Reklama

Reklama

Loupež na úrovni

  • Kanada The Art of the Steal (více)
Trailer

Crunch je notorický zloděj, ale rád by začal žít jinak. Když ho bratr přemluví, aby se zúčastnil poslední krádeže v životě, dají dohromady starou partu. Plán se však pomalu začíná hroutit... Crunch Calhoun (Kurt Russell) byl v Polsku se svými kumpány a bratrem Nickym, se kterými okradl místního mafiána o pravý obraz od Van Gogha. Při úprku z města, ale došlo k autonehodě a jeho bratr Nicky byl zatčen. Aby se zachránil, začal s policií spolupracovat a práskl Crunche. Ten pak musel jít na sedm let do vězení. Po pěti a půl roce byl propuštěn na svobodu a vydělává si jako kaskadér na motorce. Jeho bratr Nicky stále krade obrazy. Nicky ukradl obraz mužovi jménem Sunny. Policie chtěla Nickyho chytit, ale on je opět převezl a obraz od George Seurata schoval jinam, takže mu interpol nemohl nic dokázat.  Interpolu pomáhá bývalý zloděj uměleckých děl Samuel Winter (Terence Stamp). Crunch je se svým kamarádem Franciem, když v tom za ním přijde člověk jménem Sunny, kterého okradl Nicky. Sunny chce buď obraz zpátky nebo 30 tisíc.Crunch říká, že ani jedno nemá a Sunny mu vezme motorku. Crunch pak volá příteli Paddymu s tím, že chce zpátky do zlodějské branže. Paddy navrhne schůzku, ale na ní se objeví i Nicky. Když se oba setkají, začnou se prát. Poté se usmíří a začnou dělat na krádeži za jeden a půl milionu. Paddy vypráví, že v Amsterdamu byla ukradena vzácná kniha, Jakubovo Evangélium. Nikdo zatím o tom neví, jelikož byla vyměněna za padělek. To se dozví až při výstavě za několik dní. Originál je prý nyní v Kanadě a měl být propašován z Montrealu do Detroitu. Zloděj byl však zatčen za převážení drog a kniha zabavena. Za několik dní se má na knihu přijet podívat expert. Paddy chce toto evangelium ukrást. Crunch do toho nechce jít, ale Nicky ho nakonec přesvědčí a omluví se mu, za to že ho dostal do vězení. Nicky a spol. se sejdou s člověkem „ze vnitř“ a ten jim prozradí, že v sobotu se na obraz přijede podívat expertka Olga. Paddy s ní kdysi něco měl, takže všichni zavrhli, že by jim mohla pomoct. Do města přijel také další člen Crunchovy party Francouz Guy de Cornet. Na letišti ho vyzvedává Crunch. Je tam i interpol a Samuel, který uvidí Crunche a jde si s ním promluvit. Samuel hledá jen obraz, který ukradl Nicky Sunnymu. Nicky vymyslel jak propašovat knihu. Chce ji dát do uměleckého díla, obří kostky, kterou legálně zakoupí. Protože ji převáží Crunch bude na hranicích zabavena. Gee se dostane do celního skladu a tam má za úkol vyměnit originální knihu za padělek. Partě zlodějů se podařilo ukrást knihu a oslavují. Gee pak vypráví příběh, jak jeden podvodník nechal ukrást Monu Lisu, pak ji šestkrát okopíroval a prodal šesti kupcům. Francie dostal úkol propašovat Monu Lisu do USA. Nicky se toho chytí a chce knihu padělat a prodat více kupcům. Crunch nejdříve nechce, ale pak souhlasí. Padělky má udělat Gee a potřebuje na to 750 tisíc dolarů... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (130)

