytáčej – nejvíc mě sere prvorozenej syn). 3.) Jsem prvorozenej syn, bydlíme u jezera a fotr furt vykládá něco vo tom, že bude bohatej... 4.) Thx za titule ,,larelay“ a ,,rad.mas“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(24.2.2012)

Fíni sú ako tvorcovia hororov kvalitatívne stále o level nižšie než ich škandinávski susedia Nóri či Švédi, ale na druhej strane aj snaha natáčať a schopnosť niečo zrealizovať až do finálnej podoby sa cení. Ich doterajšie hororové výtvory ako Dark Floors či Sauna ma príliš nepresvedčili a Body of Water hodnotím ako lepší žánrový priemer. Musím však uznať, že spojenie hororových činiteľov a ponurej atmosféry fínskej lužnej krajiny funguje pomerne účinne.(29.2.2012)

• Beastmaster4

Naprosto zbytečný thriller, který se snaží být mysteriózní, ale nakonec jde jen o pěkně zpackanou rodinnou tragédii. Film snad kromě sympatické a celkem snažící se Kristy Kosonen nemá co nabídnout. Doporučil bych ho pouze v případě, že opravdu nemáte jiný film po ruce a nudíte se tak, že vám je jedno, na co budete zrovna koukat. Jsou desítky lepších thrillerů s lepší zápletkou i pointou.(8.4.2012)

Zprvu jsem si říkal, proč to není označeno jako horor, protože stísnění bezbarvý temný lekavý styl vyprávění tomu dost odpovídal, ale závěrečný fortel podal vysvětlení. Přesto mi to přišlo trochu záměrně "zhororované" , aby vysvětlení bylo o to více překvapivé. Dobré to bylo, ale že bych si to nějak dlouho udržel v paměti, to zase ne.(21.2.2012)

• baribal

Velmi zajímavá projekce Bio Oka NASLEPO. Začátek filmu a i samotné projekce byl slibný. Film vypadal celkem strašpytelně a zároveň projekce probíhala bez problémů. Po půl hodině jsem se začal modlit k ukončení tohoto strašného utrpení. NUDA NUDA, ŠEĎ ŠEĎ.. Lidé v sále se začínali v dramatických scénách smát a poměrně hlasitě bavit. Ale to stále nebylo to NEJLEPŠÍ. Asi deset minut před koncem filmu, když se blížilo rozuzlení této nudy, vypadla promítačka a film začal od znovu.. lidé začali tleskat, že je konec.. jenomže ti mučitelé se rozhodli, že nám konec filmu neodpustí.. "naštěstí" film přetočili až moc a my jsme tudíž přišli o zápletku a nevíme jak to vlastně dopadlo!.. Rozhodně chci tuto blbinu vidět znovu, ale pak už NIKDY VÍC, NIKDY VÍC.(23.8.2012)

• - Mezi natáčecí lokality patří finská města Joensuu, Lieksa a Outokumpu. (Cheeker)