Loupež na úrovni

(neoficiální název)

Umenie kradnúť

Krimi / Komedie

Kanada / USA, 2013, 86 min

Vypiplaná oldschoolová heistovka se slušnými herci, kde překvapivě exceluje Matt Dillon jako bad guy, ale ani Kurt Russell naštěstí nepatří do starého železa. Hodně charismatický je stále Terence Stamp, který si svou část krade pro sebe a jeho špičkování s natvrdlým poldou je vynikající. Film vůbec obsahuje tu jemný, tu občas drsnější humor, ale stále jde o chytrý humor. Celé to má vůbec velmi příjemně laděnou atmosféru, nenásilně je nám vsunuto něco o umění a dokonce historii (mimochodem, povšimněte si scény, kde Kurt Russell mluví o "bláznovi" Claudiovi, jak najednou začne taky kulhat :-)), a kamera kouzlí, co to dá - i z opuštěného místa v zapadákově dokáže vykouzlit "impresionistický" obraz. Nutno vidět v originálním znění, protože je zde i celá řada dvojsmyslů, slangu a žargonu, které při studiu angličtiny běžně nepochytíte. :-) Vážně hodně vydařený film.(27.6.2015)

Tomuhle říkám film s překvapením :D Celou dobu jsem měla přiblblý úsměv na rtech. Žádné složité machinace a poskakování pod lejzrovýma bleskama a oblbováním kamer a různých technických hejblátek,kterým hovno rozumím :) Herci,kteří nevypadají jako by vypadli z módních časopisů,ale lidé :D Volám bravo hip hip(7.7.2016)

• Xmilden

Nebylo to zase tak špatné, ale místy je vidět až přílišná snaha kopírovat hlavně britské postupy (Podfu(c)k). Herecké obsazení je slušné, ale co tam proboha zase dělal Barušel? Toho chlapa nemůžu ani vystát. Na Kurta se neskutečně těším v novém Tarantinovi, který mu dodá opět zašlou slávu. Místy jsem se ve filmu ztrácel. 45%(21.2.2015)

• Torpid

Jonathan Sobol hodně koukal na to nejlepší od Richieho. Pak si to sám napsal a zrežíroval. Snad každých 30 sekund film sype ultradrsné "cool" hlášky. Má to být jízda, ale je to jen urputná a lopotná snaha přiblížit se originálům. Když se nepříliš talentovaný tvůrce příliš snaží, není to zábava. A to jediné bylo záměrem.(30.7.2015)

Hm, inspirace Ritchiem? Nějaký pan Sobol, o kterém nikdy nikdo neslyšel, se rozhodl, že si napíše a natočí film a kupodivu se mu povedlo skloubit pěknou kriminálku s dobrými komickými prvky. Díky mírné stopáži navíc film nezačne ani na chvilku nudit, a tak se z ničeho zrodilo příjemné překvapení. 80%(11.7.2017)

• - V úvodní části, odehrávající se v Polsku, je několikrát jasně vidět vlajka Rumunska. Stejně tak je vidět množství nápisů buď v angličtině nebo v rumunštině. (Hal_Moore)

• - Auto Taxi, které se objevuje v 9. minutě, je Trabant 601. (Terva)

• - V scéne pri vymýšľaní plánu, ako vylúpiť sklad, padne otázka na Francieho Tobina (Jay Baruchel), kto to je. Crunch Calhoun (Kurt Russell) odpovedá, že je učeň, načo jeho brat Nicky Calhoun (Matt Dillon) kontruje tým, že sa pýta, či je teraz akože čarodej. Jay Baruchel stvárnil učňa Nicolasa Cagea (Balthazar Blake) v snímke Čarodejov učeň (2010). (Johnny.ARN)