Ona

Ona

Her

Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2013, 126 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 169)

Velmi originální romantické sci-fi drama, jež dokáže patřičně zaujmout, pokud jste ochotni přistoupit na vizi, kterou si pro nás tvůrci připravili. Když se na děj podíváme z hlediska psychologie a lidských vztahů, tak se jedná doslova o studii s řadou hlubších myšlenek. Chválit herecký výkon Joaquina Phoenixe není třeba, protože je skvělý jako vždy. Pěkné 4*.(23.1.2014)

• funkyman

nemam ziadny status,nie som na socialnej sieti,hoci mam iphone, ipad a ipod-aj tak toto dielko povazujem za fantasmagoriu , alebo prave preto..sorry moje OS boloasi vypnute...ten jeden puntik je za sexy hlas SJ(13.2.2014)

Super herecký výkon v podání "Federera". Nemastný neslaný film, kde scénář byl napsán snad za hodinu, ale jako mínus to neberu. Prostě průměr nic víc nic míň...(15.2.2014)

Tak nápad to byl dobrej....jenže ty dvě hodiny nebyly pořádně využitý a tak nad tím nápadem začala převažovat nuuudaaa(21.2.2014)

Tomuto filmu není co vytknout. Přesně ukazuje, co se z nás za pár let stane. Místo se skutečnými lidmi budeme žít s operačním systémem. Když někomu ten příběh vyprávíte, řekne si jenom "o můj bože další kravina o budoucnosti" NE!!! Všichni, kteří denně používají, ať k práci nebo pro zábavu, mobilní telefony a počítače (přinávám se jsem jedním z mnoha těchto lidí) by si teenhle film měi pustit a aspoň na chvilku se zamyslet....co se s náma stane, jak moc nás všechny ty moderní technologie ovládají... Srdeční záležitost(27.2.2014)

ONA je o kalhotách proklatě vytažených. ONA je o fjůčr Šanghajových exte-a-inte-riérech. ONA je (NANEŠTĚSTÍ!!!!) jen a pouze o hlasu Scarlett (Scarlett bez těla je jako rajče bez rajčete). ONA je trošilililinku filosoficky Asimovsky imperativní, leč jen v dávce stravitelné pro drtivou většinu Homo Sapiensáků Oscaráků. ONA ALE příjemně překvapí stylově klubovou hudbou v hipsteroidních kostýmech. ONA je v neposlední řadě o Lásce... Dokážete Milovat OKNA??? Nepatrně se mi jevil děj lehce pomalu až nudně tekoucí, což napravil vcelku celkem celý dojem přikrášlující KONEC... Inu 3/5 jako prd, ale ODYSSEA to není milý pane :)(8.3.2014)

Jeden z největších filmových zážitků tohoto roku. Rozesměje, rozesmutní, navodí klid duši a ještě donutí k zamyšlení. Co víc od filmu chtít?(10.3.2014)

Všechny použité výrazové prostředky perfektně sehrané na podporu romantické nálady filmu. Pastelové barvy a rozostřené pozadí působící měkce říkají, že není důležité to, co je okolo, zaměřují se jen na hlavní hrdiny, jejich vnitřní pocity, emoce, prožitky. Hudba stejným způsobem vytváří jemně zasněnou atmosféru. Hlavní postava je skvěle ztvárněná Joaquinem Phoenixem, kterému většinou nepomáhají a nenahrávají další viditelní herečtí partneři a on přesto dokáže vyjádřit celou jemnou paletu většinou libých pocitů. Scarlett pouze slyšíme, ale hlas má úžasný a pokud tohle jednou někdo nadabuje, tak by měl dostat pořádnou pokutu, protože prznění uměleckých děl je zločin. Nakonec tři hvězdy za vizuální krásno, pod kůži se mi ale autor s tímto tématem nedostal.(21.3.2014)

Mně se to moc líbilo. Bylo mi potom trochu (dost) smutno a tož jsem si poplakal, když jsem si uvědomil, že takhle vztahy vlastně prožíváme už dnes - co vlastně děláme jiného, než že nám naše iluze našeho protějšku jenom něco valí do hlavy, bez masturbace se obejde málokdo a každý vztah stejně nakonec jde do... vezme zasvé? A Kristen Wiig jako Sexy Kitten? Parádní výkon na takovou drobnost. "It worked..."(21.3.2014)

Je to takový trochu jiný romantický film. Nejvíce jsem byla nadšená z hereckého projevu Joaquina Phoenixa a Scarlett Johnasson, která byla schopná vložit do svého hlasu milion emocí. Pro mě příjemný film, ale znovu už bych si ho nepustila.(22.3.2014)

Tak především po dlouhé době originální myšlenka na film, výborně zahrané, i sexy hlas Scarlett sedí....ale taky tak trochu běh na dlouhou trať - poprvé jsem u filmu asi v půlce usnula (ale připočetla jsem to páteční únavě:-), na podruhé jsem dokoukala, ale byla ráda, že to zkončilo...(24.3.2014)

Nejsem žádný romantik a tyto sluníčkové filmy mně nějak neberou, každopádně vztah s UI (s hlasem božské Scarlett), která kormě Phoenixe SPOILER JAKO PRASE osudově miluje dalších 628 (či kolik) mienců KONEC SPOILERU je rozhodně aspoň originální, ale i tak šel nějak mimo mě. Zajímavé jsou myšleny, i sci-fi vize, zamyšlení nad budoucími vztahy mezi roboty a lidmi, ale jo filozoficky mě to lízlo.(26.3.2014)

