Komentáře uživatelů k filmu (1 170)

Takhle to asi dopadne v blízké budoucnosti - blížíme se tomu celkem rychle. Tak honem všichni k mobilům budeme si psát - proč bychom spolu mluvili.(30.10.2016)

Na začátku jsem si říkala, že to bude parádní jízda na vyčištění hlavy. Joaquin s vizáží herce ze sedmdesátkovýho východoněmeckýho pornofilmu byl ďábelskej. Obzvlášť v průběhu akce "mrtvá kočka" :-) Jenže pak to nějak vzalo jinej směr a já jsem zjistila, že to zase taková legrace nebude (blik!)... No, pokud se cítíte osaměle, není tento film rozhodně určen pro vás (to není spoiler, pouze nenápadné upozornění)...Silný zážitek.(2.3.2016)

Dobré téma, dobří herci, hlas Scarlett, ale prostě mě to nechytlo. Možná napodruhé, až budu mít náladu na tento druh filmu.(19.1.2014)

Wow - sedám si na zadek a smekám klobouk.. Tak tohle byl fakt nářez, emocionální extáze, G E N I Á L N Í.. Příběh z blízké budoucnosti popisující vztah osamělého muže s operačním systémem.. Bohužel do takové éry směřujeme.. Neumíme být sami ani s někým a nejjednodušší a nejčistší vztah bude brzy s virtuální "osobou".. Naprosto perfektní výkony "onemanshow" v podání Joaquina Phoenixa, který je na vrcholu svých hereckých sil.. Bylo to tak silné a hořké.. A tak smutné.. Inteligentní, vtipné i melancholické zároveň.. Spike Jonze je opravdu MISTR! Jedna z nejerotičtějších a nejsmyslnějších scén novodobé kinematografie se odehrává s černou obrazovkou a bílými titulky.. Možná snímek ocení jen singles s kybernetickými sklony, ale pro mě je to opravdu jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla.. Podivné, ale výtečné! Chci taky svůj operační systém :-D "Nikdy jsem nikoho nemiloval tak jako tebe" "Já taky. Nyní víme jak"(20.1.2014)

Exkluzivní film k zamyšlení, právem nominovaný na mnoho Oscarů. Jen škoda, že chybí nominace pro skvělou Scarlett Johansson - možná proto, že ve filmu vůbec nebyla. Přesto byla skvělá. A o tom je tento film - o mezidruhových vztazích - tedy vztahu člověka k člověku bez těla (umělé inteligenci). Když se vám partner "kurví", vadí vám to, že? A když ne, argumentuje "jsme jen přátelé". Ale umělá intelignece nemá tělo - nemůže vás fyzicky podvádět. Vadila by vám "mentální polygamie"? Dodíval jsem se před 5ti minutami a chce se mi rozskočit hlava, když nad tím vším poemizuji. Opravdu skvělý film s Oscarovým scénářem, poutavý od začátku do konce. Doporučuji shlédnout - jen v originále prosím (né že byste teď měli na výběr).(1.2.2014)

Hodně zajímavý a 'zatím' nemožný nápad. Osamocený Theodore se zamiluje do Operačního systému, což někdy asi nemusí vyjít tak, jak si člověk představuje. Na jednu stranu strašně skvěle sestříhaný a zpracovaný film s neuvěřitelnou dávkou citů a zvláštní, pozoruhodnou energií... Na druhou stranu jsem se bohužel chvílemi nudila, ale to nic nemění na tom, že je to jeden z hodně mála Sci-fi filmů, které se mi kdy líbili. Joaquin Phoenix musel, dá se říct, utáhnout celý film sám, zahrávat si se svými city, bavit se "sám se sebou" a to se mu vážně dost povedlo. Klobouk dolů.(1.2.2014)

Film je úžasný a je podaný skvělým způsobem. Ve filmu chvílemi nevíte jistě jestli se díváte na romantický film, na komedii nebo na drama tvořené z obou těch žánrů. Příběh a děj je skvělý, ale nebudu tu o něm nic prozrazovat, protože se na to prostě musíte nejdříve podívat sami. Herecky je film podaný opravdu skvěle a vlastně o každé postavě ve filmu si můžete udělat obrázek a to dokonce i u těch kteří ve filmu moc nejsou. A pokud jde o hudbu. Byla dobrá, ale moc jí ve filmu neuslyšíte. Ona se sem hudba ve většině filmu ani tolik nehodí, takže je to spíš dobře. Film u vás rozhodně vyvolá nějaké pocity. Možá kladné, možná záporné. Ale to už je na vás a na tom jak si tento film vyložíte. Já osobně jsem z něho nadšený.(3.2.2014)

