Dívka (TV film)

Darryl Hammer

Kostýmy:

Diana Cilliers
  • HOCKEYKA

Keby som mala hodnotiť len hercov a ich výkony,bolo by to za päť.Musela by som však prižmúriť oči nad všetkým ostatným,vrátane skutočnosti,že si tu dakto veselo zahŕkal kosťami dávno zosnulej režisérskej legendy bez toho,aby sa divák dozvedel čokoľvek o jej živote,práci a najmä jej veľkom význame pre filmový svet.Takto by sa filmy o slávnych a všeobecne uznávaných ľuďoch točiť nemali.(5.8.2013)

• Slartibarkfast

Mám rád Hitchcocka a jeho filmy. Jeho styl a smysl pro detail. Když jsem tedy spatřil tento snímek, mapující zlomek jeho života a tvorby, těšil jsem se na reprodukovaný nástin géniovy mysli. Jediné, co jsem však dostal, byl pochybný televizní pokus o tom, jak nebohá plavovlasá hvězda přežila řádění psychopatického sexuálního maniaka a bezcitné lidské zrůdy. Netuším, zda měl film vůbec působit jiným dojmem, než že slavný režisér byl dobytkem a všichni v jeho okolí krutě trpěli. Nejen, že je to celé dost těžko uvěřitelné, ačkoliv pravdu se asi nikdy nedozvíme, ale působí to jako cílené kydání hnoje na jednu velikou hromadu, pod kterou uvízl právě Alfie. Pokud se vám tedy zamlouvá flusání do nezasypaného hrobu, nejsem proti. Každý máme nějaký vkus. Nicméně mně se toto bezpohlavní a nezáživné drama jeví jako zbytečná ztráta času, kterou HBO chtělo vydělat na spekulativní senzaci. Jediným kladem byl stoický výraz Tobyho Jonese, který se zhostil své role opravdu dobře a rajcovní Sienna Miller, k jejíž dokonalosti stačilo už jen ukázat kozy.. tedy poprsí. Jinak těžká nuda zákulisních praktik filmového světa. 35%(15.4.2017)

Fúúú, tento film mi zmaril moje ideály o Hitchcockovi. Vykreslili ho ako nechutné, bezcitné a nadržané prasa, ktoré pre dobrý záber vo filme dokáže zamordovať človeka. Bola som naozaj znechutená. Neviem ani aké mám dať hodnotenie. Ako film to nebolo zlé, ale ako životopisný..... tak na tom sa asi podpisuje hodnotenie u každého.(9.7.2013)

• hanagi

Tak mi udělali z Mistra pěkného prasáka a vulgární zrůdičku. Jeho posedlost krásnými blonďatými herečkami je známá, ale šikana ve filmu na mě působí hodně úsměvně. Že by ty nejlepší momenty vznikly jen proto aby mohl mstivě potrápit herečku? Nevěřím. Ale věřím, že pro dobrý záběr by byl schopen úplně všeho.(17.4.2017)

• kinderman

Snímek Hitchcock se měl jmenovat spíše Alma (jenže na to by do kina nikdo nešel). Dívka zase ukazuje slavného režiséra v nejhorší možné podobě, vylíčené T.Hedrenovou (poděkování tvůrců na samém konci titulkové listiny), jako nanejvýš frustrovaného a odpudivého jedince. Ten za tiché podpory štábu (a své manželky!) promítá do natáčení Ptáků a Marnie svůj vztah lásky- nenávisti k Hedrenové, sápe se na ni v autě a vykládá přisprostlé limericky. Vlastně ani nerežíruje, jen sedí, obsedantně čumí a herečku fyzicky i psychicky terorizuje. Raději jakýkoli film od Hitchcocka než tyhle dva o Hitchcockovi.(29.9.2013)