Komentáře uživatelů k filmu (1 164)

 • cheyene
  ****

  Velmi originální romantické sci-fi drama, jež dokáže patřičně zaujmout, pokud jste ochotni přistoupit na vizi, kterou si pro nás tvůrci připravili. Když se na děj podíváme z hlediska psychologie a lidských vztahů, tak se jedná doslova o studii s řadou hlubších myšlenek. Chválit herecký výkon Joaquina Phoenixe není třeba, protože je skvělý jako vždy. Pěkné 4*.(23.1.2014)

 • Pcermis
  *****

  Pěkně pojata zajímavá myšlenka která ale na začátku měla jasný konec. Jen ten úplný konec jsem čekal že bude dokončený.(28.10.2016)

 • film_fanda
  ***

  Takhle to asi dopadne v blízké budoucnosti - blížíme se tomu celkem rychle. Tak honem všichni k mobilům budeme si psát - proč bychom spolu mluvili.(30.10.2016)

 • Tereza11
  ***

  Tak tohle je originalita samo pro sebe to se bezesporu filmu upřít nedá, ale je to tak bizardní, že po celou dobu očekáváte, že hlavní hrdina by měl navšívit psychologa , který by mu dal sezobnout nějáký ten prášeček aby přestal masturbovat s operákem a raději si stáhnut z netu něco pořádnýho, když už nemá koule na to zbalit nějakou real....Je třeba se zamyslet i nad tím, že Mr. Spike Jonze by možná měl taky něco sezobnout...nebo aspoň začít hulit, protože tohle je fakt přehnaný a děsivě dlouhý....(18.11.2016)

 • Jirkacek
  *

  Ona je ideální film pro diváky, kteří nemají rádi akční scény, přestřelky ( pouze slovní ) či násilí. Ona musí padnout do oka lidem, kteří trpí psychickými problémy anebo jsou sami bez přátel. Ona se zalíbí těm, kteří si libují v nekonečných dialozích s někým o ničem, i o něčem a jiným čem. Ona se může stát obrazem budoucnosti, pokud se něco nezmění a lidé budou trávit svůj čas jen u PC popřípadě s ním bez lidského protějšku. Ona je v tomto snímku operační systém v tisících počítačů, který bude v blízké budoucnosti naprosto dokonalý, velmi inteligentní, dokonce dle autorů filmu tak moc, že může nahradit životního partnera, rodinu či přátele a uživatel si s ním může užívat i sex. Já tedy doufám, že k tomu nedojde nejen za pár let, ale ani za dalších 100 či více let. Pokud režisér a scénárista Spike Jonze chtěl tímto filmem upozornit na podobný problém, myslím že se mu to povedlo. Jako člověk jsem si to uvědomoval po celých 126 minut, kdy film Ona běžel na mé TV, ale ničím jiným mne neohromil. Příběh Theodora, muže citlivé a složité povahy, dávající po rozchodu s manželkou přednost svému PC před seznámením se s živými dívkami, mne nudil. Strašně moc se v něm jen kecalo, nejvíce tedy o sexu a partnerkách, což mi někdy připadlo až nechutné, obcovat s vlastním operačním systémem. Mně stačí okno neboli Windows. Nicméně hlavní hrdina si koupil nový systém, představující zcela unikátní a intuitivní bytost, který si pojmenoval jako Samantha. Tato virtuální umělá inteligence s milým ženským hlasem jej svými zajímavými postřehy, citlivostí, vtipem a neustálou přítomností jej naprosto uchvátila. A když ho nebavila, prostě jen vypnul PC a byl klid. Jejich vztah se ovšem začal vyvíjet jako v normálním mezi lidmi, což přineslo nové problémy. Později si Theodor uvědomil, že jej virtuální svět natolik uchvátil, že přestal vnímat ten skutečný, stejně jako další tisíce lidí okolo něj. Protrpěl jsem se až ke konci filmu, s jednou několikadenní přestávkou, prostě jsem Onu najednou nedal. Chyběla zde nějaká akce, nebezpečí, honička ( ta byla jen pod peřinou ) a to jsem člověk, který má rád inteligentní humor, takže se bez akčních scén dokážu obejít. Ona mi připadala jako pěkné jídlo bez soli, koření a dobré přílohy. Něco jako klobása, kterou svět neviděl. Ona mne nalákala na moji oblíbenou herečku Scarlett Johansson, která se zde ale vůbec neobjevila, pouze propůjčila svůj hlas OS v PC. Dále se mi nelíbil Theodore, jehož si zahrál Joaquin Phoenix, vyloženě mi připadal nesympatický jako východoněmecký Helmut. Mé utrpení bylo o to větší, že se objevoval v 95 % filmových záběrů, byl prostě všude, což jsem ještě nezažil kromě one man show. Jediným pozitivem tedy pro mne bylo ono poselství pro budoucí uživatele inteligentních operačních systémů. Bohužel za tu ukecanou nudu dávám snímku Ona jen jednu operační hvězdičku *.(7.3.2017)

