poster

Fighting Lady: Letadlová loď Yorktown

 • USA

  Fighting Lady, The

Dokumentární / Válečný

USA, 1944, 61 min

Režie:

William Wyler

Scénář:

Eugene Ling

Střih:

Robert Fritch
(další profese)
 • Houdini

  Oscar 1 : Dokument(30.6.2005)

 • Volodimir2
  *****

  Film je vyslovene agitačnou propagandou v prospech vojnového loďstvo USS, kde dokazuje, že činnosť posádky na palube lietadlových lodí je z 99% zabezpečovacia služba a skutočná bojová činnosť je iba 1% z celkovej doby strávenej na mori.(27.9.2014)

 • xpaja
  ****

  Je to sice čirá propaganda, ale po jejím odfiltrování musím i tak hodnotit velice kladně. Krom perfektních záběrů přímo z akce představuje film rutinní činnost posádky mimo vlastní bojové akce. A i tato část je velmi zajímavá. Dávám --- == 77 % == --- .(1.7.2015)

 • Wiliem
  ****

  Propagandistický válečný dokument amerického námořnictva, který v tomto případě zachycuje několika týdenní bojové nasazení jedné nejmenované válečné letadlové lodě - Fighting Lady (ve filmu nejmenované, nakonec vyšlo najevo že se jednalo o USS Yorktown), v tichomořské oblasti. Její útok na ostrov Marcus Island a následné bojové akce v souostroví Mariany a Caroliny. 70%.(6.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace