You Instead

Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie, 2011, 80 min

David Mackenzie

Giles Nuttgens

Svěží, fesťákovou atmosférou nabitá záležitost. V tom mumraji jí a jemu kdosi secvakl ruce želízky. Oba mají být za pár hodin na pódiu - na dost odlišných stejdžích (on elekro-popík, ona indie rock), oba jsou ofiko zadaní a lezou si už po 2 minutách si na nervy... Jaký lepší začátek pro romanci si přát!(25.11.2016)

Nikdy jsem na fesťáku nebyl a tohle je krásná ukazka toho, že bych si měl nafackovat. Teď k filmu, mám strašně rád když jsou filmy točené stylem dokumentu, přidává to na autentičnosti a člověk nemá takový ten pocit přehrávání. Začátek uplně bombový, obě postavy mi strašně seděli a celkově i vše ostatní, doplněno o krásné živé soundtracky, bomba. Škoda konce, který byl na mě až moc klišé, ale jinak dávám 9/10*(3.1.2015)

Byť je zápletka přitažená za šňůru elektrické kytary, na níž režisér vybrnkává sladkobolný rockový love song, mně je to šumák. Tenhle film je oslavou lásky, fesťákové atmosféry a skvělé muziky, která lidi spojuje, a to mě hrozně baví a těší. Dneska tedy nechám srdce zvítězit nad rozumem, dávám volume naplno a děkuju.(5.11.2017)

Živelnost - to je první slovo, které mě napadlo v souvislosti s tímhle filmem. Živelnost, chaos, anarchie a letní fesťák, kde se může stát cokoliv. Nehledejme v tom logiku, nehledejme v tom hloubku - buď tam je, nebo není. Kdo ví? Letní festivalová láska a živý záznam z koncertů dodává filmu atmosféru, která spaluje. __ Sakra, mám chuť pít zvětralé pivo, stát fronty na Toiky a mezi tím třeba někoho potkat. Možná jen pro jediný večer, ale kdo by se teď o to staral?___(23.4.2014)

Blátivá fesťáková romance, při jejímž rozjezdu jsem ocenila dovednost poznávat hodiny, což mi umožnilo odpočítávat minuty potěšující stopáže, která mě dělí od chvíle, kdy sejde z očí ten hrozný člověk v kanárkovém outfitu, čas mi však díky hudebnímu pohlcení a fajn atmosféře ubíhal příjemněji a příjemněji, až paradoxně došlo k zajímavému jevu - objekt mého odporu se postaral o nejzábavnější moment i škodolibé zadostiučinění - i když se budu opakovat, musím zmínit větu, co zazněla v Coffee Townu, a která beze zbytku vystihla můj dojem z Tycova koncertního výstupu: Je jedno, jak dobrá je hudba vaší kapely, když hrajete na klávesy, pořád vypadáte jako totální p**a :-D, takže Tyco, jsme si kvit.(17.11.2013)

• - Predstaviteľka Morelly Natalia Tena má vlastnú kapelu Molotov Jukebox. (nirvana91)

• - Skladbu "Give It a Go", kterou ve filmu hraje kapela The Dirty Pinks, napsala sama Natalia. Její kapela Molotov Jukebox ji v upravené verzi vydala na albu "Bang". (Radchelka)

• - Každý deň, po tom, čo bolo natáčanie ukončené, sa film upravoval vzhľadom na to, že scény by nemohli byť znova natočené po skončení festivalu. (nirvana91)