poster

Let 42

 • USA

  Flight World War II

 • Velká Británie

  Flight 1942

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2015, 85 min

Kamera:

Ben Demaree

Producenti:

David Michael Latt

Střih:

Rob Pallatina

Scénografie:

Kalise Wallace

Kostýmy:

Katherine Hegarty
(další profese)
 • Rarity_MLP
  *

  Tento chabý pokus studia zhulených pomatenců žijících jako staří mládenci u maminky, odborně nazývaného The Asylum, je teda silné kafe. Film, či co to vlastně je, je plný jak historických, tak zcela logických chyb. Kde jinde je možné zahlédnout dva historiky čerpající veškerá moudra z knihy "Dějiny druhé světové války" koupené za pár dolarů kdesi v letištním krámku a disponující nadlidskou schopností určení polohy v noci a v několika kilometrech nad zemí letícího letounu, pouze podle bombardování jistého města a vlnící se řeky? Odpověd zní - jedině ve filmu Let 42. Dále bych rád opozornil, že za letu cca 700 km/h a v přetlakované kabině není možné otevřít dveře, natož z nich bezpečně a s pomocí narychlo vyrobeného padáku vyhodit hrdinným UK vojskům velice důležitou část palubního radaru. O demontáži radaru zaměrně pomlčuji, však na co odborný letištní personál, pche, takhle primitivní zařízení je schopen vymontovat za letu pouhým šroubovákem kdejaký vesnický hejhula. Na závěr další technická poznámka - ta paní, která byla po dvoustém zásahu 30 mm leteckým kanonem MK 108 (ano, je to ten kanon který na dvě rány krájel americké opancéřované bombardéry) vytrhnuta i se sedadlem a dírou o velikosti Rudého náměstí opustila letoun a zmizela kdesi v noci války alternativní historie, zřejmě nikoho nezajímala.(14.11.2017)

 • mavin
  *

  To byla zas kravina, plná chyb co už děti ze zš vědí, že otevřít dveře ve výšce cca km v přetlakovaném letadle je krávovina!! A další chyby, chyběl tam už jen snad superman, který by nic neopravoval hadrou po průstřelu a zrovna by vzal ádu na palubu aby mu ti dva chytrolíni ukázali tu slavnou knížku o válce a jak to dopadne by hned asi spáchal sebevraždu!!! 1 hvězda za výborný námět, ale bohužel velice špatně zfilmované(5.9.2018)

 • Johnny.ARN
  odpad!

  Zásady pri lete a USA aerolinkami. Mať na palube historika, mexikanca, čo má kombinačky vždy vo vrecku, jebu letušku, inžinierku, čo dokáže spojiť dva drátky, pár neurotikov, čo vždy chcú biť a samozrejme zopár vojakov v uniformách. A samozrejme čiernych pilotov, čo dvihnú niekoľkotonovú kurvu v plnej rýchlosti 300 metrov na zemou. Potom kľudne môžete preletieť časovou anomáliou do vojnového francúzska, odraziť útok nemeckých prúdových stíhačiek, pomôcť Britom a preletieť inou časovou anomáliou späť do svojej doby. Čo som to kurva práve videl? ODPAD!!!!(18.1.2018)

 • Ryuuhei
  **

  Po druhém zhlédnutí musím chtě nechtě hvězdu ubrat. Film má jako takový hodně zajímavý námět, leč trošičku kopírující nápad Tajemné záře nad Pacifikem. V dobré první polovině se nic moc neděje, kromě samozřejmého proletění divnou bouří a ocitnutí se v minulosti. Od druhé poloviny, kdy dochází k navázání kontaktu s tehdejší americkou armádou, je už dějství o trochu zajímavější a dokáže i chvilku napínat. Ale stále, podpis The Asylum je víc než výrazný. Nesmysly typu, že když jdou opravovat podvozek, takže si týpek v pohodě a jen v tričku hoví na kolech, aniž by mu byla sebemenší zima, což platí i pro všechny pasažéry poté, co jsou vysklena okna a zázrakem se opraví (tedy, jakmile dojde k trhlině, ta se už neopraví, jen se zredukuje proudění vzduchu). Co se týče efektů, ty jsou na poměry studia slušné a vzdušné souboje vypadají docela přijatelně. O to hůř dopadly záběry na konci filmu s letištěm, na které nebyl evidentně rozpočet a tudíž nejen, že byla třeba nasadit opět (ne moc pěkné) 3D modely letadel a vozidel, ale vše bylo obohaceno náhodnými záběry, kdy u jednoho došlo vtipně k zamlžení obličejů (protože natáčeli zřejmě z dálky). No, opakované a občas zbytečně dlouhé záběry, ty ani nestojí za řeč. Kromě těchto blbostí ale překvapivě snesitelné a místy i dobře natočené dílo a mimo Sharknado asi druhý nejlepší výtvor tohoto studia. A to si, přece jen, alespoň těch 45% zaslouží.(20.7.2016)

 • pieter1

  Film Let 42 je béčkovým filmem snažícím se dosáhnout kvalit filmů "lepších". Tento jako by prakticky s hlavním smyslu kopíroval již zmiňovaný film Tajemná záře nad pacifikem. Ale opravdu do toho má hodně daleko. Co více se mi ale nelíbilo, je fakt, že ve filmu jsou použity německé stíhačky Me 262 a to v proudové verzi. Nevím jak scénárista zná fakta, ale prototyp tohoto letadla vzlétl v roce 1941 a to s pístovým motorem. Zástavba proudového byla až v roce 1942. Do bojů byl nasazen až na konci války v roce 1945. Tedy bojové použití a použití vůbec v roce 1940 jak byl film...je opravdu zcela nesmysl.(16.8.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace