Loupež na úrovni

The Fix

(neoficiální název)

Krimi / Komedie

Kanada / USA, 2013, 86 min

Perfekt! I když je to jen další zlodějnárna, kde je zrada, plánování a skupinka kriminálníků, tak jsem se neskutečně bavil! Prostě film, kterej si na nic nehraje, netrvá zbytečně 2hodiny, furt se něco děje a hláškuje se co to jde. Starej dobrej Kurtík Russellů se vrací na scénu a užívá si to. A dokonce přijde i Lagerta! :) 8/10(21.5.2014)

Styl pointy je jasný Kansas City Shuffle z Lucky Number Slevin, uvolněnost panuje po vzoru Oceánova skorotuctu, obhroublé slovní hříčky a obskurní postavy jsou jak ze sousedství Guye Ritchieho. Subjektivně jsem však měl pocit, že to trvá o půl hodiny déle než ve skutečnosti. Nedostatek originality nevyčítám, ono je taky těžké s nějakou v tomhle žánru přijít, ale že to všechno Sobol neposlepoval do nějakého kompaktnějšího celku, za to si zaslouží schovat do plastiky, kterou v galerii žádný Francouz nemůže minout..(21.1.2016)

Celkom podarený film s frekventovaným vtipom a nie úplne schematickým scenárom, kde rozuzlenie nejde predpovedať, len ako tak tušiť. Keď kôli ničomu inému, Kurt Russell a Terence Stamp sú u mňa zárukou obstojnej zábavy. Ako bonus nápaditý scenár na kľudný sobotný večer. 70% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(7.8.2014)

Waw, tak toto ma naozaj veľmi pozitívne prekvapilo. Zozačiatku to vyzeralo ako bežný zlodejský film s dômyselným plánom medzi partou profesionálnych zlodejov umeleckých diel. Ale čo sa z toho napokon vyvinulo, tak to bolo naozaj výborné! Bavilo ma na tom takmer všetko - od zaujímavého scenáru, cez umelecké prostredie až po skvelú atmosféru ochutenú nespočetným množstvom sarkazmu a dobrých hlášok. Zápletka bola naozaj znamenitá, aj keď má človek pri tom pocit, že je to akoby spleť nápadov z iných filmov s podobnou tematikou - čo je asi jedna z mála mínusov tohto kanadského filmu. Presne takýto typ príbehov s množstvom nečakaných zvratov a majstrovských plánov mám rád, takže The Art of the Steal mi naozaj vyhovovalo.(24.5.2014)

• kaylin

Kurt Russell se nenápadně vrací mezi aktivní herce. Za poslední tři roky toho moc nenatočil, ale třeba se to změní. V natáčení má rovnou tři projekty. "The Art of the Steal" je zlodějskou komedií, což podle všeho v poslední době letí. Bratři Coeni se svým scénářem k filmu "Gambit" dokázali, že to není jednoduché, film The Art of Steal" to jen potvrdil. Film nemá potřebný náboj a ani Russell, Dillon nebo Baruchel to nezachrání. Docela jsem se nudil. S těmi vtípky si to aspoň na těch 40 % sáhne.(18.4.2014)

• - Začátek filmu se podle titulku odehrává ve Varšavě. Ve skutečnosti je to Budapešť a v záběru jsou Budínský hrad a slavný Řetězový most. (FoxMulder)

• - V úvodní části, odehrávající se v Polsku, je několikrát jasně vidět vlajka Rumunska. Stejně tak je vidět množství nápisů buď v angličtině nebo v rumunštině. (Hal_Moore)

• - Kurt Russell už raz stvárnil kaskadéra, konkrétne postavu Stuntmana Mika vo filme Grindhouse: Auto zabijak (2007). (ywo666)