Účet jednoho dne

Dokumentární
Česko, 2011, 28 min

Miroslav Kačor

Jan Keller

Muž bez domova, architekt a developer sestavují pomyslný účet svých výdajů a dokládají tak svou příslušnost k rozdílným sociálním skupinám, do nichž se lidé řadí na základě velikosti svého majetku a pracovního uplatnění. Role jednotlivých skupin ve společnosti, jejich vzájemné vztahy a mnohé znepokojivé trendy popisuje v této souvislosti sociolog Jan Keller na základě teorie tří sociálních světů. Jsou tyto světy uzavřené, nebo navzájem prostupné? Jak společnosti přispívají a co si od ní berou? (oficiální text distributora)

Ironfood odpad!

Čekal jsem nějaký zajímavý způsob srovnání různých životních úrovní, ale toto byl bohužel naprosto nicneříkající dokument. Pár zřejmě náhodně vybraných střípků ze života tří různých chlápků. Bohatý podnikatel nám prozradí, že si občas koupí nové auto, zatímco bezdomovec sděluje, že na auto nemá a že musí chodit pěšky. Pan architekt si zase občas rád zahraje hokej. To jsou vskutku šokující odhalení. ()

Ernst

asi budu trosku shovivavy, neni to uplna bomba, ale vzhledem k realite dnesnich dnu, je to realtivne aktualni. keller neni ani zdaleka do ruda rozzhaveny, naopak snazi se poskytnout obraz, ktery neni poplatny dnesnimu mainstreamovemu diskurzu. dle meho je to relativne chytre poskladane (ve 30 minutach se nedaji delat zadne velke zazraky, pokud by nedoslo k razantnejsimu zasahu do formy, nebo naopak k extremnimu minimalismu - oboje vsak na ukor prijeti beznym divakem), pomerne se mi libi anonymni zobrazeni prislusnika elity. ()