Komentáře uživatelů k filmu (1 170)

Po dvou přečtených knihách o umělé inteligenci a tomto filmu si už připadám jako odborník. :D Je to fakt děsivý, kam až může lidstvo dojít a co pak až nás umělá inteligence převýší??(18.2.2019)

Musím povedať, že niečo takéto som tu ešte nevidel. Celkom originálny filmeček s dobrým obsadením, strihom, kamerou a atmosférou, ktoré podfarbuje ešte hudba. Nechal som si to rozložiť v hlave a nakoniec sa prikláňam k vyššiemu hodnoteniu. A čo sa týka tejto imaginárnej lásky, je to zaujímavé, ale aj tak stojím za názorom Sylvestra Stalloneho vo filme Demolition Man: Nesmí se líbat? A to jsem to tak uměl. 80% - 4*(9.9.2014)

• playboxguest

Jak já jsem ráda, že se mnou moje Visty nekomunikujou jak nadržená koketa. Teď mi i errorový okno přijde sympatičtější. Těšila jsem se na další dramatickou taškařici alá Simone nebo Malkovich a místo toho jsem dostala konverzační romantiku, které tvůrci podkopávají nohy tím, že uvěřitelnější verzi holky na chatu vydávají za neuvěřitelnou verzi přiblblého oska, které vás má díky harddisku za pár vteřin komplet v malíčku. A ikdyž si odmyslím, že hlavní hrdina kecá (a kdo ví co ještě) se svým počítačem a zmanipuluju svůj mozek na přijatelnější verzi holky po telefonu, chatu, dopisech apod., nevychází mi z Her o nic lepší film než byla třeba Radnorova Svobodná umění.(26.1.2014)

Originální a dojemné, co dodat více, zasloužený Oskar. Navíc sexy voice Scarlettky :)(25.3.2014)

Originální, dojemné, citlivé a příjemně hi-tech retro, ale strašně roztahaný, ke konci už vyloženě nuda.(4.5.2014)

Vzťahová hipsterská, mierne "nerdy" utópia a balada o osamelosti vyplnená snahou o dosiahnutie a prevedenie mýtu dokonalej ženy do nejestvujúcej skutočnosti. Jonzeho reakcia na virtuálne vzťahy (sloboda alebo obmedzenie?) v modernom pojatí, ktoré je hudbou budúcnosti sa sama vyvíja podobne ako Samantha - na prvý pohľad pôsobí dojmom dokonale premazaného originálneho romantického stroja, ale čím ďalej, tým viac necháva vynárať sa z útrob samotnú podstatu nereálnosti umelého univerza, ktoré diváka neustále ohuruje jednoduchými presvetlenými farebnými kompozíciami a dôsledne využíva prostredia a objektov v symbolickom význame (lietadlo, výhľad na mesto plné možností, interiérový a priemyselný dizajn) - a minimalistickou hudobnou zložkou, ktorá je ťažiskom emócií a premenlivých nálad hlavných postáv. Melancholicky nás dostáva hlboko pod kožu Theodora, ktorý sa stráca vo vlastných citoch a je neschopný sa vymaniť z väzenia vlastného tela, mysle a srdca, ktoré ho zväzuje a nedovoľuje mu pohnúť sa ďalej. Do jeho života teda vstupuje náhodný impulz, ktorý spraví prvý krok k (zdanlivej) zmene. Metafyzické hľadanie lásky priestorom a univerzom odráža symptómy dnešnej technologicky pokrokovej spoločnosti, ktorá sa poddáva veľkým nesplniteľným snom a túžbam, a každé zjednodušenie okamžite berie za svoje. Načo je skutočná žena, keď tu máme ženu, ktorá nám dokonale rozumie, zvláda všetko, čo od nej vyžadujeme, vie sa prispôsobiť, je múdra, vtipná, sebavedomá, ale nie je egoistická a nie je potrebné s ňou riešiť reálne problémy, ktoré sa vyskytujú v bežných vzťahoch? Nakoniec však, tak či tak, je to utópia a nič viac. Fyzická absencia zákonite ústi v psychologické naštrbenie vysnenej predstavy šťastného života v páre, ktorý nečakane (pre Thea, nie diváka - a trochu podivným spôsobom) končí v troskách jediným možným spôsobom - náhlym odchodom. Jonzeho pokus vyšiel omnoho lepšie než konkurenčná, avšak plytká, primárne na pobavenie mieriaca Ruby Sparks - aj vďaka sofistikovanejšiemu a hlbšiemu scenáru, ale hlavne samotnému Phoenixovi, na ktorého pleciach a zvládania emocionálnych polôh bez prítomnosti druhého človeka leží celý dopad filmu. Her je tiež jedným z tých vzácnych prípadov,, v ktorých sú všetky zložky - obraz, hudba, príbeh, herci - v harmonickej rovnováhe a presne a pozorne dávkované tak, aby dosiahli požadovaného výsledku. Nebudeme si však nahovárať, že to nemohlo byť ešte lepšie, ešte originálnejšie a neopozeranejšie, ak by napríklad Jonze zabrúsil do vôd psychologického filmu a nechal to o pár minút zostrihať. 80%(23.7.2014)

