Policajti z centra (TV seriál)

Policajti z centra

Krimi

Česko / Slovensko, 2012, 12 h 40 min (Minutáž: 52–57 min)

Tibor Szilvási

Filip Blažek, Roman Zach, Richard Stanke, Alois Švehlík, David Matásek, Čestmír Řanda ml., Lucia Hurajová, Danica Jurčová, Dušan Jamrich, Alexander Bárta, Marek Vašut, Martin Pošta, Karin Haydu, Tomáš Hanák, Martin Havelka, Martin Pechlát, Jan Přeučil, Jiří Knot, Petra Jungmanová, Vladimír Kobielský, Robin Pařík, Jana Janěková ml., Kristýna Janáčková, Jan Nemejovský, Petr Klimeš, Leoš Juráček, Jakub Zdeněk, Veronika Petrová, Martin Učík, Matej Landl, Peter Kršák, Marko Igonda, Jiří Ployhar ml., Ivo Kubečka, Kamil Švejda, Jan Novotný, Peter Gábor, Martin César, Jiří Pomeje, Ladislav Hampl, Roman Skamene, Miroslav Vladyka, Antonín Duchoslav, Martin Stránský, Pavel Nový, Lucie Benešová, Vanda Konečná Károlyi, Hana Štádlerová, Jakub Žalud, Martina Randová, Luděk Čtvrtlík, Jaroslav Pížl, Rostislav Trtík, Petr Surmaj, Jan Surmaj st., Veronika Zapadlová, Pavel Kovář, David Jan Novotný, Dušan Mitko, Kryštof Hádek, Ludmila Zábršová-Molínová, Thomas Zielinski, Michal Slaný, Radim Kalvoda, Ivo Gogál, Peter Kočiš, Michaela Majerníková, Rudolf Bok, Milan Vedral, Petr Varga, Václav Čížkovský, Dušan Milko, Lucie Juřičková, Lucie Vačkářová, Martin Velda, Eduard Jenický, Petr Kocourek, Jana Radojčičová, Lukáš Příkazký, Soňa Valentová, Alžbeta Stanková
  • insurgentes

Diletantismus tady toho by byl k smíchu, kdyby nebyl k pláči. Fízlové ze současnosti absolutně ignorujou mobily, odposlouchávačky, kamerový systémy, déenáčka. To jako je točený pro blbý? Aby to nedráždilo, jaká je to tady šmírárna? To vážně dneska fízlové nemaj nic jinýho na práci než dokola vyslýchat svědky a z ničeho nepořizovat zápisy? A už mě začal pěkně srát Filip Blažek - na drsňáka si hraje hodně špatně. Jediný, co je tak asi autentický, jsou vohozy těch "kriminalistů" - somrácký kulichy, koženkový bundy... Nakonec se to hodí, když se má jeden operativec krejt vybíráním popelnic - ani se nemusí převlíkat z toho svýho "civilu".(18.2.2015)

Srovnání např. se seriálem Kriminálka Anděl je možné, ale odlišností v pojetí je více než dost. Kriminálka Anděl má navíc volně navazující epizody, kdežto tento seriál se točí okolo jedné hlavní zápletky (jako např. Expozitura). Některé postavy se podle mě vzhledem k okolnostem chovají sice poněkud podivně, nicméně jinak s danou realizací nemám problém, takže hodnotím jako velmi dobrou práci.(2.3.2013)

• Tosim

Ti z periferie už jako byli, nebo...? Fakt prdel, když se seriál ohání výpravností a vypadá jako levná inscenace (po přečtení zajímavostí se divit nebudete) pro chudé duchem a chudší Expozitura. Téma korupce už je vyčpělejší než pokusy o další české filmové pohádky. 10% za některé vztahové peripetie.(16.5.2013)

• kenkaku

někteří hodnotili seriál po pilotu... někteří vydrželi i tři díly. Já viděl všech 14, takový jsem masochista. Seriál je totální odpad. Něco tak zoufalého jsem už dlouho neviděl. Rozdělení na díly zcela nelogické, návaznost absolutně náhodná, ukončení jednotlivých případů... rozpačité. Bez legrace v jednom díle jsem ani nepochopil kdo je vlastně pachatel. Lacinost ze seriálu doslova svítí (věděli jste že bratra postavy lze udělat stejným hercem a nalepeným knírkem?). Totální zmatenost korunovaná podivnou režií (proč byl několikrát v seriálu významný záběr na na barmanku, když je tam prakticky zbytečná?). Komu tohle prospělo? Z tohoto zážitku se budu dlouho léčit...(19.5.2013)

• blekekeke

Jako milovník detektivek a krimi příběhů, jsem první 3 díly protrpěl. Hudba v celku nesedí. Kamera jako by spí, a mnohdy se tak jakoby zasekne mezi scénami. Většinu herců to vyloženě nebaví. Po policejní a krimi stránce je to chyba vedle chyby ... a fatální chyby se kupí jedna za druhou. Poslední postava, která za něco stála se schodila v 7 díle, když si spočítali náboje, aniž mohl tušit, že revolver není jako foťák na jedno použití, takže se do něj dají nastrkat další "náhradní" náboje ...(17.2.2013)

• - V epizodě Ananas (2012) má policistka Sabina (Petra Jungmanová) téměř zhojené rány z atentátu v epizodě Atentát (2012) a na obličeji jen drobné jizvy. Ovšem v epizodě Trofej (2012) má opět hluboké rány přelepené náplastmi. (hermiona)

• - Seriál začal původně vznikat pro televizi Primu a slovenskou TV Joj pod názvem 1. oddělení, ale kvůli dohadům o náklady se ocitl u soudu, přičemž se hrálo i o to, kdo má nárok na scénář Zdeňka Zapletala. Nicméně seriál se ze sporů vymanil, přestože byl následkem toho uveden s několikaletým zpožděním. [Zdroj: Právo] (hippyman)