Loupež na úrovni

• Kanada The Art of the Steal (více)
Trailer

Crunch je notorický zloděj, ale rád by začal žít jinak. Když ho bratr přemluví, aby se zúčastnil poslední krádeže v životě, dají dohromady starou partu. Plán se však pomalu začíná hroutit... Crunch Calhoun (Kurt Russell) byl v Polsku se svými kumpány a bratrem Nickym, se kterými okradl místního mafiána o pravý obraz od Van Gogha. Při úprku z města, ale došlo k autonehodě a jeho bratr Nicky byl zatčen. Aby se zachránil, začal s policií spolupracovat a práskl Crunche. Ten pak musel jít na sedm let do vězení. Po pěti a půl roce byl propuštěn na svobodu a vydělává si jako kaskadér na motorce. Jeho bratr Nicky stále krade obrazy. Nicky ukradl obraz mužovi jménem Sunny. Policie chtěla Nickyho chytit, ale on je opět převezl a obraz od George Seurata schoval jinam, takže mu interpol nemohl nic dokázat.  Interpolu pomáhá bývalý zloděj uměleckých děl Samuel Winter (Terence Stamp). Crunch je se svým kamarádem Franciem, když v tom za ním přijde člověk jménem Sunny, kterého okradl Nicky. Sunny chce buď obraz zpátky nebo 30 tisíc.Crunch říká, že ani jedno nemá a Sunny mu vezme motorku. Crunch pak volá příteli Paddymu s tím, že chce zpátky do zlodějské branže. Paddy navrhne schůzku, ale na ní se objeví i Nicky. Když se oba setkají, začnou se prát. Poté se usmíří a začnou dělat na krádeži za jeden a půl milionu. Paddy vypráví, že v Amsterdamu byla ukradena vzácná kniha, Jakubovo Evangélium. Nikdo zatím o tom neví, jelikož byla vyměněna za padělek. To se dozví až při výstavě za několik dní. Originál je prý nyní v Kanadě a měl být propašován z Montrealu do Detroitu. Zloděj byl však zatčen za převážení drog a kniha zabavena. Za několik dní se má na knihu přijet podívat expert. Paddy chce toto evangelium ukrást. Crunch do toho nechce jít, ale Nicky ho nakonec přesvědčí a omluví se mu, za to že ho dostal do vězení. Nicky a spol. se sejdou s člověkem „ze vnitř“ a ten jim prozradí, že v sobotu se na obraz přijede podívat expertka Olga. Paddy s ní kdysi něco měl, takže všichni zavrhli, že by jim mohla pomoct. Do města přijel také další člen Crunchovy party Francouz Guy de Cornet. Na letišti ho vyzvedává Crunch. Je tam i interpol a Samuel, který uvidí Crunche a jde si s ním promluvit. Samuel hledá jen obraz, který ukradl Nicky Sunnymu. Nicky vymyslel jak propašovat knihu. Chce ji dát do uměleckého díla, obří kostky, kterou legálně zakoupí. Protože ji převáží Crunch bude na hranicích zabavena. Gee se dostane do celního skladu a tam má za úkol vyměnit originální knihu za padělek. Partě zlodějů se podařilo ukrást knihu a oslavují. Gee pak vypráví příběh, jak jeden podvodník nechal ukrást Monu Lisu, pak ji šestkrát okopíroval a prodal šesti kupcům. Francie dostal úkol propašovat Monu Lisu do USA. Nicky se toho chytí a chce knihu padělat a prodat více kupcům. Crunch nejdříve nechce, ale pak souhlasí. Padělky má udělat Gee a potřebuje na to 750 tisíc dolarů... (TV Prima)

Trailer

Terva

CITÁT - Nedostatek důvěry znamená anarchii......... Auto Taxi, které je použito v deváté minutě je Trabant 601. Situace je jednoduchá - ukradneme, odevzdáme, sebereme prachy a budeme si užívat. Je to klišé, já vím, ale má to grády, humor a zajímavé situace. CITÁT - Nejsme přeci žádný A team, tak D-............. Nakonec je to šíleně zamotané, ale to se dalo očekávat. Já se bavil. CITÁT - A teď na tebe ukážu prstem...... Hudba celkem ujde a povedené je i komiksově rozdělaný obraz, i když to není podle komiksu. Na konci jsou nepovedené scény, tak jsem se ještě zasmál. Na úplném konci, za titulky, je ještě jeden fórek. ()

DEXTER099

Velmi milé překvapení,nejdříve vám film přijde tuctový a říkáte si ,že je to průměrný film na tři hvězdy...pak se děj začne hýbat dopředu a vaše mínění stoupá a konečná zápletka je napsaná dokonale,ano už těchto filmů bylo víc,ale když od toho nic nečekáte a dostanete tento zvrat v čele s Kurtem Russellem měli byste být spokojení.80% a pět hvězd. ()

ywo666

Nízkonákladový film o zlodejoch. Taký televízny brat Dannyho parťákov alebo Italian job. Ale musím povedať, že v tých mantineloch kde sa film pohyboval, bol fakt kvalitný. Casting super. Mať lacný film s takým dobrým obsadením je umenie samo o sebe. Film je vtipný. Nie je to nejaká blbá komédia. Skôr také drobné vtípky bez toho aby sa strácala vážnosť filmu. Snáď okrem interpolu. Ten už bol vyslovene komediálny. Podvodnícke schéma celkom zaujímavé. Boli tu už lepšie aj originálnejšie nápady, ale treba filmu uznať trochu fantázie. Dokopy mi to vychádza lacné televízne 4*. Akurát u Katheryn som dáfal v akčnejšiu úlohu. Takto sú jej tie čierne pásy k hovnu. ()

N0X.

Celý čas sa to tvári ako nejaký veľkolepý kasový trhák ale popravde žiadne veľké BOOM sa nekoná. Všetko ľahko predvídateľné, postavy nevýrazné, kamera slabá...aspoň tá dĺžka filmu je prijateľná. Film je dobrý tak na nedeľné popoludnie, kedy ledva fučím po výdatnom obede a nevládzem ani hýbať rozumom. Verdikt: 38% ()

p.a.douch

Fakt velký překvapení. Kurt v perfektní formě a zbytek ostatně taky, Lagertha trochu jinak. Soundtrack dobrej. Vřele doporučuju. Takže po roce a půl jsem zabrousil na tento film a musím zvednout hodnocení o hvězdu. Některé komentáře jsou úsměvné, ale proti gustu žádný dišputát, jak pravil klasik. Film je podle mě víc než nadprůměrný a já ho hodnotím na 80 procent. Jak jsou na tom ostatní je mi fuck (pro milovníky díla Guye Ritchieho). ()

• Film se měl původně jmenovat Black Marks. (Terva)
  • Auto Taxi, které se objevuje v 9. minutě, je Trabant 601. (Terva)