Moc jsem v to vysoké hodnocení ze začátku nevěřil, ale velmi brzy mě Joaquin přesvědčil o opaku. Zajímavá myšlenka o odcizování lidí, která již není daleko od pravdy, nenápadně, ale za to velmi silně vzbuzuje jakýsi pocit, že vlastně už teď jsme díky sociálním sítím sami. Pokud někdy přijde podobný inteligentní operační systém a měl by mě "podvádět", prosím nikdo mi ho nekupujte. 90%(23.8.2014)

Theodora opúšťa manželka, ktorá pre neho bola všetkým na svete. Začína sa cítiť osamelý a frustrovaný zároveň. Výdobytok novej doby však ponúka riešenie. Imaginárneho priateľa, ktorý má dušu, vníma vaše pocity, je kedykoľvek pripravený prebrať Vaše problémy, poradiť, či radovať sa. Jedným z nich je aj "Samantha". Kam, ale speje tento krok, dobrovoľného odstupu od komunikácie s bežnými ľuďmi? Môže Vám dať "stroj" to, po čom človek najviac túži? Tak celkom neviem čo si myslieť. "Her" je síce naprosto dokonalá, no zároveň chorá a absurdná myšlienka, ktorá prezieravo naznačuje budúcnosť, ktorá ľudstvo čaká. A to viac, ako by si niekto mohol myslieť. Ľudia sa odsudzujú a prestávajú mať radi. Upínajú sa na sociálne siete a iné zbytočnosti. Z tohto filmu síce je smutno, ale je to akýsi osobitý pocit. Divný, ktorý sa ťažko opisuje. Človek si totiž nie je tak celkom istý, či chcel aby tento film, skončil tak, ako skončil. Je toľko opustených ľudí čo nemajú šťastie na lásku a zaslúžili by si ju. Nebolo by fajn keby mali aspoň tú "imaginárnu", aby neboli tak osamelí? A keď tak teraz rozmýšľam, nie som si vlastne istý, ani svojim hodnotením.(14.6.2014)

Narazila jsem na tenhle film díky své zvědavosti na filmy nominované Oscarem. Moc jsem netušila do čeho jdu, jen, že to je snad něco z budoucnosti, takže výsledek mi doslova vyrazil dech. Joaquin Phoenix v tom filmu sice vypadal divně, ale je to hodně zajímavý film. V podstatě mám jen jednu vadu - délka. Naprosto nesmyslně přetažená, takže už ke konci jsem se trochu nudila, myslím, že něco z toho určitě vypustit šlo. 4*(13.2.2014)

No, nemám moc daleko k zaplacení zlatem! Jediné, co můžu vytknout, je ve druhé polovině poměrně zdlouhavé čekání na očekávané zakončení. Každopádně jsem hodně překvapený touto light scifi romantikou Spika Jonze, který se vyšvihl hlavně celkovým nápadem. Joacquin Phoenix hraje docela minimalisticky, ale co je velká paráda, to je hlas Scarlett Johansson, který mi od začátku učaroval. Celkově nemám potřebu film vychválit, určitě mě nedojal, ale nemůžu neocenit neotřelý nápad, který mě bez problémů donutil zhltnout kus z neoblíbeného žánru. Ze stejného důvodu jsem naštěstí neměl potřebu pitvat charakter a povahu hlavního hrdiny, což by mohlo mé hodnocení srazit. 85%(14.2.2014)

Jo jo, virtuální realita nabídne určitě ještě netušené možnosti, ale také poznání jejích hranic. Neokázale, bez bombastických efektů vyprávěný jemný, dojemný příběh o osamělosti a lásce.(2.8.2014)