verbal 

všechny recenze uživatele

Já vím, já vím, neobjevil se v tom jediný turbokokot navlečený do pitkáčů v barvě americké vlajky ani hustě uvědomělá třináctiletá pizda s posláním, co v digitálním mrdníku sveřepě zachraňují civilizaci za mohutného povzbuzování všech těch budoucích uklízeček a obráběčů kovů. Nečumělo se v tom ani černobíle hodinu do zdi za účelem zdůraznění hlubokého filosofického přesahu kognitivní percepce heideggerovské omítky s důrazem na korelativní kauzalitu aplikované Schopenhauerovy Teorie metafyziky hrbolů, tudíž si na své nepřišli ani škaredí, lupovití panicové, kompenzující si své sexuální frustrace egoonanickým pseudovstřebáváním abstrakce tohoto hostilního světa s perpetuální absencí kundy. Ne, toto byl prostě jen naprosto zábavný, ultimativně nahláškovaný sexy film s koulema, skvělou pointou a mačo herci, po kterém jde zdravý a střízlivě uvažující divák spát s nahoru vykřivenými koutky a pocitem radosti, že se ještě pořád mezi tím ukájením hloupých dětí a samozvaných műslitelů najde tak milé povyražení a krystalicky čistá zábava. Perla tedy zatím leží s chrochtáním opomíjena vedle žlabu s pomejemi a já vyzývám všechny soudné kritiky, co to ještě neviděli, aby to neprodleně dostali do zasloužených červených čísel, abych nemusel žít ve strachu, že jsem obklopen výhradně bandou esoterických buzerantů! ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

S těmi, co mne jednou zradili, okamžitě přerušuji komunikaci a hle ... ona je to chyba. Ono to chce nabídnout jim záda k dalšímu bodnutí, pak nečekaně ohlásit tah pěšcem na G12 a udělat z nich idioty. Tímto přístupem mne kaskadérské nemehlo Crunch naprosto nadchlo a kdyby ten příběh byl o něco více neprůhledný, tak bych mu možná přihodil i čtvrtou hvězdičku. ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

Celkom podarený film s frekventovaným vtipom a nie úplne schematickým scenárom, kde rozuzlenie nejde predpovedať, len ako tak tušiť. Keď kôli ničomu inému, Kurt Russell a Terence Stamp sú u mňa zárukou obstojnej zábavy. Ako bonus nápaditý scenár na kľudný sobotný večer. 70% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Styl pointy je jasný Kansas City Shuffle z Lucky Number Slevin, uvolněnost panuje po vzoru Oceánova skorotuctu, obhroublé slovní hříčky a obskurní postavy jsou jak ze sousedství Guye Ritchieho. Subjektivně jsem však měl pocit, že to trvá o půl hodiny déle než ve skutečnosti. Nedostatek originality nevyčítám, ono je taky těžké s nějakou v tomhle žánru přijít, ale že to všechno Sobol neposlepoval do nějakého kompaktnějšího celku, za to si zaslouží schovat do plastiky, kterou v galerii žádný Francouz nemůže minout.. ()

robbiee 

všechny recenze uživatele

[imdb: 6.3/10] | me: Pohodový film, ktorý sice nie je ničím prelomový, no celkom pobaví vtipom a nadhľadom. Logika nie je sice najsilnejšou stránkou filmu, no Kurt Russell ako známa tvár a humor celý film odľahčujú a dávajú mu príjemný rozmer. Interpol? Fucking Interpol? I'm not going to fucking prison! I'm not cut out for that shit. Have you seen these fucking arms, man? These wet noodles will prevent very few prison rapes. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (8)

  • V úvodní části, odehrávající se v Polsku, je několikrát jasně vidět vlajka Rumunska. Stejně tak je vidět množství nápisů buď v angličtině nebo v rumunštině. (Hal_Moore)
  • Začátek filmu se podle titulku odehrává ve Varšavě. Ve skutečnosti je to Budapešť a v záběru jsou Budínský hrad a slavný Řetězový most. (FoxMulder)
  • V scéne pri vymýšľaní plánu, ako vylúpiť sklad, padne otázka na Francieho Tobina (Jay Baruchel), kto to je. Crunch Calhoun (Kurt Russell) odpovedá, že je učeň, načo jeho brat Nicky Calhoun (Matt Dillon) kontruje tým, že sa pýta, či je teraz akože čarodej. Jay Baruchel stvárnil učňa Nicolasa Cagea (Balthazar Blake) v snímke Čarodejov učeň (2010). (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama