Znovuzrozený

Bangkok Revenge

Akční / Drama

Francie / Thajsko, 2011, 82 min

Jean-Marc Minéo

Ještě že to Jon Foo přežil, aby mohl ze všech padouchů vymlátit duši. Na špičku to opravdu nemá (viz sniper18 v diskuzi), ale na druhou stranu je to hodně podobné filmům kde zase vládne Tony Jaa. Lámání kostí, bitky v malém prostoru, a tvrdé lokty. Choreografie je na úrovni, hudba obstojná, ale dle mého názoru je to hodně děravé. Přiznám se, myslel jsem si, že mě tento bojový nářez oslní, ale aby se tak stalo by to chtělo více soubojů, ale to je věc názoru. Jon Foo není žádné tintítko a přikláním se k lepším třem hvězdičkám, nuda to určitě není.(27.1.2013)

Projíždím filmografii mistra Foo a sám sebe se ptám: Proč je tohle jeho zatím jediný film, kde se takhle vyřádí?! Je to docela pecka, cítím mírné zklamání, ale na film se ještě určitě minimálně jednou podívám. // Chválím akci. Je tu myslím jedna naháněčka, občas střelba a hlavně souboje. Souhlasím se Sniperem18, že choreografie není úplně nejlepší, ale pořád je na slušné úrovni. Soubojů je zde dost a jsou surové, lámou se kosti a já se bavil královsky, ale mají jeden zápor, hned se k němu dostanu. Herecké obsazení skvělé, Foo sype parádní hlášky, takové charizma jako on jsem u nikoho snad neviděl a předvádí skvělé kousky, navíc hraje hrdinu, dle mých představ, opravdu se s nikým nesere a i když nějakej záporák se nemůže bránit, tak ho Foo dokope. Ještě se mi líbil ten boxer, kterej chlastal, v něm něco je, škoda, že měl tak málo prostoru. Zbytek výrazně slabší, ale nemám s nikým problém. Hudba dost dobrá, ke konci to graduje, námět a dobře zvolené prostředí, yop Frantíci se opět předvedli. // Nyní ten zápor bitek. Když například ze začátku jde Foo do toho baru a jeho trenér na něj vyprovokuje asi 10 týpků těšíte se, jak je Foo všechny seseká. A ano, sesekal určitě parádním stylem, ale vy to nevidíte, jak zde psal Sniper18, pohled z první osoby. To se dalo skousnout, ale potom je scéna, kdy koukáte na zeď a jen vidíte stín Jona, který sesekává soupeře a opět z toho nic nemáte, ale naštěstí je tohle všechno, zbytek je plně přehledný. Souboje jsou na můj vkus moc krátké, mohli být lepší a je zde docela dost dialogů, takže jsem to občas přetáčel a tempo je docela pomalé a možná ještě něco. // Podívejte se na pohled Jona. Foo to tam kosí nehorázným způsobem a to je ten problém, choreografie měla být lepší, Foo z 90%ti neukázal svůj skutečný arzenál. A upřímně, to ani není na 5*, ale bitky působí surově a ten konec mně neskutečně nakopl, takže těch 5* dávám. Foo, ale fakt, začni hrát v podobných filmech častěji, jinak díky za skvělou show. 8/10(14.8.2013)

• Lacike

Tak tu mame divnu Francuzsko-Thajsku koprodukciu v ktorej sa po väcsinu casu hovori po anglicky. WTF? Aspon je sranda. Mal to byt film v ktorom dostane Jon Foo konecne sancu naplno predviest svoje neuveritelne bojove schopnosti. Lenze to nevyslo. Zapletka je primitivna. To by mi vôbec nevadilo, ale ako je u thajskych martial arts filmov zvykom, je ohlodana na kost do takej miery, ze vôbec nefunguje a napriek striedmej stopazi je neznesitelna. Hlavny hrdina neciti ziadne emocie, takze jeho cesta za pomstou ani nedava zmysel. A ked je vsetko u prdele hlavnemu hrdinovi, tak aj mne ako divakovi bolo uplne jedno ako dopadne. No a teraz k tomu najhlavnejsiemu a to bitkam. Tie su tiez velkym sklamanim. Choreografia je priemerna a uplne ich nici strih. Nielenze su bitky zbytocne bleskovo zostrihane, ale jednotlive sceny na seba ani nenadväzuju, takze z bitiek som mal velky gulas. Pritom v jednotlivych zaberoch vidno, ze Foo je neskutocne nadany a v rukach schopnejsich tvorcov by mohol predviest neskutocne veci. Ale Jean-Marc Minéo nie je schopny reziser. Cely film pôsobi velmi lacno a hlavne amatersky. 2/10.(19.2.2015)

• kinderman

Pokud se vám líbil Bangkok Adrenaline, tak s chutí do toho. Ani v tomto případě ovšem nejde o film v pravém smyslu slova, ale o celovečerní poloamatérsky natočené promo mající jediný účel- zviditelnit schopnosti představitele titulní role. S tím se ovšem trochu tluče první půlhodina, kdy je divákovi (zřejmě v rámci hry na umění) dvakrát pohled na bojovou sekvenci odepřen. Pokud si vzpomínám, vyskytovala se v Bangkok Adrenaline aspoň pohledná holčina, tady nic.(20.8.2013)

• Hitman_47

Film, který je ukázkou toho, jak se tyhle stupidní bojovky točit nemají ... v prvé řadě příběh, který je těžce ohrané klišé a rozebírá se tu přes hodinu.. ano, čtete správně, přes hodinu tu čumíte na velmi špatné herce (thajci se snaží mluvit anglicky a vůbec jim tu nejde .. a pak tu máme francouzské vyfetované pornoherečky ... jsou to dvacítky, ale vypadaj na padesát), kteří se snaží přelouskat lajny z velmi špatného scénáře. Boje jsou natočeny naprosto bezpohlavně (plus pokus o art při boji se stíny ... který celý prozíváte, jelikož choreografie stojí za kravské lejno), k tomu si připočtěte skoro nulovou choreografii (btw, ta jedna hvězda, je za 2minutovou bojovku v metru, která jako jediná snad měla nějakého externího choreografa, co si na chvilku odskočil z lepších bojových flicků) a velmi špatnou režii po všech myslitelných stránkách. Tohle je fail jako svině, a borců, co tady píšou, že to připomíná filmy Tonyho Jaa, si taky nevšímejte, bo očividně viděli s Tonym jen třetí Ong-Bak. Tu necelou hodinu a půl vám totiž nikdo nevrátí a věřte mi, že té ztráty budete setsakra litovat (já mám chutť spáchat seppuku plastovým jídelním nožíkem ...)(18.2.2014)