Loupež na úrovni

• Kanada The Art of the Steal (více)
Trailer

Crunch Calhoun sedí ve vězení kvůli zradě svého bratra Nicka při jejich poslední loupežné akci. Po propuštění z vězení pracuje Crunch jako motokrosový kaskadér a žije s přítelkyní Lolou. Při práci kaskadéra mu pomáhá jeho učeň Francie. Mezitím Nick ukradne obraz od malíře George Seurata, přičemž při této akci také zradí svého parťáka, se kterým loupež provede. Tento parťák vyhledá Crunche, aby s jeho pomocí Nicka našel. Krátce poté Crunch informuje svého dávného kamaráda Paddyho, že je opět připraven do akce. U Paddyho doma se Crunch a Francie setkají s Nickem. Paddy jim vysvětluje, že potřebují ukrást velmi drahou historickou knihu z celního skladu v Kanadě a odvézt k prostředníkovi, což je jistý kupec v Detroitu. Zisk přesahuje jeden milion dolarů, takže všichni souhlasí. Crunch přizve dalšího dávného přítele, Corneta. Cornet vytvoří přesný padělek knihy a pomocí léčky v celním skladu vymění pravou knihu za padělek, který nechají ve skladu. Pravou knihu si odvážejí. Nick přemluví Crunche, aby vytvořil ještě více duplikátů knihy, které by se daly prodat více kupcům, což by znamenalo několikanásobný výdělek. Cornet ale namítá, že k tomu, aby takové padělky vytvořil, bude potřebovat 750 tisíc dolarů. Všichni přidají do společné kasy nějakou částku, včetně Crunche, aby tyto peníze dali dohromady. Poté se domluví, že spolu měsíc nebudou v kontaktu, protože je třeba, aby se kupci nevyplašili… (TV Nova)

Trailer

TeeAge

Celkom podarený film s frekventovaným vtipom a nie úplne schematickým scenárom, kde rozuzlenie nejde predpovedať, len ako tak tušiť. Keď kôli ničomu inému, Kurt Russell a Terence Stamp sú u mňa zárukou obstojnej zábavy. Ako bonus nápaditý scenár na kľudný sobotný večer. 70% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

robbiee

[imdb: 6.3/10] | me: Pohodový film, ktorý sice nie je ničím prelomový, no celkom pobaví vtipom a nadhľadom. Logika nie je sice najsilnejšou stránkou filmu, no Kurt Russell ako známa tvár a humor celý film odľahčujú a dávajú mu príjemný rozmer. Interpol? Fucking Interpol? I'm not going to fucking prison! I'm not cut out for that shit. Have you seen these fucking arms, man? These wet noodles will prevent very few prison rapes. ()

Gilmour93

Styl pointy je jasný Kansas City Shuffle z Lucky Number Slevin, uvolněnost panuje po vzoru Oceánova skorotuctu, obhroublé slovní hříčky a obskurní postavy jsou jak ze sousedství Guye Ritchieho. Subjektivně jsem však měl pocit, že to trvá o půl hodiny déle než ve skutečnosti. Nedostatek originality nevyčítám, ono je taky těžké s nějakou v tomhle žánru přijít, ale že to všechno Sobol neposlepoval do nějakého kompaktnějšího celku, za to si zaslouží schovat do plastiky, kterou v galerii žádný Francouz nemůže minout.. ()

verbal

Já vím, já vím, neobjevil se v tom jediný turbokokot navlečený do pitkáčů v barvě americké vlajky ani hustě uvědomělá třináctiletá pizda s posláním, co v digitálním mrdníku sveřepě zachraňují civilizaci za mohutného povzbuzování všech těch budoucích uklízeček a obráběčů kovů. Nečumělo se v tom ani černobíle hodinu do zdi za účelem zdůraznění hlubokého filosofického přesahu kognitivní percepce heideggerovské omítky s důrazem na korelativní kauzalitu aplikované Schopenhauerovy Teorie metafyziky hrbolů, tudíž si na své nepřišli ani škaredí, lupovití panicové, kompenzující si své sexuální frustrace egoonanickým pseudovstřebáváním abstrakce tohoto hostilního světa s perpetuální absencí kundy. Ne, toto byl prostě jen naprosto zábavný, ultimativně nahláškovaný sexy film s koulema, skvělou pointou a mačo herci, po kterém jde zdravý a střízlivě uvažující divák spát s nahoru vykřivenými koutky a pocitem radosti, že se ještě pořád mezi tím ukájením hloupých dětí a samozvaných műslitelů najde tak milé povyražení a krystalicky čistá zábava. Perla tedy zatím leží s chrochtáním opomíjena vedle žlabu s pomejemi a já vyzývám všechny soudné kritiky, co to ještě neviděli, aby to neprodleně dostali do zasloužených červených čísel, abych nemusel žít ve strachu, že jsem obklopen výhradně bandou esoterických buzerantů! ()

Jara.Cimrman.jr

S těmi, co mne jednou zradili, okamžitě přerušuji komunikaci a hle ... ona je to chyba. Ono to chce nabídnout jim záda k dalšímu bodnutí, pak nečekaně ohlásit tah pěšcem na G12 a udělat z nich idioty. Tímto přístupem mne kaskadérské nemehlo Crunch naprosto nadchlo a kdyby ten příběh byl o něco více neprůhledný, tak bych mu možná přihodil i čtvrtou hvězdičku. ()

• Film se měl původně jmenovat Black Marks. (Terva)
  • Začátek filmu se podle titulku odehrává ve Varšavě. Ve skutečnosti je to Budapešť a v záběru jsou Budínský hrad a slavný Řetězový most. (FoxMulder)
  • Natáčení probíhalo v Rumunsku ve městě Bukurešt, Kanadě ve městě Ontário, Maďarsku ve městě Budapešt, Kanadě ve městě Hamilton a u Niagárských vodopádů na Kanadském území. (rafix)