Znovuzrozený

Akční / Drama

Francie / Thajsko, 2011, 82 min

Jean-Marc Minéo
  • kinderman

Pokud se vám líbil Bangkok Adrenaline, tak s chutí do toho. Ani v tomto případě ovšem nejde o film v pravém smyslu slova, ale o celovečerní poloamatérsky natočené promo mající jediný účel- zviditelnit schopnosti představitele titulní role. S tím se ovšem trochu tluče první půlhodina, kdy je divákovi (zřejmě v rámci hry na umění) dvakrát pohled na bojovou sekvenci odepřen. Pokud si vzpomínám, vyskytovala se v Bangkok Adrenaline aspoň pohledná holčina, tady nic.(20.8.2013)

V podstatě je to na 5*, ale budu při zemi, po dlouhé době našláplá jízda se sakra povedenou choreografií bojových scén.Příběh není tak debilní (ikdyž samozřejmě nadsazený a přehnaný, nemá cenu rozebírat sestřičku, která sežene policejní dokumenty atd atd), akce je povedená ( co by bylo v reálu, že by ho první či druhá kulka zabila taky neřeším, stejně jako jsem to neřešil u Ramba:)). Jona Foo bych velmi rád viděl v dalších takových rolích, velmi připomíná Tonyho Jaa nebo Iko Uwaise. Naprostá spokojenost.(19.9.2013)

Jon Foo ide na plné gule. Ale zvyšok filmu za ním kurva zaostáva. Pôsobí to poloamatérsky, ale chýba tomu hravosť a vtip z Bangkok adrenaline. A na filmy s Tonym Jaa to nemá po stránke súbojov. Divák si musí vytrpieť kopec zlých dialógov a ešte horšiu angličtinu, ktorá znie ako z ruského pornofilmu. Príbeh je totálna slabota. Takže ostávajú iba tie súboje a pár dobrých hlášok. Jon predvedie veľmi slušnú kombináciu thajského boxu, wushu a trochu líznuté krav maga (alebo niečím podobným. Strih trochu zbesilý, ale nezakrýva neschopnosť hercov. Skôr sa snaží o zvýšenie dynamiky. Čo sa darí len čiastočne. Nie je top rubačka, ale s bitkami som dosť spokojný. Zvyšok filmu stojí za chuja. Dokopy ma to bavilo za 65%. 3*(6.11.2013)

Ještě že to Jon Foo přežil, aby mohl ze všech padouchů vymlátit duši. Na špičku to opravdu nemá (viz sniper18 v diskuzi), ale na druhou stranu je to hodně podobné filmům kde zase vládne Tony Jaa. Lámání kostí, bitky v malém prostoru, a tvrdé lokty. Choreografie je na úrovni, hudba obstojná, ale dle mého názoru je to hodně děravé. Přiznám se, myslel jsem si, že mě tento bojový nářez oslní, ale aby se tak stalo by to chtělo více soubojů, ale to je věc názoru. Jon Foo není žádné tintítko a přikláním se k lepším třem hvězdičkám, nuda to určitě není.(27.1.2013)

• Lacike

Tak tu mame divnu Francuzsko-Thajsku koprodukciu v ktorej sa po väcsinu casu hovori po anglicky. WTF? Aspon je sranda. Mal to byt film v ktorom dostane Jon Foo konecne sancu naplno predviest svoje neuveritelne bojove schopnosti. Lenze to nevyslo. Zapletka je primitivna. To by mi vôbec nevadilo, ale ako je u thajskych martial arts filmov zvykom, je ohlodana na kost do takej miery, ze vôbec nefunguje a napriek striedmej stopazi je neznesitelna. Hlavny hrdina neciti ziadne emocie, takze jeho cesta za pomstou ani nedava zmysel. A ked je vsetko u prdele hlavnemu hrdinovi, tak aj mne ako divakovi bolo uplne jedno ako dopadne. No a teraz k tomu najhlavnejsiemu a to bitkam. Tie su tiez velkym sklamanim. Choreografia je priemerna a uplne ich nici strih. Nielenze su bitky zbytocne bleskovo zostrihane, ale jednotlive sceny na seba ani nenadväzuju, takze z bitiek som mal velky gulas. Pritom v jednotlivych zaberoch vidno, ze Foo je neskutocne nadany a v rukach schopnejsich tvorcov by mohol predviest neskutocne veci. Ale Jean-Marc Minéo nie je schopny reziser. Cely film pôsobi velmi lacno a hlavne amatersky. 2/10.(19.2.2015)