• Whitehorse

Včera jsem byl v kině na tomto filmu.Vlastně jsem očekávak něco originálního, ale to co na mě zvracelo 2 hod. platno, byla mexicka telenovela, ve future hi -tech havu. Absence jakékoliv zajímavé či podnětné myšlenky mě provázela od začátku do konce, pár primitivních rozhovorů zaberu na téma sex ,ci sex po telefonu. Umele rozhovory alias pojd pojdme si o tom popovídat Brandone . Pár vtipných momentů , opravdu nedokázalo zastřít celkovou plytkost a mechanickou jednoduchost děje. Po shlédnutí filmu mi doslo ze film je urcen pro 15 lete nadrzene adolescenty, kterym je to servirovane v americkem korektnim klise. Pak me nastvala dalsi vec ze jsem na film sel na zaklade hodnoceni 80% na csfd...no asi jsem uplne mimo misu...protoze letadlo zadne nemam.(blazen a letadlo 4 sure) Ale bylo to lepsi nez Babovresky, to jsem do konce fakt nevydrzel, tady jsem do konce zustal, a dobre jsem se pak vykakal, coz je mozna to jedine zasadne prinosne z tohoto Oscaroveho dilka, pro platice za lupeny globalniho sveta.(29.3.2014)

Pokud jste už něco v životě zažili, pak tento film s úžasnou hudbou, námětem, kamerou, režií a snad vším ostatním nemůžete vynechat. Téměř dokonale popisuje složitost lidských vztahů a emocí a k tomu mu stačí jen pár osob, míst a dvě hodiny času. 99%...(29.3.2014)

Chcete být součástí někoho, nečeho a chcete, aby někdo chtěl být součástí Vás a přitom Ona patří několika dalším..tisícům uživatelům OS. Nová forma inteligence, kterou se snaží polidštit..má pocity, názory, sexuální potřeby a to všechno v nás vyvolává pocit, že je jako my, člověk z masa a kostí. Všechno se odehrává v kyber světě a pokud si tento fakt dokážete podržet po celou dobu filmu, gratuluji, jste absolutní realista, ale v tom příadě si neodnesete ten pocit, že je možné i zdánlivě nemožné a to by byla škoda. Nebo ne? Každý záběr z ptačí perspektivy krásně doplnuje melancholická hudba a naopak kazí nový pohled na modu ala čím výš, tím lépe. Na druhé shlédnutí orgasmické scénky bez obrazu jsem nevěděla, jestli zavřít oči a vychutnat si to nebo se smát tomu jak je to šílené-vždyt je to umělá inteligence. Celý děj mě chvílemi uváděl do rozpaků a já si říkala, co se to sakra..?je to jako perverzní pohádka pro dospělé. Ale pak mě zase dostal krásně nakřáplý hlas Scarlett Johansson a roztomile nejistý J. Phoenixe a já se nechala unést krásou virtuální reality. Líbí se mi jak Jonze dokáže promítnout na plátno ten klid, který dýchal z každého záběru.(1.4.2014)

V kině se nás sešlo šest a jsem rád, že jsem mezi tuhle šestici patřil. ONA nese zajímavou myšlenku bez laciných dialogů, což není vůbec špatně!(5.4.2014)

Hrozný začátek, hrozný herec (frantík s děsným vkusem). Tento jinak nádherný film, s krásnou hudbou i příběhem je jinak dobrým plánem na večer(6.4.2014)

Tak tohle je tedy neco - v zivote bych si nepomyslel, ze mne dokaze dostat hlas a dialogy s "neviditelnou zenou", ten Oscar tam mel byt... Scarlett to proste posunula svym projevem o nekolik trid vys.A sledovat tvar a promeny Joaquinovy tvare je rovnez zazitek.(9.4.2014)

Ale prosím Vás, choďte niekam do prdele s černošskými otrokmi...pre mňa jednoznačný víťaz. Scenár, hudba, Scarlett, Spike, Joaquin...super komenty J*A*S*M , Daji, Bachy. Idem si pustiť niečo melancholické a premýšľať nad "prepálenou" stopážou, bfff. edit: dovolím si citovať vetu z recenzie nemenovaného portálu :"přesto myšlenka, která by nás měla „posadit na zadek“ poněkud chybí." Ehm, no čo dodať :D(10.4.2014)

• Stumbleine

Další z mnoha filmů silně přepálených místní klikou pseudointelektuálů. Dal bych klidně tři hvězdy, ale rovnováha ve vesmíru musí být zachována(13.4.2014)

Romance budoucnosti?? Můžeme se něčeho podobného jednou dočkat? A proč ne, vždyť již dnes mnoho lidí tráví více času s počítačem než se svými přáteli. Člověk je tvor společenský, a tedy nedokáže být dlouho sám. Dokáže pocit samoty zahnat počítač? Všechny tyto otázky si klade film Ona. Pokud má počítač nerobotický hlas, myslí, má názory a pocity, lze se s ním pohádat, diskutovat, dle filmu se obejdeme bez kontaktu s dalšími lidmi a dokážeme se s počítačem přátelit nebo dokonce budovat vztah. Když se nebudeme cítit sami, budeme hledat příležitosti k seznámení? Většina filmu je vlastně one man show, Joaquin Phoenix vystřídá celou škálu emocí, dokreslenou krásnou hudbou a výborně vybraným hlasem operačního systému - Scarlett Johansson. Originální snímek plný krásných obrazů, zasazen do atraktivního prostředí odpovídající futuristickému rázu filmu. Jak to celé vlastně může skončit? Nečekaně.(14.4.2014)

1 16 30 45 50 51 52 53 54 55 56 59