Loupež na úrovni

The Fix

(neoficiální název)

Krimi / Komedie

Kanada / USA, 2013, 86 min

Oteklý Kurt Russell a slizák Matt Dillon-bratři jak se patří. "NEMOHL JSEM ŽRÁT, SPÁT, SRÁT" Celé to tak nějak plave proti proudu typickejch vykradanejch sraček s proamerickou tematikou. Člověk nikdy neví, kdo co peče a hlavně na koho. Dillonovi se nedá věřit ani podpis v občance a Russell je zkrátka mačo king, který už sice dávno neudělá deset kliků, aniž by si přivodil šok periferního nervstva, ale to je uplně buřt. Tahle loupež totiž vyvolává hřejivý pocit u šulínka.(4.12.2015)

Kanadskou filmovou produkci s úspěchem ignoruju, ale teď jsem jí dal šanci díky zajímavýmu hereckýmu obsazení. Kurt Russel, Matt Dillon ani Jay Baruchel nezklamali a ještě jsem jako bonus navíc dostal koukatelnej příběh se sympatickou snahou o (černej) humor, hlášky a twisty. Trochu bych však poladil vizuál - použitý "chladný" barevný filtry mi byly trochu proti srsti. Jinak ale musim vyjádřit spokojenost a označit Art of the Steal za sympatickou oddechovou jednohubku na volnej večer, tři silnější hvězdy.(26.9.2014)

Celkem sympatický film, protože se v něm nejedná pouze o celostopážní plánování loupeže století a následný čtyřicetiminutový realizační závěr. Jde zde trošku o něco jiného, i když netvrdím, že převratného nebo o něco, co by mělo hodnocení dovést k čtyřhvězdičkovým výšinám. Je to spíš taková loupežná komorní komedie, na kterou si člověk po nějakém čase ani nevzpomene.(12.1.2015)

CITÁT - Nedostatek důvěry znamená anarchii......... Auto Taxi, které je použito v deváté minutě je Trabant 601. Situace je jednoduchá - ukradneme, odevzdáme, sebereme prachy a budeme si užívat. Je to klišé, já vím, ale má to grády, humor a zajímavé situace. CITÁT - Nejsme přeci žádný A team, tak D-............. Nakonec je to šíleně zamotané, ale to se dalo očekávat. Já se bavil. CITÁT - A teď na tebe ukážu prstem...... Hudba celkem ujde a povedené je i komiksově rozdělaný obraz, i když to není podle komiksu. Na konci jsou nepovedené scény, tak jsem se ještě zasmál. Na úplném konci, za titulky, je ještě jeden fórek.(3.11.2014)

Nízkonákladový film o zlodejoch. Taký televízny brat Dannyho parťákov alebo Italian job. Ale musím povedať, že v tých mantineloch kde sa film pohyboval, bol fakt kvalitný. Casting super. Mať lacný film s takým dobrým obsadením je umenie samo o sebe. Film je vtipný. Nie je to nejaká blbá komédia. Skôr také drobné vtípky bez toho aby sa strácala vážnosť filmu. Snáď okrem interpolu. Ten už bol vyslovene komediálny. Podvodnícke schéma celkom zaujímavé. Boli tu už lepšie aj originálnejšie nápady, ale treba filmu uznať trochu fantázie. Dokopy mi to vychádza lacné televízne 4*. Akurát u Katheryn som dáfal v akčnejšiu úlohu. Takto sú jej tie čierne pásy k hovnu.(15.2.2014)

• - Kurt Russell už raz stvárnil kaskadéra, konkrétne postavu Stuntmana Mika vo filme Grindhouse: Auto zabijak (2007). (ywo666)

• - Během závěrečných titulků jsou pouštěny nepovedené záběry z natáčení. (Hal_Moore)

• - V úvodní části, odehrávající se v Polsku, je několikrát jasně vidět vlajka Rumunska. Stejně tak je vidět množství nápisů buď v angličtině nebo v rumunštině. (Hal_Moore)