Loupež poslepu (festivalový název)

Pitch Black Heist

Krátkometrážní / Drama / Krimi

Velká Británie, 2012, 14 min

John Maclean

John Maclean

Robbie Ryan
  • Madsbender

Pripomína mi to niektoré študentské filmy. Skôr než hľadať ten vlastný tu John Maclean zatiaľ len imituje štýl iných autorov (Jarmusch, Tarantino, McDonagh...). Bohužiaľ ale okrem hercov, ktorí si to užívajú už nič viac neponúka. 40% Video tu.(8.9.2015)

popis filmu zní celkem zajímavě, ale nakonec se z toho vyklube jen jakýsi zlodějsko-hospodský paskvil se závěrem, ve kterém marně hledám nějaký hlubší smysl.. slabé 3*(4.4.2013)

• DaViD´82

S výše uvedeným obsahem to koresponduje cca půlminuty na začátku a konci; to mezi je vyplněné Michaelem a Liamem na pivu a kulci. A chápu sice, že si to užili, ale nechápu proč je při tom natáčet. Lepší si na to pivko a kulec rovnou zajít.(1.3.2013)

Ve tmě mnohem lépe vyniknou dialogy, a dokonce jsem i čekal trochou jinou pointu, než s jakou se nakonec tvůrci vytasili... Kratší to ale asi klidně bejt mohlo.(26.10.2016)

S mojí mizernou angličtinou jsem "trošičku" nepochytila nějaké dialogy, ale jako celek mi to přišlo vtipné. A konec mě teda překvapil. Jsem asi naivní, ale takovej hnusnej podraz jsem od malého Míši nečekala. Ale s tím Majklem ať si jdou utřít zadek. Tohle je prostě Michael (anebo úchylnější verze malý Míša :-) )(19.4.2013)

• - Film získal BAFTA Film Award pro nejlepší krátkometrážní film. (R´Hell)