Aleš Brichta: 50 Tesla Arena: Live

Hudební / Dokumentární

Česko, 2009

Výborný koncert: hit střídá hit, spád skoro nepolevuje (snad jen při sóle na bicí, ale na ty už prostě začínám být alergický), hosté jsou dobře vybraní (i když Kamil se moc nepředvedl) a ty více jak dvě hodiny utečou jako voda. Obraz je skvělý a pětikanálová zvuková DTS stopa vám udělá koncertní halu i z obýváku.(8.10.2015)

Velmi vydařený koncert, ve kterém zazněly snad všechny Brichtovo písně a nasazení, které bylo záviděníhodné.Jediné, co mi malinko vadilo, byla absence pohybu na jevišti, ale to zase nebylo až tak důležité. Zážitek.(10.10.2015)

Na koncertě jsem byl. A dlouho jsem nezažil takovou sílu a energii co se valila z pódia. Bezmála tříhodinová show, kde se předvedli téměř všichni co s Alešem Brichtou spolupracovali při jeho sólové dráze. Pro mě výborný koncert. Myslím, že i pro lidi, kteří téhle hudbě moc nefandí by to byl taky zážitek. Ale pro fanouška Aleše Brichty povinnost. A já jsem moc rád, že jsem tam mohl při tom natáčení DVD být. Výborná záležitost.(8.8.2012)

Tak tahle více než dvouhodinová podívaná uteče, že nestačíte ani mrknout a chtěli byste ještě. Tohle je famózní koncertní průřez Alešovým repertoárem od Arakainu přes Zemětřesení, Hattrick, až po sólovou dráhu. Pro fanoušky Aleše naprostá povinnost vlastnit tuhle placku. A pro ostatní je to úžasná možnost seznámit se s rockovou (místy metalovou) legendou české hudební scény. Bez váhání plný počet bodů :-)(28.7.2012)

..naprostá spokojenost !!! ..Aleš Brichta 100% !!!(26.9.2012)

Seznam skladeb a autoři DVD 1. Metalománie (Aleš Brichta/Aleš Brichta) 2. Archanděl (Miloš Knopp/Aleš Brichta) 3. Poslední legionář (Petr „Blackie“ Hošek/Aleš Brichta) 4. Peklo už čeká (Petr Buneš/Aleš Brichta) 5. Barák na vodstřel (Anna Adamis, Gabor Presser/Aleš Brichta) 6. Díky za každej den (Pavel Kučeka/Aleš Brichta) 7. Anděl posledního soudu (Miroslav Mach/Aleš Brichta) 8. Nevěřím (Jiří Urban/Aleš Brichta) 9. Hledač pokladů (Petr Roškaňuk/Aleš Brichta) 10. Medley (Než přijde ráno; Ráno ve dveřích Armády spásy; Andílek; V uniformě lokaje; Tulák po hvězdách; Lidi jsou lidi; American Bull; Zemřít je nepovinný; Nemám; Budeme rejdit; Výlet do bájí) (Aleš Brichta, Miroslav Mach, Ota Petřina, Miloš Knopp, Karel Adam, Robert Edgar Broughton/Aleš Brichta) 11. Princess (Jiří Urban/Aleš Brichta) 12. Drums solo (Lukáš Pavlík) 13. Cizinec ve vlastní zemi (Zdeněk Vlč/Aleš Brichta) 14. Hvězda na vrbě (Karel Mareš/Jiří Štaidl) 15. Dívka s perlami ve vlasech (Gabor Presser/Aaleš Brichta) 16. Co dělá indián (Jiří Schelinger/František Ringo Čech) 17. Kartágo (Jiří Schelinger/František Ringo Čech) 18. Nám se líbí (Jiří Stárek, Jiří Schelinger/František Ringo Čech) 19. Už musím ven (Ota Hereš, Petr Buneš/Petr Buneš) 20. Ať můžeme být hrdí (Ota Hereš, Petr Buneš/Aleš Brichta) 21. Nechte vlajky vlát (Ota Hereš, Petr "Kuna" Buneš/Aleš Brichta) 22. Deratizer (Lukáš Pavlík/Aleš Brichta) 23. Vůně ženy (Petr Hošek/Aleš Brichta) 24. Není nutný plakat (Robin Davídek/Aleš Brichta) 25. Ztráty a nálezy (Marek Podskalský/Aleš Brichta) 26. Když po tobě jdou (zpěv Kamil Střihavka) (Aleš Brichta/Aleš Brichta) 27. Co dělá klaun (zpěv Petr Janda) (Petr Janda/Aleš Brichta) 28. Půl století (Jiří Urban/Aleš Brichta) 29. Pasážová revolta (Karel Kryl/Karel Kryl)(28.12.2017)

Moc povedený koncert. Aleš už sice nevyřvává vejšky jako v raných 90. letech, ale ukazuje se tady jako člověk, který se může pochlubit neuvěřitelně rozmanitou a kvalitní tvorbou, aniž by výrazně sahal do šuplíku jménem Arakain. Je to vlastně zpěvák a textař úspěšný hned na 3 kariérních kolejích. Arakain, sólová tvorba a projekty (Zemětřesení, Hattrick...).(12.10.2018)