 • budejovice
  *****

  Nádherně a moc zamilovaný Joaquin Phoenix... do počítače. Blízká budoucnost je zde vylíčena vcelku uvěřitelně a takové sci-fi já ráda. To, jak tvůrci filmu ztvárnili vztah člověka k unikátnímu operačnímu systému, mi přišlo podobné k tomu, jak jsou ve skutečnosti dnes lidé někdy doslova závislí na virtuálních technologiích. Zajímavá myšlenka o tom, kam by se moderní technologie mohly vyvíjet. Výkon Joaquina Phoenixe mě mimořádně zaujal, utáhnout komorní snímek vyžaduje opravdový herecký um, který on tady prokázal.(25.3.2017)

 • slavsiamir
  *

  V dvoch tretinách filmu som si povedala, že keď toto bude mať nejakú šialene dobrú pointu, tak zo súčasne cítiacich 2 hviezd to vystrelím na 3. Nuž nestalo sa. Beriem myšlienku filmu, ale jej spracovanie bolo nezáživné ako sexuálny život akváriových rybičiek... Toto nás teda čaká v blízkej budúcnosti, že budeme mať radšej svoj pc ako ľudí naokolo? Čo tak sledujem, už teraz má mnoho z nás radšej svoje mobily ako normálnu komunikáciu z očí do očí. Jedna hviezda je za Joaquina. Je to môj obľúbený herec, aj keď tu sa naňho pozeralo dosť ťažko. PS: Všetci, čo si doma odkladáte zamilované listy... viete, kto ich písal? :D(30.4.2017)

 • Rindi
  *

  Tak na tuhle hru nepřistoupím, tohle byla demence na entou. Nebojím se nahlas zvolat: "Král je nahý!"(30.9.2017)

 • desod
  ****

  Romantika a hudba která šumí jako vlny s obrázky ve sci fi pojetí se se mnou proletěly do budoucnosti. Chci se taky zamilovat do svého OS , ovšem zatím má stále jen ty vrtochy .........až bude sexy chci s ním ujíždět .....(9.10.2017)

 • eddy666
  *****

  Wau, ľudská predstavivosť je nekonečná a spracovanie tohto filmu je prim úchvatné, perfektný film, úžasná myšlienka. Odporúčam vidieť.(24.10.2017)

 • Akinaz
  *****

  Excelentní ztvárnění nejen toho, jak nám technika zasahuje do života a co čekat v budoucnosti, ale především toho, jak zoufalá je v té době samota a jak těžké je s někým seznámit prostě jen tak. Joaquin Phoenix a jeho Ona v podobě Scarlett Johansson nám zde předvádějí herecký koncert v nestandardně zabaleném filmovém balíčku, který rozhodně stojí za shlédnutí.(12.11.2017)

