• zette

Takove typicke klise... Hlavni hrdina, zaneprazdneny policajt se rozchazi s manzelkou, zabijou mu partaka a vetsinu serialu patra na vlastni pest... Urcite je prvni polovina dilu lepsi nez konec, kde uz tvurci vari z vody a zaverecny dil Bratr tomu dal korunu. Ale i "ztrata" tajnych dokumentu ci pripad Ananas byl na hozeni rucniku. Mit to jen deset dilu, dam o hvezdicku vice. Potesil me Alois Svehlik po delsi dobe v nejake vetsi roli. Z postav se mi libil tajemny Vasut. Herecke vykony ale hoodne prumerne, nejvice me stvala ta servirka z baru. Kritizovat a jmenovat chyby bych mohl do rana, me ale tyhle ceske krimi serialy proste bavi.(25.10.2014)

• insurgentes

Diletantismus tady toho by byl k smíchu, kdyby nebyl k pláči. Fízlové ze současnosti absolutně ignorujou mobily, odposlouchávačky, kamerový systémy, déenáčka. To jako je točený pro blbý? Aby to nedráždilo, jaká je to tady šmírárna? To vážně dneska fízlové nemaj nic jinýho na práci než dokola vyslýchat svědky a z ničeho nepořizovat zápisy? A už mě začal pěkně srát Filip Blažek - na drsňáka si hraje hodně špatně. Jediný, co je tak asi autentický, jsou vohozy těch "kriminalistů" - somrácký kulichy, koženkový bundy... Nakonec se to hodí, když se má jeden operativec krejt vybíráním popelnic - ani se nemusí převlíkat z toho svýho "civilu".(18.2.2015)

• jprmusic

Opravdu špatný - s Kriminálkou Anděl se tohle česko-slovenské dílko vůbec nedá srovnat. Někteří herci jsou opravdu zoufalí (trio Horajová - Hádek - Stanke je k uchechtání), navíc začlenění našich bývalých bratří do pražského kolektivu kriminalistů poněkud skřípe, stejně jako zmizení hlavní paní padouchové na Slovensko a další perly.. Celé to je tak nějak v křeči a ani Blažek jako osudový děvkař to nezachrání.(15.2.2013)

• triatlet

Něco mezi reklamou na kafe a na Pohodu. Výsledek těžko uspokojí. Zlatí pitavalové... Česko-slovenskou spolupráci vítám, ale tvůrci zaplevelili úvod tolika postavami, že se našinec sotva orientuje.(31.1.2013)

• evilmind

Naprostá tragédie po všech stránkách. Asi půlku prvního dílu jsem si myslel, že to možná je nějaká sofistikovaná parodie, která mi jen nepřijde vtipná, protože asi neznám parodované dílo, ale teď mám spíš pocit, že to prostě opravdu je jen tak blbé. Kamera jak kdyby někdo točil svatbu, neexistující střih, obzvláště humorné v pokusech o akční scénu. Jedinou záhadou tak zůstává, jak se podařilo shromáždit tolik herců na jedno místo, aniž by to mělo nějaký účel? Další díly vynechám.(31.1.2013)

• - Seriál začal původně vznikat pro televizi Primu a slovenskou TV Joj pod názvem 1. oddělení, ale kvůli dohadům o náklady se ocitl u soudu, přičemž se hrálo i o to, kdo má nárok na scénář Zdeňka Zapletala. Nicméně seriál se ze sporů vymanil, přestože byl následkem toho uveden s několikaletým zpožděním. [Zdroj: Právo] (hippyman)