V průběhu filmu přijde na přetřes Alan Watts a to sedí: filmařský charisma není automaticky krása a scenáristickej intelekt automaticky moudrost.(12.5.2014)

Považujem sa za pomerne otvoreného voľnomyšlienkára, no aj tak, neviem ako vy, ale ja som tomu vzťahu od začiatku príliš nefandil. Hlas Scarlett Johansson je síce sexy a Phoenixove herectvo, tak ako vždy, na úplnu jedničku, ale relationship s umelou inteligenciou iba v hlasovej podobe, nech už je akokoľvek prepracovaná, nemôžem pokladať za prirodzený. Predsa len, ľudská bytosť má potrebu telestného spojenia (a nevravím iba o sexe). Čo sa ale samotného snímku týka, páči sa mi do akých diaľok zachádza, ako poukazuje na stret virtuálna a reálna, konca spolužitia s jednou osobou a počiatku spolužitia s osobou druhou a predkladá rôzne úsmevné aj menej úsmevné scény. K celkovej spokojnosti mi však chýbalo nejaké lepšie, plnohodnotnejšie zakončenie, niečo, čo by dávalo celému snímku zmysel a naplnilo ma buď pocitom krásna alebo pocitom nešťastia. Nič také sa ale bohužiaľ nedostavilo. Zostal vo mne taký neutrál.(2.5.2014)

Že se příběhy nemění a jen okolnosti je činí novými, podává Jonze skrze binární soustavu dojemně, o tom žádná. Je ale škoda, že přes veškerou jeho režijní eleganci a působivé nasnímání jednoho z nejtalentovanějších DOP současnosti, nemá tenhle Věčný svit neposkvrněné mysli pro osamělé geeky současnosti silnější dramatargické uchopení. Takhle se totiž k červené knihovně sklouzává až moc často, přestože úvod vyloženě nabízí silnější a zamyšlenější podívanou.(13.1.2014)

Jako romantický snímek pro romantiky, které už filmová romantika značně nudí a kteří vypínají televizi ještě předtím, než si zamilovaný pár naposledy vtiskne v dešti vášnivý polibek, je Her naprosto skvělá volba. Originální příběh zasazený do budoucnosti pracuje totiž s tolika neznámými a dosud neokoukanými prvky, že vlastně sám na sebe vyvíjí tlak v tom ohledu, aby všechno to nové a zvláštní úspěšně ustál a paradoxně nakonec neupadl do dějové všednosti. A po mírném trápení v ospalejší poslední třetině mohu přeci jen slavnostně prohlásit, že svérázný tvůrce Spike Jonze svůj nelehký úkol opět zkušeně zvládl. Nejedná se sice v žádném případě o nějakou hlubokomyslnou odyseu napříč sexuálními buňkami lidstva a ta romantická atmosféra zkrátka nemohla fungovat tak dobře, když nezaměnitelný ženský element byl nahrazen počítačem (jakkoli zněl jeho hlas sexy), ale ruku na srdce, režie je bezchybná, originalita jasně triumfuje a scénář je vystavěn dostatečně chytře, aby nás udržel v pozornosti až do poněkud nevýrazného finále. A chraň pánbůh, ať se tahle vize nikdy nevyplní. :) 80%(31.1.2014)

Nepochybuji o tom, že Brianu Kinneymu (jakožto jedné z mých nejoblíbenějších seriálových postav) by k popsání tohoto filmu stačila pouze dvě slova, a ta slova by pravděpodobně zněla "ridiculously romantic". Já takové nadání pro stručnost a výstižnost nemám, respektive mám, ale potřebuji zmínit (alespoň) tři věci. 1) Jedná se o jeden z nejzvláštnějších snímků, jaké jsem za poslední roky viděla, a vůbec to nemyslím zle. Filmů pojednávajících o všemožných formách umělé inteligence existují mraky (některé z nich jsou zdařilé, jiné méně), a přesto mezi nimi "Her" dokáže působit "výjimečně". Důvod? Brilantní navození pocitu naprosté (a pro tyto filmy zcela nevšední) všednosti. Právě díky ní totiž film působí tak "obyčejně", že máte pocit, jako by to takhle fungovalo už roky. 2) Několikrát jsem se během sledování filmu přistihla, že se u romantických scén ("zaláskované blbnutí", přetrvávající pocity k ex, přeslazené, na city hrající dopisy...), u kterých normálně protáčím panenky, usmívám jako pitomec. Možná za to může smutná, místy až depresivní příchuť, která se (ne)nápadně vine celým filmem, možná místy až mistrovsky poskládaná slova. Těžko říct, možná dokonce obojí najednou, důležité však je, že to neskutečně funguje. 3) S Oscarem za Původní scénář (výjimečně) zcela souhlasím (možná bych přemýšlela i o té Výpravě) a zároveň jsem ráda, že byl film promítán v rámci čsfd-projekce, protože sama od sebe bych si ho nejspíš nikdy nepustila, natož abych na něj šla do kina, což by byla vážně škoda, protože se mi vážně líbil. Nicméně být to na mně, přitvrdila bych závěr, tzn. ukončila bych "Her" tak, jak se mi tvůrci v posledních minutách snažili namluvit, že skončí... a přitom neskončila. P.S.: Vulgární panáček ze hry byl skvělý. P.P.S.: Stejné téma bylo k vidění i v "TBBT".:-)(19.3.2014)