Naprosté okouzlení tímto filmem. Tohle se mi už dlouho nestalo, aby se mi film takto trefil do noty a já hltal každý jeho záběr. Pravděpodobně bych asi ani nedal nejvyšší hodnocení, ale všechno se tak nějak sešlo a přesně zacvaklo do sebe a já si Her užil tak, jako málo filmů letošní rok. Něco jako loni Ruby Sparks. Oba filmy sází na to samé téma. Nereálný vztah člověka s něčím co dalece přesahuje naše myšlení. Budoucnost v Her je vykreslena úplně skvěle. Lidé naprostou většinu času tráví se svým telefonem a taková věc jako přímý lidský kontakt už není takovou samozřejmostí. Skvělý nápad,vynikající nálada, soundtrack,výborný Phoenix v hlavní roli a také hlas Scarlett Johansson. Také bych chtěl mít jednou svou Scarlett.(6.2.2014)

Už jen pro ten její hlas... překrásné. Thumb up.(12.2.2014)

Un deux trois, dis: Mirror Noir! Takhle to dopadá, když si pořádně nepřečtete všechna varování v příbalovém letáku. Možná by je měli nabízet i v mluvené formě. Nebo rovnou zhudebněné. Třeba na způsob: ♪ Never get so attached to a poem, you forget truth that lacks lyricism ... ♫ (17.2.2014)

Ako to asi môže dopadnúť keď sa hipsterovi pokazí 1 terabajtové tamagoči..aneb..prázdnota..vyhorenie...asociálnosť a iné podobné výdobytky našej modernej doby. S tetrys aspoň človek nič neriskuje..stačí navŕtať len dostatočne veľkú dieru.Ponaučenie: Vzťah s OS Windows napokon vždy padne...je to len otázka času. Každopádne, výborný nápad, výborný Choakín, Ejmi, vtipné, často nenútené s presahom, ale príliš dlhé s rozvláčnym ambientom, páčili sa mi tie digitálne mrakodrapy takže záver : 85% P.s. Milujem ťa si môj 681(6.5.2014)

• Figusek

Film, který si zapamatuju jen díky tomu, že jsem ho viděl s mojí holčinou, jenže už né ledajakou. Koukal jsem na něj už s mojí manželkou. Takže první filmek po svatbě :) Na neštěstí se nám volba vůbec, ale vůbec nepovedla. Naprosto nepochopitelně vysoké hodnocení. První půlka filmu byla solidní, druhá ho pro mě sráží do hlouby nízkých čísel s procenty! Phoenix slizký, Adamsová nevýrazná a Johanssonová se nám radši ani neukázala. No větší bídu jsem spatřil pouze v semifinále MS od Brazilců, kteří si od Němců vytrpěli sedmigolový výprask. "Her" ode mě má výprask za 30%(11.7.2014)

• dr.fish

To, že se do života osamělého člověka implementuje kompjútr s lidskými vlastnostmi, který uživateli nahradí ztraceného partnera- to je geniální námět. Můžeme totiž přemýšlet nad tím, do jaké míry může umělá inteligence nahradit živého tvora, do jaké míry je to terapie a do jaké závislost, zdali je to nebezpečné, anebo prospěšné. Zkrátka je to téma jako hrom. A může být využito jak na skvělou komedii, tak i na oskarové drama. Bohužel v tomto případě Spike Jonze natočil žánr "romanťák pro lúzry". Snímek je mírně úsměvný, velmi melancholický, krutě pomalý a hodně niterný. Tu niternost Joaquin Phoenix řekl bych zvládl tak na 50%. Vykreslit míru hrdinovy samoty by se dalo za dvacet minut, ale tady na to máme v klídku celou hodinu. Během té doby film upadne do schématu "jsem v hajzlu, ale dávám to, protože mám holku z počítače", chlapík se plouží a tváří se, že mu ulítly včely. S přibývající stopáží dialogy ztrácejí úplně reálnost a stává se z toho jakýsi videoklip. Základní poselství, že "přece jen stojí za to ten život prožít" - to se dalo říci i rychleji a zajímavěji. Krutě promarněný námět. 50%(10.9.2014)

Jak jeden moudrý muž řekl: "lepší by to mohlo být jenom kdyby Scarlett Johansson mluvila s přízvukem jako ta její šťabajzna v Don Jon". 90 %(18.1.2014)

Je to ujeté a na hlavu, ale pořád to má svoje kouzlo...(19.1.2014)

