Policajti z centra (TV seriál)

Policajti z centra

Krimi

Česko / Slovensko, 2012, 12 h 40 min (Minutáž: 14x54 min)

Tibor Szilvási

Filip Blažek, Roman Zach, Richard Stanke, Alois Švehlík, David Matásek, Čestmír Řanda ml., Lucia Hurajová, Danica Jurčová, Dušan Jamrich, Alexander Bárta, Marek Vašut, Martin Pošta, Karin Haydu, Tomáš Hanák, Martin Havelka, Martin Pechlát, Jan Přeučil, Jiří Knot, Petra Jungmanová, Vladimír Kobielský, Robin Pařík, Jana Janěková ml., Kristýna Janáčková, Jan Nemejovský, Petr Klimeš, Leoš Juráček, Jakub Zdeněk, Veronika Petrová, Martin Učík, Matej Landl, Peter Kršák, Marko Igonda, Jiří Ployhar ml., Ivo Kubečka, Kamil Švejda, Jan Novotný, Peter Gábor, Martin César, Jiří Pomeje, Ladislav Hampl, Roman Skamene, Miroslav Vladyka, Antonín Duchoslav, Martin Stránský, Pavel Nový, Lucie Benešová, Vanda Konečná Károlyi, Hana Štádlerová, Jakub Žalud, Martina Randová, Luděk Čtvrtlík, Jaroslav Pížl, Rostislav Trtík, Petr Surmaj, Jan Surmaj st., Veronika Zapadlová, Pavel Kovář, David Jan Novotný, Dušan Mitko, Kryštof Hádek, Ludmila Zábršová-Molínová, Čestmír Řanda st., Thomas Zielinski, Michal Slaný, Radim Kalvoda, Ivo Gogál, Peter Kočiš, Michaela Majerníková, Rudolf Bok, Milan Vedral, Petr Varga, Václav Čížkovský, Dušan Milko, Lucie Juřičková, Lucie Vačkářová, Martin Velda, Eduard Jenický, Petr Kocourek, Jana Radojčičová, Lukáš Příkazký, Soňa Valentová, Alžbeta Stanková
  • Tosim

Ti z periferie už jako byli, nebo...? Fakt prdel, když se seriál ohání výpravností a vypadá jako levná inscenace (po přečtení zajímavostí se divit nebudete) pro chudé duchem a chudší Expozitura. Téma korupce už je vyčpělejší než pokusy o další české filmové pohádky. 10% za některé vztahové peripetie.(16.5.2013)

• lubospoti

Po prvním díle jsem si říkal,že to zase tak špatné není.Bohužel po druhém a třetím díle(který už jsem nedokoukal) musím jít s hodnocením níž.Nemám rád seriály,které jsou vykonstruované.Scénář je opravdu slabý(zjistíme při sledování více dílů).Na to jak je seriál obsazen jsou pro mě zklamáním i herecké výkony.Ale je fakt,že takovou generaci herců,kteří dokázali zahrát skvěle i třeba mlčení a koukání do zdi,už bohužel nemáme.(27.3.2013)

• GeusX

Ajajaj... Nevadí mi herci v hlavních rolích, kteří se zviditelnili v nekonečných seriálech ala Ulice či Ordinace. Ale několik vedlejších postav bylo vážně mizerně zahraných. Buď to byli herci, kteří naposled hráli muchomůrku v maňáskovém ochotnickém divadle nebo onen štěk vyhráli v nějaké soutěži. Ale hlavně, atmosféra na kriminálku byla skoro nulová, napětí nikde, s postavami jsem se neztotožnil seč jsem se snažil jak to šlo. A přitom ČT kriminálky umí! Ale tohle mne nenadchlo. A to jsem viděl teprve první díl. Přesto si dovoluji ohodnotit již nyní podprůměrnými 2*. Pokud se v dalších dílech můj dojem zlepší, zvýším i hodnocení...nebo naopak... edit: Druhý a třetí díl (=jeden případ) se mi zdály o něco málo lepší, ale pořád ne nad dvě hvězdy.... edit2: (14.3.13): Buď se mi to zdá nebo se seriál v dalších dílech stal koukatelnější....(31.1.2013)

• Romeroo

Na začátku celkem solidní seriál na naše poměry. Postupem času téměř až amatérská práce, nesmyslné chování všech protagonistů a žvásty co jim vycházely z úst si scénárista za rámeček nedá. Plusový bod přidám za příjemný konec. Po Případech prvního oddělení další slaboučký odvárek. Čekám opravdu víc!(22.10.2014)

• vrba68

Naprosté zklamání. Tvůrci chtěli evidentně konkurovat Kriminálce Anděl, ale pokus se zoufale nepovedl. Nemá to atmosféru, postav je příliš mnoho. Všechno je zmatené, chybí jasná příběhová linka. Mám za to, že divák chce vyšetřovatele (policajty) s kterými sympatizuje. To se absolutně nepovedlo. Jeden chronický holkař, který by se ze závislosti na sexu měl léčit, jeden policajt co v tom jede s podsvětím a jeden seriálový Zach , který má poměr s kolegovou manželkou. Komu mám držet palce ? Žádné vtipné hlášky, studené, sterilní. Souhlasím s některými diskutujíci - je to spíš vztahový seriál , o kriminálku jde až v poslední řadě. Jediná hvězda za občasný exkurs do slovenských vod. Další díl ani omylem.(12.2.2013)

• - Seriál začal původně vznikat pro televizi Primu a slovenskou TV Joj pod názvem 1. oddělení, ale kvůli dohadům o náklady se ocitl u soudu, přičemž se hrálo i o to, kdo má nárok na scénář Zdeňka Zapletala. Nicméně seriál se ze sporů vymanil, přestože byl následkem toho uveden s několikaletým zpožděním. [Zdroj: Právo] (hippyman)