 • Majo.evans
  ****

  Mne sa to páčilo.Také zrkadlo veľmi blízkej budúcnosti,ak nie súčastnosti.(21.12.2017)

 • ramon
  **

  Toto nie je film, toto je literatúra.(12.2.2018)

 • Giraf
  *****

  Scénaristická prvotina režiséra Spika Jonze. Film právem získal mnoho filmových cen. Snímek vypráví o daleké budoucnosti, která ale je docela blízko. Úžasná hudba podobající se hudbě od Jona Briona či Cartera Burwella. Spike Jonze a Charlie Kaufman si jsou příběhy svých filmů nápadně podobní (mimojiné Jonze točil 2 snímky podle scénáře Kaufmana). Joaquin Phoenix roli Theodora ztváril velmi přesvědčivě. Velice originální a působivé. 80%(29.4.2018)

 • Dany17
  **

  5/10(18.8.2018)

 • Monika95
  ****

  Po dvou přečtených knihách o umělé inteligenci a tomto filmu si už připadám jako odborník. :D Je to fakt děsivý, kam až může lidstvo dojít a co pak až nás umělá inteligence převýší??(18.2.2019)

 • Pleazzy
  **

  Škoda(21.7.2019)

 • typa
  ****

  Sci-Fi, které se odehrává v blízké budoucnosti. To, že nás internetové sítě pohlcují čím dál víc je fakt, od kterého se děj filmu odpichuje. Bylo zajímavé sledovat nedalekou budoucnost, ve které se umělá inteligence stává přirozeným společníkem člověka. Po celou dobu filmu jsem byla napnutá, kam až přátelství člověka se "strojem" povede a závěr byl nečekaný a potěšil mě. Joaquinu Phoenixovi jsem po celou dobu filmu věřila, komorní pasáže vyžadovaly excelentní výkon a on se s nimi popasoval opravdu přesvědčivě.(27.7.2019)

 • EternalS
  *****

  Tento film jsem si zamiloval a poměrně často na něj myslívám. Láska má mnoho podob a vůbec bych se nedivil, kdyby lidstvo podobný scénář v budoucnu zažívalo. Samotné vyobrazení nedaleké budoucnosti se mi strašně líbilo a hlavně mi připadalo velmi reálné. Joaquina jsem až do této doby nějak přehlížel, ale touto rolí a bravurním výkonem si mě naprosto získal. Skvělý snímek, moc rád se k němu vracím. Je na něm něco krásného, poetického, hluboce citlivého se spoustou hlubokých myšlenek a samotný námět je prostě geniální.(7.9.2019)

 • tenna
  ****

  Scarlet Johansson stačí, že mluví a stejně ji milujete. Víc nezaměnitelný ženský hlas byste totiž v Hollywoodu těžko hledal a jsem ráda, že Samantha dostala právě její hlas. Film s nádechem Black Mirror, který opravdu chytne za srdce. Muž, co se zamiluje do operačního systému, a kdo jiný než Joaquin může hrát roli romantika, který působí trochu jako autista. Když se ale do filmu zadíváte, tak zjistíte, že takhle autističtí jsou ve filmu všichni. Je jiná doba, lidi nemají kamarády, mají počítače, které mluví, cítí a přemýšlí. Jsou vám schopni nahradit kámoše, rodinu ale i lásku. Nic nadprirozeného, žádné sci-fi drama aka roboti vs. lidi, jen láska a potřeba porozumění. Opravdu nápaditý scénář, jen jsem byla zklamaná koncem. Hodil se tam, byl logický, ale já čekala asi něco jiného. Nějaký klasicky ohraný happyend. Každopádně Samanta a Teo jsou můj nový fav couple a jejich dialogy vám zlepší den. Škoda, že si takhle nepokecám se Siri.(13.10.2019)

 • lowprize
  *****

  Mrazive(20.10.2019)