Reklama

Reklama

Policajti z centra

(seriál)
  • Slovensko Policajti z centra
všechny plakáty
TV spot 4
Krimi
Česko / Slovensko, 2012, 12 h 40 min (Minutáž: 52–57 min)

Režie:

Tibor Szilvási

Hrají:

Filip Blažek, Roman Zach, Richard Stanke, Alois Švehlík, David Matásek, Čestmír Řanda ml., Lucia Hurajová, Danica Jurčová, Dušan Jamrich (více)
(další profese)

Epizody(14)

Obsahy(1)

Premiérový, čtrnáctidílný seriál Policajti z centra se odehrává v současnosti, v Praze a blízkém okolí, ale občas se jeho protagonisté ocitnou i na Slovensku. Hlavními hrdiny seriálu jsou detektivové jednoho oddělení z centra české metropole, které se specializuje na vraždy a závažnou kriminální činnost. Jejich šéfem je zkušený, ale životem už trochu unavený podplukovník Ježek, který občas přimhouří oko nad nestandardními vyšetřovacími metodami svých podřízených.
V každém dílu kriminalisté řeší a uzavřou jeden případ: útěk nebezpečného zločince, nájemnou vraždu, útěk zatčeného podnikatele, sériové vraždy devianta a nakonec snahu o krvavou pomstu na hlavním hrdinovi, inspektoru Vlčkovi. Postupně, po malých dávkách, se v každé části odhalují tajemství a otázky, které jsou nastoleny na samém začátku seriálu. (Česká televize)

(více)

Videa (7)

TV spot 4

Recenze (106)

Tosim odpad!

všechny recenze uživatele

Ti z periferie už jako byli, nebo...? Fakt prdel, když se seriál ohání výpravností a vypadá jako levná inscenace (po přečtení zajímavostí se divit nebudete) pro chudé duchem a chudší Expozitura. Téma korupce už je vyčpělejší než pokusy o další české filmové pohádky. 10% za některé vztahové peripetie. ()

marhoul odpad!

všechny recenze uživatele

Průůůser! Děsný průser. Zlatá Kriminálka Anděl. Otřesné dialogy, příšerný děj, nic proti hercům...no ale skutečně jsou vidět všude stále dokola a až na pana Švehlíka to skutečně žádní velcí herci nejsou. Do toho Igonda, který je v každé roli stejný, laciná Karin Hajdu...Stankeho mám moc ráda, ale tady nedostal prostor. Tohle opravdu NE! ČT ulítla. ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

***Celkem 78%***TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Akce 8/10/// PLUS: úvodní znělka, nepředvídatelný děj, rovněž většina případů se prolíná do více epizod, je tu zajímavá herecká sestava (i když ne všichni herci k sobě pasují-jako pěst na oko tu působil Roman Zach), v obsazení tu najdeme i Janu Janěkovou ml. a zaujal mě tu i Marek Vašut svojí nejednoznačnou postavou, akce tu je překvapivě hodně, dramatické okolnosti tu na sebe nenechají dloho čekat, závěr nešetří napětím MÍNUS: podle mě bylo natočeno málo dílů, abych jako divák pořádně pochopil čím tento seriál chtěl být a co chtěl zdělit, ostatně s postavami se dá ještě dlouho pokračovat, i samotné případy byli zajímavé a to natolik že bych zvládl i dalších 10 dílů, jo a taky mi vadí nízké hodnocení tohoto seriálu./// Shrnutí: Když Policajty z centra srovnám s ostatní českou tvorbou na poli krimiseriálů, vychází mi tento počin jako prozatimní výtěz. Je nejakčnější a tváří se i jako nejdražší. Dějově mě hodně zaujal. Když pro nic jiného, tak především proto, že nevím co mám čekat dál, co bude za 5 minut, jestli případ vyřeší apd. A v neposlední řadě je to viditelná spolupráce se Slovenskou produkcí a v samotném seriálu se Slovenskými kolegy, což podle mě přidalo na uvěřitelnosti. ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Těžko popsat své pocity, které jsou hodně protichůdné. Na nový seriál jsem se těšila, protože vedle těch Gymplů, Ententyků, Obchoďáků, to vypadalo jako zrnko mezi plevami. Po prvním dílu tedy nutně přišel šok, protože něco začalo, neskončilo, cítila jsem se jak na historicky prvních neslaných prasečích hodech (byl jednou jeden král)... Přesto jsem tomu dala šanci, musím přiznat, že ze zvědavosti, co bude dál, a i když jsem z druhého, třetího a možná i čtvrtého dílu stále nebyla nadšená, něco mě při něm drželo. Pořád jsem si říkala- takový herecký ansámbl, to přece nemůže vyjít do prázdna. Jediná postava (dost podstatná pro děj), která mi silně leze na nervy, je Danica Jurčová v roli Majerové. Tu bych vykopla z fleku ven a přitom za to holka nemůže. Díky tomu, že Slováky náhle nechali promlouvat slovensky, jsem neustále odtrhována od děje, když půl minuty přemýšlím, co to jsou "otlačky". Ale vraťme se k jádru pudla. Po devátém díle jsem se uhnízdila mezi 3 a 4 hvězdičkami, a protože vidím zde pouhých 38%, což mi přijde nespravedlivé (ale život obvykle není fér), dávám 4*. ()

igi B. odpad!

všechny recenze uživatele

Jo, tak to je asi ňáký protikulturní spiklenecký centrum v čele s... Hotoví policajti z >ulice< a inšpektor Blbček v akci, hahaha... %-o . . . Hraje si to na herectví, snaží(?) se to hrát si na krimižánr, je to směšné a toporné, konverzačně blbé, typická šašskosolvinská televizácká šmíra v duchu výtoku peněz a současné kulturní impotence televize veřejné služby. Ale ono je to jedno, už je to naprosto jedno, jeden sráč vedle druhého, zdegenerovaní snadným bytím v čudlárenským sociálizhnusu... Škoda času, škoda slov... Pomáhej (si) a chraň (nás pámbů)... Tak pochcat šmíru a pisskultůře zmar! Nedohledím... - - - P.S. Ten poslední díl jsem teda dohleděl! Svatá ArtForie atrofovaná... 8-))) - - - - - (Nahlédnuto na >veřejnosrádní jebničce< párkrát nahodile, nedohlédnuto krom poslední apisssody nikdy, hovnocení 444., kokotmentář zde s pohrdáním jako čtyřiašedechcátý - 9.5.2013) ()

Galerie (157)

Zajímavosti (2)

  • V epizodě Ananas (2012) má policistka Sabina (Petra Jungmanová) téměř zhojené rány z atentátu v epizodě Atentát (2012) a na obličeji jen drobné jizvy. Ovšem v epizodě Trofej (2012) má opět hluboké rány přelepené náplastmi. (hermiona)
  • Seriál začal původně vznikat pro televizi Primu a slovenskou TV Joj pod názvem 1. oddělení, ale kvůli dohadům o náklady se ocitl u soudu, přičemž se hrálo i o to, kdo má nárok na scénář Zdeňka Zapletala. Nicméně seriál se ze sporů vymanil, přestože byl následkem toho uveden s několikaletým zpožděním. [Zdroj: Právo] (hippyman)

Reklama

Reklama