Já chápu, že si z té zápletky hodně lidí sedne na zadek, přesto mi dovolte vykázat snímek do patřičných mezí vzhledem ke zdrojům, které s tak nízkým pochopením vysává. *** Těch několik promile lidí, kteří čtou Grega Egana a orientují se v současné top-class inovativní a reflektivní literatuře podobného druhu, na první pohled odhalí zploštělý, nudně hollywoodsky natočený sladkobolný milostný příběh, který si nárokuje přitažlivé, nově mapované prostředí nového tisíciletí, byť se ho neumí chápat jinak než trapně postaru - chápe se nových možností mřížkou staré morálky, etiky a logiky, a o moc dál než za tohle pochopení se jeho postavy nedostanou. Specificky nového se neukáže nic, hranice se jen tajemně rozostří, pár zamlžených slov od UI a pak už ticho, odloučení a samota. Spike si víc představit neumí a z Egana víc nepobral. ... Trochu to připomíná americkou invazi na Mars, jak ji svého času tak poeticky a sarkasticky popsal Bradbury - Američané na Mars vynesou sami sebe a všechno jiné vzhledem ke své sebestředné a sebeobranné povaze a pohodlnosti paradigmat, v nichž se zabydleli, zničí dřív, než by se k tomu mohli přiblížit a poučit se o jinakosti. Američané nikdy nepoznají nic nového, protože před sebou hrnou svoje teze a prizmata jako buldozer, před nímž nic nového neobstojí a všechno přeživší je srovnané do známých plochých struktur a rovnic, nebo odsouzené do říše neviděného. Právě tak Spike Jonze paradoxně vykrádá divoké, myšlenkově bohaté a skutečně znepokojující úvahy, vize a obrazy Grega Egana tím nejméně zajímavým, notně zastaralým, až středověkým způsobem a ze všeho radikálně nového míchá bez skrupulí lehce stravitelný salát mdlé chuti znehodnocený tradičním kořením červené knihovny - glutamáty a kečupem lidských emocí. Spike Jonze zkrátka dokáže ukrást jen tolik, kolik jeho hlava pobere, a to vážně není nic moc - jak vidno, obehrané nástroje a kolovrátky 2. tisíciletí se pro loupeže v nové epoše vůbec nehodí. Jako by se kdysi pokoušel vyhmátnout tajuplnou DNA krumpáčem nebo do síťky na motýly lovit nepostižitelné atomy, tak se dnes staví k jemnému předivu budování identity a sebe-poznávání bytostí zbavených fyzických omezení času, prostoru a požadavků kauzálního vyplývání, povrchové logiky příběhů. Spike to odbaví rychle a zkratkovitě: vztah s lidmi není možný, protože UI jsou moc rychlé a kvalitativně náročnější, než si umíme představit, zase zůstaneme sami (ale právě ono paradoxní "víc, než si umíme představit", dělá z filmu tradiční středověké melodrama s prázdnou vykolíkovanou dírou tam, kde to mělo být vzrušující, a kde třeba texty Grega Egana jsou naprosto závratné a nevratně měnící perspektivy čtenáře). Filmové médium tu navíc ničemu nepřispívá, hollywoodská nenáročná kamera je jen mechanickým převodem zploštělých tezí na plátno, působí to jako mizerný referát tlusté desetileté holčičky o mysteriích kodaňské škoy kvantové mechaniky z 20. let. Jonze nic nepochopil a to málo povrchového prachu, co v něm ulpělo, nedokázal transformovat do obrazů s adekvátně novou estetikou. Chcete-li být opravdu vzrušení, sežeňte si sbírku povídek Axiomat, a pak si přečtěte třeba navazující Město permutací, Karanténu a Diasporu od Grega Egana. Doba, kdy se tyhle věci dostanou v odpovídající dech beroucí formě na plátno, ještě chválabohu nepřišla. Máme se na co těšit, věřte mi. Přesto je tenhle snímek zajímavý - ukazuje, že dnes vůbec není potřeba, aby nějaký fenomón prošel obdobím seriózního rozkvětu - a už se stává potravou pro kafemlýnek šoubyznysu a zábavního průmyslu. Snad ještě přijde čas, kdy se Greg Egan bude číst na střední a studovat na univerzitách humanitních i vědních oborů. *** Nevím, jestli Jonze skutečně četl Egana, nebo jestli už sám použil některé z nesčíslných béčkových textů, které na Eganovi samy parazitují, ale na tom nezáleží, jména v řadě plagiátorů, mělnitelů a przničů originálních myšlenek jsou vždycky zástupná a jejich zločin je konečně týž.(4.3.2014)

