Policajti z centra (TV seriál)

Policajti z centra

Krimi

Česko / Slovensko, 2012, 12 h 40 min (Minutáž: 52–57 min)

Tibor Szilvási

Filip Blažek, Roman Zach, Richard Stanke, Alois Švehlík, David Matásek, Čestmír Řanda ml., Lucia Hurajová, Danica Jurčová, Dušan Jamrich, Alexander Bárta, Marek Vašut, Martin Pošta, Karin Haydu, Tomáš Hanák, Martin Havelka, Martin Pechlát, Jan Přeučil, Jiří Knot, Petra Jungmanová, Vladimír Kobielský, Robin Pařík, Jana Janěková ml., Kristýna Janáčková, Jan Nemejovský, Petr Klimeš, Leoš Juráček, Jakub Zdeněk, Veronika Petrová, Martin Učík, Matej Landl, Peter Kršák, Marko Igonda, Jiří Ployhar ml., Ivo Kubečka, Kamil Švejda, Jan Novotný, Peter Gábor, Martin César, Jiří Pomeje, Ladislav Hampl, Roman Skamene, Miroslav Vladyka, Antonín Duchoslav, Martin Stránský, Pavel Nový, Lucie Benešová, Vanda Konečná Károlyi, Hana Štádlerová, Jakub Žalud, Martina Randová, Luděk Čtvrtlík, Jaroslav Pížl, Rostislav Trtík, Petr Surmaj, Jan Surmaj st., Veronika Zapadlová, Pavel Kovář, David Jan Novotný, Dušan Mitko, Kryštof Hádek, Ludmila Zábršová-Molínová, Čestmír Řanda st., Thomas Zielinski, Michal Slaný, Radim Kalvoda, Ivo Gogál, Peter Kočiš, Michaela Majerníková, Rudolf Bok, Milan Vedral, Petr Varga, Václav Čížkovský, Dušan Milko, Lucie Juřičková, Lucie Vačkářová, Martin Velda, Eduard Jenický, Petr Kocourek, Jana Radojčičová, Lukáš Příkazký, Soňa Valentová, Alžbeta Stanková

Tenhle kousek parří k tomu lepšímu co se u nás za poslední roky natočilo.Scénář je hodně kvalitní.Gleb byl zmrd jako prase,jeho chladnost se mi líbila:-)))Každý asi pochopí že takhle to určitě na SKPV nechodí ale i mezi něma se najdou samorosti jako Blažek kteří se zakousnou a dou si za svým,kolikrát i přes rozkazy velitele a na svou pěst.Plus musím dát scénám se zásahovkou,nevim jestli ti kluci byli opravdu z útvaru ale taktické postupy měli hodně věrohodné.Jen sem se musel zasmát když Gleb vzal na venkově jako rukojmí taky Jurčovou a velel zásahu Blažek coby člen kriminálky.Ne v tomhle případě de první ,,zásahovka,,sou na to vyškoleni a maj potřebnou výbavu:-)))Výborný byl taky Švehlík jako šéf,,pěkně umrčený starý pes který se s nikým nemaže:-)))(19.5.2013)

• fallangell

Trapné, křečovité, scénář psal diletant a kamera jak z Ulice. Navíc je seriál o bandě strašnej #&*^#&%. Rozčilovalo mě na tom snad úplně všechno. Pro tenhle typ braku by mělo csfd povolit hodnoceni -1. Obrovský kontrast proti pár novým seriálům z 2014. Tak třeba --- Profesionální vrah si neumí spočítat 5 nábojů. Když zásahovce utíká zadržený, tak nestřílí, nekříčí, prostě nedělá nic. Hledaný zločinec se zadržuje křikem přes celé náměstí. Když Vám někdo ukradne tajné materiály, tak ho zmlátíte, řeknete mu:,,Ještě jednou!" a pustíte ho.(13.10.2014)

• tchempi

Dialogy šustící papírem, klišé střídá klišé, infantilní slovní hříčky typu Krejčí(ř) / Švec, ochotnické výkony herců ve vedlejších rolích. Jestli to měla být odpověď na nováckou Kriminálku Anděl, tak to ČT šlápla totálně vedle. Když už, daleko více to (nejen názvem) připomínalo novácký trapnoseriál Policajti z předměstí.(31.1.2013)

• blackrain

Česká televize tentokrát se svou lodí nabrala nesprávný kurz. Zapoměla si vzít kompas, mapy a nedala na rady zklušených kapitánů a lodivodů. Tahle loď zkrátka do přístavu šťastných diváků nedopluje, protože ztroskotá někde po cestě a nebude to vinou přírodních živlů. Asi by si v České televizi měli prohlédnout svůj archív, aby se poučili, jak se točí kriminální seriály. To už i Nově se povedly lepší seriály. Jednu hvězdičku dávám jen za herce, kteří se pro tuto nelehkou plavbu rozhodli.(22.2.2013)

Na ty nejlepší jako Případy 1. oddělení nebo Labyrint to nemá, ale je to spíše jedna z těch lepších ikdyž místama hodně naivní. Případy nejsou ohraničeny strojově jednotlivými epizodami, ale prolínají se, včetně celoseriálové korupční linky. Herecké obsazení dobré, rozpočet hodně solidní a dokonce snaha o akční scény ( které v českých podmínkách působí tragikomicky a tady to taky přechází do grotesky). Hodnotím to lépe než nějaké novácké krimi Anděl , koneckonců jenom na ČT se v rámci filmařského umění svlékají herečky do naha a tady to není vyjímkou.(13.4.2016)

• - Seriál začal původně vznikat pro televizi Primu a slovenskou TV Joj pod názvem 1. oddělení, ale kvůli dohadům o náklady se ocitl u soudu, přičemž se hrálo i o to, kdo má nárok na scénář Zdeňka Zapletala. Nicméně seriál se ze sporů vymanil, přestože byl následkem toho uveden s několikaletým zpožděním. [Zdroj: Právo] (hippyman)

• - V epizodě Ananas (2012) má policistka Sabina (Petra Jungmanová) téměř zhojené rány z atentátu v epizodě Atentát (2012) a na obličeji jen drobné jizvy. Ovšem v epizodě Trofej (2012) má opět hluboké rány přelepené náplastmi. (hermiona)