Frost

Thriller

Island / Finsko, 2012, 79 min

• BOURQUE

Totálny trapas! Film nosiace zlomky z Rec („one man camera show“) tu nefungujú a celý príbeh je chaotický a nevypracovaný! Z hereckej stránky taktiež podpriemer. Nerád dávam filmom to najhoršie hodnotenie, no v tomto prípade mi nezostáva žiadna iná možnosť. Osobné hodnotenie: 35% (odpad!) (18.7.2013)

• Wolfvater

Zklamání!!! V čem? Ve všem! Doporučuji raději si přečíst doma nějakou pohádku, než ztrácet čas s touto hrůzou.(4.3.2014)

• Dellamorte

Sklamanie bolo očakávané a aj sa potvrdilo. Nedá sa už vysledovať všetky tie zasnežené pátračky po kdečom a kdekom. Bolo ich na smolu tohto snímku neúrekom a napriek destinačne zaujímavej kombinačke, jedna sa len o bezduchý a už vôbec nie novátorský prístup k látke.Dostupná aktraktívnosť, ktorú s otvorenou náručou ponúkala lokalita, vyšla navnivoč a kamerková forma to len nechala zasypať snehom a zamrznúť. S prichádzajúcou jarou, ako zasneženú pripomienku , hupnem 2 vločky.(24.2.2014)

• Campbell

Frost měl být horor který měl hodně šancí na úspěch. Islandský FF(tak trochu) horor točený v extrémních podmínkách sliboval hodně, ale nakonec z toho vznikla stupidní fraška kde se děsně moc dlouho nic neděje. A nekonec dostaneme odhalení které ale asi jen málokoho zajímá. Je to škoda protože jsem očekával hodně ale nedostal jsem ani to minimum. Aspoň že to prostředí je dobré a sem tam vykukuje atmosféra. Ale i tak je to na průměr málo.(14.7.2014)

Skupinka pracovníkov na islandskom ľadovci sa náhle a záhadne stratí, zanechajúc v tábore iba zmätenú dvojicu. Tí berú do rúk kameru a snažia sa ich v snehovom zajatí nájsť, predtým, než ich postihne rovnaký osud... Príjemne natočený, avšak obsahovo skôr prázdny found footage horor z krásneho prostredia. Ja mám pre tie snežné filmy takú slabosť, že aj keby tam celý čas iba behali do kolečka a raz za hodinu urobili !bu!, tak tomu asi pod 2* nedám. Na "Frost" som sa tešil dlho, no nakoniec prišlo sklamanie. Aj keď vyzerá dobre, má miestami fajnovú atmosféru, mrazivý pocit izolácie funguje a mystérium je zaujímavé. Bohužiaľ však po chvíli nudí, nič neobjasňuje, finále je neuspokojivé; až drzo hlúpe a všetky napínavé scény sa dejú za účasti enormne rozhýbanej a kazivej kamery, takže nič nevidieť. Treba mať veľkú trpezlivosť a radšej ani nič nečakať.(19.10.2014)

• - Natáčelo se na islandském ledovci Langjökull. (Cheeker)