Tajuplný ostrov

Robert W. Savina

Kostýmy:

Sandra Algood
  • Boris.

Ze začátku sem nechápal místní hodnocení, protože mi to připadalo docela zajímavý. Jistě by někdo mohl říc, že tam sou hrozný efekty, nulový herecký výkony atd., ale na to zas až tolik nekoukam. Ve druhé půlce filmu to ale začalo dost "sračkovitět" a místní hodnocení začlo bejt jasnější. Před koncem sem teda ještě uvažoval o 2 **, ale ten konec byl naprosto příšernej tak tomu dam hvězdu jen z milosti.(1.3.2015)

Snímek jsem si parádně užil a pobavil se. Rozhodně je tohle menší zlo, než ty rádoby snímky od Asyla plné digitriků za kačku. Dobrodružný snímek mapuje cestu vojáků unie a konfederace, dvou pipin z budoucnosti, lidožravých křováků, pirátů, obří chobotnice, nevybuchlé sopky, tajemného ostrova a v neposlední řadě samotného strůjce - kapitána Nema. Ano, tento blahorodý mišmaš se setkal s mojí ambicí a zvítězil v odpoledním vysílacím čase. 50%(5.3.2016)

• bankula

Proboha, proč já mám poslední dobou takové štěstí na sračkoidní odpady? Asi proto, že v televizi nic jiného nedávají. Tohle ale byla hovadina z největších. Typický film na TV nova na nedělní primetime. Ovšem musím souhlasit s mnohými zdejšími komentáři. Když odmyslím herce, zápletku, děj, triky, příšery, celkovou logiku filmu, pak je to super úžasná podívaná.(27.4.2014)

• Cverna

Tak to opravdu ne! Jak dlouho ještě budou "filmaři" prznit snad nejlepší knihu, kterou kdy Jules Verne napsal? Či spíše, jak dlouho ještě budou takto lacině parazitovat na tom, že se ta kniha líbí... Kdyby se snažili alespoň trochu držet předlohy, ale to ne, oni to holt musí přepracovat... A to tak, že to totálně zprasí!!! Vyberou si z šesti set stránkového románu jména hlavních hrdinů, let balonem a jméno ostrova a potom už točí vlastní slátaninu... Ale neopomenou uvést, že je to na motivy románu Julese Verna! Jednoho z hlavních hrdinů zabijí hned v úvodu filmu, ze sympatického námořníka Pencroffa udělají megazápornou postavu a délku pobytu trosečníků na ostrově zkrátí ze čtyř let na čtrnáct dnů... Potom pro jistotu zabijí i třetího z hlavních hrdinů a je vymalováno! Vymyslí si sice zajímavý příběh, který by se dal docela dobře zúročit, ale oni ho právě tou spojitostí s Vernovým románem dočista zabijí. A aby toho nebylo málo, film ukončí tak, že nikdo netuší proč to už vlastně skončilo! I když, díkybohu že to skončilo.... Prostě MEGAODPAD!(25.2.2013)

• Marrdaa

Kdyby jste si ty odpady nechali alespoň na konec filmu, mohl jsem se zdržet komentáře. Už od začátku vysílání na príma kůlu se to tu začalo hemžit vašimi názory, jaká je to hrůza apod. Ale když vyloženě jdete pro to, jak něco sejmout, pak to asi přestává mít smysl, ne? Co se filmu týče, je od začátku jasný, že se jedná o trash, ale kromě zpracování, konkrétně bubáků a (ne)hereckých (ne)výkonů, už to taková bída není. Verneovky v merku nemám, ale alespoň sem si díky tomuhle snímku proklepl kapitána Nema nebo třeba Amelii Earhartovou ve spojení s Bermudským trojúhelníkem. Jako pohádka je to fajn a co do fantasy žánru nejsem s to nalézt jakékoli vítky. ČAU.(25.2.2013)