poster

Extrémne rodiny (TV pořad)

Reality-TV

Slovensko, 2012, 60 min

 • Ten Druhy
  odpad!

  Robiť si srandu z duševne aj telesne postihnutých, namiesto reálnej ľudskej pomoci, a navyše zarábať na tom, je úbohé. Možno sa Tonko so svojou famíliou prihlásil dobrovoľne, ale súdnosť mali mať tvorcovia, ktorí určite videli v akých podmienkach žijú a v akom sú stave. Žiadny charitatívny alebo altruistický zámer som tam nepostrehol. Je to žumpa televíznej zábavy, ani nie som zvedavý do akých extrémov ešte dokážu komerčné televízie, ktoré okrem iného parazitujú na ľudskom nešťastí a biede, zájsť.(10.4.2012)

 • MM_Ramone
  odpad!

  Z komerčnej televíznej kultúry, ktorú na Slovensku reprezentujú predovšetkým dve najsilnejšie stanice Markíza a JOJ, sa stala odporne zapáchajúca stoka plná bulváru, nablískanej prázdnoty a primitivity. "Extrémne rodiny" sú jasným predstaviteľom posledne menovanej kategórie. Primitivita. Nič iné sa o tom ani napísať nedá. Je neuveriteľné akí mentálne degenerovaní exoti sa dostávajú na obrazovky. Ale ešte viac je pre mňa nepochopiteľné, že sa nájdu ľudia, ktorí sa na to dokážu pozerať. Mne sa to nedá. Narovnávajú sa mi pri tom mozgové závity. Nevydržím sa dlho pozerať na tento typ úbožiakov. Len z toho, že sa na to dívam je mi trapne. Hanbím sa za nich. A to nie je príjemný pocit. Mimochodom vedenie TV JOJ dostalo od Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) pokutu 25-tisíc eur za porušenie ochrany ľudskej dôstojnosti v súvislosti s odvysielaním epizódy zo dňa 2. marca 2012, o cca 20:23 a 5. marca 2012 o cca 14:52. Program totiž podľa RVR, “svojím obsahom a spôsobom spracovania zasiahol do ľudskej dôstojnosti účinkujúceho Tonka a jeho matky“. Celé je to hnusný extrémny odpad!(6.3.2012)

 • chaotic
  ****

  Neřeším, jestli to má, nebo nemá být sliz zábavního průmyslu, příjde mi to jako velmi zajímavý exkurz do rodin s trochu odlišnými parametry. Tonkova rodina je nádherný příklad hodnot a čestnosti jejich protagonistů přestože nejsou bohatí géniové. Televize skrze Tonkovu rodinu ukazuje, že životní hodnoty bývají (jsou/měly by být) někde jinde, než ukazuje trend moderní konzumní společnosti. Snaha udat syna může vypadat úsměvná vzhledem ke zkušenostem a určitému oddálení k okolnímu světu, ale požadavku zabezpečení rodiny a jejího trvání lze porozumět. Fandím jim a přeji hodně štěstí v prokousávání životem. 4 gayové a jejich soužití mi připadá spíš jako kolejní život s přáteli, než "rodina". Bylo by zajímavé vědět jak dlouho spolu mohou vycházet... Poslední (hodně častý) příběh rozvrácené rodiny a potomka s problémy v uplatnění na trhu práce je poněkud smutný ale v této verzi Doda a jeho mamy ještě poměrně schůdný, Dodo matku asi nebije a neobírá o důchod tak, jak často vidíme a slýcháme ze zpravodajství, nedejbože vidíme podobné v okolí. Je to smutné, strašně těžko se z toho leze, opět nezbývá nic jiného než popřát štěstí a vytrvalost. Ad štáb... Nechápu proč se Tonkův rozhovor podkládá titulkama? Rozumím bez problémů a tohle jej dle mne degraduje, stejně jako komentář, který není místy zrovna vybraný... Za interpretaci morálního podtextu a určitého odrazu aktuálního stavu společnosti 4*(23.6.2012)

 • Isherwood
  odpad!

  Uzřel jsem nové dno televizní zábavy. Žumpu, ve které dramaturgové JOJ-ky plavali kraulem, zatímco kolem nich se v hovnech, které kdysi byly dobrým vkusem, utopila dobrá televizní zábava. Tohle není žádná "freakshow" pro milovníky lidské blbosti. Tohle je nucená prostituce v přímém přenosu. Teď už jenom vzít kameru a navštívit ústav pro mentálně postižené, bude to dozajista sranda, až k tomu bude moderátor sázet hlášky typu "...a tady ten malý retard netuší, že vidličkou tu polévku nikdy nesní", to se bude divák smíchy za břicho popadat. Gratulujeme. Můžeme se těm lidem smát, že jsou tak hloupí, že sami se sebou vlezou do televize. Jenže tam je jasně vidět, že jejich laťka intelektu je v mnoha případech snížená a někteří jsou možná na hranici svéprávnosti, čímž mě hnedka napadne, že si asi nejsou schopni si uvědomit nějaký další důsledek svého chování. Viz. první díl, kdy se rodiče snaží oženit syna, kterému táhne na 30, ale po zápalu mozkových blan zůstal mentálně tak o 13 let níž. Ale jak tohle ku*va může někdo vydat ve formátu televizní zábavy? Pokud se dramaturgové oženou formulkou, že pouze uspokojují poptávku, tak sorry, ale v tom případě je naše společnost definitivně zdegnerovaná skrze vlastní zhovadilost. Tahle cynická zábava byla kdysi dávno doménou uzavřených internetových komunit á la 4chan, atp. Teď je to standard pro všechny. Nebudu nikomu vyprávět o morálce, ale tohle fakt hodně za lajnou.(25.6.2012)

 • haffen
  odpad!

  Tá kvalita, alebo lepšie povedané "kvalita" Slovenskej tv produkcie ide každým rokom od svojeho vzniku nižšie a nižšie. Posledné roky je tá krivka stále výraznejšia. Desím sa toho, kam až budú schopní zájsť len preto, aby dokázali zabaviť znudenú slovač. Zvlášť tú podpriemernú ktorej sa to páči (vkus). Toto je žumpa. Televízny smrad. Doslova esencia podpriemernosti. Viac sa na to nedá povedať. 0% P.S. Hudák je trápny vysmievačský šašo(25.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace