Znovuzrozený

Akční / Drama

Francie / Thajsko, 2011, 82 min

Jean-Marc Minéo
  • kinderman

Pokud se vám líbil Bangkok Adrenaline, tak s chutí do toho. Ani v tomto případě ovšem nejde o film v pravém smyslu slova, ale o celovečerní poloamatérsky natočené promo mající jediný účel- zviditelnit schopnosti představitele titulní role. S tím se ovšem trochu tluče první půlhodina, kdy je divákovi (zřejmě v rámci hry na umění) dvakrát pohled na bojovou sekvenci odepřen. Pokud si vzpomínám, vyskytovala se v Bangkok Adrenaline aspoň pohledná holčina, tady nic.(20.8.2013)

Projíždím filmografii mistra Foo a sám sebe se ptám: Proč je tohle jeho zatím jediný film, kde se takhle vyřádí?! Je to docela pecka, cítím mírné zklamání, ale na film se ještě určitě minimálně jednou podívám. // Chválím akci. Je tu myslím jedna naháněčka, občas střelba a hlavně souboje. Souhlasím se Sniperem18, že choreografie není úplně nejlepší, ale pořád je na slušné úrovni. Soubojů je zde dost a jsou surové, lámou se kosti a já se bavil královsky, ale mají jeden zápor, hned se k němu dostanu. Herecké obsazení skvělé, Foo sype parádní hlášky, takové charizma jako on jsem u nikoho snad neviděl a předvádí skvělé kousky, navíc hraje hrdinu, dle mých představ, opravdu se s nikým nesere a i když nějakej záporák se nemůže bránit, tak ho Foo dokope. Ještě se mi líbil ten boxer, kterej chlastal, v něm něco je, škoda, že měl tak málo prostoru. Zbytek výrazně slabší, ale nemám s nikým problém. Hudba dost dobrá, ke konci to graduje, námět a dobře zvolené prostředí, yop Frantíci se opět předvedli. // Nyní ten zápor bitek. Když například ze začátku jde Foo do toho baru a jeho trenér na něj vyprovokuje asi 10 týpků těšíte se, jak je Foo všechny seseká. A ano, sesekal určitě parádním stylem, ale vy to nevidíte, jak zde psal Sniper18, pohled z první osoby. To se dalo skousnout, ale potom je scéna, kdy koukáte na zeď a jen vidíte stín Jona, který sesekává soupeře a opět z toho nic nemáte, ale naštěstí je tohle všechno, zbytek je plně přehledný. Souboje jsou na můj vkus moc krátké, mohli být lepší a je zde docela dost dialogů, takže jsem to občas přetáčel a tempo je docela pomalé a možná ještě něco. // Podívejte se na pohled Jona. Foo to tam kosí nehorázným způsobem a to je ten problém, choreografie měla být lepší, Foo z 90%ti neukázal svůj skutečný arzenál. A upřímně, to ani není na 5*, ale bitky působí surově a ten konec mně neskutečně nakopl, takže těch 5* dávám. Foo, ale fakt, začni hrát v podobných filmech častěji, jinak díky za skvělou show. 8/10(14.8.2013)

V podstatě je to na 5*, ale budu při zemi, po dlouhé době našláplá jízda se sakra povedenou choreografií bojových scén.Příběh není tak debilní (ikdyž samozřejmě nadsazený a přehnaný, nemá cenu rozebírat sestřičku, která sežene policejní dokumenty atd atd), akce je povedená ( co by bylo v reálu, že by ho první či druhá kulka zabila taky neřeším, stejně jako jsem to neřešil u Ramba:)). Jona Foo bych velmi rád viděl v dalších takových rolích, velmi připomíná Tonyho Jaa nebo Iko Uwaise. Naprostá spokojenost.(19.9.2013)

Úplně obyčejný thajský bojový film a to jak v tom dobrém smyslu - skvělá choreografie, hodně soubojů, příběhová vata je okleštěna na minimum, přesně víte, jak to celé dopadne - tak v tom špatném - prostý příběh, hnusná angličtina, nikdo neumí hrát. U tohoto snímku je menší obměna v tom, že hlavní hrdina nic necítí, tudíž se tvůrci šikovně vyhnuli potřeba hledat nějaké herce. Naopak zde zamrzí absence nějakého pořádného finálního souboje, 3*(3.5.2014)

Ještě že to Jon Foo přežil, aby mohl ze všech padouchů vymlátit duši. Na špičku to opravdu nemá (viz sniper18 v diskuzi), ale na druhou stranu je to hodně podobné filmům kde zase vládne Tony Jaa. Lámání kostí, bitky v malém prostoru, a tvrdé lokty. Choreografie je na úrovni, hudba obstojná, ale dle mého názoru je to hodně děravé. Přiznám se, myslel jsem si, že mě tento bojový nářez oslní, ale aby se tak stalo by to chtělo více soubojů, ale to je věc názoru. Jon Foo není žádné tintítko a přikláním se k lepším třem hvězdičkám, nuda to určitě není.(27.1.2013)