,,Škrť mě tou kočkou!" ,,Škrtím tě jejím ocasem!",,Uáájííí!!!" V žánrech chybí erotický. Zpočátku jsem měl dojem, jako by šlo o epizodu ze Sexu ve městě. Konverzační drama často o ničem, ale tak zvláštní a zábavné, že diváka vtáhne a nepustí. Samozřejmě postupně začne přituhovat a legraci nahradí vážné ladění. Jak se blíží konec, atmosféra chladne, přichází mrazení a ...jo, všechno to skončí blbě. Vlastně dobře. Skončí to tak, jak asi mnozí začnou tušit. Ale byla jiná možnost? ,,Jsem s tebou a nejsem s tebou." Tomu říkám vyhlídky do budoucnosti, ale zda nadějné, to si nejsem jistý.(21.7.2014)

Úžasný pocit, keď vám niekto vstúpi do hlavy a vyberie z nej všetky pocity. Síce je to nakoniec depka, ale tak to v živote chodí. Jonze z toho zbytku originality ešte cucá posledné kvapky.(26.1.2014)

Já osobně mám tedy raději filmy, kde se alespoň pokoušejí o logiku, a nemohla jsem si pomoct, ale během děje mě napadaly otázky typu: "Jaktože nikomu nepříjde divné, že člověk randí s operačním systémem?", "Kolik existuje těch pokročilých OS?", "Jaktože se ani jednou ve filmu nezmíní možné negativní dopady emocionální závislosti na OS?" atd. atd. Pro mě je prostě Her jen taková pohádka pro dospělé. Ovšem skvostně zahraná ze strany Joaquina Phoenixe. Ten za celou dobu nesleze z plátna a s přehledem uhraje všechny polohy své komplikované postavy Theodora (roztomilé geekovství, počáteční zamilovanost, ale i temnou stránku své povahy - emocionální odstup, přílišná analytičnost, klasické mužské utíkání od problémů). Sledovat ho je uhrančivé. Hlas Scarlett Johansson je unikátní a je vidět, jak moc se snaží. Nemůžu si ale pomoct, ale ta její Samantha mi na operační systém (jakkoli pokročilý) připadala až moc emotivní a chvílemi melodramatická. Samantha a Theodor jako pár ale fungují bez problémů a opravdu vás donutí zamyslet se nad budoucností lidských vztahů (kdy třeba bude jednodušší udržovat vztah s přizpůsobivým operačním systémem šitým na míru než se "obtěžovat" s normálním člověkem). 80 %(3.2.2014)

• IQ Tiqe

Hodně zajímavá a originální mz3lenka – vztah s umělou inteligencí (v budoucnosti) a prostřednictvím toho ukázat žárlivost a lidskou potřebu monogamie a majetnosti. Ale je to dost dlouhý a mnohdy nudný. Jako kulisa na pozadí to špatný není, ale celý dvě hodiny bych to sledovat nevydržel. Pustil jsem si to hlavně kvůli ženskému hereckému obsazení, přičemž od Scarlett jsem slyšel jen hlas, ale i ten je dost sexy ;). # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba ** | humor * | akce – | napětí – | pustil bych si znovu **(23.5.2014)

1 2 3 4 5 6 7 16 30 45 59