Loupež na úrovni

The Fix

(neoficiální název)

Krimi / Komedie

Kanada / USA, 2013, 86 min

Celkem sympatický film, protože se v něm nejedná pouze o celostopážní plánování loupeže století a následný čtyřicetiminutový realizační závěr. Jde zde trošku o něco jiného, i když netvrdím, že převratného nebo o něco, co by mělo hodnocení dovést k čtyřhvězdičkovým výšinám. Je to spíš taková loupežná komorní komedie, na kterou si člověk po nějakém čase ani nevzpomene.(12.1.2015)

Modrá většinou bývá docela spolehlivým ukazatelem. Tentokráte si dovolím prudce nesouhlasit. Pravda stopáž by podle kdekoho mohla být o trochu delší, ale já si myslím, že by to tím utrpělo ztrátu svého osobitého kouzla. Tímhle způsobem však film jede, jede a jede a člověk se prostě nemá šanci nudit! Pánové jsou i na (v různých variacích) stará kolena překvapivě pružní, řízně vtipní a vychcaný až za pátý roh u bloku. Samozřejmě gotická Lagertha tomu už jen dodává tu krásně drsno/jemnou, ovšem stále nepřeplácanou a decentní ženskost, která v dnešních filmech tak moc chybí (Scarlet se může jít vycpat). V jistých chvílích se to ne úplně střízlivému člověku může sice zdát mírně chaotické, ale to mě třeba vůbec nevadí! Alespoň mám důvod se na tu nádheru podívat znova!(10.8.2015)

Hm, inspirace Ritchiem? Nějaký pan Sobol, o kterém nikdy nikdo neslyšel, se rozhodl, že si napíše a natočí film a kupodivu se mu povedlo skloubit pěknou kriminálku s dobrými komickými prvky. Díky mírné stopáži navíc film nezačne ani na chvilku nudit, a tak se z ničeho zrodilo příjemné překvapení. 80%(11.7.2017)

Napište o něčem, co za to stojí, nebo udělejte něco, co stojí za napsání. Ale jo, proč ne?! Podle mě to docela funguje. Celkem mi tyhle filmy dělají dobře, nejsou stupidní, nejsou debilní, nejsou nijak kreténský. Možná někdy trochu naivní, ale proč ne sakra?! Já se celkem dobře bavil, nerušeně si to užíval a i když to nijak negradovalo, na konci jsem tomu rád zatleskal. Přál bych si víc takových filmů.(4.6.2014)

Styl pointy je jasný Kansas City Shuffle z Lucky Number Slevin, uvolněnost panuje po vzoru Oceánova skorotuctu, obhroublé slovní hříčky a obskurní postavy jsou jak ze sousedství Guye Ritchieho. Subjektivně jsem však měl pocit, že to trvá o půl hodiny déle než ve skutečnosti. Nedostatek originality nevyčítám, ono je taky těžké s nějakou v tomhle žánru přijít, ale že to všechno Sobol neposlepoval do nějakého kompaktnějšího celku, za to si zaslouží schovat do plastiky, kterou v galerii žádný Francouz nemůže minout..(21.1.2016)

• - V úvodní části, odehrávající se v Polsku, je několikrát jasně vidět vlajka Rumunska. Stejně tak je vidět množství nápisů buď v angličtině nebo v rumunštině. (Hal_Moore)

• - V scéne pri vymýšľaní plánu, ako vylúpiť sklad, padne otázka na Francieho Tobina (Jay Baruchel), kto to je. Crunch Calhoun (Kurt Russell) odpovedá, že je učeň, načo jeho brat Nicky Calhoun (Matt Dillon) kontruje tým, že sa pýta, či je teraz akože čarodej. Jay Baruchel stvárnil učňa Nicolasa Cagea (Balthazar Blake) v snímke Čarodejov učeň (2010). (Johnny.ARN)

• - Auto Taxi, které se objevuje v 9. minutě, je Trabant 601. (Terva)