Policajti z centra (TV seriál)

Policajti z centra

Krimi

Česko / Slovensko, 2012, 12 h 40 min (Minutáž: 14x54 min)

Tibor Szilvási

Filip Blažek, Roman Zach, Richard Stanke, Alois Švehlík, David Matásek, Čestmír Řanda ml., Lucia Rózsa-Hurajová, Danica Jurčová, Dušan Jamrich, Alexander Bárta, Marek Vašut, Martin Pošta, Karin Haydu, Tomáš Hanák, Martin Havelka, Martin Pechlát, Jan Přeučil, Jiří Knot, Matěj Hádek, Petra Jungmanová, Vladimír Kobielský, Robin Pařík, Jana Janěková ml., Kristýna Janáčková, Jan Nemejovský, Petr Klimeš, Leoš Juráček, Jakub Zdeněk, Veronika Petrová, Martin Učík, Matej Landl, Peter Kršák, Marko Igonda, Jiří Ployhar ml., Ivo Kubečka, Kamil Švejda, Jan Novotný, Peter Gábor, Martin César, Jiří Pomeje, Ladislav Hampl, Roman Skamene, Miroslav Vladyka, Jan Antonín Duchoslav, Martin Stránský, Pavel Nový, Lucie Benešová, Vanda Konečná Károlyi, Hana Štádlerová, Jakub Žalud, Martina Randová, Luděk Čtvrtlík, Jaroslav Pížl, Rostislav Trtík, Petr Surmaj, Jan Surmaj st., Veronika Zapadlová, Pavel Kovář, David Jan Novotný, Dušan Mitko, Kryštof Hádek, Ludmila Zábršová-Molínová, Čestmír Řanda st., Thomas Zielinski, Michal Slaný, Radim Kalvoda, Ivo Gogál, Peter Kočiš, Michaela Majerníková, Rudolf Bok, Milan Vedral, Petr Varga, Václav Čížkovský, Dušan Milko, Lucie Juřičková, Lucie Vačkářová, Martin Velda, Eduard Jenický, Petr Kocourek, Jana Radojčičová
  • Romeroo

Na začátku celkem solidní seriál na naše poměry. Postupem času téměř až amatérská práce, nesmyslné chování všech protagonistů a žvásty co jim vycházely z úst si scénárista za rámeček nedá. Plusový bod přidám za příjemný konec. Po Případech prvního oddělení další slaboučký odvárek. Čekám opravdu víc!(22.10.2014)

• unclejack

Má to svoje určité kvality a forma spracovania je prekvapujúco obstojná. Každopádne nemusím dlho agitovať o tom, že stále ide o podpriemerný seriál s podpriemernými zápletkami. Odkedy sa slovenské krimi zaplietlo s knihami Dominika Dána tak sa počet televíznych mafošov rapídne rozrástol a ani koprodukcia s čt nedokáže dať seriálu dostatočne jasné a originálne kontúry. Takto, pohľadom späť, seriál úplne zapadá medzi svojich kolegov z Novy alebo Markízy.(18.9.2014)

• triatlet

Něco mezi reklamou na kafe a na Pohodu. Výsledek těžko uspokojí. Zlatí pitavalové... Česko-slovenskou spolupráci vítám, ale tvůrci zaplevelili úvod tolika postavami, že se našinec sotva orientuje.(31.1.2013)

• evilmind

Naprostá tragédie po všech stránkách. Asi půlku prvního dílu jsem si myslel, že to možná je nějaká sofistikovaná parodie, která mi jen nepřijde vtipná, protože asi neznám parodované dílo, ale teď mám spíš pocit, že to prostě opravdu je jen tak blbé. Kamera jak kdyby někdo točil svatbu, neexistující střih, obzvláště humorné v pokusech o akční scénu. Jedinou záhadou tak zůstává, jak se podařilo shromáždit tolik herců na jedno místo, aniž by to mělo nějaký účel? Další díly vynechám.(31.1.2013)

• blekekeke

Jako milovník detektivek a krimi příběhů, jsem první 3 díly protrpěl. Hudba v celku nesedí. Kamera jako by spí, a mnohdy se tak jakoby zasekne mezi scénami. Většinu herců to vyloženě nebaví. Po policejní a krimi stránce je to chyba vedle chyby ... a fatální chyby se kupí jedna za druhou. Poslední postava, která za něco stála se schodila v 7 díle, když si spočítali náboje, aniž mohl tušit, že revolver není jako foťák na jedno použití, takže se do něj dají nastrkat další "náhradní" náboje ...(17.2.2013)

• - Seriál začal původně vznikat pro televizi Primu a slovenskou TV Joj pod názvem 1. oddělení, ale kvůli dohadům o náklady se ocitl u soudu, přičemž se hrálo i o to, kdo má nárok na scénář Zdeňka Zapletala. Nicméně seriál se ze sporů vymanil, přestože byl následkem toho uveden s několikaletým zpožděním. [Zdroj: Právo] (hippyman)