Her je neskutečně nádherný, i když velmi nepravděpodobný milostný příběh, mezi osamělým člověkem a jeho operačním systémem, který mě naplnil smutkem i štěstím, a to vrchovatě...zažil jsem s ním všechno, co jsem zažít chtěl, smích, pláč, i ten konec byl přesně takový, jaký měl být...vše podtrhovala melancholická hudba, která účinně zasahovala tam, kde byly emoce nejsilnější. Tuším, že mnohými diváky zůstane Her silně nedoceněn, ale mě si k sobě přivinul tak silně, že jsem nechtěl aby skončil.(21.1.2014)

Porovnateľné prekvapenie z kvalít filmu, o ktorom človek inak až do samotnej projekcie netuší viac, než ponúka stručný obsah na internete, som naposledy zažil asi ešte pred dvomi rokmi vďaka dvojici filmov Warrior a Nedotknuteľní. Je veľmi ťažké nájsť nejaké slová vhodné na opis zážitku z tohto filmu, pretože práve na tento prípad sedí staré pravidlo "radšej raz vidieť, ako stokrát počuť" ako uliate (aj keď vzhľadom na fakt, ako bola do filmu angažovaná Scarlett Johansson, by sa o tom dalo ešte polemizovať). Snáď najvhodnejšiu bude okrem nezabudnuteľnej myšlienky snímku a jej spracovania vyzdvihnúť bravúrny herecký výkon Joaquina Phoenixa. Tento rok je práve on asi jediným hercom, ktorému by som, aj keď asi len s ťažkým srdcom, odpustil, keby "ukradol" Leonardovi DiCapriovi sošku Oscara. (90%)(27.1.2014)

Skutočne krásne, milé a úprimné ale hlavne originálne. A aj keď mi tá dvojhodinová stopáž prišla miestami príliš dlhá, aj tak to výrazne kvalitu snímku neovplyvnilo. Krásny zamilovano-depresívny soundtrack vyvolával celé spektrum emócií. Jednoducho krásna love-story z budúcnosti. :)(2.2.2014)

Vynikající nápad a následné zpracování tématu. Lehce poetická, romantická a snivá scifi-pohádka pro dospělé. Joaquin P. dost dobrý. Full house...(12.2.2014)

Co pro člověka znamená vztah? Cítit souznění a blízkost toho druhého (tělesnou? duševní?) nebo mít někoho jen pro sebe? Nebo (jak někde někdo chytrý řekl) - mít svědka, díky kterému se náš obyčejný život stává neobyčejným a jedinečným? Tohle všechno Teodor má až na tu tělesnost, ale i s tím se dokáže uspokojivě vyrovnat.... a pak o to najednou a ne vlastní vinou přijde - a není sám - pravděpodobně všichni lidé s OS ve stejné chvíli přijdou o své "kamarády", "přátele", "milence" (anebo kamarády, přátele a milence?). Pro mne je v samém závěru naděje, že tihle dva náhle opuštění - on a ona - třeba najdou společnou cestu.... protože - všimli jste si v příběhu absolutní absence dětí?(19.3.2014)

Tenhle film mě dostal... nikoliv epickým příběhem, efektní akcí nebo hutnou atmosférou. Dokonce ani nijak zvlášť emočně. Ale prostě mě dostal. Snad svým pojetím - nejedná se o žádnou kritiku (onen pomyslný varovný prst je pouze lehce naznačen), naopak, tahle potenciální, avšak zatraceně uvěřitelná budoucnost je nám předložena nevtíravě a co nejobjektivněji. Zároveň se na vše díváme z perspektivy hlavního... ehm "hrdiny", se kterým se sžijeme během chvíle. Her ovšem není jen o jeho vtahu s OS1, ale načíná řadu dalších palčivých témat ohledně umělé inteligence, techniky a někteří (v tomto případě se řadím mezi ně) v tom můžeme hledat přesahy i do současnosti. Zkrátka se jedná o mnohovrstevnaté drama, které pobaví / dojme / donutí k zamyšlení (vše ale jen zlehka a s mírou). Zároveň ani technické sci-fi prvky neustupují úplně do pozadí, respektive ačkoliv jen dotvářejí atmosféru, jsou brilantně propracované a realistické. Jo a Joaquin Phoenix hraje excelentně, ale to přece moc dobře víme. Bravo Spiku Jonze, mistře! Smekám! P.S. Až přijde na trh operační systém s hlasem Scarlett Johansson, nainstaluju si ho na všechna zařízení. Ale jestli pojmete kdokoliv podezření, že si beru mobil s sebou do postele, přetáhněte mě nejbližší traverzou, rozdupejde mi veškerou elektroniku (nebo nainstalujte Linux) a vykopejte mě ven. Deal?(5.4.2014)