Policajti z centra (TV seriál)

Policajti z centra

Krimi

Česko / Slovensko, 2012, 12 h 40 min (Minutáž: 14x54 min)

Tibor Szilvási

Filip Blažek, Roman Zach, Richard Stanke, Alois Švehlík, David Matásek, Čestmír Řanda ml., Lucia Rózsa-Hurajová, Danica Jurčová, Dušan Jamrich, Alexander Bárta, Marek Vašut, Martin Pošta, Karin Haydu, Tomáš Hanák, Martin Havelka, Martin Pechlát, Jan Přeučil, Jiří Knot, Matěj Hádek, Petra Jungmanová, Vladimír Kobielský, Robin Pařík, Jana Janěková ml., Kristýna Janáčková, Jan Nemejovský, Petr Klimeš, Leoš Juráček, Jakub Zdeněk, Veronika Petrová, Martin Učík, Matej Landl, Peter Kršák, Marko Igonda, Jiří Ployhar ml., Ivo Kubečka, Kamil Švejda, Jan Novotný, Peter Gábor, Martin César, Jiří Pomeje, Ladislav Hampl, Roman Skamene, Miroslav Vladyka, Jan Antonín Duchoslav, Martin Stránský, Pavel Nový, Lucie Benešová, Vanda Konečná Károlyi, Hana Štádlerová, Jakub Žalud, Martina Randová, Luděk Čtvrtlík, Jaroslav Pížl, Rostislav Trtík, Petr Surmaj, Jan Surmaj st., Veronika Zapadlová, Pavel Kovář, David Jan Novotný, Dušan Mitko, Kryštof Hádek, Ludmila Zábršová-Molínová, Čestmír Řanda st., Thomas Zielinski, Michal Slaný, Radim Kalvoda, Ivo Gogál, Peter Kočiš, Michaela Majerníková, Rudolf Bok, Milan Vedral, Petr Varga, Václav Čížkovský, Dušan Milko, Lucie Juřičková, Lucie Vačkářová, Martin Velda, Eduard Jenický, Petr Kocourek, Jana Radojčičová
  • Kimon

Je to slušně akční, ale bulvární a mnohdy silně nelogické, jen proto, aby bylo zase více akčnosti. Např. v dílu Bratr zadržený a svázaný nečekaně střílí za zády. Inu, ... prostě mnohdy úsměvné, připomínající parodii, pane scénáristo Zapletale. A nebo si tyhle poměrně časté úlety "vybojovala" režie? Držet se snáze uvěřitelných výjevů ze skutečného života, mohl to být dobrý seriál. To "Cirkus Bukowsky" má jiný náboj.(21.2.2013)

Srovnání např. se seriálem Kriminálka Anděl je možné, ale odlišností v pojetí je více než dost. Kriminálka Anděl má navíc volně navazující epizody, kdežto tento seriál se točí okolo jedné hlavní zápletky (jako např. Expozitura). Některé postavy se podle mě vzhledem k okolnostem chovají sice poněkud podivně, nicméně jinak s danou realizací nemám problém, takže hodnotím jako velmi dobrou práci.(2.3.2013)

• lubospoti

Po prvním díle jsem si říkal,že to zase tak špatné není.Bohužel po druhém a třetím díle(který už jsem nedokoukal) musím jít s hodnocením níž.Nemám rád seriály,které jsou vykonstruované.Scénář je opravdu slabý(zjistíme při sledování více dílů).Na to jak je seriál obsazen jsou pro mě zklamáním i herecké výkony.Ale je fakt,že takovou generaci herců,kteří dokázali zahrát skvěle i třeba mlčení a koukání do zdi,už bohužel nemáme.(27.3.2013)

• Godhaj

,,To vám musí důkazy nosit starý nemocný cikán?“ Tento pokus o moderní, akční krimi seriál naprosto zkolaboval, a to ve všem. Herci jsou monotónní, vůbec se nesnaží a jen strnule odříkávají repliky, které šustí toaletním papírem. Nejpříšernější je asi Blažek, jehož póza drsného policisty je trapná a směšná. Scénář musel psát nějaký naprostý břídil, protože ani jednou během těch nekonečných 14 epizod se mi nestalo, že bych si vyslechl přirozený rozhovor mezi dvěma osobami. Většina interakcí mezi herci je pouhé podávání informací, aby se děj mohl posunout kupředu. Jakékoliv pokusy o emoce naprosto selhávají a tak to občas připomíná Bláznivou střelu, ale nechtěnou. Seriál je česko – slovenský, což má za následek nesmírně naivní a hloupou atmosféru, kdy v Praze polovina obyvatelstva mluví slovensky. Kdo tohle mohl schválit? Nesmírně hloupé pokusy o akční scény naprosto pohřbívá amatérská kamera, která ani neví, co chce divákovi ukázat. Vůbec celá režie i koncepce tohoto seriálu selhává. Samostatnou kapitolou je logika chování postav. Nájemný zabiják, co nedokáže do pěti počítat, diletantské jednání policistů, bratr zabijáka hraný tím samým hercem, která má navíc umělý knír!!! A dál, když nedokáže herec představující detektiva přesvědčivě zahrát ani práci na počítači či čtení papíru, jak pak asi budou vypadat scény zatýkání, honičky, přestřelky či vyslýchání podezřelých? Přesně tak! Zcela blbě! A to tak blbě, že vám bude trapně nejen za tvůrce, ale i za lidi, co se na to budou dívat. Kdo tenhle seriálový šrot zdaleka obejde, může si snít o tom, že česká a slovenská tvorba má pořád ještě jisté kvality. Já už nemohu.(7.11.2015)

• hermiona

to Zemi11 - to chceš, aby na kriminálce v Bratislavě dělali Češi? taky nemám ráda slovenské herce, ale když v americkém filmu má být ruská prostitutka, taky si na to vemou někoho z bývalýho východního bloku (nejčastěji Polku nebo Češku...) asi by bylo dost divný, kdyby na slovenské kriminálce mluvili česky... zajímavé, že rusky mluvící ti nevadí(31.1.2013)

• - Seriál začal původně vznikat pro televizi Primu a slovenskou TV Joj pod názvem 1. oddělení, ale kvůli dohadům o náklady se ocitl u soudu, přičemž se hrálo i o to, kdo má nárok na scénář Zdeňka Zapletala. Nicméně seriál se ze sporů vymanil, přestože byl následkem toho uveden s několikaletým zpožděním. [Zdroj: Právo] (hippyman)