Leonard Cohen: Live at the Isle of Wight 1970 (koncert)

Hudební / Dokumentární

USA / Velká Británie, 2009, 64 min

Murray Lerner

Komentáře uživatelů ke koncertu (2)

Čirá krááása sloužící trošku i jako dokument té skvělé (hudební) doby a žánru nejen pro fandíky ale pro všechny ženy a muže s hudbymilným srdcem v těle... Koncert >srdcerváč< s nádherně sjetým Mistrem Leonardem a okouzlující partou pěven a kapelkou okolo. V sedmdesátém už byly tyhle hippiepárty zjevně trošku za zenitem, ale L.C. je zde prostě okouzlující a dobře je tomu tak, že byl Cohenův dobový repertoár takto koncertně zaznamenám na věčné časy a lví slávu. K tomu pár rozhovorů s účastníky i pamětníky a co víc si od takové edice (dvd v krabičce spolu s cd) přát? Bard je skvělý a tenhle filmek je ideální materií pro sledování s mladou duchovně spřízněnou přítulkyní v noci na lůžku - a nemusíte si před tím ani >něco< dávat! Nekecám... ;o] - - - P.S. Pro fandíky i hudebně pokročilé k nahlédnutí mimojiné třeba zde: http://vimeo.com/56002315 - - - - - (Poprvé viděno v časech letošních horkých prázdnin /evokujících při sledováních - jo, dal jsem si tenhle záznam s malými odstupy už několikrát! - léto sedmdesáté/ na dvd, hodnocení 4., komentář zde lehce pošetile adorující jako první - 6.10.2013)(6.10.2013)

Ukázka Leonarda Cohena a jeho The Army ve vrcholné formě. Oproti ostatním účinkujícím toho ročníku působili jako balzám po hodinách výbuchů a nekončícího řevu. Jeden z nejkrásnějších hudebních momentů.(5.7.2014)